Seni seviyorum demeye korkuyorlar !!

xsxulem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
687
23
52
Evli erkeklerin yuzde 19'unun eslerine bir kere bile olsun seni seviyorum demedikleri
ortaya cikti. Uludag Universitesi' nin arastirmasinda 55 yas ustu kadinlarin ise eslerini
daha cok sevdikleri belirlendi

ULUDAG Universitesi 'Kent Tarihi ve Arastirmalar Merkezi (KETAM) ve Yerel Gundem
21' isbirligi ile gerceklestirilen arastirma ile evli erkeklerin sevgi sozcuklerinden
bihaber olduklari ortaya cikti.

Docent Dr. Fehamettin Akin baskanligindaki calisma gruplari Bursa' da 755 kadin ile
yaptigi "Kadinin Yasam Seviyesi Kalitesi ve Kadin Sorunlari Profili" arastirmasinda, evli
kadinlarin yuzde 81' i eslerine guzel sozler soyluyor. Bununla birlikte, eslerinden hicbir
sevgi sozcugu duymayan kadinlarin oraninin ise yuzde 19 oldugu belirlendi.

Bu kadinlarin kocalari bir kere bile "seni seviyorum" demedi.

Evli kadinlarin 25-44 yaslari arasinda eslerinden seviyoruma benzer sozleri duyduklari
ifade edildi. Arastirmada bir diger ilginc sonuc ise evli kadinlarin yasi ilerledikce
eslerine daha da baglandiklarinin belirlenmesiydi.

Esini seven kadinlarin orani yuzde 82.2 iken
sevmeyenlerin orani yuzde 17.2 oldu.
Eslerini sevmeyen kadinlar 18-24 yas grubunda (yuzde 17.2),
eslerini seven kadinlar ise 55 yas ve ustu grup (yuzde 96.9) idi.

Kaderine razi olanlar

"Ev ici siddete nasil tepki gosterirsiniz? " sorusuna ise
evli kadinlardan ilginc yanitlar geldi.

"Beni hic dovmez" diyenler yuzde 41.8 ,
"Evi terk ederim" diyenler yuzde 19.9 iken
kaderine razi olanlar yuzde 5.5' lik dilimi olusturdu.

Aslinda bazi erkeklerin soylemeyi sevmedikleri cesaret edemedikleri o sihirli iki kelime Seni Seviyorum kadinlar icin cok onemli, hangi kadin istemez esinin seni seviyorum sozlerini, ama tabiki icten soylemeli oyle laf olsun diye degil, evlenmeden once soylemeleri normal elde edecek evlenecek falan, evlendikten sonra nasil olsa benim esim soylesem ne olur soylemesem ne olur diye bir rahatlik icine giriyorlar, aslinda cok yanlis asil evlendikten sonra soylemeli esinin gonlunu kazanmali en onemlisi sevgiyi paylasmalak, ben ne evlenmeden once ne evlendikten sonra esimden asla duymadim soruncada tam sevecektim falan gibi laflar ediyor, insan ya sevilir ya sevilmez sevmenin tami yarimi yada yarin seveyim bugun kalsini olurmu bayanlar olmaz, sevgisizde evlilikler zor yuruyor, kalbinden gecen sevgi kelimelerini paylasmayan yada sevmeyi yaptigin gunluk olaylara gore teraziye koyan erkekleri anlamiyorum, gunluk yasananlar konusulur sorun varsa cozulur, ama sen bugun bunu yaptin dun boyle oldu tam sevecektim vazgectim bu yalancilik, cok guzel sozler soyledim hareketlerde bulundum ama anlayamayana artik sustum, bu ornegim her erkek icin degil tabiki eslerine seni seviyorum diyen erkekleri tebrik etmek lazim

bence sevdiğini söylemeyen erkekler kendileride anne ve babalarından sevgi kelimesi duymamış erkekler

X