Schenker için zayıflama vakti!

schenker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
5
0
Bir şekilde zayıflamak, bünyemiz için en sağlıklı kiloda olmak, benim gibi şişmanların istediği şeylerin başında geliyor sanıyorum ki.
Ben henüz 23 yaşında ve 1.69 m boyundayım. Fakat ne var ki normalinde benim boyuma göre, kilomun 57-59 gibi bir değerde olması gerekirken 75 kg civarındayım.
hatta farklı bir topic'te de yazdığım gibi:
"Ben bundan 2,5 yıl kadar önce üniversite'ye başladığımda, 59 kilo idim [boyum 1,69 m] fakat gerek okulla ilgili gerekse başka şeylerle ilgili olarak stresten okulumun olmadığı zamanlarda odama tıkılıp kalıyor, sadece doğal ihtiyaçlarımı karşılamak dışında odamdan çıkmıyordum. tabii hali ile sürekli oturmak ve hareket etmemek beni 2,5 yıl içerisinde 75 kilo'ya çıkardı.
Ancak öyle bir koyvermişlik var ki, sizlerin başarı öykülerinizi okurken çok fazla umutlansam da üzerime yapışmış olan bu hantallıktan kurtulamıyorum. Hareket ediyor olmama, günde minimum 10 km yürümeme rağmen sanki hiç bir değişiklik yokmuş gibi, aksine sanki hâla kilo alıyorum :KK43:
"

Daha öncesinde hiç bu kadar yüksek bir kiloya çıkmamıştım. bundan 2,5 yıl kadar önce ben de 59 kilodaydım. Fakat karşılaştığım bazı sıkıntılar, gerek okulda gerek çevremde.. beni yemek içerisinde hapsetti. Sanki önümdeki şeyi kaçıracaklarmış gibi yemeye başladım. Tabii bunun yanı sıra abur cubur'un da önü kesilemez bir hâl almıştı.
bir kaç hafta öncesine kadar günde en azından 100 grlık sütlü çikolatalardan bitirmez isem evin içerisinde tatlı krizine girmiş bir hâlde felik felik dolaşır dururdum. Ancak mağazalarda güzel, cicili bicili şeyleri görüp de kendime yakıştıramamam beni depresif bir hâle soktu. çünkü diğer insanların üzerinde çok güzel duruyorken benim bir yerlerimden yağlar fırlıyor, sanki hamileymişim gibi kocaman bir göbek ortay çıkıyordu derken son birkaç haftadır az biraz daha ciddileştim.
Bir haftadır sürekli yürüyüşler yapmaya başladım, tabii okuldan dolayı her gün yapamıyorum yürüyüşlerimi. Şimdi sınavlar da başlıyor ki, hiç çıkabilecek durumda değilim.
yürüyüşlerimin, kilomda olmasa da nefes düzenim gibi birçok yerde bana yararı olduğunu farkettim, ancak hâla kilo verip vermeyeceğimden emin değilim.

Sanki her şey bir rüya, bu kadar kiloyu nasıl vereceğim ki ben?! diyorum. Çünkü hâla abur cubur u bırakamıyorum. Hani bazısının sigara alışkanlığı bazısının kahve alışkanlığı olur ya işte benim için de abur cubur öyle.

NEYSE!
Bugünden itibaren, diyet değil ancak abur cuburu bırakabilmeyi ve yakın bir vakite kadar 75 kilodan 59 kilo'ya inebilmeyi hedefliyorum.
UMUYORUM KI, bunu başaracağım ve burada neler yaptığımı sizlerle paylaşacağım.
:)

Yolunda başarılar arkadaşım verecez bu kiloları :) 3 ana öğün 3 ara öğün bol su az ekmek börek pasta hic aburcubur. Koş sürekli koş :) İşin özü bu.

başarılar canım.seni görerek bende zaıflarım belki(zor biraz ama):KK1:
bende abur cuburları kesemiyorum.ne önemi varsa yiyoruz işte.inşallah verirsin canım
:KK71:

çok teşekkür ederim :] birlikte bu kiloları verip sağlıklı bireyler olacağız, umarım.
bu son iki haftadır, sınavlarımdan dolayı yürüyüş yapmaya çıkamıyordum. ancak son sınavımı da hallettikten sonra tekrar yürüyüşlerime devam edeceğim.
annem geçenlerde "kızım, bilgisayarın başında kalkıp biraz hareket etmeye başladığından beri vücudunun şekli düzelmeye başladı. yürümeye devam et." dedi bana. ben henüz nasıl bir değişiklik olduğunun farkında değilim ancak "demek ki dışarıdan belli oluyor bu" diye düşündüm ve beni motive etti bu :]

günlük hayatımda da yürüme alışkanlığını edinmeye çalışıyorum. örneğin normalinde okuldan hemen çıkınca bir ankaray durağına bir kaç dakika içerisinde gidebilecekken kızılay'a yürümek [ki bu en azından 3 km yapıyor] günlük hayatıma yürüyüşleri sokuyor. ya da hemen sitenin önündeki durakta inmektense 1-2 durak önce iniyorum. bir de bazı arkadaşlarım da sırf beni yürütebilmek için çaba harcıyorlar, bu güzel birşey. çevrenizde sizi incitmeden bunu yapabilecek insanlar varsa mutla birlikte yürümeye çıkın.
ayrıca, eğer kişi yaşlı değil ise kesinlikle kısa mesafelerde herhangi bir vasıtaya binmemeli. çünkü bir süre sonra insan onu alışkanlık haline getirince çok fena oluyor.

yürümek dışında, ben çay içmeyi çok seven birisiyim ancak çayın yanında kesinlikle bir şeyler yemem gerekiyor. bu da abur cubur ihtiyacım işte. çayı şekersiz içiyorum [kahvaltı çayları hariç] ama işte yanında mutlaka bir şeyler barındırma isteği çok kötü bir şey. belki kırk yılda bir kaçamak yapılır ancak her gün her gün sağlık için çok kötü.

bu siteye üye olduktan sonra "kendi kalori diyetini hazırla" tarzındaki bir sitedeki üyeliğimi kontrol etmek için açtım. en son 2009 ocak ayında girmişim ve oradaki kilomun 64 olduğunu ve 59 kiloya inmeye çalıştığımı not etmişim. değişen tek şey benim kilo vermek yerine 11 kilo almış olmam. moralim çok bozuldu. eskiden benim de kilolarımla alay ederek geçiştirdiğim zamanlar geride kaldı resmen. son bir kaç haftadır kesinlikle insanların kilom hakkında, yediklerim hakkında yorum yapmaları beni incitmeye başladı. ancak ben bunu çaktırmamaya çalışıyorum, yinede.

neyse, bu olaydan sonra artık elime aldığım şeylerin kalori miktarlarına bakıyorum. hatta benim çok sevdiğim ve bir paketini 5 dakika içerisinde bitirmiş olduğum bir bisküvinin paketine baktığımda şok oldum: yanlış hatırlamıyorsam 532 yazıyordu orada hem de kalori olaraktan! düşünsenize, o bir paket bisküviyi eritebilmek için resmen gün boyu hareket etmek gerekir.

bugün için son olarak diyeceğim şey ise, arkadaşlarımın pek çoğu benim okulda ya da buluştuğumuzda abur cubur yememem için direniyorlar. "bunları yemeyeceksin" diye elimden alanlar da oluyor. umarım bu desteklerle kilo vermeye başlıyorum hem de en kısa zamanda :] [yani sınavlarımın bitişi ile birlikte]

Hiç ama hiç karamsar olma arkadaşım. Sana çıktığın bu yolda başarılar diliyorum. İnanıyorum ki başaracaksın. Çünkü kilo almak bizim elimizde vermekte.

sana tavsiyelerde bulanabiliceğim bir kaç önerim olacak.
çok acıktığında yada canın abur cubur istediğinde biraz dere otu maydanoz vs biraz kepek ekmeğinin arasına koy. ve limonla peynirle falan ye. (dereotu tok tutuyor) ve bi pet şişe al eline tv karşısında yürürken vs. canın bişi istedikçe aç kapağı bi yudum al. eve abur cubur alma. dışarı çıkınca yoluna ihtiyaçlarına yetecek para al. abur cuburu alırsan paran biticek zorda kalıcaksın diye düşün. (belki saçma ama bi öneri :) ) yavaş yavaş yen bu abur cubur yemeyi.

İmkansız diye bir şey yok yaşadığımız dünyada (ölümden başka herşeye çare var)
Ne demişler. Zoru başarabiliriz, imkansız sadece zaman alır.

sen bu kiloları bir ayda almadın 2.5 senede aldın ve kendini motive ederek eski elbiselerinin içine girebileceğini düşünerek hareket et. yürüdüğüm halde öyle çok kilo vermedim diyorsun ya, aynı şey bende de var. 46 günde 6 kg verdim. hergün 10 km yürüyüş farklı sporlar ve diyetlerle. çok mucize bi kilo vermedim ama gerçekten inceldim. eski kıyafetlerini eteklerini falan dene. herşey elimizde cnm moralini yüksek tut :KK34: Allah yardımcımız olsun :KK34:

Son düzenleme:
X