Sevdiğim insanla aramızdaki yaş farkı

ayLin13

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2011
2
0
Öncelikle herkese merabalar..
Ben 20 yaşında bi bayanım, sevdiğim insansa 36 yaşında. Birbirimizi çok seviyoruz. Yanlız şöyle bi sorun var aramızdaki yaş farkı. Tam 16 yaş var şimdilik bi sorun teşkil etmiyor ama herkes şimdi olmasa bile ilerde çok sorun yaşarsın diyo o yüzden kafam çok karışık. Arada 16 yaş var dediğime de bakmayın. Kimse aramızda o kadar büyük bi yaş farkı olduğuna inanmıyor. Şimdi sevdiğim kişi 36 yaşında deyince eminim herkes ''saçlar beyazlaşmış, surat kırış kırış, göbekli'' birini canlandırmıştır zihninde. Ama kesinlikle öyle değil. 36 yaşında olmasına rağmen çok çocuk ruhlu, hareketli bir insan ve yaşından oldukça da küçük gösteriyor. Taş çatlasa 30 yaşlarında gösteriyordur derim yani.. O 36 yaşında olmasına rağmen saçlarında bir tel beyaz yok ama benim saçlarıma aklar düşmeye başladı bile :)) Bende 20 yaşında olmama rağmen çok olgun bi bayanım. Kimsede benim 20 yaşında olduğuma inanmaz herkes daha büyüksündür yaşını bilerek mi küçültüyosun felan diyo. Yanımda sanki abimmiş babammış gibi durmuyor yani.. Şimdi benim sizlere sormak istediğim bu yaş farkı gerçekten ileride büyük sorunlara yol açar mı. Açarsa da ne gibi sorunlara yol açar mesela ? Deneyimli ve bu durumu yaşamış insanlardan yorum bekliyorum.. Onu çook seviyorum aramızdaki yaş farkı yüzünden ilişkimi de bitiremem :KK43: ama aramızdaki yaş farkı yüzünden başta ailem olmak üzere herkes karşı çıkıyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Fikirlerinizi dört gözle bekliyorum..

20 yaş... hemen evlenmeyi dusunuyosan bence biraz bekle... ben yas farkının cok etkili olcagına inanmam ama 16 baya cokmus... ben sevgilinden cok senin yasına takıldım evlilik dusunuyosan 20 yas erken bence bikaç yıl daha bekle ondan sonra o zamanki dusuncelerinle karar ver boyle birşeye derim

20 yaş... hemen evlenmeyi dusunuyosan bence biraz bekle... ben yas farkının cok etkili olcagına inanmam ama 16 baya cokmus... ben sevgilinden cok senin yasına takıldım evlilik dusunuyosan 20 yas erken bence bikaç yıl daha bekle ondan sonra o zamanki dusuncelerinle karar ver boyle birşeye derim

yoo zaten hemen evlilik düşünmüyoruz belki 1-2 yıl sonra.. aramızda inanılmaz bi sevgi bağı var yaş farkını ikimizde sorun etmiyoruz ama işte herkes aynı tepkiyi veriyor bu da benim canımı çok sıkıyor. evet haklısınız kulağa ilk başta gerçekten çok fazlaymış gibi geliyo ama gerçekten yan yana gelince hiç öyle durmuyor en fazla 7-8 yaş felan vardır dersiniz..

Beni annemle babam arasında 10 yaş, teyzem ile eniştem arasında da 15 yaş fark vardı (90-100 sene önce doğmuş insanlardan bahsediyorum bu arada). Benim görebildiğim kadarıyla bir sorun yaşamadılar.

Ama artık o devirlerde değliz, genelde çiftler arasındaki yaş farkı daha az. Arkadaş çevreniz nasıl olacak bunu düşünün. Birbirinizi sevseniz de siz onun yaş grubu ile bir arada olmaktan, o da sizin yaşınızdaki diğer kişilerden sıkılabilir.

Belki ilerki yıllarda siz daha aktif bir hayat yaşamak isterken, eşiniz bu gücü kendine bulamayabilir. Çok gezme tozmaya meraklı iseniz bunu gözönünde bulundurun bence. Gerçi şu an çok da gençsiniz ama kendinizi iyice tartın, tanımaya çalışın. Ayrıca, eşiniz yaşlandıkça cinsel anlamda da problemler yaşayabilirsiniz.

X