Saç Bakım Ürünleri Selective Professional / Protek Ammino Keratin Saç Bakım Maskesi Hakkında Herşey

Ürünler Selective Protek Ammino Keratin ve senin önerdiğin Matrix şekillendirici.

Bunlar dışında düzenli olarak şampuandan sonra hangi saç kremini önenirirsin canım?

Çok teşekkürer.

Hayatım ben matrix şekillendirici önermedim ki sana, matrix nemlendirici saç maskesiydi önerim, şekillendirici nereden çıktı? Allah aşkına ne aldıysan fotoğrafını buraya çekip ekle.

saçlarım diplerine kadar yanmış durumda boyadan dolayı beyazlarım var boyuyorum o yüzden ama son zamanlarda dökülmeye de başladı özellikle uçları çok kuru saman gibi cansız dr ye gittim bir sorun çıkmadı. Yağ bakımı yapıyorum biraz kendine gelir gibi oldu ama o da döküyor yaparken açamıyorum dökülüyor diye topluyorum sürekli :KK43:

Dökülme muhtemelen kökten değil yanık kısımlardan kopan parçlar. Yağ bakımlarına devam et ve banyo yaptıktan sonra saçlarını taramadan önce bonacure acil kurtarma serisi sprey kür edinip saçlarına sık.

Not: Yağ bakımları ilk kullanımlarda saç döker normldir, düzenli kullanırsan bebek saçların hızlıca çıktığını göreceksin.

Bende sorsammm o_O
Benim boyadan kaynaklı saçlarım kopmuştu hatta.Zeytinyağı dahil birçok ürün kullandım saçlarım toparlandı ama birkaç sorunum kaldı.Saçlarım uçları okadar kuru ki anlatamam hindistan cevizi yağını ısıtıp kullanıyorum o biraz nemlik sağlıyor ama çok çok kuru.Onun dışında yine bu boyalı kısımların bir bölümü saçlarım çoook sert ve böyle tırtıklı görünümde :KK1: Benzetme olsun diye ruffles cips gibi yani :KK48:
Bunu nasıl giderebilirim düzleştiriciyi bıraktım arada fönlü kullanıyorum ama o görüntü çok üzücü :cry:

Maalesef o kısımlardan ancak keserek kurtulabilirsin. Kesmek istemiyorsan forumda gliserinli su tarifini araştır. 1 kapak gliserin 4 kapak su şeklinde kullanabilirsin. Ayrıca kullanıp beğendiğim saça ciddi manada nem verem matrix total results pro solutionist total treat derin onarıcı nemlendirici saç maskesini edinip kullanabilirsin. Ciddi manada saçları nemlendiren bir maske.

KilicBaligi KilicBaligi keratin ampulleri ile ilgili birkaç sorum var ama ilgili başlık burasımı yoksa diğer konun mu bilemedim :KK43:

Buradan sorabilirsin zaten konu birbirine girdi, sorun yok :)

Hayatım ben matrix şekillendirici önermedim ki sana, matrix nemlendirici saç maskesiydi önerim, şekillendirici nereden çıktı? Allah aşkına ne aldıysan fotoğrafını buraya çekip ekle.

Dökülme muhtemelen kökten değil yanık kısımlardan kopan parçlar. Yağ bakımlarına devam et ve banyo yaptıktan sonra saçlarını taramadan önce bonacure acil kurtarma serisi sprey kür edinip saçlarına sık.

Not: Yağ bakımları ilk kullanımlarda saç döker normldir, düzenli kullanırsan bebek saçların hızlıca çıktığını göreceksin.

Maalesef o kısımlardan ancak keserek kurtulabilirsin. Kesmek istemiyorsan forumda gliserinli su tarifini araştır. 1 kapak gliserin 4 kapak su şeklinde kullanabilirsin. Ayrıca kullanıp beğendiğim saça ciddi manada nem verem matrix total results pro solutionist total treat derin onarıcı nemlendirici saç maskesini edinip kullanabilirsin. Ciddi manada saçları nemlendiren bir maske.

Buradan sorabilirsin zaten konu birbirine girdi, sorun yok :)
Canım bende bu ampulleri kullanmak istiyorum saçım ince telli kuru,açıcı boya ne arasan var bana da fayda eder mi sence? Yani konulardan gördüğüm kadarıyla güzel vaatleri var bu vaatleri yerine getiren bir ürün mü?

Canım bende bu ampulleri kullanmak istiyorum saçım ince telli kuru,açıcı boya ne arasan var bana da fayda eder mi sence? Yani konulardan gördüğüm kadarıyla güzel vaatleri var bu vaatleri yerine getiren bir ürün mü?
Vallahi hayatım biocarin sıvı keratini şampuan, saç kremi ve saç boyası içine katıp kullanıp memnun kalan var ama tahminen geçici olacaktır etkisi, yine de bütçen elveriyorsa deneyebilirsin.

Vallahi hayatım biocarin sıvı keratini şampuan, saç kremi ve saç boyası içine katıp kullanıp memnun kalan var ama tahminen geçici olacaktır etkisi, yine de bütçen elveriyorsa deneyebilirsin.
Yani geçici olsa bile ilerde keseceğim ama önce uzun saç hayalime ermem gerek uzun saçtan hevesimi alana kadar idare etse yeter (gerçi o hevesten kolay kolay vazgeçmeyebilirim ya neyse)

Yani geçici olsa bile ilerde keseceğim ama önce uzun saç hayalime ermem gerek uzun saçtan hevesimi alana kadar idare etse yeter (gerçi o hevesten kolay kolay vazgeçmeyebilirim ya neyse)
O zaman dene ama beni de haberdar et gelişmelerden. Şampuan şişesine bir ampul eklemekle başla :)

KilicBaligi KilicBaligi cnm dökülmelerim kökten maalesef dökülen tellerin ucu beyaz hep keşke dediğin gibi olsaydı :cry:şu an biraz azaldı çinko demir hapları ve şampuana koyduğum sarımsak ve çam terebenti işe yaradı galiba. Yağları da kullanıyorum biraz dökülme yaptı başlarda evet şu an iyi gbi artık hedefim bol bol saç çıkarmak çünkü seyreldiler bayağı dışardan bakınca belli olmuyor ama eski gürlüğünden eser yok maalesef :KK43: uçları da yağlardan biraz yumuşadı söylediğin spreyi de alacağm mutlaka cnm teşekkür ederim. :KK66: bu arada brezilya fönü yaptırıp tellerin kalınlaşmasını da istiyorum aslında bir kaç sene önce kuaförde yaptırıp memnun kalmıştım senin tarif ettiğin şekilde yapılmıştı pürüzsüz olmuştu uçları su gibiydi ancak üç dört ay sonra etkisi geçince uçları çok kötü oldu yanmış gibi cesaret edemiyorum o yüzden düzleştirici kullanmadan sadece bakım amaçlı saç tellerimi kalınlaştıracak bir ürün arıyorum.

KilicBaligi KilicBaligi cnm dökülmelerim kökten maalesef dökülen tellerin ucu beyaz hep keşke dediğin gibi olsaydı :cry:şu an biraz azaldı çinko demir hapları ve şampuana koyduğum sarımsak ve çam terebenti işe yaradı galiba. Yağları da kullanıyorum biraz dökülme yaptı başlarda evet şu an iyi gbi artık hedefim bol bol saç çıkarmak çünkü seyreldiler bayağı dışardan bakınca belli olmuyor ama eski gürlüğünden eser yok maalesef :KK43: uçları da yağlardan biraz yumuşadı söylediğin spreyi de alacağm mutlaka cnm teşekkür ederim. :KK66: bu arada brezilya fönü yaptırıp tellerin kalınlaşmasını da istiyorum aslında bir kaç sene önce kuaförde yaptırıp memnun kalmıştım senin tarif ettiğin şekilde yapılmıştı pürüzsüz olmuştu uçları su gibiydi ancak üç dört ay sonra etkisi geçince uçları çok kötü oldu yanmış gibi cesaret edemiyorum o yüzden düzleştirici kullanmadan sadece bakım amaçlı saç tellerimi kalınlaştıracak bir ürün arıyorum.
Şampuanın içerisine çam terebentin koyma, bunu taşıyıcı bir yağ ile birlikte direkt saç diplerine sürmek hem daha etkili hem daha sağlıklı. Mesela %70 zeytinyağı+%30 çam terebentin uygun olur aksi halde uçlar daha çok kuruyor. Ben de zamanında şampuana koyuyordum ama uzun vadede koparak dökülen saç uçları ile karşılaşmam şaşırtıcı olmadı.

Brezilya fönü benim deneyimlediğim kadarı ile saç tellerini kalınlaştıran bir uygulama değil, şimdiye kadar kullandıklarım arasında sadece tek bir üründe bu etkiyi gördüm o da içerikte collagen olduğu içindi sanırım. Uygulamanın etkisi geçtikten sonra eğer uçlar yanmış gibiyse bu senin saçının aslıdır, güzel saçlara alıştıktan sonra kendi doğal saçlarımızla karşılaşmak yanıltıcı bir etkiye sebep olabiliyor. Aynı şekilde derin arındırıcı şampuan ile yıkanmış saçlarda da bunu görebiliyoruz. Tüm silikon ve saçı kaplayan maddelerden arınınca anlıyoruz ki aslında saçlarımız pek de sağlıklı değil.

Saç tellerini kalınlaştıran Davines'in keratin bakım ürünü var ama o da bazı saçlarda sertliğe sebep oluyor o yüzden dene diyemeyeceğim.

Saç tellerinin ucu beyazsa bu iyiye alamet değil. Doktorun demir ve çinko hapı önerdiğinde hormon tahlili de yaptırmış mıydın?

Şampuanın içerisine çam terebentin koyma, bunu taşıyıcı bir yağ ile birlikte direkt saç diplerine sürmek hem daha etkili hem daha sağlıklı. Mesela %70 zeytinyağı+%30 çam terebentin uygun olur aksi halde uçlar daha çok kuruyor. Ben de zamanında şampuana koyuyordum ama uzun vadede koparak dökülen saç uçları ile karşılaşmam şaşırtıcı olmadı.

Brezilya fönü benim deneyimlediğim kadarı ile saç tellerini kalınlaştıran bir uygulama değil, şimdiye kadar kullandıklarım arasında sadece tek bir üründe bu etkiyi gördüm o da içerikte collagen olduğu içindi sanırım. Uygulamanın etkisi geçtikten sonra eğer uçlar yanmış gibiyse bu senin saçının aslıdır, güzel saçlara alıştıktan sonra kendi doğal saçlarımızla karşılaşmak yanıltıcı bir etkiye sebep olabiliyor. Aynı şekilde derin arındırıcı şampuan ile yıkanmış saçlarda da bunu görebiliyoruz. Tüm silikon ve saçı kaplayan maddelerden arınınca anlıyoruz ki aslında saçlarımız pek de sağlıklı değil.

Saç tellerini kalınlaştıran Davines'in keratin bakım ürünü var ama o da bazı saçlarda sertliğe sebep oluyor o yüzden dene diyemeyeceğim.

Saç tellerinin ucu beyazsa bu iyiye alamet değil. Doktorun demir ve çinko hapı önerdiğinde hormon tahlili de yaptırmış mıydın?

tahlil istedi evet ama sonuç olarak pek bir sorun olmadığını söyledi pek anlamıyorum ama hgb mcv mch gibi değerlerim düşük tsh de bir sorun çıkmadı. :KK64:

tahlil istedi evet ama sonuç olarak pek bir sorun olmadığını söyledi pek anlamıyorum ama hgb mcv mch gibi değerlerim düşük tsh de bir sorun çıkmadı. :KK64:
Sorun şu ki, dökülen saçların kök kısımları beyazsa bu demek oluyor ki oradaki saç kökleri artık tembelleşmiş ve zayıflamış. Buradan mütevellit cinsellik hormonlarına da bakılmalı. Regl döneminin ikinci günü gidip tahlil yaptırmanı öneririm.

Selective firmasını hepininiz biliyorsunuz oldukça kaliteli ürünleri ile meşhurdur,Protek Ammino Keratin Maskesi ise bir çok bayanın ortak problemi olan saç telindeki keratin kaybına sebep olan, defrize, perma, saç boyama, röfle, balyajgibi işelemlerden dolayı hatta klor ve deniz suyundan yıpranan ve sağlığını kaybeden saçları tedavi etmekte oldukça başarılı bir ürün...Bir çok kişi için her ne kadar bu ürün bir şey ifade etmesede gerçek etkisini sağlıklı veya sağlıklı olmaya yakın saçlarda değil aşırı yıpranış ve nemini kaybetmiş saçlarda göstermesi şaşılacak bir durum değil...

Şimdi gelelim ürün resmine...
Eki Görüntüle 153457

Ürünü gördüğünüzde tanımanızı sağlayacak resmi ekledikten sonra gelelim bir çok kişinin ürünü alıp tam randıman sağlayamamasına ve benim bu konuyu açmam sebep olan eksikliğine...Belki inanamayacaksınız ama ürün üzerinde nasıl kullanılacağına dair hiç bir ibare yok, bu yüzdende etrafta bir çok kullanım talimatı ve efsane dolaşmakta...

Kafalarda ortaya çıkan karışıklığı gidermek üzere derhal gerçek kullanım talimatını yazıyorum...Ürün hem saç kremi hem saç bakım maskesi olacak şekilde kullanılabilen çift yönlü bir ürün

1-Banyodan sonra nemi alınmış temiz saça 1 ceviz büyüklüğünde ürünü iyice yedirip kafanıza sıcak havlu sarıp bekleteceksiniz, bekleme süreniz 20 dakika, bu işlemden sonra saçlarınızı şampuanlamadan durulayabilirsiniz.(Saç kremi özelliği)

Bu şekilde kullanıldığında saçınızı her yıkadığınızda ürünü klasik saç kremi namına kullanabilirsiniz her ne kadar banyoda 20 dakika beklemek insanı biraz sıksada...

2-Aşırı derecede yıpranmış saçlarda ise saçınızı yıkamadan nemlendirip, bir ceviz büyüklüğünde ürünü saçınıza sürebilirsiniz, bekleme süreniz minimum 8 saat, yani maskeyi akşamdan saçınıza sürüp sabah şampuan ile yıkayabilirsiniz...

Bu şekilde kullandığınızda ise ürünü haftada 1 kere kür olarak kullanmanız gerekiyor...

Kullandığınız saç bakım kremleri ve maskelerinin saçınıza daha kolay nufuz etmesi ve daha yararlı olmasını istiyorsanız ürünleri saçınıza sürdükten sonra muhakkak bir strech film ile sarın, hatta mümkünse saçınıza ısı verebileceğiniz bir aparat edinin...

Ben şu şekilde yapıyorum, şu heryerde satılan sauna belt kemerlerden almıştım vakti zamanında, işte bu kemeri kafama sarıp 50 dakika boyunca sabit ısı veriyorum tabii bu sayede bakımların sağladığı etki tartışılmaz...

Yukarıda yazdığım kullanma talimatına ek olarak ürünü hem saç kremi hem saç maskesi olarak kullanmak isteyenler olabilir, hayhay efendim istediğiniz gibi çeşitlemeler yapabilirsiniz...

Dip not: Ürünün fiyatı 18-20 lira civarı özellikle Eminönü tarafına yolu düşenler Zazahan civarındaki kozmetikçilere göz atsınlar derim, diğer yerlerde fiyat 35 ytl ye kadar çıkabilmekte, ne de olsa serbest piyasa ekonomisi...

Dip not2: Konu Sevgili yaGmurluk'a ithaf edilmiş ve onun isteği üzerine paylaşım yapmak üzere açılmıştır...
Bi arkadaşım şu şekilde kullanıyordu ki ben de öyle kullanmaya başladım. Banyo sonrası saçıma güzelce sürüyorum ve öyle geziyorum taradıktan sonra.ta ki diğer duşa kadar 1 gün falan kalıyor.saçımın kabarmasını önlüyor ve hoş duruyor

Sorun şu ki, dökülen saçların kök kısımları beyazsa bu demek oluyor ki oradaki saç kökleri artık tembelleşmiş ve zayıflamış. Buradan mütevellit cinsellik hormonlarına da bakılmalı. Regl döneminin ikinci günü gidip tahlil yaptırmanı öneririm.

uzun zamandır beyaz kök görüyorm dökülenlerden ve normalde köklerin beyaz olduğunu sanıyordum :KK57: kaşlarımda da öyle çünkü peki sağlıklı bir kökün nasıl ne ren k olması gerekiyor cnm yağ bakımlarına devam etsem mi şimdi bilemedim ya daha çok zayıflatırsa :KK64:

Bi arkadaşım şu şekilde kullanıyordu ki ben de öyle kullanmaya başladım. Banyo sonrası saçıma güzelce sürüyorum ve öyle geziyorum taradıktan sonra.ta ki diğer duşa kadar 1 gün falan kalıyor.saçımın kabarmasını önlüyor ve hoş duruyor
Bu da bir seçenek.

uzun zamandır beyaz kök görüyorm dökülenlerden ve normalde köklerin beyaz olduğunu sanıyordum :KK57: kaşlarımda da öyle çünkü peki sağlıklı bir kökün nasıl ne ren k olması gerekiyor cnm yağ bakımlarına devam etsem mi şimdi bilemedim ya daha çok zayıflatırsa :KK64:

Sağlıklı saç döküldüğünde kök ile birlikte dökülmez, sadece saç teli olur canım. Normalde saç telini zorla çekip koparttığın zaman kökün siyah olduğunu görürsün.Eğer dökülen saç tellerinin ucu beyazsa bu saç köklerinin zayıfladığını ve işlevini yerine getiremediğini gösterir.

Sağlıklı saç döküldüğünde kök ile birlikte dökülmez, sadece saç teli olur canım. Normalde saç telini zorla çekip koparttığın zaman kökün siyah olduğunu görürsün.Eğer dökülen saç tellerinin ucu beyazsa bu saç köklerinin zayıfladığını ve işlevini yerine getiremediğini gösterir.

bunu öğrendiğime sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :KK43: reglime de baya var o zamana kadar nasıl beklicem bilemiyorıum :KK43:

bunu öğrendiğime sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :KK43: reglime de baya var o zamana kadar nasıl beklicem bilemiyorıum :KK43:
Öncesinde yapılan test gereken sonucu vermeyecek bu yüzden beklemelisin. Bu arada gitmişken tam kapsamlı tahlil yaptırırsan demir, folik asit vs bunlarda gözden geçirilmiş olur.

Selam kizlar :KK15: amino keratin sac bakim maskesini gecen sene kuaforumun tavsiyesi ile almistim ama usengeclikten krem kullaniminin otesine gecememistim. Bugun tesadufen bambaska bi konu ararken gordum bu konuyu veeee hemen kilicbaliginin anlattigi 2.yontemi uyguladim, suan strecli strecli yattim hasur husur :KK48: bakalim yarin sabahki sonucu cok merak ediyorum, umarim bekledigim etkiyi (kabarik saclarimi azicik yatistirsa kafi) alabilirim Hoppa paylasim icin tesekkurler kilic baligi :KK68:

X