Sevgilim makyajsız görünce..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kurtlarlakosankadinlar

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
24
29
29
1,5 yıldır süren bir ilişkim var. Sevgilim işi dolayısıyla Hollanda'da yaşıyor. Yılda birkaç kez iki ay gibi bir süre burada kalıyor. Bu süreler içinde zaten az görüşüyoruz süsleneyim gideyim kafasında olduğum için hep makyajlıydım. Son geldiğinde biraz rahatsız olduğum için sıfır makyajla yanına gittim. İlk önce her şey normaldi tabi sonra muhabbet ederken "neden makyaj yapmadın?" dedi. Bende halimin olmadığını ve gerek duymadığımı söylediğimde keşke yapsaydın ya deyip gülümsedi. Tüm kızlar makyajsız böyle mi oluyor dedi, bunları gülerek söylüyor. İnanılmaz bozuldum. Beğenmediği belliydi.

Maskara ve göz altı kapatıcısı kullanıyorum hafifte allık. Bu kadar. Gerçekten bu malzemeler beni çok çok değiştirmiş olabilir mi? Şaşkınlığına mı vermeliyim patavatsızlığına mı? O günden sonra ona gıcık olur gibiyim, dedikleri batıyor. Sonra bu konu açılmadı ama evlenince neler der tüm halimi görecek sonuçta diyorum. Ben mi çok abartıyorum? Siz ne düşünüyorsunuz?

Maskara kapatici allik üçlüsü insani olmadik biri gibi yapmaz, en en fazla hasta gibi gözükürsünüz makyajsiz.

Evet biraz densizlik yapmiş, size tavsiyem sevgiliniz olsun olmasin bu gibi konularda onemli olan özgüven. "Gözün alışmadığı içindir canim, ben dogal halimi de cok beğeniyorum, zaten hafif makyaj yapıyodum :)" de geç. Aa çirkin mi duruyorum vs dediginizde gerçekten çirkin oldugunuzu düşündürürsünüz ve daha kötüsü görünüşünüze yorum yapma hakki vermiş olursunuz. Önemli olan benim kendimi begenmem mesajini herkes etrafına verebilmeli

Bana pek garip Gelmedi bu durum benim eşimde makyaj yapmamı pek sevmez makyajsız daha güzel olduğumu söyler bende çalıştığım için hafta 5 gün sabah 8 den akşam uyuyana kadar makyajlıyımdır ve makyaj yapmayı da aşırı sevdiğimden haftasonu da ev işlerim bitince koştur koştur saçımla makyajımı yapar gezmeye gidecek gibi giyinir öyle gezerim evin içinde eşimde ilk zamanlar hep süslü olmama anlam veremiyordu nereye gidiyorsun felan diyordu artık alıştı sonuçta sen kendini nasıl güzel ve rahat hissediyorsan öyle ol zamanla alışır Erkek arkadaşında . Erkek milleti farklı birşey görünce aklından geçeni düşünce süzgecine indirgemeden söyleyiveriyor işte 🤦🏻‍♀️

Gerçekten çok ayıp. Benim sevgilim de aynı, senede 2-3 ay buraya gelir kalır. Beni çok makyajsız gördü, makyajlı görünce evet çok güzel olmuşsun canım gibi iltifat eder hep ama makyajsız halime hiçbir şey demedi ya da neden makyaj yapmadın gibi bir söylemi hiç olmadı. Söyleseydi özgüvenim zedelenirdi herhalde. Sonuçta bunun havuzu, denizi, rahatsızlığı var.

1,5 yıldır süren bir ilişkim var. Sevgilim işi dolayısıyla Hollanda'da yaşıyor. Yılda birkaç kez iki ay gibi bir süre burada kalıyor. Bu süreler içinde zaten az görüşüyoruz süsleneyim gideyim kafasında olduğum için hep makyajlıydım. Son geldiğinde biraz rahatsız olduğum için sıfır makyajla yanına gittim. İlk önce her şey normaldi tabi sonra muhabbet ederken "neden makyaj yapmadın?" dedi. Bende halimin olmadığını ve gerek duymadığımı söylediğimde keşke yapsaydın ya deyip gülümsedi. Tüm kızlar makyajsız böyle mi oluyor dedi, bunları gülerek söylüyor. İnanılmaz bozuldum. Beğenmediği belliydi.

Maskara ve göz altı kapatıcısı kullanıyorum hafifte allık. Bu kadar. Gerçekten bu malzemeler beni çok çok değiştirmiş olabilir mi? Şaşkınlığına mı vermeliyim patavatsızlığına mı? O günden sonra ona gıcık olur gibiyim, dedikleri batıyor. Sonra bu konu açılmadı ama evlenince neler der tüm halimi görecek sonuçta diyorum. Ben mi çok abartıyorum? Siz ne düşünüyorsunuz?
O kadar makyaj kimsede büyük etki yaratmaz. Sevgiliniz abartmış. Tüh keşke paşamızın gönlünü yapsaydınız :işsiz: ben olsam bende sinir olurdum ama sizin gibi susmam cevap verirdim

Eklentiler

• Screenshot_2021-01-15-23-21-29-058_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_2021-01-15-23-21-29-058_com.twitter.android.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 293
Benim eski sevgilim havaalanında vedalasirken bana 'you need to quality cosmetics' falan demişti. Ben de her zamanki gibi kozmik mozmik,yıldızlar uzak ama bak parliyorlar,ben gidiyorum ama sen yakınsın falan bir şey dedi zannettim. Meğersem vedalasirken ağlayınca hep rimelim aktığı için kaliteli kozmetik kullan diye akıl vermiş. İdrak ettiğimde de 'senin güzel cildin icin' falan demişti:halay::halay:
Bazı insanlar böyledir. Venüsun yönettiği terazi,oğlak falansa özellikle:KK66:)
Bence tepkisini ölçmek için birkaç sefer daha makyajsız git. Seni rahatsız edecek bir şeyi tekrar ederse hazır açılmışken bu konuda konuşur,düşüncelerini söylersin. Belki de sırf patavatsizlik olarak söylemiştir. Benim bebe mesela kendi cildine de çok ozenen , çeşit çeşit kremlerle yüzünü silmeden yatmayan biriydi. O zaman çok bozuldum ama zamanla anladım ki o aslında kendi de cildine baktığı için benim düşük kalite ürün kullanıp cildime zarar vermemden endise etmiş, o da böyle biriymiş... Sizinki de beğenmemekten ziyade sadece soru sormuş olabilir. Birkaç sefer daha makyajsız,bakımsız gidin elbet rahatsız oluyorsa dile getirir,siz de konuyu açar derdinizi anlatirsiniz

Bence bundan sonraki her görüşmede makyajsız çık karşısına, eğer sorun ediyorsa bunu, yanında kalmanın mantıklı olmayacağını düşünüyorum. Yol ver gitsin..

Tabi ki daha canlı gösteriyor insanı bu saydıklarin ama öyle uç şekilde değiştirmez,olanı öne çıkarır sadece

Rahatsızdın diye belki daha kötü görünmüşsundur da azcık anlayışlı olsaymış...cok ergence davranmış

Siz böyle diyince aklıma derse makyaksız gelen kıza hasta mısın diyenler geldi😐 kullandığınız malzemelerin sizi aşırı değiştireceğini düşünmüyorum sadece soluk olursunuz.Bence foto falan atıyorsanız makyajsız atın hala tavrı devam ediyorsa gerisine siz karar verirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X