Sebebsiz 2 düşük sonrası. Lütfen yardımcı olun

Bir de simdi ilk embriyoların genetiği sorunlu gelmiş ya, tekrar yumurta toplanıp denenecek. Bütün masraflar basa mı sarıyor acaba? İlaclar vsr
Eğer toplanan yumurtalardan sağlıklı embriyo elde edilmediyse başa sarıyor masraflar maalesef .( belki ikinci transfer olduğu için hastane indirim yaparsa yapar ./

Bende sonuncu bebeği genetik teste gönderdim orada sorun cıkarsa tüp bebeğe yöneleceğim. Genetik olarak incelecek sekilde yapılan tüp bebeğe. Ama eğer kalbi duran bebeğin genetiği temiz cıkarsa o zaman sorun ne diye kafam daha cok karısacak ve caresini bilmiyorum.
Ben de aynı durumdayım daha önce hep genetiğe bağladık sağlıksız diye düşmüş demek ki dedik ama sağlıklı da tutmadı .((( tıp bu konuda hiç bir cevap veremiyor tıkanmış durumda inşallah güzel haberler alırız

Eğer toplanan yumurtalardan sağlıklı embriyo elde edilmediyse başa sarıyor masraflar maalesef .( belki ikinci transfer olduğu için hastane indirim yaparsa yapar ./
Allah yardımcınız olsun her acıdan o kadar zor ki sizi cok iyi anlıyorum insallah en yakın zamanda cok guzel haberler alırsınız

Allah yardımcınız olsun her acıdan o kadar zor ki sizi cok iyi anlıyorum insallah en yakın zamanda cok guzel haberler alırsınız
Bnm emb var şuan sürece yeniden başlamadım sadece transfer olcam öylesine sordunuz sandım :) inşallah emb lar bitmeden hamile kalırım da o sürece tekrar girmem sağolun .)))

Evet ben aldırdım rahimde perde vs onlar da düzeltiliyor ama bunlar hsgde görünürdü zaten
Ya minik yapısıklıklar filan görünmez diyorlar o yuzden yaptırsam mı bilemedim
Bnm emb var şuan sürece yeniden başlamadım sadece transfer olcam öylesine sordunuz sandım :) inşallah emb lar bitmeden hamile kalırım da o sürece tekrar girmem sağolun .)))
insallahh🙏🏼🙏🏼 dualarım sizinle bebiş hemen gelsinn❤️❤️

Minik yapışıklıklar hsgde sıvı gönderince açılıyo diye biliyorum içinizi ferah tutun bence.polip vs olsa zaten görünürdü ama bana her iki taraftada basıklık var demişti doktor. bunu histeroskopiden sonra söyledi
Bu seferde en son kürtaj isleminden sonra yapısıklık oldu mı diye içime kurt düstü 🫠

Prograf sabah akşam 1 dekort akşamları verildi ama bağışıklığımı çok baskıladı kalp durması yaşadığım hafta çok kötü grip oldum belki de koronaydı parolle geçti ama bebeğin kalbi durdu işte.. pıhtılaşma için test yaptım ama kanda bakılan trombofoli paneli genetik pıhtılaşma testlerine bakılmadı ama yine de coraspin 100 ve oksapar 4000 kullandım belki dozu az geldi bilmiyorum.. intralipid serum ve histeroskopi yapılmadı farklı olarak endometrium iltihabı mı var bilmiyorum bakalım artık bende bilmiyorum inanın ..Allah şifasını versin inşallah

Biliyor musunuz benim bebeğimin kalbinin durduğu ve öncesinde gelisinin durduğu(kese beklendiği kadar büyümemisti) hafta cok kötü grip olmustum. Bu mı sebep oldu acaba diye bunu da düsündüm. Prografı kaç mg kullanmıstınız?

Mesajınızı okuyunca kendimin de düşündüğü şey geldi aklıma bende bebeğimin tam organlarının gelişme haftası çok şiddetli bir hastalık geçirdim o kadar ağırdı ki 😔dedim acaba bu mu sebeb oldu bağışıklığımı etkiledi diye 8 haftasında kalmıştı bebeğim.Bende parol içtim birtane fazla içersem sıkıntı olur diye birşey içmemiştim onu bile . Sebeb aramalı mıyım hiç bilemedim. Bağışıklık testi yaptırdınız mı sizler ? Haftaya genetikle görüşmeye gideceğim tekrar eksik birşey varsa yaptıracağım.

Mesajınızı okuyunca kendimin de düşündüğü şey geldi aklıma bende bebeğimin tam organlarının gelişme haftası çok şiddetli bir hastalık geçirdim o kadar ağırdı ki 😔dedim acaba bu mu sebeb oldu bağışıklığımı etkiledi diye 8 haftasında kalmıştı bebeğim.Bende parol içtim birtane fazla içersem sıkıntı olur diye birşey içmemiştim onu bile . Sebeb aramalı mıyım hiç bilemedim. Bağışıklık testi yaptırdınız mı sizler ? Haftaya genetikle görüşmeye gideceğim tekrar eksik birşey varsa yaptıracağım.
Bağısıklık testi yaptırmadım ama benim en cok süphelendiğim o. Cunku benim suan uyku durumunda olan bir otoimmün bir rahatsızlığım var. Ama hiç bi doktor bunu ciddiye almadı. İki dusuk sonrasında da buna da bakalım diyen olmadı. O yuxden bu konuda bilgili bir doktor arıyorum

Bağısıklık testi yaptırmadım ama benim en cok süphelendiğim o. Cunku benim suan uyku durumunda olan bir otoimmün bir rahatsızlığım var. Ama hiç bi doktor bunu ciddiye almadı. İki dusuk sonrasında da buna da bakalım diyen olmadı. O yuxden bu konuda bilgili bir doktor arıyorum

Genelde bu alanda eğitim araştırma hastanelerinde yaptırılıyor. Vücut da bebeği kabul etmiyor olabilir birşeyler oluyor bilinmeyen. Ben pıhtılaşma yaptırdım onunla alâkalı değil dedi doktorum kötü olabilecek genlerimde değilmiş. Burada okuduğum yazının hesabı yok . Kimisi böyle yaşayıp tekrar hamile kalıp doğum yapmışlar bunlar mutlu ediyor olumsuz taraflarını hiç almıyorum üstüme. Ben çarşamba günü gidince size yazayım testler yaparsalar eğer birde neredesiniz sorayım doktoruma belki bir doktor sunar. Yaşadıklarımız çok ağır 😔 birdaha yaşamaktan korkuyorum araştırıp elimizden geleni yapalım gerisi takdir ilahı.

Sizin ilk düşük müydü? 8. Hafta ve sonrası düsüklerde pıhtılasma sorunu olabilir demisti doktorum. Yaptırdınız mı pıhtılaşma testini

Genelde bu alanda eğitim araştırma hastanelerinde yaptırılıyor. Vücut da bebeği kabul etmiyor olabilir birşeyler oluyor bilinmeyen. Ben pıhtılaşma yaptırdım onunla alâkalı değil dedi doktorum kötü olabilecek genlerimde değilmiş. Burada okuduğum yazının hesabı yok . Kimisi böyle yaşayıp tekrar hamile kalıp doğum yapmışlar bunlar mutlu ediyor olumsuz taraflarını hiç almıyorum üstüme. Ben çarşamba günü gidince size yazayım testler yaparsalar eğer birde neredesiniz sorayım doktoruma belki bir doktor sunar. Yaşadıklarımız çok ağır 😔 birdaha yaşamaktan korkuyorum araştırıp elimizden geleni yapalım gerisi takdir ilahı.
A evet onu sormustum bende. İlk düşüğünüzse tamamen tesadüf de diyebilirsiniz. Bana öyle demisti doktorum. İnsallah 2. Sini yasamazsınız ve hiç gerek kalmaz. Olur cok sevinirim sorarsanız. Embriyoyı genetik teste gönderdiniz mi? Doktorum tamamen tesadüf dediğinde bunu kastetmisti. Eşiniz ve sizin genetik test sonuclarınız iyi bile olsa sağlıksız bir embriyo olabilir diye

X