Sevgilim ile maddi farklılık, annemin beklentisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hangi hareketi? Mehir olayını mı?
Açıkçası böyle bir evlilikte dezavantajlı konuma düşeceğim için 50 60 bin gibi göstermelik para verilmesi sizce de uygun olmaz mıydı? Benimle evlenirse evi olacak, arabası olacak, düzenli geliri olacak, düğün masrafı yapmayacak, eşya almayacak. Bunları zaten istemiyorum. Annem de diyor ki bu kadar masrafsız ve hiç bir şey istemeyen olursan senin bir kusurun var zannedilir, göstermelik bir şey iste. Durum bu:)
Masrafsız, kusurlu 🙄 Arabamı satıyorsunuz?

Merhaba kendimden örnek vereyim.
Eşimle tanistigimzda eşimin sabit bı işi yoktu.
Benim kurulu düzenim ve düzenli bı isim(öğretmenim) vardı. Evliligimizin ilk 6 ayı eşim ara ara çalıştı bir iki hafta anca oda.
Şimdi ise çok şükür çok güzel bı işi var.
Hatta benim maaşın nerdeyse ikiye katlıyor.
Ama bana zaten güven vermişti.is bulup çalışacağına dair hiç şüphem yoktu.
Çok şükür ki yanilmadim. Ha unutmadan eşimin bekar evinde sadece masa, yatak, ç.makinası ve piknik tüpü vardı.
Yani demem o ki eğer sevgilinizden ve sevginizden eminseniz maddi konular asilmayacak şeyler değil.
Aradigimiz yorum…karakteri daha onemli degil mi? Yani bugun yoksa yarin olur Allah buyuktur.. hem maddi olarak kadinin durumu iyiyse erkegin parasi neden bu kadar onemli oluyor? Heleki karsidaki caliskansa isine gucune sahip cikacak biriyse…

Ailesi de aileme denk değil onlar okumamış benimkiler doktora mezunu, 2 üni bitirmiş insanlar. Bunları ilk aşamada dert etmedim çünkü çok iyi kalplidir, düşüncelidir, sadakatlidir, beni benimser en ufak bir ters davranışını bile görmedim. Bu kadar iyi huylu bir sevgilim de ilk kez oluyor.

Mehir iste en azından 50 60 bin diyor
Nerden tutsam elimde kalıyor
50 60 bin yerine daha hafif istekleriniz olsa keşke.Hayat şartları işte; zeka seviyesi baya baya üstün insanları bile bazen fırıncı olmaya mecbur bırakabiliyor. Sizde sanki hint kumaşı modeli gibisiniz tırt :işsiz:

Ben yine aynı şekilde kazanırım standartlarim düşmez ya:)
Olay senin kazanıp kazanman değil ki! Kazandığını gönlünce harcayamamak, eşinin cep harçlığını vermek, bir süre sonra evin geçimini tek başına sırtlamanın vermiş olduğu yorgunluk bıkkınlık. Sizin sayenizde adamın yaşam standardının yükselip sizi ezmeye çalışması. Burada çok konu okuduk konunuza benzer

Aradigimiz yorum…karakteri daha onemli degil mi? Yani bugun yoksa yarin olur Allah buyuktur.. hem maddi olarak kadinin durumu iyiyse erkegin parasi neden bu kadar onemli oluyor? Heleki karsidaki caliskansa isine gucune sahip cikacak biriyse…

Gerçekten öyle karakter çok önemli.
Şu hayatta hiç bir şeyin garantisi yokki.
Bakii olan insanlık yani vicdan, merhamet...

Ben doktora yapmış baya da başarılı bir mühendisim. Piyasada aranan başarılı bir isimim. Ama sevgilim mesleki anlamda kariyer anlamında bana denk değil. Ailesi de aileme denk değil onlar okumamış benimkiler doktora mezunu, 2 üni bitirmiş insanlar. Annem de değersiz olursun öyle hiç bir şey İstemem denmez diyor. Mehir iste en azından 50 60 bin diyor. Ama sevgilimin bunu bile vereceğinden emin değilim.
Siz doktora yapmış çok başarılı mühendis, anne-babanız 2 üniversite bitirmiş doktora yapmışlar, sizin aile çağdaş, medeni, kültürlü ama anneniz öyle hiç bir şey istemem demek olmaz, mehir iste, diyor öyle mi :işsiz:

Ayrılın bence

tahmin ediyoruz da para=taninirlik mi?

bir uygulama cikardim o zaman daha universitedeydim hatta bu benim odevimdi, hoca cok begenince sponsor bulduk markete cikti. cok para kazandik. sonra uygulamanin devri kapandi, sadece 6 ay surdu. simdi birine sorsan ya soyle bir uygulama vardi diye belki hatirlamaz, cogu seyini ben bile hatirlamam. cok para getirdi ama beni tanitmadi?

mobil uygulama bu yazilim sektorunun tabanidir ya, bununla unlu olunur mu? MissCherryBlossom MissCherryBlossom ‘in yaninda ben juniorim o senior, cherrym sen soyle allah askina mobil uygulama ile turkiyede unlu olunur mu? yani sirketlerin aranan ismi olur musun? en fazla linkedinde like alinir bence.
Ben de açıkçası LinkedIn'e çok paylaşılacağını düşünüyorum. En fazla bu kadar olur. Benim bildiğim kadarıyla falaaddin baya meşhur olmuştu. Ama mobilden öte yapay zeka var. Bu açıdan da önemli gelir bu uygulama bana

Siz doktora yapmış çok başarılı mühendis, anne-babanız 2 üniversite bitirmiş doktora yapmışlar, sizin aile çağdaş, medeni, kültürlü ama anneniz öyle hiç bir şey istemem demek olmaz, mehir iste, diyor öyle mi :işsiz:

Ayrılın bence

Bilemedim, insanlar inanmamış bu kadar cehalete yani nasıl bir anne kızımın değeri bu bu kadar parayı getiren alır der? Bir de konu sahibesi annesinin de eğitimli hatta PhD! olduğunu yazmış, bence mümkün değil.

Eğer doğruysa bu konu (ki hiç sanmıyorum) Türkiyedeki eğitim artık eksilerde demektir. Kimsenin konuya inanmama sebebi de bu zaten. Annesi ayıpsız malsın pahalıya gidersin diyor, konu sahibesi de evet diyor şaka gibi.

Konu sahibesinin hayal dünyasında yaşadığını düşünüyorum şahsen. Belki mesleği doğrudur ama kariyer durumuyla ilgili yazdıkları fantazi, annesinin mihir takı şu bu istemesi doğru olabilir ama PhD olduğu da fantazi, bu erkek arkadaş diye biri yok bence o da fantazi. Konu sahibesi işten eve, evden işe takılan bir ev kızı bence sanatçı abiyi de kendi uydurmuş sankim hsfsfdsdsdds

Herkesin zenginliğini yarıştırdığı bir konuya evrilmiş bu da.
ben oyle bir sey gormedim konuda. daha cok konu sahibinin kendisini ve ailesini gereksiz yere ovmeye calisirken yaptigi abartilari konustuk sanki. nerede para yaziyor ki?

Bilemedim, insanlar inanmamış bu kadar cehalete yani nasıl bir anne kızımın değeri bu bu kadar parayı getiren alır der? Bir de konu sahibesi annesinin de eğitimli hatta PhD! olduğunu yazmış, bence mümkün değil.

Eğer doğruysa bu konu (ki hiç sanmıyorum) Türkiyedeki eğitim artık eksilerde demektir. Kimsenin konuya inanmama sebebi de bu zaten. Annesi ayıpsız malsın pahalıya gidersin diyor, konu sahibesi de evet diyor şaka gibi.

Konu sahibesinin hayal dünyasında yaşadığını düşünüyorum şahsen. Belki mesleği doğrudur ama kariyer durumuyla ilgili yazdıkları fantazi, annesinin mihir takı şu bu istemesi doğru olabilir ama PhD olduğu da fantazi, bu erkek arkadaş diye biri yok bence o da fantazi. Konu sahibesi işten eve, evden işe takılan bir ev kızı bence sanatçı abiyi de kendi uydurmuş sankim hsfsfdsdsdds
Kesinlikle. Sağdan soldan toplanmış bilgilerle oluşturulmuş bir profil, hayal dünyasında yaratılmış bir sevgili, hayali ihtimaller üzerinden açılmış bir konu. Bu kadar birikimli bir kadın ve onun ailesi ev araba değil, ailesinin eğitimini ve ne iş yaptığını sorar. Bildiğimiz eğitimsiz aile tipini gelmiş bu hayali konuya oturtmuş. Vizyon bu kadar çünkü. Bir adım dışına çıkamamış. Ama kk kadını yemedi her zamanki gibi.

Konuda belki doğrular vardır dediğiniz gibi ama kendisi ve ailesi için çizdiği profil ne mehiri nede 'istemezsen değersiz olursun' u, adettir demeyi, düşünmez, düşünemez.

Ben 20 yıl önce evlendim, annem babam ilkokul okumuşlar ama mezun olmuşlar mı inan bilmiyorum. Babam hiç bir şey istemedi dünürlerinden ve ben mehir diye bir şey olduğunu dini nikah kıyılırken öğrendim.

Ayrıca daha 6 aydır birlikteler, evlilik teklifi, söz nişan falan yok, nerden çıkarmış annesi bu mehiri?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X