seven kadın mı daha mutlu yoksa; sevilen kadın mı?

bence karşılıklı sevilirsen seversin mutlu olursun eğer tek taraflı sevilirsen mutlu olamssınkiiii ay biras karışık oldu ama anladınız siz onu:bbo:

bu soruya sevilen kadın demiştim.hala da öyle düşünüyorum.eşime sordum..bir erkek gözü ile ne der diye..şöyle açıklama yaptı..
hangisi "daha" diyorsun..o halde seven mi sevilen mi konusuna "sevilen kadın" daha mutludur derim dedi..
bunu "seven erkek mi" yoksa "sevilen erkek" mi daha mutludur dediğimde de " seven erkek " dedi..çünkü yaradılış itibariyle erkek etkendir kadın edilgendir..yani erkeklerin daha çok korumaya ,sahiplemeye,kollamaya programlıdır genleri..kadınların genleri ise sevilmeye,şefkate,korunmaya,ilgi gösterilmesini istemeye programlıdır dedi..yıllar önce bir film izlemiş..Broke shieldis in..( yanlış yazıyıor olabilirim) Broke shieldis in sevgilisi onun evini yakmış...ama Broke shieldis sevgilisini affetmiş..sormuşlar neden affetin,o senin evini yaktı diye..Broke Shieldis in cevabı şu olmuş "Hayatım Boyunca Hiç Bir Erkek ,Beni Onun Kadar Sevmedi !!!"

bu açıdan hiç düşünmemiştim ama gerçekten çok mantıklı.%100 onaylıyorum. kızlar cevaplarınız için teşekkürler:dance:

Sevilen kadın mutludur. Sevildiği için, değerinin bilindiği için. Sevildiğini bilen kadın zaten karşılıksız kalmaz oda onu sever.

sevilen taraf tabikide.insanın sevgiye değer olduğunu yada sevilecek bir insan olduğunu hissetmesi bile bir mutluluktur.

verdiğinin karşılığını fazla fazla alan kadındır mutlu olan..

sevmedikten sonra sevilmekde boğucu olur.
ama sevip acı çekene göre sevilen daha iyidir.

sevilen kadın :asigim:
sevildiğini gordukce kat kat daha yogunlasır karsı tarafa sevgın
cunku karsı tarafın duygularından emınsındır her seyden once :asigim:

bence hem sevsin hem sevilsin,ikisinden birisi olmayinca hep bir taraf yarim kalir,tam anlamiyla bir mutluluk yasanmaz:kahve:

Katılıyorum...

Sevdiğin için mutlu olursun ama o seni aynı şekilde sevmiyorsa hüzünlü de olursun....
Sevildiğin için mutlu olursun, ama sen onu aynı şekilde sevmediğin için hüzünlü de olursun...

Yarım bir mutluluk yaşarsın...

en güzeli tabikide hem sevmek hemde sevilmeka.sa.s
ama sevipte karşılık bulamamaktansa sevilip değer görmeyi tercih ederim

Her ikisi de, buruktur...

Yalnızca, sevdiği tarafından sevilen kadın mutludur...
O da, az rastlanır cinstendir....​

bence seven kadın! beni biçok kişi sevebilir ama ben herkesi sevemem sevdiğim tektir ve herşeyden değerlidir :)

karşılıksız sevmek değer görmemek insanın canını en çok yakan şeydir....
en güzeli sevip sevilmek...ama olmuyorsa sevilmek içten sevilmek sevmenin de başlangıcı olur...

HER ıKıSıNıN de olması lazım bunda seçim yapılmazki
seven kadın karşısındaki sevmiyosa ızdırap çeker
sevilen kadın ise bir süre sonra karşısındaki sevse de onu sevmediğinden ızdırap çeker
iki ucu da bi yere varmaz o yüzden hem sevmek hem sevilmek bir arada olmalı yoksa hiç olmasın daha ii
başkasının sevgisiyle kendimi avutamam
beni sevmeyenle sırf ben seviyorum diye de yaşayamam
ya hep ya hiçç

X