Sevgilim, eski eşi ve kızı..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
konuda bana en hatalı siz geldiniz açıkçası.
adamın kızıyla ilişkisinin değerini yeterince fark ettiğinizi düşünmüyorum.
arkadaşlar denge filan demiste öyle bir denge yok , çocuk her ama her zaman sizden önce gelecek.
20 yıllık karısı olsanız bu öncelik sıralaması değişmeyecek.
size başka eş var ama o kıza başka baba yok , annesinin kızıyla olan ilişkisini aldıklarını para meselelerini konuşmak bunlara karışmak sizin haddiniz değil , sizin maaşınız mi veriliyor kadına ?
sınırları aşan ve garip beklentileri olan sizsiniz bence.
adamda bunu anlamış çekmiş gitmiş, muhtemelen gelmez bir daha.

Çocuğun sorumluluklarını yerine getirmiyor mu? Yani gece gezmeye çıkıp çocuğu babasına bırakmak sorumsuzluk mu?

Eski esler çocuklarını kullanarak ilişki baltalıyor doğru da bu kadın sınırını hiç aşmamış ki haftanın yarısı bırakıp ailece bir yemek yiyelim demiş tatile gidelim dese bırakıp hiç almasa sürekli çocuğu bahane edip evine çağırsa seni arayıp diyaloğa girse tamam derim ama yemekdi iki üç gün babada kalmasıydı bunlar normal
gece gezmeye bizim dışarıda olduğumuzu öğrendiği dakika karar verip çocuğu evde yalnız bırakmakla tehdit ederek çıkıyor bilmem anlatabiliyor muyum

Kızlar 1.5 yıldır birlikteyiz. Sevgilim evlenmiş boşanmış (yaklaşık 7yıl oluyor) ve bir kız çocuğu var 11 yaşında. Kızın velayeti annede, benimki haftada 1 görmeye(babada kalmalı) anlaşmış olmalarına rağmen haftada 2-3 gün kızıyla vakit geçiriyor annesinin surekli planlari yüzünden. Bizim çok ayrıl barış bir ilişkimiz var, evlenmek istediğini söylüyor, 2 kere de teklif etti 2 kere nisandan döndük fakat hayatındaki saçmalıklar yüzünden hep engellendik. Bu sorunlar başta eski karısı ve annesi. Eski karısıyla yaşadığı problemler yüzünden annesi bana hep kötü ve onyargili davrandı, cocugu bize gostermezler diye dusunduk vs dedi ama benimkiyle birlikte bu anne sorununu ortadan kaldırdık. Kiziyla hep birlikte defalarca disari çıktık vakit gecirdik
ama eski eş terör estirmeye devam ediyor. Kadın kızı üzerinden bizim yanyana olduğumuzu bildiği her dakika bir sorun çıkartıp çocuğu ağlatıyor ve resmen başımıza atıyor. Benimkide sagolsun kızına sebep hiç bir zaman hayır demiyor, yeri geliyor beni olduğum yerde birakiyor, yeri geliyor 1 hafta 10 gün benle görüşmüyor. Kadının derdi para ve gezip tozmak, bunlari yaparken de benimkinin sanki evlilermis gibi hep ayağının dibinde elinin altında olmasını istemesi. Sürekli bir para talebi var. Benimkinin neredeyse 2 katı maaşı var fakat kızını çamaşır suyu lekeli montlar gezdirip 1 mont dahi almayan bir anne. Sadece son olayı anlatacağım ve düşüncelerinizi merak ediyorum. Bugün bir aradaydik sevgilimle, problemlerinizin üzerinden geciyorduk, konu yine eski eşe geldi derken kızı mesaj attı "annem sen ben üçümüz bilmem ne restoranta gidip yemek yiyelim mi?" Kızına cevap vermesini istedim verdiği cevap "kızım işim var". Bu mesajın kızı tarafından atılmadığı çok belli çünkü söylenen restorant evlerine 2 saat uzaklıkta ve 11 yaşında bir kızın gitmek isteyeceği bir yer değil. Buna benzer bir talebi daha önce de gördüğüm için mesajın kim tarafından gönderildiği belliydi. Kadına telefon açmasını ve bu tarz isteklerle gelmemesini istediğimi soyledim. Aradi benimki, bu tarz taleplerle gelmemesini kiza soylemesini istediğini, üçünün bir arada olmalarını dogru bulmadığını söyledi. Kadın "nooldu seve seve geliyodun sevgilin yanında diye mi böyle söylüyorsun" deyip gülmeye başladı. O sırada konuşmalarını dinliyordum "evet benim yanımda sizin olayınız nedir" diye sordum. "Hangi sevgilinin yanındasın sen benim muhatabım değilsin bu çocuğun bir annesi babası var yırtarım onu, onu yırtarım o cocugu artik zor gorursun hadi bakalim " diye çığlık çığlığa bağırdı. Benimki susturamadi. Tek sorabildigi kız yanında mı? Kızın yanında yapma bağırma olabildi ve telefon kapandı. Sonra haliyle tartıştık, kızına telefon açtı. Annesinin babasıyla görüşmesini istemediğini söylemiş, seninle görüşmek istemiyorum baba, annemle tartıştığınızı duydum, O Kadın annemle konuşmuş, seninle konuşmak istemiyorum beni çok üzdünüz demiş kız. Evet küçük bir kız çocuğunun böyle üzülmesi beni de üzdü fakat çocuğunun yanında bağırıp çağıran anne ben değildim. Kaldı ki bunu eski kocasının sevgilisi olduğum için yapan bir kadın bu. Artık onu kullanamayacağı gerçeğini anladığında yapiyor. Özen kızını hüngür hüngür aglatiyor sürekli, kufur ediyor. Benimki cok karman corman bir ruh halinde, beni sucluyor. Kizima odaklanacagim kiz seni istemiyor diyor. Beni istememesi onemli degil, siz aranizi iyi yapin, zamani gelince ben onun gönlünü alirim senin yanindayim ama kızına bu kötülüğü yapan ben değilim kendi annesi, hesabı ona sormalisin dedim ama ben de iyi degilim. Şimdi ben bu durumda ne yapmalıyım? Karışık anlatmış olabil

Kızlar 1.5 yıldır birlikteyiz. Sevgilim evlenmiş boşanmış (yaklaşık 7yıl oluyor) ve bir kız çocuğu var 11 yaşında. Kızın velayeti annede, benimki haftada 1 görmeye(babada kalmalı) anlaşmış olmalarına rağmen haftada 2-3 gün kızıyla vakit geçiriyor annesinin surekli planlari yüzünden. Bizim çok ayrıl barış bir ilişkimiz var, evlenmek istediğini söylüyor, 2 kere de teklif etti 2 kere nisandan döndük fakat hayatındaki saçmalıklar yüzünden hep engellendik. Bu sorunlar başta eski karısı ve annesi. Eski karısıyla yaşadığı problemler yüzünden annesi bana hep kötü ve onyargili davrandı, cocugu bize gostermezler diye dusunduk vs dedi ama benimkiyle birlikte bu anne sorununu ortadan kaldırdık. Kiziyla hep birlikte defalarca disari çıktık vakit gecirdik
ama eski eş terör estirmeye devam ediyor. Kadın kızı üzerinden bizim yanyana olduğumuzu bildiği her dakika bir sorun çıkartıp çocuğu ağlatıyor ve resmen başımıza atıyor. Benimkide sagolsun kızına sebep hiç bir zaman hayır demiyor, yeri geliyor beni olduğum yerde birakiyor, yeri geliyor 1 hafta 10 gün benle görüşmüyor. Kadının derdi para ve gezip tozmak, bunlari yaparken de benimkinin sanki evlilermis gibi hep ayağının dibinde elinin altında olmasını istemesi. Sürekli bir para talebi var. Benimkinin neredeyse 2 katı maaşı var fakat kızını çamaşır suyu lekeli montlar gezdirip 1 mont dahi almayan bir anne. Sadece son olayı anlatacağım ve düşüncelerinizi merak ediyorum. Bugün bir aradaydik sevgilimle, problemlerinizin üzerinden geciyorduk, konu yine eski eşe geldi derken kızı mesaj attı "annem sen ben üçümüz bilmem ne restoranta gidip yemek yiyelim mi?" Kızına cevap vermesini istedim verdiği cevap "kızım işim var". Bu mesajın kızı tarafından atılmadığı çok belli çünkü söylenen restorant evlerine 2 saat uzaklıkta ve 11 yaşında bir kızın gitmek isteyeceği bir yer değil. Buna benzer bir talebi daha önce de gördüğüm için mesajın kim tarafından gönderildiği belliydi. Kadına telefon açmasını ve bu tarz isteklerle gelmemesini istediğimi soyledim. Aradi benimki, bu tarz taleplerle gelmemesini kiza soylemesini istediğini, üçünün bir arada olmalarını dogru bulmadığını söyledi. Kadın "nooldu seve seve geliyodun sevgilin yanında diye mi böyle söylüyorsun" deyip gülmeye başladı. O sırada konuşmalarını dinliyordum "evet benim yanımda sizin olayınız nedir" diye sordum. "Hangi sevgilinin yanındasın sen benim muhatabım değilsin bu çocuğun bir annesi babası var yırtarım onu, onu yırtarım o cocugu artik zor gorursun hadi bakalim " diye çığlık çığlığa bağırdı. Benimki susturamadi. Tek sorabildigi kız yanında mı? Kızın yanında yapma bağırma olabildi ve telefon kapandı. Sonra haliyle tartıştık, kızına telefon açtı. Annesinin babasıyla görüşmesini istemediğini söylemiş, seninle görüşmek istemiyorum baba, annemle tartıştığınızı duydum, O Kadın annemle konuşmuş, seninle konuşmak istemiyorum beni çok üzdünüz demiş kız. Evet küçük bir kız çocuğunun böyle üzülmesi beni de üzdü fakat çocuğunun yanında bağırıp çağıran anne ben değildim. Kaldı ki bunu eski kocasının sevgilisi olduğum için yapan bir kadın bu. Artık onu kullanamayacağı gerçeğini anladığında yapiyor. Özen kızını hüngür hüngür aglatiyor sürekli, kufur ediyor. Benimki cok karman corman bir ruh halinde, beni sucluyor. Kizima odaklanacagim kiz seni istemiyor diyor. Beni istememesi onemli degil, siz aranizi iyi yapin, zamani gelince ben onun gönlünü alirim senin yanindayim ama kızına bu kötülüğü yapan ben değilim kendi annesi, hesabı ona sormalisin dedim ama ben de iyi degilim. Şimdi ben bu durumda ne yapmalıyım? Karışık anlatmış olabilirim hepinize teşekkürler
Siz bekar bir bayansiniz neden evlenmis boşanmış birde çocuk sahibi yetmezmiş gibi eski eş sorunlu bir adamla berabersiniz yazık degilmi size değer verin kendinize bu adamla evlenirseniz çok pişman olursunuz evlenmis boşanmış insanlar çoğunlukla yorgun karaktere sahip olurlar

benimkinin anlatışı zaten evlenmiş olmak için evlenmişler, kadın ikinci aydan hamile kalmış sonra çocuk için bir arada kalmışlar, işler çıkmaza girince benimki barışma düzeltme talebi ile gitmiş kadın bir post-it kağıdına bana ev araba şunu bunu alırsan senle barışırım demiş benimkide evi kadının üzerine yapıp anlaşmalı boşanmaya gitmiş. kadının geçimsiz ve sevgisiz olduğunu, birbirlerini sevmediklerini çocuk için 5 yıl evli kaldığını anlatmıştı

Bunca yildir KK'da uyeyim, benim hatam yuzunden bosandik diyen 1 erkege rastlamadim. Ya sevmeden evlenip nasil olduysa istenmeden yapilan bir cocuk yuzunden evli kalmaya devam etmislerdir ya da kadin paragoz bir ruh hastasidir. Hic sasmaz. Hepsi ayni makineden cikmis gibi ayni seyleri soyluyor. 😬

gece gezmelerine gideceği zaman kızını paçavra gibi ağlatıp babasına atmasa sorun yok tabi kalabilir, başımla beraber. ama eşeysiz üremediyse çocuğun her türlü sorumluluğunu da paylaşmalı diye düşünüyorum. bakamıyorsa velayetini alalım bile dedim ama kadın kendine köle aradığı için vermiyor malesef
Sanki çocuğa bakabileceksin de velayeti alalım demişsin. Birazcık ayakların yere bassa mi acaba? Kadına anormal demişsin ama seninde normal olduğunu hiç sanmıyorum açıkçası. Bu kadar hırsın sonu çok kötü hüsran olur. Ileride aklına gelirse açıp okursun...

konuda bana en hatalı siz geldiniz açıkçası.
adamın kızıyla ilişkisinin değerini yeterince fark ettiğinizi düşünmüyorum.
arkadaşlar denge filan demiste öyle bir denge yok , çocuk her ama her zaman sizden önce gelecek.
20 yıllık karısı olsanız bu öncelik sıralaması değişmeyecek.
size başka eş var ama o kıza başka baba yok , annesinin kızıyla olan ilişkisini aldıklarını para meselelerini konuşmak bunlara karışmak sizin haddiniz değil , sizin maaşınız mi veriliyor kadına ?
sınırları aşan ve garip beklentileri olan sizsiniz bence.
adamda bunu anlamış çekmiş gitmiş, muhtemelen gelmez bir daha.
adam benimle paylaştığı için bilgim olmuş olabilir mi ne dersiniz?
gelip bana dert yandığı için biliyor olabilir miyim ne dersiniz?
genç bir kız olacak o varlık içinde yokluk çekmesi sizin içinize sinebilir ama bnim sinmez
bunu kabullenmek sizin garipliğiniz bence

Bunca yildir KK'da uyeyim, benim hatam yuzunden bosandik diyen 1 erkege rastlamadim. Ya sevmeden evlenip nasil olduysa istenmeden yapilan bir cocuk yuzunden evli kalmaya devam etmislerdir ya da kadin paragoz bir ruh hastasidir. Hic sasmaz. Hepsi ayni makineden cikmis gibi ayni seyleri soyluyor. 😬
Aynen, birde buna ısrarla inanan iflah olmaz romantikler var 🤣

Sanki çocuğa bakabileceksin de velayeti alalım demişsin. Birazcık ayakların yere bassa mi acaba? Kadına anormal demişsin ama seninde normal olduğunu hiç sanmıyorum açıkçası. Bu kadar hırsın sonu çok kötü hüsran olur. Ileride aklına gelirse açıp okursun...
sevdiğim adamın kızı, velayetini alıcam dese hayır mı diyim
garipsiniz gerçekten

adam benimle paylaştığı için bilgim olmuş olabilir mi ne dersiniz?
gelip bana dert yandığı için biliyor olabilir miyim ne dersiniz?
genç bir kız olacak o varlık içinde yokluk çekmesi sizin içinize sinebilir ama bnim sinmez
bunu kabullenmek sizin garipliğiniz bence
sizinle paylaşması karışma / şikayet etme haddi vermez size

benimkinin anlatışı zaten evlenmiş olmak için evlenmişler, kadın ikinci aydan hamile kalmış sonra çocuk için bir arada kalmışlar, işler çıkmaza girince benimki barışma düzeltme talebi ile gitmiş kadın bir post-it kağıdına bana ev araba şunu bunu alırsan senle barışırım demiş benimkide evi kadının üzerine yapıp anlaşmalı boşanmaya gitmiş. kadının geçimsiz ve sevgisiz olduğunu, birbirlerini sevmediklerini çocuk için 5 yıl evli kaldığını anlatmıştı

Bu yazdıklarınız hiç inandırıcı değil. Erkek arkadaşınız eski eşine sınır çizemiyor bu erkek arkadaşınızın eski eşine karşı hisleri olduğu ihtimalini gösteriyor. Çünkü erkekleri hisleri olduğu kadınlara çizemiyorlar ne yazık ki.

Bana da konu sahibi hırslı geldi. Hırs uğruna evlenmek için evleniyor gibi. Adamın çocuğu olmasa bile ilişkileri ayrıl barış, yalama olmuş bir ilişki. Adam kadına bağrıyor, adamın anasıyla yüz göz olunmuş. Bu adamın çocuksuz olduğu hikayede bile bu adamla evlenip mutlu huzurlu yuvası olamaz. Adam baştan eksilerde.

Bu yazdıklarınız hiç inandırıcı değil. Erkek arkadaşınız eski eşine sınır çizemiyor bu erkek arkadaşınızın eski eşine karşı hisleri olduğu ihtimalini gösteriyor. Çünkü erkekleri hisleri olduğu kadınlara çizemiyorlar ne yazık ki.
hiç istemesem de katılıyorum sanırım. boşanmadaki tek suçu kadına atmıyorum benim derdim bugün. bitmiş gitmiş evliliğiniz ben neden bunu acısını çekiyorum

Sanırım adamın annesi de eski gelinle barışmasını istiyor gibi.. nerden tutsak elde kalır Kv bile tek başına sorunken burada üçlü problem var uğraştırır sürekli
annesi annemim karşısında istemediğini söyledi ama iş annede de değil benimkinde, çok boyun eğdi sürekli

Daha evlenmeden kaynana adayin den bir problem sonra eksi esinden ve kizindan baska problem evlenince bu problemler daha cok büyücek Rahat ve huzurlu bir hayatiniz olmucak böyle bir hayati yasamaya göze alabilirmisin sadece sevdigin icin ??? Bence bastan aglayin bir sefer sonradan ömür boyu agalicaniza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X