Sevgilimin ailesinin tanışmaya gelmesini kabul etmediler

Kızın gezip tozmaya parası kalıyor mu acaba? Kredi ödetiliyormuş baba geliri gidecek diye olmaz diyor üstüne basarak sizde çocuğuna kredi ödetenler gibi konuşuyorsunuz şuan bilemedim
Çocuğum yok, ama evlat aile evine katkı sağlayabilir. Parasini vermeyecek diye gidip evlenecek hali yok heralde.
yasi çok ufak siz burda destekliyorsunuz ama yanlış yapıyorsunuz. Paranı verme ama yasin küçük evlenme diyebilirsiniz.

Yeni para kazanmaya başlamadım. 16-17 yaşından beri okulum biterdi yaz tatillerin ya tekstilde ortacilik yapardim ya garsonluk yapardim 3 ay boyunca hem harçlığımı kazanır hem aileme destek olurdum. Uniyi de bitirir bitirmez çalışmaya başladım yaklaşık 2.5 yıldır da çalışıyorum.
Okulun yeni bitti anlamında söyledim, ortacılıktan ne para kazanılacak ki sanki.
Küçüksün ve sevgilinin düşünceleriyle hareket ediyorsun. Bence biraz bekle evlilik için.
Açıkçası biz bundan dolayı kabul etmediğini düşünüyoruz
Mesela bu cümle. Düşünüyoruz derken siz kim? Sevgilin ve sen değil mi?
Babana para verme, ama evlenmede.

Son düzenleme:
Çocuğum yok, ama evlat aile evine katkı sağlayabilir. Parasini vermeyecek diye gidip evlenecek hali yok heralde.
yasi çok ufak siz burda destekliyorsunuz ama yanlış yapıyorsunuz. Paranı verme ama yasin küçük evlenme diyebilirsiniz.
Erkek evlat da kız evlat gibi eve destek oluyorsa ne ala yok erkek yatıyor kız eve bakıyorsa ve ileride o ev “yayılıp yatan” erkeğe devredilecekse kız çocuk da aileye zırnık koklatmamalıdır gayet de haklıdır

Erkek evlat da kız evlat gibi eve destek oluyorsa ne ala yok erkek yatıyor kız eve bakıyorsa ve ileride o ev “yayılıp yatan” erkeğe devredilecekse kız çocuk da aileye zırnık koklatmamalıdır gayet de haklıdır
Normal aileler için söylüyorum o cümleyi. Konu sahibi bunu evlenmek için kullanıyor, evlenmek için küçüksün ama paramı vermeyeceğim de diyorum zaten.

Tek çocuğun ben değilim birazda o yardım etsin dediğimde abim ben kimsenin borcunu ödeyemem banane diyerek işin içinden çıktı:) ben 22 sevgilim 25 yaşında
ben neden ödüyorum o zaman demediniz mi?
babanıza veya amcanıza açıkça söyleyebilirsiniz borçlarını ödetmek için beni evlendirmiyorlar/ evlendirmiyorsunuz diye
bu arada yaşlarınız küçük.. bekleme konusunda biraz daha bekleyebilirsiniz

Bu yaşta aile tanışması olmasın. 22 yahu,daha ergenlik yeni bitmiş. Eş adayınız da küçük. Nesi olursa olsun evlilik olgunluğunda olamaz şu yaşlarda.

Ama ailenizin beş para etmez olduğu gerçeği de ayrı bir konu. Sizin yerinizde olsam para mara vermem. Ama vermediğinizde neler yaşayacaksınız,onları göze alabiliyorsanız.

Okulun yeni bitti anlamında söyledim, ortacılıktan ne para kazanılacak ki sanki.
Küçüksün ve sevgilinin düşünceleriyle hareket ediyorsun. Bence biraz bekle evlilik için.

Mesela bu cümle. Düşünüyoruz derken siz kim? Sevgilin ve sen değil mi?
Babana para verme, ama evlenmede.
Okulum biteli iki sene oluyor ortaciliktan kendi ihtiyaçlarımı karsilayacak ve aileme destek olacak kadar iyi kazaniyordum. Bizden kastım ben ve sevgilim değil ailemin ne olduğunu bilen kuzenim ve iki arkadaşım böyle düşünüyorduk. Bu düşüncemizi sevgilime söylediğimde ailen hakkında kötü düşünme hemen eğer öyle bir şeyse zamanla anlaşılır bu zaten dedi. Aradan zaman geçip artık onlara destek olmayacağımı söylediğimde kıyamet kopunca durumun bundan dolayi olduğunu anladık.

ben neden ödüyorum o zaman demediniz mi?
babanıza veya amcanıza açıkça söyleyebilirsiniz borçlarını ödetmek için beni evlendirmiyorlar/ evlendirmiyorsunuz diye
bu arada yaşlarınız küçük.. bekleme konusunda biraz daha bekleyebilirsiniz
Demez olur muyum dedim tabi kii. Senden başka destek olacak insan mı var dedi :) Sözde evi kirayı verene kadar yardım etmemi istedin evi kiraya verdin ben artık çekiliyorum dediğimde kirayla kredi kartı borçlarını ödüyoruz destek olacaksin mecbur dedi. Dün aksam da borcu olan kredi kartının abimde olduğunu onun kullandığını öğrendim. Daha da diyecek bir şey bulamayip ağzımı açıp tek kelime soylemedim.

Kacarak evlenmek mantikli geliyor bazen, muhtemelen erkek diye abine kalacak evi sana odetmeleri cok sacma.
Evi aldığımız zaman nasıl oldu bilmiyorum ama devlet beni de eve ortak gösterdi. Şuan ev babamla ikimizi üstüne görünüyor. Lafı açıldığında babam yarin bir gün çocuğu evlendirdigimizde olmazsa bizim eve yerlestiririz dedi. Ben sabahın köründe gidip akşamın köründe gelerek çalışıp borcu oduyorken siz oyle bir şey yaptığınız anda o evi satamasam bile satmaya çalışır burnunuzdan getiririm hiçbir sonuç çıkmazsa da gerekirse yakarim gene de kimseye yar etmem dedim.

Yalnız ben farklı bir şeyden bahsettim.Ailesi kızı yesin aynen devam demedim.Sadece sevgilisi ve ailesinin kızın ailesinin bu kadar mahremini bilmesini doğru bulmadığımı söyledim.Diğer mevzulardan bahseden bir ifadem yok benim
Mahremi ben açmadım sevgilime. İkimizin memleketi ayni ilçelerimiz yakın. Sevgilimin ailesi orada yaşıyor babası şu kizin ailesini bir soruşturalim neymis necilermis diye bizim köye gittiğinde sorduğu kişi aileye bir şey diyemem kız çok iyi kiza diyecek bir laf yok ama oğlandan bir halt olmaz köye geldikleri zaman orada burada babam eşek gibi çalışacak bende yan gelip yatıp parasını yiyicem diyen bir insan demiş. Ailemin ne olduğunu ailesi soruşturunca öğrendiler ondan öncesinde ailem hakkinda çok bir şey anlatmazdim bile ben zaten.

tanışmaya gelirlerse evlilik işi hızlanır ve 22 yaş gerçeketen tam hayata adım atmak için evin sorumluluğunu almak için küçük bir yaş daha henuz hayatın tadını çıkaramamış olacaksın, baban sadece bu konuda haklı evin kredisine abinde destek olmalı bu konuda sesin çıksın yarın bir gün hak talep edecek o evden elini taşının altına koysun

Demez olur muyum dedim tabi kii. Senden başka destek olacak insan mı var dedi :) Sözde evi kirayı verene kadar yardım etmemi istedin evi kiraya verdin ben artık çekiliyorum dediğimde kirayla kredi kartı borçlarını ödüyoruz destek olacaksin mecbur dedi. Dün aksam da borcu olan kredi kartının abimde olduğunu onun kullandığını öğrendim. Daha da diyecek bir şey bulamayip ağzımı açıp tek kelime soylemedim.
ben mecbursam oğlun da mecbur
o ödemiyorsa bende ödemeyeceğim diyin
abiniz neden çalışmıyor iş mi bulamıyor bulmuyor mu?

Benim dememe kalmadan sevgilim kendisi bu teklifi yaptı zaten. Yeter ki evlenelim evlendikten sonra birlikte yardım ederiz dedi. Ailesi de asla öyle insanlar değiller düğünü köyde biz yapicaz zaten masrafınız olmayacak olsa dahi biz karşılarız herşeyinizi gerekirse iki bilezik fazla yapalim ailene verelim düğünde onlar takmış gibi gösteririz zora sokmayiz bile dediler.
En ufak sorunda bunu yüzüne vuracaklarından, hadi vurmadılar diyelim, arkandan söyleyeceklerinden o kadar eminim ki. Yaşın küçük, evlilik uzun bir maraton. Sizin gibi ailesi köstek olan, evlenen kişiler çok gördüm. İlk başta her şey çok güzel başlıyor. Sonra en ufak şeyde ailesi bile yoktu, ailesi şimdi tatlı oldu demeye başlıyorlar. Ezdikçe eziyorlar, gidecek yeri, yiyecek ekmeği yok diyorlar. Çalışsan bile bizim sayemizde diyorlar. Böyle demeyecek aile hatta eş ben hiç görmedim. Ama sen bilirsin.

Herkese selamlar, bir ilişkim var artık ciddiye bindirelim dedik. Onun ailesi zaten biliyordu ben önce anneme söyledim biraz zaman geçtikten sonra da anneme babamla konuşmasını tanışmaya gelmek istediklerini vs söyledim. 5-6 ay önce ev aldık onun kredi borcu ıvır zıvırı var. Babam öğrenince benim bir sürü borcum var kimseyi evlendiremem iki sene boyunca kimse benim kapıma gelmesin dedi. Erkek tarafı anlayışsız insanlar değiller sadece tanışmaya gelmek istediler ama babama göre onlar gelirlerse arkası çorap söküğü gibi gelecekmiş altından kalkamazmış. Abim evde baba parası yer ben çalışıp krediye eve yardim ediyorum. Açıkçası biz bundan dolayı kabul etmediğini düşünüyoruz. Sonuçta evde her işe koşturan maddi manevi destek olan biri varken neden elden kaybetmek istesinler. Babam çok inatçıdır ben üstüne gidersem olacağı varsa da oldurmaz asla. Erkek arkadaşımın babasıyla amcam çok yakın arkadaş acaba babası amcama söylese aracı koysak babam kabul eder mi ki zaten amcamın öğrenmesi demek bütün akrabalara yayılması demektir. Eğer bu olursa erkek arkadaşımın doğum günü yakında storye onunla herkese açık fotograf atsam bu şekilde en azından duyuldu diye mecburen kabul eder mi nasıl yapabiliriz ne yapabiliriz bilmiyorum sizden de fikirlerinizi yardımlarınızı istiyorum.
şu son cümlenize çok üzüldüm. Onunla story atarsanız duyuldu diye aileniz evlenmenize onay vericek olmaları. Yani her yandan elde kalıyor. Sevgilisini özgürce paylaşamayan bir kıza mı üzüleyim, sevgilisi oldugunu yakın cevre öğrenince kızın evlilik, tanısma islerini kabul eden babaya mı uzuleyim. Resmen elalem ne der diye saçma sapan dogmalar içinde yaşıyorsunuz.

Bu arada 22 yaşındaymıssınız, arkadan atlı mı kovalıyor ya?

ben mecbursam oğlun da mecbur
o ödemiyorsa bende ödemeyeceğim diyin
abiniz neden çalışmıyor iş mi bulamıyor bulmuyor mu?
Lise bitince uni kazanamadi 4-5 sene boyunca üç ay çalışıp beş ay yatti. Sonra üniye gidicem diyip 2 yıllık bölüm kazandı aylardir bitmeyen bir stajı vardi üç gün uyuyakalip(sözde uyuyakalmak yerseniz tabi) iki gün staja gittiği için gittiği her hastane stajini devamsızlıktan dolayi kabul etmeyip stajını yakti. Dünde stajim bitti hastaneye başvurdum Çarşamba günü haber gelecek dedi.

Mahremi ben açmadım sevgilime. İkimizin memleketi ayni ilçelerimiz yakın. Sevgilimin ailesi orada yaşıyor babası şu kizin ailesini bir soruşturalim neymis necilermis diye bizim köye gittiğinde sorduğu kişi aileye bir şey diyemem kız çok iyi kiza diyecek bir laf yok ama oğlandan bir halt olmaz köye geldikleri zaman orada burada babam eşek gibi çalışacak bende yan gelip yatıp parasını yiyicem diyen bir insan demiş. Ailemin ne olduğunu ailesi soruşturunca öğrendiler ondan öncesinde ailem hakkinda çok bir şey anlatmazdim bile ben zaten.
Bunu bu şekilde duysalar bize tekrar bu şekilde size anlatılması apaçik sizi şimdiden küçük düşürme manipüle etme çalışmasıdır.Yasiniz çok genç bunları anlamıyorsunuz ama sevgiliniz sizi çok sevip saygı duysaydi sizi ve ailenizi küçük düşüren bu duyumları asla size duyurmazdi.

En ufak sorunda bunu yüzüne vuracaklarından, hadi vurmadılar diyelim, arkandan söyleyeceklerinden o kadar eminim ki. Yaşın küçük, evlilik uzun bir maraton. Sizin gibi ailesi köstek olan, evlenen kişiler çok gördüm. İlk başta her şey çok güzel başlıyor. Sonra en ufak şeyde ailesi bile yoktu, ailesi şimdi tatlı oldu demeye başlıyorlar. Ezdikçe eziyorlar, gidecek yeri, yiyecek ekmeği yok diyorlar. Çalışsan bile bizim sayemizde diyorlar. Böyle demeyecek aile hatta eş ben hiç görmedim. Ama sen bilirsin.
Aynen neler neler duyacaksın o evlilik boyunca hem eşinden hem ailesinden ama şu an çok masum görünüyorlar.

Bekleriz dedik zaten ama uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz 2 sene daha ne bende ne sevgilimde katlanacak güç kalmadı artık. Kredi konusunda da asgariye zam gelecek maaşlar artacak ben daha yardım etmem birikim yapıcam dedim ve evde kıyamet koptu ben yardım etmezsem borçları kim ödeyecekmiş ıvır zıvır diye
Sana güvenip mi kredi cektiler ben anlamadim? Böyle bi babanin rızasını beklemem ben siler giderim. Hatta bu kafada birini el içine çıkarmak dahi istemem. Bosver tanismayiversinler?

Yaşına takılanlar şaka mı? 17 yasında çocuk değil bu kız belli ki bunalmış evde yattığı yerden para yiyen abi kredi ödemesini isteyen baba kim bu enayi yerine koyulmaya katlanabilir aranızda? Belli ki kendi düzenini kurmaya çalışıyor kimse kimseyi sırtında taşımak zorunda değil
Aynen bence de 22 yas evlilik icin cok erken ama böyle bi aileyle gezip tozamayip ömür curutecegine evleneceği adam da iyiyse kendini bulmasi icin bi firsat bile olur bu durumda evlenip ozgurlesmek. Her durum kendi icinde degerlendirilir.

X