Sevgilim evlatlık ya da babası farklı

Kız onu o anlamda mı demiş adamlar gelip gidiyordu diye. Ben şey anlamıştım. Bir grup mafya takim elbiseli kara gozluklu silahlı adamlar grup halinde eve gelip gidiyordu . Belki sevgilimi bebekken onlardan biri kaçırdi diyor sandim, ailesi de işin içinde diye supheleniyor. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi öyle şey yapmak için eve erkek almak için kastettigini... e yuhhhhhhhhh diyorum
Ben de böyle anlamıştım ama mafya ağır kaçar. Başkası çocuğu alıp aileye vermiş. Aklıma annesinin fuhuşa karışabilecek tip olduğu gelmedi. Niye herkes öyle düşünmüş ki?

öte yandan ben bu alanda eğitim almamış bir birey olarak bilmiyor, eksik ya da yanlış biliyor olabilirim ama bir hemşirenin bu ihtimallerdan habersiz olması bana pek olası gelmedi. açıkçası ben bu sorunun gerçekliği konusunda şüpheliyim.
gerçekse de beni Türk hemşirelerine bırakmasınlar.
Hemşirelerin bu detayları öğrendiğini sanmıyorum. Bunu akademisyenlere sorsanız çoğu bilmez.

Hemşirelerin bu detayları öğrendiğini sanmıyorum. Bunu akademisyenlere sorsanız çoğu bilmez.

google'a durumu sorduğunuzda bile birçok ihtimali önünüze sıralıyor. Hatta ChatGPT'ye sordum. Uzun olduğu için spoiler olarak paylaşıyorum. İlgili olan okuyabilir.
  • Somatic Mutations:
    • Somatic mutations are changes in the DNA that occur in cells other than sperm or egg cells. These mutations can sometimes affect blood type antigens, but they do not typically result in a change that is heritable or that would cause a child of OO parents to present with an A antigen.
  • Chimerism:
    • Chimerism occurs when an individual has two different sets of DNA, often from the fusion of two embryos early in development. If one embryo had the genotype for blood type A and the other for blood type O, a child could theoretically exhibit characteristics of both blood types. However, this is extremely rare and usually detected through advanced genetic testing.
  • Germline Mutations:
    • Germline mutations affect the DNA in the reproductive cells and can be passed on to offspring. However, a mutation that changes an O allele to an A allele in the germline would be an extraordinary and rare event. Even with such a mutation, it would likely need to occur in both parents’ germlines to result in a child with blood type A.
  • Gene Conversion:
    • Gene conversion is a process where one DNA sequence is changed to become identical to a neighboring sequence. This could theoretically change an O allele to an A allele if such sequences were adjacent. However, this mechanism in the context of ABO blood type inheritance has not been well-documented in the literature as a common cause of blood type variation.
  • Rare Genetic Variants:
    • There are some rare subgroups and weak variants within the ABO blood system, such as Aweak or Bweak, which might not be easily detected by standard blood typing methods. These variants could lead to unexpected results in blood type testing.
  • Laboratory Error:
    • Sometimes, unexpected blood types could be due to errors in laboratory testing or interpretation. Confirmatory testing using different methods can rule out this possibility.

bir hemşirenin bunu bilmeme ihtimali olduğunu sanmıyorum. bilmiyor olsa dahi araştırmıyor olması, mesleki açıdan tedirgin edici.
ne soru ne de kendisi gerçek adeta. zaten kaosu ortama salıp sırra kadem bastı.

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bir ilişkim var. Ve sevgilimin ailesiyle akrabalarıyla tanısıgım. Sevgilimin ailesinde gördüğüm kadarıyla çirkin ve baskın genlere sahipler. Fakat erkek arkadaşım hem ten hem saç hem göz vücut her şeyiyle ailesinden akrabalarından çok ayrılıyor. Karakter olarakta çok farklılardı. Ve bana bir keresinde evde babası yokken küçüklüğünde eve adamların gelip gittiğini gördüğünü söylemişti ama baya küçükmüş o nedenle çok sonradan fark edince de bir şey dememiş kimseye. Bende çok önemli bir detay fark ettim. Anne 0+ baba 0+ kan grubuna sahip fakat sevgilim A+ grubundan. Yani ya babası değil ya da evlatlık. Şu anda da biz ileriye dönük kararlar almaya çalışıyoruz ama ailesi hiç destek olmuyor hatta ondan beklentileri var bu yüzden de biz kendi hayatımızı kuramıyoruz. Diğer çocuklarına hiç para hesabı yapmıyorlar ama sevgilime gelince hep bir para hesabı. Hiç yardımcı olduklarını da görmedim. Bu durumda da haliyle artık gidip gelmek de istemiyorum içten içe. Aramda kötü olmaya başladı, ne yapacağımı bilmiyorum siz ne tavsiye edersiniz
Valla kuzenimin ana baba sülale kara kaş kara göz kuzenim renkli gözlü sarışın yani evlatlikta değil 😄 görüntüyü çokta şey yapmamak lazim ama kan grubu olayini bilemedim çok kurcalamayin sonuçta doğuran degil büyüten dir ana baba biyolojik de olmasalar sonucta annesi ve babasi

benim de üniversitedeyken erkek arkadaşım ben evlatlığım bence şöyle böyle diye konuşurdu anlatırdı ben naptım sana anlatayım hiç karışmadım çünkü BANANE. umarım anlamışsındır.

yanlış yaptığımı zannetmiyorum. yukarıda da chatGPT spoileri ile gösterdim. teşekkürler
Ben bunun dersini veriyorum öğrencilerime ...chatGPT bir çok şeyi yanlış cevaplar ordaki cevapları kesin gözle bakmayın siz ...ben sizi küçük dusurmek için değil doğrusu bu olduğu için yazdım sadece , ve insanlar yanlış bilgileri bilgisizce savunup kişilerin mesleklerine dahi laf etmesinler diye. Ki bu bilgiler biyoloji dersinden kalma bilgiler olduğunu savunmanizda enteresandi zaten çünkü biyoloji dersinde bu detay yok. Herşeyi chatGbt denmi yapıyorsunuz bilmiyorum ama ordaki bilgilere güvenmeyin

Ben bunun dersini veriyorum öğrencilerime ...chatGPT bir çok şeyi yanlış cevaplar ordaki cevapları kesin gözle bakmayın siz ...ben sizi küçük dusurmek için değil doğrusu bu olduğu için yazdım sadece , ve insanlar yanlış bilgileri bilgisizce savunup kişilerin mesleklerine dahi laf etmesinler diye. Ki bu bilgiler biyoloji dersinden kalma bilgiler olduğunu savunmanizda enteresandi zaten çünkü biyoloji dersinde bu detay yok. Herşeyi chatGbt denmi yapıyorsunuz bilmiyorum ama ordaki bilgilere güvenmeyin

Ha o zaman birçok kaynak yanlış gösterdi. İnternette onca kaynak yanlış ve siz doğrusunuz. Peki

Ha o zaman birçok kaynak yanlış gösterdi. İnternette onca kaynak yanlış ve siz doğrusunuz. Peki
Komiksiniz gerçekten kalkmış burda diyorsunuz ki az bir şey biyoloji dersinden hatırlayanlar bile Bombay tipi kan grubunu bilir ( ki bu müfredatta asla anlatılmaz!) birde internetten yanlış öğrendiğiniz bilginizle( okuduğunuzu anlamama sayesinde :)) konu sahibinden daha bilgili olduğunu göstermeye çalışan , onun mesleğini kıskanıp ! belkide bu konuda aşağılamaya kadar gidip kötü bir davranış sergileyen .. üstelik hala yanlış bilgide ısrar eden , cehalet kelimesinin karşılığı gibisiniz hayırlı olsun ..

O çok güvendiğiniz chatGbt deki yazıya baktım oda üst yazıda açıkladığım gibi açıklamış Bombay tipini .. birde oA dir belki ne biliyorsunuz demişsiniz ya buda çok komikti.. yahu o zaten sıfır değil A grubu olur ilahi ya :))

Komiksiniz gerçekten kalkmış burda diyorsunuz ki az bir şey biyoloji dersinden hatırlayanlar bile Bombay tipi kan grubunu bilir ( ki bu müfredatta asla anlatılmaz!) birde internetten yanlış öğrendiğiniz bilginizle( okuduğunuzu anlamama sayesinde :)) konu sahibinden daha bilgili olduğunu göstermeye çalışan , onun mesleğini kıskanıp ! belkide bu konuda aşağılamaya kadar gidip kötü bir davranış sergileyen .. üstelik hala yanlış bilgide ısrar eden , cehalet kelimesinin karşılığı gibisiniz hayırlı olsun ..

O çok güvendiğiniz chatGbt deki yazıya baktım oda üst yazıda açıkladığım gibi açıklamış Bombay tipini .. birde oA dir belki ne biliyorsunuz demişsiniz ya buda çok komikti.. yahu o zaten sıfır değil A grubu olur ilahi ya :))

hanımefendi, amacınız nedir tam olarak? yukarıda genetikçi bir hanım açıkladı dediğimde "ben herşeyi okumak zorunda değilim" diyerek geçtiniz. siz rüştünüzü mü ispatlamaya çalışıyorsunuz tam olarak? o halde beni rahatsız etmekten vazgeçiniz çünkü size itibar etmiyorum.
öte yandan chatGPT'ye de sizden daha çok itibar ediyorum. zira paid versiyonunu (4o) kullanıyorum ve hangi akademik kaynakları kullanacağım konusunda eğittiğim bir asistanı kullanıyorum. akademide bunun böyle bir kullanımı olduğunu biliyor muydunuz acaba?
ayrıca bir hemşirenin mesleğini kıskandığımı size düşündüren nedir çok merak ediyorum. hemşire olmak isteseydim hemşire olurdum. hayata gerçekten o kadar dar bir pencereden bakıyorsunuz ki. neyse karşılıklı oalrak birbirimizi görmezden gelmeyi rica ediyorum.

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bir ilişkim var. Ve sevgilimin ailesiyle akrabalarıyla tanısıgım. Sevgilimin ailesinde gördüğüm kadarıyla çirkin ve baskın genlere sahipler. Fakat erkek arkadaşım hem ten hem saç hem göz vücut her şeyiyle ailesinden akrabalarından çok ayrılıyor. Karakter olarakta çok farklılardı. Ve bana bir keresinde evde babası yokken küçüklüğünde eve adamların gelip gittiğini gördüğünü söylemişti ama baya küçükmüş o nedenle çok sonradan fark edince de bir şey dememiş kimseye. Bende çok önemli bir detay fark ettim. Anne 0+ baba 0+ kan grubuna sahip fakat sevgilim A+ grubundan. Yani ya babası değil ya da evlatlık. Şu anda da biz ileriye dönük kararlar almaya çalışıyoruz ama ailesi hiç destek olmuyor hatta ondan beklentileri var bu yüzden de biz kendi hayatımızı kuramıyoruz. Diğer çocuklarına hiç para hesabı yapmıyorlar ama sevgilime gelince hep bir para hesabı. Hiç yardımcı olduklarını da görmedim. Bu durumda da haliyle artık gidip gelmek de istemiyorum içten içe. Aramda kötü olmaya başladı, ne yapacağımı bilmiyorum siz ne tavsiye edersiniz
Benim anlamadığım evlatlık olsa farklı olmasa farklı mı davranacaksınız?

Estetiği yok çocukluk fotoğrafları da var ve 7 senedir birlikteyiz ergenliğinden beri biliyorum o yüzden diyorum
Bizim bir akrabamız var kötülemek için söylemiyorum kesinlikle ama o anne babadan o çocuklar nasıl olmuş dersiniz.
bütün çocukları taş, bebek.
Anne babayda benzemiyorlar ama öz evlatları.

Kan grubundan evlatlik sonucu cikmaz...annemin babamin ve kardesimin kan grubu ayni ve benim farkli ama evlatlik degilim yani...Hem ciksa ne cikmasa ne maddi yardim yapmak zorunda da degiller baskasinin parasina guvenip evlenmeyin

Ne yakıştırması? Cevap verecekseniz gerçekten okuyup verin artık sıkıldım ya
Eve başka erkekler girip çıkıyor demiş ya nişanlıniz. Bunun altında alenen bir yakıştırma var. Doğrudur, değildir onu bilemeyiz ama erkek arkadaşınızin bunu size anlatması çok irrite edici. Üstelik çocuklukta hayal meyal hatırladığı birşey, kendi dahi emin değil, nasıl bir akıl tutulması yaşıyorsunuz kol kola!!

X