Şekersiz 21 gün

ezgi0071

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2021
433
460
33
Merhaba, az önce yine uyandım ve tatlı krizim tuttu. Artık uykumun arasında bile bu krizi yaşıyorum. Bir paket bisküvi yedim durduk yere. Ama yok sabah olsun yok biraz bekleyeyim demeden kendimi bir challenge a sokmaya karar verim. Bugünden itibaren 21 gün boyunca ağzıma rafine şeker ve mahsülü sürmeyeceğim. Hadi bakalım hayırlı olsun takvimi ayarlayalım 🧘🏻‍♀️💪🏼

Şeker isteğinizi tarçınla köreltebilirsiniz, çubuk tarçın.
Sütün ya da yeşil çayın içine koyup tüketebilirsiniz.
Bir de bir şeyin alışkanlığa dönüşmesi için gerekli olan süre 21 gün değildir, yanlış bir bilgi. ama tabii ki hiç yoktan iyidir.
"21 günü geçti neden alışamadım" diye üzülürseniz 3 hafta sonra üzülmeyin yani =)

Paketli gıdalardan uzak durursanız bağımlılık yapan gizli şekerlerden de uzak durmuş olursunuz.

Şeker isteğinizi tarçınla köreltebilirsiniz, çubuk tarçın.
Sütün ya da yeşil çayın içine koyup tüketebilirsiniz.
Bir de bir şeyin alışkanlığa dönüşmesi için gerekli olan süre 21 gün değildir, yanlış bir bilgi. ama tabii ki hiç yoktan iyidir.
"21 günü geçti neden alışamadım" diye üzülürseniz 3 hafta sonra üzülmeyin yani =)

Paketli gıdalardan uzak durursanız bağımlılık yapan gizli şekerlerden de uzak durmuş olursunuz.
Teşekkür ederim 😊 evet en azından dememiş olmak istiyorum bu aralar çok abarttım çünkü. Kilo almak ve kendimi kontrol edememek ayrı üzücü zaten.

Günaydııın🌞 şekersiz ilk gün bitti çok zorlanmadım insan neye odaklanırsa vücut o yönde hareket ediyor. Dün akşam kendime fıstık ezmesi yaptım bi tatlı kaşığı ondan yedim sağlıklı bir şekilde tatlı isteğimi bastırmış oldum 💪🏼

Merhaba, az önce yine uyandım ve tatlı krizim tuttu. Artık uykumun arasında bile bu krizi yaşıyorum. Bir paket bisküvi yedim durduk yere. Ama yok sabah olsun yok biraz bekleyeyim demeden kendimi bir challenge a sokmaya karar verim. Bugünden itibaren 21 gün boyunca ağzıma rafine şeker ve mahsülü sürmeyeceğim. Hadi bakalım hayırlı olsun takvimi ayarlayalım 🧘🏻‍♀️💪🏼
naparsam yapayım şekeri bırakamıyorum niyet ediyorum ama nafile

X