Senden vazgeçerim, ordan vazgeçmem dedi...

Merhabalar herkese
3 buçuk senelik evliyim bir bebeğimiz var. Haftasonunu eşimde ben de kendi ailelerimizin yanında geçirdik. Herşey iyi gidiyordu. Haftabaşı eve döndüğümüzden beri bana kötü davrandı. Bana karşı kinle dolmuş gibiydi. (Annesinin dolduruşuna geldiğini düşünüyorum ). Herşeye söylenmeye başladı , en son kızıma , minicik bebeğime de kızınca dayanamadım tartışmaya başladım. Sabahtan akşama kadar evde her işi yapıyorum bir türlü beğenilmiyor. Sürekli bana pasaklısın bu kız da sana çekti , falan filan söylenip durdu . Sofrada yemek yiyorduk kızım ekmekleri yere attı diye . En son sabır sabır artık dayanamadım ufak bi kriz geçirdim ağlamaktan helak oldum. Ertesi akşam konuştuk alakasız bi şekilde onun istediği gibi davranmadığımı, hareketlerimin onu iğrendirdiğini, annesinin yüzüne bakmadığımı filan söyledi. Annen ne alaka konumuzla ne ilgisi var dedim. Bunlar beni zamanla irrite etti işte dedi. Ben de haftasonuna kadar iyiydik haftasonu noldu da böyle değiştin annenle ne konuştun dedim. Sinirlendi annemle bişey konuşmadım kadının günahını alıp durma dedi. Zerre kadar inanmıyorum. Neyse canımı en çok acıtan lafı da senden vazgeçerim ordan vazgeçmem dedi. Ordan dediğim yer doğduğu semt. Şuanda orda yasağı ailesiyle geçiriyo kızımla beni evde bıraktı gitti. Şimdi benim size sorum ben bu adama nasıl davranayım arkadaşlar artık çok yoruldum tam iyiyiz birbirimize karşı sevgimizi belli ediyoruz bu annesi hep bi araya girip dolduruyor oğlunu. Sonra bana cephe alınıyor. Ben napayım artık lütfen bana eviliğimi iyileştirecek tavsiyelerde bulunur musunuz boşanmak istemiyorum boşan demeyin
Eşin tam bir öküz, seni ve kızını bırakıp ailesine gitmiş ve onları size teŕcih edeceğini söylemiş, bence arama sorma hiç baktin düzeliyor o zaman otur konuş herşeyi, ama hala aynıysa bence bu adamdan bişey bekleme pılını pırtını ver eline yolla anasına, anasını da ara bir güzel lafını söyle deki ne istiyorsun al oğlun senin olsun ben yokum artık, sakın korkup sinme biterse de bitsin bu şekilde yaşanmaz ...

Böyle sürüncemede gider bu iş. Ne sen boşanırsın ne de o konusunu açar ama eziyetine devam eder. Çünkü sen boşanınca bundan daha iyi olamayacagına kendını ınandırmıssın, feriştahı gelse senin bu fikrini değiştiremez sen istemedikten sonra

Böyle sürüncemede gider bu iş. Ne sen boşanırsın ne de o konusunu açar ama eziyetine devam eder. Çünkü sen boşanınca bundan daha iyi olamayacagına kendını ınandırmıssın, feriştahı gelse senin bu fikrini değiştiremez sen istemedikten sonra
Doğru

Merhabalar herkese
3 buçuk senelik evliyim bir bebeğimiz var. Haftasonunu eşimde ben de kendi ailelerimizin yanında geçirdik. Herşey iyi gidiyordu. Haftabaşı eve döndüğümüzden beri bana kötü davrandı. Bana karşı kinle dolmuş gibiydi. (Annesinin dolduruşuna geldiğini düşünüyorum ). Herşeye söylenmeye başladı , en son kızıma , minicik bebeğime de kızınca dayanamadım tartışmaya başladım. Sabahtan akşama kadar evde her işi yapıyorum bir türlü beğenilmiyor. Sürekli bana pasaklısın bu kız da sana çekti , falan filan söylenip durdu . Sofrada yemek yiyorduk kızım ekmekleri yere attı diye . En son sabır sabır artık dayanamadım ufak bi kriz geçirdim ağlamaktan helak oldum. Ertesi akşam konuştuk alakasız bi şekilde onun istediği gibi davranmadığımı, hareketlerimin onu iğrendirdiğini, annesinin yüzüne bakmadığımı filan söyledi. Annen ne alaka konumuzla ne ilgisi var dedim. Bunlar beni zamanla irrite etti işte dedi. Ben de haftasonuna kadar iyiydik haftasonu noldu da böyle değiştin annenle ne konuştun dedim. Sinirlendi annemle bişey konuşmadım kadının günahını alıp durma dedi. Zerre kadar inanmıyorum. Neyse canımı en çok acıtan lafı da senden vazgeçerim ordan vazgeçmem dedi. Ordan dediğim yer doğduğu semt. Şuanda orda yasağı ailesiyle geçiriyo kızımla beni evde bıraktı gitti. Şimdi benim size sorum ben bu adama nasıl davranayım arkadaşlar artık çok yoruldum tam iyiyiz birbirimize karşı sevgimizi belli ediyoruz bu annesi hep bi araya girip dolduruyor oğlunu. Sonra bana cephe alınıyor. Ben napayım artık lütfen bana eviliğimi iyileştirecek tavsiyelerde bulunur musunuz boşanmak istemiyorum boşan demeyin

Bu erkek annelerini topluca terapiye gönderelim de kurtulalım bence. Okumuşu da okumamışı da, köylüsü de kentlisi de arızalı. Benim kendi annem de erkek annesi sözüm herkese yani, oğullarının da gelinlerin de hayatını zorlaştırıp duruyorlar. Vallahi aramızda para toplayıp hepsini psikoloğa gönderelim.

Bu erkek annelerini topluca terapiye gönderelim de kurtulalım bence. Okumuşu da okumamışı da, köylüsü de kentlisi de arızalı. Benim kendi annem de erkek annesi sözüm herkese yani, oğullarının da gelinlerin de hayatını zorlaştırıp duruyorlar. Vallahi aramızda para toplayıp hepsini psikoloğa gönderelim.
Elimde birini psikoloğa gönderme şansım olsaydı bu eşim olurdu

Normal değilsin diyorum. Olabilir ben böyleyim değişmem bana göre hareket edeceksin diyor
O zaman eşinin her dediğini yaparsan mutlu olursun.
Formülü vermiş.

Allah eşinizi düzeltsin demek dışında aklıma cözüm gelmiyor.
Tek önerim annesini kötülemeyin(sen orada dolduruşa geldin falan)

Kızlar aramız hala düzelmedi , tam bir aksi adam oldu çıktı başıma . Ben bunu görmezden gelsem her dediğine he deyip geçsem bi etkisi olur mu?

Kızlar aramız hala düzelmedi , tam bir aksi adam oldu çıktı başıma . Ben bunu görmezden gelsem her dediğine he deyip geçsem bi etkisi olur mu?
Düzgünce konuşup anlaşmanız lazım ama senin eşinde bu yok gördüğüm kadarıyla. Orta yol bulma niyeti olmayan adama hibir şey yapamazsın üzgünüm 😔

Güzel kardeşim bak sana ne dicem dikkatle dinle ; ben düşünürdüm ki evlilikler şiddet ve aldatma dışında bitmez yani diğer sebepler bi şekilde hallolur ama öyle değilmiş , şiddet ve aldatma gerçekten kabul edilemez evet ama onlar kadar can sıkıcı bir şey var sa o da emin olun anne sözünden çıkmayan erkektir aile olma bilincine erisememis , anasının dizinin dibinden sözünden ayrılmayan, eşini savunamayan, karısını ailesine ezdiren "adam" olamamış bir tiplerdir...o yuzden sen tavsiye istemişsin ya üzgünüm ama asla düzelmez bu şekilde çekeceksin ve sen ona alisacaksin o asla senin lafına gelmez o sebepten bosuan enerjini tuketip ben bu adamı nasıl düzeltirim diye düşünme , çünkü ben anacı erkeklerin değiştiğini görmedim , ama karısını savunan erkeklerin de anne lafıyla karılarını uzdugunu de görmedim anlatabiliyo muyum ? Yani o kişilik meselesi ailesine karısını ezdirmeyen ve karısına öncelik veren adam "adam"dir gerisi çöp !

Merhabalar herkese
İkinci çocuk yapın. Belki onu ve diğer çocuğunuzu azarlarken size sıra gelmez. Çünkü koca çocukların azar işitmesinden önemli. El kadar bebeğe bağırma hakkını kendinde bulup sizi doğduğu semte tercih eden adam için verecek tavsiyem yok. Ben çocuğunu Duygusal olarak istismar eden baba ile de ona çanak tutan anne ile tek kelime konuşmam. küçük bebeğin ekmeği yere atma eylemini bilinçli yapmadığını anlamayacak kadar .... biri ile ilgili evli olup yuvamı nasıl şeyapayım demek de ne bileyim.

Keske imkan olsada boyle ana kuzularini direk boşayabilse kadinlar.hepsini direk gondereceksin annelerine bakalim napacaklar.anlamiyorum bu erkekler evlilik oncesi ailelerini umursamazlar ama evlenince aile sevgisiyle dolup taşarlar.

Düzgünce konuşup anlaşmanız lazım ama senin eşinde bu yok gördüğüm kadarıyla. Orta yol bulma niyeti olmayan adama hibir şey yapamazsın üzgünüm 😔
Ya bu adama noldu ben anlamıyorum, böyle değildi ben kırıldığımda kırgınlığımı geçirene kadar uğraşırdı. Şimdi paramparça ediyor beni yine de umrunda değil. Bir gün tepemin tası fena atacak

X