Severken Ayrılmak

Gece gece nasil yalnz gnderir sizi cok tuhaf cidden . Bu kadr yaotklarndan snra akli basina nasl geldi bi de. Ne biliyim biz bayanlar hemen erkklere inaniyoruz pisman oldu feln diyoruz . Belki o kadr da masum degil o kisi. Ve aileni karsina alma bu kadr kötülük yasatan biri için derim ben . Tabi karar sizin

Tuhaf evet, benim sevdigim adam bunu nasil yapti diye gunlerce sokundan kurtulamadim ben.

Ailem benim her seyim. Onlari, benim kiymetimi dogru zamanda bilmemis bir adam icin harcamam.

Merak etmeyin... :)

Bana Allah yeter...

Senlik hicbir sey yok . Esin aglayacagina annesiyle babasiyla konusmayi denesin. Zaman gecer hersey hafifler ama siz severek ayrlirsaniz o aci hafiflemez daha da artar .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bacım Kafana Takma Ailende Arkandaymış.. Hemen bitirmede bırak Davayı o Açsın... Hitapım biraz Ağır Olacak ama Olgun bir adam Kendi Gücüyle ayakta durur Kendi Hayatına Kimseyi Karıştırmaz.. Herşeyin Hayırlısı olsun. Üzülme Sakın Değmez

canim hikayelerimizi benzettim. ben de masrafsiz yaptrdgm bi evlilikte bi de ustune kanitlanmayan borclara bilezik vermedgm icin 2 ayda.sokaga birakildim aksam. eve tek gonderildim. 10 gun sonunda arandgmda hala para istiyordu. Duzeltmek icin de hicbir sey yapmadi. Annesi surekli pesimizdeydi hic gezemedik bile sayesinde oglu da aile duskunuydu. cinsel sorunlarmz da oldu. iktidarsz gbi biseydi ve beni sucluyodu uste cikmak icin. simdi bunlari sana anlattm ki gecirdgm evreleri bil. basta diyodum ki bulasik legenimi bile gorsem aglarim seve seve nasil ayrilacagm. hatta anneme bigun evimi ozledgmi soyledim annem araci yolladi ona gelemedi beyefendi isi varms. boylelikle son hadde geldi ve o sekilde bitirme karari aldm. be cok zor gunler gecrdm ama ask sevgi sizisi filan degl yasadklarmn acisi zamanla cikti. megerse beni ne durumlara dusurmus dusundukce anladim. ayrilali iki sene oldu ve gecen.icimden gecti. iyi ki bi bulasik legeni icin hayatimi yakmamisim. simdi hersey yolunda sukur. isimi gucumu Allah yoluna soktu. sadece beni gercekten sahiplenecek adam gibi birine ihtiyacm kaldi. onla mazallah de vam etseydm omur boyu o adi ailesini ve kendisini cekecektm. simdi sen de iyi dusun. duygusal karar verme. biraz zaman gecsn. cunku sizin annenin icra gondermesnden daha buyuk sorunlarnz var. sana sahip cikamayan bi adam. sana bunlari reva goren ailesine ezdiren bi adam. ki ailesine de toz kondurmadgna eminim boyle oluyo anacilar. ustelik vajinismusunu ailesine anlatmak ne demek. namusunu milletn diline dolamis bi erkek yavrusu. duzelir mi bilmiyorum yani icinde oyle bi umit varsa denersn ana olmayacagni farkndaysan bi de ileride kucagnda bebekle ortada kalmaman adina cok iyi dusun derin. Allah hakknda hayrli olani nasip etsn sana. insallah her sey iyi olur..

umarım dediğiniz gibi olur iki aylik evliyim ve kayinvalidem yüzünden evliligimizi bitiriyordum zaman neyi gisterir bilemiyorum ama ben kavrayamiyorum çocuklarım mutlu olsun demiyor kV deler hep kendi menfaatlerini düşünüyorlar umarım yıllar geçtikçe bizim hayatımızda değişir

İnşallah..
Sorunun tam ne bilemediğim için öneride bulunamıyorum.
Konu açmanı tavsiye ederim arkadaşım.
Buradaki arkadaşların çok yardımı oldu bana sağolsunlar..

Iyi diyorsunuz, hos diyorsunuz da... adam ailemi cigneyemem, tas basacagim bagrima diyorken ben evime zorla gidip yerlesemem ya? Tutturmus bir ailem... O devam yanlisi olmadigi ve ailesinin kesin kararindan disari cikmadigi surece bana yapacak bir sey duser mi? Cidden merak ediyorum bunu. Varsa soyleyin...

Bana Allah yeter...

O zaman bu adam için hatasını anladı ağlayarak ayrıldık deme canım.
Hatasını anlayan adam hala ailem de ailem demez. İkimizi düşünelim sadece der.

Senin ağlayışın sevgiden, onunki çaresizlikten belki bilemem..

Tabi ki ailesinin kuklası olmaya devam edecekken yürümez bu evlilik.
Ama tavsiyem davayı sen açma, o açsın.

O zaman bu adam için ağlamaya bile gerek yokmuş dersin, daha kolay geçer acın..

O zaman bu adam için hatasını anladı ağlayarak ayrıldık deme canım.
Hatasını anlayan adam hala ailem de ailem demez. İkimizi düşünelim sadece der.

Senin ağlayışın sevgiden, onunki çaresizlikten belki bilemem..

Tabi ki ailesinin kuklası olmaya devam edecekken yürümez bu evlilik.
Ama tavsiyem davayı sen açma, o açsın.

O zaman bu adam için ağlamaya bile gerek yokmuş dersin, daha kolay geçer acın..

Davayi onun acmasi neyi degistirir ki?

Bana Allah yeter...

Bana Allah yeter...

Aile konusunda gerekli tepkiyi veremiyor oluşu sevmiyor anlamına gelmez.
Bazı insanlar kimseyi yıpratamaz, arada kalır ve kendi yıpranır.
Ancak..
Gerçekten seven bir insan için dava açmak kolay bir şey değil.
Gidip dava açıyor demek senin sevgini haketmemiş hiç demek bence.

O zaman da ona karşı iyi hislerin çabuk ölür..

Bana Allah yeter...

Bence bosanmaya kararlıysan davayı sen acmalısın eger anlaşmalı degil çekişmeli bir boşanma davası olucaksa davayı acan taraf artıdır şöyşe düşün ben dert cekiyorm bıktım ki dava actım eger o acarsa artı onda olur

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bence bosanmaya kararlıysan davayı sen acmalısın eger anlaşmalı degil çekişmeli bir boşanma davası olucaksa davayı acan taraf artıdır şöyşe düşün ben dert cekiyorm bıktım ki dava actım eger o acarsa artı onda olur

Anlasmali bosanacagiz, oyle kararlastirdik. Bir talebim yok benim. Bosanmakta, o elini tasin altina sokmadigi surece -ki sokmayacak- kararliyim.

Avukatim, davayi kimin actiginin her iki durumda da muhim olmadigini soylemisti.

Yani hukuksal acidan davayi kimin actiginin cok da buyuk bir onemi yok.

Bana Allah yeter...

Ancak..

Neredeyse iki bucuk aydir ayriyiz biz. Dava filan actigi yok. Ki bir gorusmemizde davayi acmamak icin ne bahanesi varsa kullandigini soylemisti.

Benim acmam ikimiz icin de iyi olacak. O acacak olsaydi icra geldiginde acardi.

Hos, dava acmiyor ama birlesmiyor da.

Onumu gormem lazim benim artik.

Bana Allah yeter...

Neredeyse iki bucuk aydir ayriyiz biz. Dava filan actigi yok. Ki bir gorusmemizde davayi acmamak icin ne bahanesi varsa kullandigini soylemisti.

Benim acmam ikimiz icin de iyi olacak. O acacak olsaydi icra geldiginde acardi.

Hos, dava acmiyor ama birlesmiyor da.

Onumu gormem lazim benim artik.

Bana Allah yeter...

Ağlamak dışında yapacak hiç bir şeyi yok öyle mi?
Bu kadar uzun flört döneminde bu kadar zayıf biri olduğunu hiç anlamadın mı?

Anlasmali bosanacagiz, oyle kararlastirdik. Bir talebim yok benim. Bosanmakta, o elini tasin altina sokmadigi surece -ki sokmayacak- kararliyim.

Avukatim, davayi kimin actiginin her iki durumda da muhim olmadigini soylemisti.

Yani hukuksal acidan davayi kimin actiginin cok da buyuk bir onemi yok.

Bana Allah yeter...

Anlaşmalıysa cok iyi canım bende öyle bosanmıstm ozaman en iyisi onun açmadı mahkeme masraflarını o versin :) sakası bir yana Allah yardımcın olsun canm

Arkadaşım ne yapıyorsunuz siz? Bu yaşadıklarınız her evlilikte olur. Allah aşkına kendinize gelin. Böyle şeyler yüzünden yuva yıkılır mı?

Görüşmeye devam edin, aranızdaki güveni perçinleyin. Birbirinize gerçekten güvendiğiniz anda ailelerinize kararınızı bildirin.

Bu doğru değil, gelecekte çok pişman olursunuz...

Aynen oyle sandi. Evliligin gerektirdigi sorumluluklari alamadi. Blof yapinca burnum surtecek, ben dayanamayip yalvaracagim, o da itiraz ettiklerimi kolayca kabul ettirebilecek sandi. Malesef hayatinin en buyuk yanilgilarindan biri oldu bu.

Simdi gozyasi dokuyor ama... Zamani geri almayi deliler gibi istiyor ama...

Yok iste malesef.

O cikip da ailesine karsi hicbir zaman beni savunan biri olmadi. Hele ki simdi onun gozunde kavusmamiza tek engel onlari icraya veren annem. Bu yuzden hic kirmaz ailesini, uzmez.

Bu hikaye de bu sekilde biter iste.

Benim mucadele edecek bir durumum kalmadi cunku dediginiz gibi.

Birakmadilar...

öncelikle çok üzüldüm canım Rabbim en hayırlı çıkış yolunu yaşamanı nasip etsin inş....Blof yapinca burnum surtecek, ben dayanamayip yalvaracagim, o da itiraz ettiklerimi kolayca kabul ettirebilecek sandi deişsin merak ettiğim itiraz ettiğin eşinin sana yaptırmaya çalıştığı şeyler nelerdi ? ailesi için mi sıkıştııyordu seni ?

Arkadaşım ne yapıyorsunuz siz? Bu yaşadıklarınız her evlilikte olur. Allah aşkına kendinize gelin. Böyle şeyler yüzünden yuva yıkılır mı?

Görüşmeye devam edin, aranızdaki güveni perçinleyin. Birbirinize gerçekten güvendiğiniz anda ailelerinize kararınızı bildirin.

Bu doğru değil, gelecekte çok pişman olursunuz...

Defalardir soyluyorum, ben de oyle dusunuyorum ama esim bu konuda cok korkak ve ailesine bunu soyleyecegine benden ayrilmayi tercih etti.

Ben ne yapabilirim ki?

Bana Allah yeter...

Ancak..

katılıyorum canım...benim eşim mesela ...ailesinin bana terbiyesizlik yaptığını kabul eder ama ailesine tek laf söyleyemez...ayrılalım dediğim zamnda da ben sensiz yaşayamam ben seni çok seviyorum der...iki tarafın arasında kaldı kendi yıpranıyor..ailesi yaptığı terbiyesizlik için kıllarını kıpırdatmazken benim saf kocam aileci kocam barışalım diye ölür yani....

katılıyorum canım...benim eşim mesela ...ailesinin bana terbiyesizlik yaptığını kabul eder ama ailesine tek laf söyleyemez...ayrılalım dediğim zamnda da ben sensiz yaşayamam ben seni çok seviyorum der...iki tarafın arasında kaldı kendi yıpranıyor..ailesi yaptığı terbiyesizlik için kıllarını kıpırdatmazken benim saf kocam aileci kocam barışalım diye ölür yani....

Benim eşim de aynen öyle ordan biliyorum..:KK14:

öncelikle çok üzüldüm canım Rabbim en hayırlı çıkış yolunu yaşamanı nasip etsin inş....Blof yapinca burnum surtecek, ben dayanamayip yalvaracagim, o da itiraz ettiklerimi kolayca kabul ettirebilecek sandi deişsin merak ettiğim itiraz ettiğin eşinin sana yaptırmaya çalıştığı şeyler nelerdi ? ailesi için mi sıkıştııyordu seni ?

Esimin, biz nisanliyken annemden aldigimiz parayla kurdugumuz (Bir miktar da babasi para vermisti, hakkini yemeyeyim simdi.) bir fast food restorani var. Universite tarafinda. Yazin ogrenciler gidince isler duruyor.

Esimin teyzesi yazlik bir beldede ve onun esi kumsalda yer kiraliyor. Yazin makinelerimizi onlarin yanina goturup orada calismak gibi bir planimiz vardi. Lafi gecmisti sadece.

Esim ve ailesi bu isi ayarlamis, babasi malum yerden yazlik ev tutma karari almis. Eltime kadar hepsi orada toplanacak, butun yaz birlikte olacakmisiz. Onlar tatil yapacak, biz calisacagiz. Yetmeyecek hepimiz ayni evde 3 ay...

Vajinismus tedavisi goruyordum ben ve bu planlarin yapildigi tarihlerde iliski denemeleri yapiyor olmamiz gerekiyordu. Ben oncelikle esimin 2 bekar erkek kardesi, bir evli erkek kardesi, kayinpeder, kayinvalide ve eltimin oldugu bir evde deneme filan yapamazdim, zaten sorunluyum bu konuda.

Ote yandan onun ailesi artik ben olmaliydim. Yaz planlarinda ailesiyle kararlar alip bana sadece haber vermesi beni cok incitti.

Kardesinin biriyle ilgili burada bahsetmek istemedigim problemler de vardi zaten, benimle ilgili olmayan.

Istedim ki birlikte ilk yazimiz, tedavi goruyoruz, basbasa olalim. Ailesi yine gelsin gitsin ama butun bir yaz birlikte olmayalim.

Bu yuzden tartistik.

Ki bana babami kiramam, mecbur gidecegiz dese yine giderdim ben pasa pasa.

O ise aciklama bile yapmadi bana, bosanacagim dedi cikti piyasaya.

Ben de korkup tamam se ne dersen kabul diyecektim.

Rahat edeceklerdi ailecek.

Benim ailem isi kestirip atinca sok oldular ama malesef olan benim evliligime oldu.

Bana Allah yeter...

X