Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sayla savamaktan bkan var m:(?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
yaşamayan bilemez demişsiniz ya çok doğru...
benim profuna varana kadar gitmediğim dr kalmadı...ne kalıtsal.ne hormonel hiçbşy çıkmadı...sebep stresmiş....benim dökülmem tam 6 yıl önce oldu...tabiki açılma falan yok ama gitti eski saçlarım....6 yıl boyunca yaptığım içten ve dıştan hiçbşy geri getirmedi saçlarımı...
ve inanın kızlar resmen karakterim değişti...karamsar depresif bi insan oldummm...sebeplerini o kadar iyi biliyorum ki bu ruh halimin..kadınız sonuçta öyle değil mi...saçın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz..kimsede inkar edemez...benim saçlarım üniv 2. sınıfta döküldü...ve dökülmeden önce inanın bana çok güzel bi kızdım..herkes bayılırdı saçlarıma filan...hayatım çok farklıydı sosyal anlamda...
ama sonradan işte dediğim gibi hayatım değişti...düşünebiliyormusunuz toka nedir bilmeyen ben; tam 6 yıldır saçlarımı açmıyorum...ve bunalımım hiç geçmiyor...kabullenemedim, kabullenemicem ve bu şekilde hayat güzel bakamıyorum,mutlu olamıyorum...hep eksik hissediyorum kendimi...güzel hissedemiyorum...
eski fotoğraflarıma bakıp ağladığım oluyor...o derece değiti yani saçlarım...ve arkasından ruhum...hiçbişeyle başedemiyorum..

senin yaşadıklarının hepsini yaşadım yaşıyorum kendimi yerden yere vurduğumu biliyorum ölmek istediğim çok zaman oldu .kendime güvenim şu an sıfır .dayanamıyorum herşeyden vazgeçiyorum artık eskisi gibi ileriye dönük hayallerim de yok.
Eski fotoğraflarıma bakamıyorum artık kaldırdım hepsini bazılarını yırtıp attım çok zor ya dayanması .mafoldumben

Bu sitenin bu toppiğine girmemek artık hayal gibi.ekmek su gibi oldu .
Her gün yeni bi umutla açıorum toppiği ama boş .

benim de sac dökülmesi sorunum var ama cok takmiyorum artik günümüzde bir cok kisinin problemi . sadece bende degil. ama su soruyu da sormadan edemiyorum kendime 'modern tip bu kadar mi caresizsin?' naniknanik :1shok:

ne zamandır uğrayamadım başlığa kızlar...
ya benim de anlmadığım bu işte...kanser vs....birsürü hastalığın tedavisi var deniyor...ama saç konusunda yok işte...özellikle de sebebi bilinmeyip "stres" kaynaklı dökülmelerde durum bu...
ya bendemi problem var artık...aşamıyorum kabulenemdim gitti....

bende saçlarımla kafayı yemiş durumdayım arkadaşlar inanmıycaksınız ama her hafta saçlarımı boyuyorum çünkü kendimi bu şekilde ii hissediyorum bu bir hastalık olsa gerek saçlarım seyrek olmasına rağmen vazgeçemiyorum

bıkmak az kalır valla ynında ya rengini tuttursam boyu kısalıyo boyu uzasa kuaför saçımı yakıyo,olur diyolar olmuyo vs vs vs. sihirli bi değnek gelse ve keşke hiç boyamadan önceki haline döndürse saçımı ya bidaha ellemem valla hiç:sinifsinif:

bana da doktorun bi tanesi erkek tipi dökülme dedi biri stres kaynaklı ama inanmak istemiorum ne kadar kolay ya işin işinden çıkamayınca erkek tipi ya da strese bağlı demek

saçlarımdan nefret eder hale geldim ya berbat gözüküyolr ne yaıcam ben ne kullanıcamı da bilmiyorum mahvoldu yazık ya saçlarıma

ne zamandır uğrayamadım başlığa kızlar...
ya benim de anlmadığım bu işte...kanser vs....birsürü hastalığın tedavisi var deniyor...ama saç konusunda yok işte...özellikle de sebebi bilinmeyip "stres" kaynaklı dökülmelerde durum bu...
ya bendemi problem var artık...aşamıyorum kabulenemdim gitti....

Canim bence once iyi bir cilt doktoruna git ve kanindaki cinko,demir vs' ye baktir, (doktorum bana ozel bir cinko karisimi yazdirmisti, cok faydasini gordum) saglikli , mumkun oldugu kadar dogal beslenmeye calis,ozellikle marketlerde satilan musli veya yulaf ezmesini sutle beraber her sabah kahvalti niyetine yemege calis,benden sana tavsiye her duydugun sampuani reklamlara kanip deneme, sampuan almadan once mutlaka icinde neler varmis iyice oku, arada Bepanthene ampulu kirip sac diplerine sur ve beklettikten sonra iyi bir bitki ozlu sampuan ve sac kremi kullan. Senin yazdiklarinin hepsini ben de yasamistim ama inan artik hic kimsenin ,hicbirseyin beni uzmesine izin vermedigimden beri moralim cok daha iyi,saclarimin dokulmesi azaldi,yuzume canlilik geldi, hadi bakalim simdi biraz gulumse ! opuyorumnanaktan

hepimiz aynı detten müzdaribiz.artık bende sıkıldım su dokulme olayından.ınanın sacları yıkamak bıle ıstemıyorum.her yıkamada nasılda dokuluyorlar ınanın ıcım gıdıyor dokulen saclarımı gordukce.bazen bu kadar ugrasmayayım sacımla kendı halıne bırakayım belkı toparlanır dıyorum ama hıc fayda etmıyor.cozulemez bı problem halıne geldı dusundukce bunalıyorum.acılmalar yok ama saclarım cıddı anlamda azaldı.saclarımı elledıkce nasıl uzuluyorum anlatması mumkun degıl.mafoldumben

bu sorunu yaşayan insan olarak seni ve burdaki herkesi çok iyi anlıyorum ama elden gelen bişi yok dermatologlar da desen iş yok böyle kurbanlık kuzu gibi bekliyoruz belki birgün kesilir diye ama ben inanıyorum kesilcek böyle sürcek hali yok herelde.

Benimde saclarim asiri derecede dökülüyor.Ama doktora gitmekten nefret eden ben tabiiki bu yüzden hic doktora gitmedim.Amaaaa gecen tesadüfen bendeki bazi belirtiler ve sac dökülmesinin guatir olabilecegini okudum.Doktoru aradim ve carsamba günü gidip kan vericem.Bakalim belkide budur problem.

Canim cok haklisin, yazmayi unuttum, bende de hipotiroit cikmisti,o gundenberi ilac kullaniyorum,cilt kurulugu ve sac dokulmesine neden olabiliyormus.

Canim bence once iyi bir cilt doktoruna git ve kanindaki cinko,demir vs' ye baktir, (doktorum bana ozel bir cinko karisimi yazdirmisti, cok faydasini gordum) saglikli , mumkun oldugu kadar dogal beslenmeye calis,ozellikle marketlerde satilan musli veya yulaf ezmesini sutle beraber her sabah kahvalti niyetine yemege calis,benden sana tavsiye her duydugun sampuani reklamlara kanip deneme, sampuan almadan once mutlaka icinde neler varmis iyice oku, arada Bepanthene ampulu kirip sac diplerine sur ve beklettikten sonra iyi bir bitki ozlu sampuan ve sac kremi kullan. Senin yazdiklarinin hepsini ben de yasamistim ama inan artik hic kimsenin ,hicbirseyin beni uzmesine izin vermedigimden beri moralim cok daha iyi,saclarimin dokulmesi azaldi,yuzume canlilik geldi, hadi bakalim simdi biraz gulumse ! opuyorumnanaktan

sağol cnm...tabii ben bu duygusallıkla hassasiyetl şe daha okkkk sac dökerim........basaramadım takmamayı insanları yaaaaaa

aaaaaaaaaaaaaaah ah...sokakta bakıyorum millette kol gıbı saçlar orguler... o kadar gurki milletin saçı... bize nooldu yaaa... nedir bu çilemiz...... atacam kendimi haaaa...

minoxidil kullanıorm ondanda hayır gelmesse...napacam ... ulan bıktım bu denemelerden... yuhhh yaaa.. bu ne iş.... bole genetiğin ....

X