Sevgilimin ailesinin tanışmaya gelmesini kabul etmediler

Bunu bu şekilde duysalar bize tekrar bu şekilde size anlatılması apaçik sizi şimdiden küçük düşürme manipüle etme çalışmasıdır.Yasiniz çok genç bunları anlamıyorsunuz ama sevgiliniz sizi çok sevip saygı duysaydi sizi ve ailenizi küçük düşüren bu duyumları asla size duyurmazdi.
Değil mi ama, Bunu neden kıza söylüyorsunuz? Çok iyi niyetlilerse kusur örtsünler aramasınlar. Şimdiden masumiyet adı altında eleştiri başlamış ama farkında değil.

Bunu bu şekilde duysalar bize tekrar bu şekilde size anlatılması apaçik sizi şimdiden küçük düşürme manipüle etme çalışmasıdır.Yasiniz çok genç bunları anlamıyorsunuz ama sevgiliniz sizi çok sevip saygı duysaydi sizi ve ailenizi küçük düşüren bu duyumları asla size duyurmazdi.
Bunu duyar duymaz söylemedi zaten aylar öncesinde duymuşlar benim bir iki ay önce haberim oldu. Köyde söyleyen kişi kuzenimin eşine söylemiş böyle böyle oldu bende böyle söyledim diye kuzenimde geldi bana söyledi. Bende sevgilime bu olay doğru mu diye sorunca evet doğru sen kendini kötü hissetme diye sana bir şey demedim ama böyle böyle olmuş dedi.

Değil mi ama, Bunu neden kıza söylüyorsunuz? Çok iyi niyetlilerse kusur örtsünler aramasınlar. Şimdiden masumiyet adı altında eleştiri başlamış ama farkında değil.
Kendisi söylemedi önceki yorumda da belirttigim gibi başka şekilde öğrendim sordugumda doğruladı sen kendini kötü hissetme diye bir şey demedim dedi.

Mahremi ben açmadım sevgilime. İkimizin memleketi ayni ilçelerimiz yakın. Sevgilimin ailesi orada yaşıyor babası şu kizin ailesini bir soruşturalim neymis necilermis diye bizim köye gittiğinde sorduğu kişi aileye bir şey diyemem kız çok iyi kiza diyecek bir laf yok ama oğlandan bir halt olmaz köye geldikleri zaman orada burada babam eşek gibi çalışacak bende yan gelip yatıp parasını yiyicem diyen bir insan demiş. Ailemin ne olduğunu ailesi soruşturunca öğrendiler ondan öncesinde ailem hakkinda çok bir şey anlatmazdim bile ben zaten.

Sizi soruşturmuşlar mı 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Hiç anlamıyorsunuz daha yaşınız çok küçük. Ailenizden kaçarken saçma şeyler yapmayın.
Size abiniz ve ailenizle kendiniz kötü hissettirmeye çalışacaklar. Benim sevgilim yapmaz diyorsunuz şimdi ama anladığınızda kucağınızda bebeğiniz olur muhtemelen.

Kendisi söylemedi önceki yorumda da belirttigim gibi başka şekilde öğrendim sordugumda doğruladı sen kendini kötü hissetme diye bir şey demedim dedi.
Şöyle kısa bir tavsiye vereyim o zaman. Sevdiğin adama bilenme ama sonsuz da güvenme.
Bu benim kendime de sık sık hatırlattığım bir sözdür. Asla yapmaz dediklerimiz neler yapar aklın şaşar.
Bir keresinde eşimin annesine dedim ki annemlerin yazlık çok kalabalık oluyor çoluk çocuk gidip uzun kalamam sanırım, migrenim var çünkü.
Annemi aramış biz oradayken, ev kalabalık yatacak yerleri yok sanırım orda, yazık demiş. Yazlık dediğim 7 odalı dublex bu arada. Herkesin kendi odası var ve bunu gayette biliyor. Kusur bulamazlarsa yaratmaya çalışıyorlar. Evlenmeden önce görsen dünyanın en iyi kayınvalidesi, ailesi derdin. Siz nasıl isterseniz her şey öyle olacak canlarım benim, derdi. 😂 Düğüne kadar bile dayanamadı. Sen daha 1-0 yenik başlayacaksın bir de. Sevgiline asla ağlama, aileni yerme. Sen biliyorsun yaptıkları yanlış ama kimseye anlatma ve durumu sessizce çöz, ne ailene ne de eş ailesine kendini ezdirme.
Edit: hiç de kısa olmamış 😂

Şöyle kısa bir tavsiye vereyim o zaman. Sevdiğin adama bilenme ama sonsuz da güvenme.
Bu benim kendime de sık sık hatırlattığım bir sözdür. Asla yapmaz dediklerimiz neler yapar aklın şaşar.
Bir keresinde eşimin annesine dedim ki annemlerin yazlık çok kalabalık oluyor çoluk çocuk gidip uzun kalamam sanırım, migrenim var çünkü.
Annemi aramış biz oradayken, ev kalabalık yatacak yerleri yok sanırım orda, yazık demiş. Yazlık dediğim 7 odalı dublex bu arada. Herkesin kendi odası var ve bunu gayette biliyor. Kusur bulamazlarsa yaratmaya çalışıyorlar. Evlenmeden önce görsen dünyanın en iyi kayınvalidesi, ailesi derdin. Siz nasıl isterseniz her şey öyle olacak canlarım benim, derdi. 😂 Düğüne kadar bile dayanamadı. Sen daha 1-0 yenik başlayacaksın bir de. Sevgiline asla ağlama, aileni yerme. Sen biliyorsun yaptıkları yanlış ama kimseye anlatma ve durumu sessizce çöz, ne ailene ne de eş ailesine kendini ezdirme.
Edit: hiç de kısa olmamış 😂
Emin olun kendimden başka kimseye güvenmiyorum. Ailemden zaten senelerdir hayır görmedim sevgilime de asla yapmaz ya da gitmez gözüyle bakmıyorum kimler neler neler yapıyor kimler gidiyor benimki mi yapmayacak gitmeyecek sanki. Ailesi konusunda da benim ailemde dışarıya on numara insanlar ama içini az çok sizde anladınız. Ailesi istediği kadar canım cicim olsun içlerine girmeden kimsenin gerçek yüzünü göremem tabiki

Bunu duyar duymaz söylemedi zaten aylar öncesinde duymuşlar benim bir iki ay önce haberim oldu. Köyde söyleyen kişi kuzenimin eşine söylemiş böyle böyle oldu bende böyle söyledim diye kuzenimde geldi bana söyledi. Bende sevgilime bu olay doğru mu diye sorunca evet doğru sen kendini kötü hissetme diye sana bir şey demedim ama böyle böyle olmuş dedi.
Devamlı diğer tarafı savunma güdüsü ile davranıyorsunuz.Ailenizin yaptıkları doğru değil ama inanın yıllar sonra ne demek istediğimi de anlayacaksınız o zaman burda size yazılanları hatırlayın

Bekleriz dedik zaten ama uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz 2 sene daha ne bende ne sevgilimde katlanacak güç kalmadı artık. Kredi konusunda da asgariye zam gelecek maaşlar artacak ben daha yardım etmem birikim yapıcam dedim ve evde kıyamet koptu ben yardım etmezsem borçları kim ödeyecekmiş ıvır zıvır diye
Evlatlarını para cüzdanı gibi gören ebeveynler miğdemi bulandırıyor.
Ödeyemeyecek madem niye borç altına girmiş aaaaa tabi evde bir enayi var evlenmez sittin sene bakar borçları öder,abiyi evlendirir,o varken camış gibi yatılır.......

Bence onlar abisi ile ilgili kismi kendileri ekledi. Ve aile ne olursa olsun karsi tarafa kücük düsürülmemeli. Onun arkasini sonra toparlayamiyorlar

Devamlı diğer tarafı savunma güdüsü ile davranıyorsunuz.Ailenizin yaptıkları doğru değil ama inanın yıllar sonra ne demek istediğimi de anlayacaksınız o zaman burda size yazılanları hatırlayın
Diğer tarafı savunmak gibi amacım olsaydi emin olun bu konuyu açıp fikirlerinizi almak istemezdim. Burada kimse kimseyi tanımıyor herkes olayı anladığı kadariyla gerçeğiyle yorum yapıyor bundan dolayı devamli her şeyi açıklıyorum ama bunu siz savunma olarak anlamışsınız kusura bakmayın 🙏

Bence onlar abisi ile ilgili kismi kendileri ekledi. Ve aile ne olursa olsun karsi tarafa kücük düsürülmemeli. Onun arkasini sonra toparlayamiyorlar
Aynı şeyi bende düşünüp amcama sordum köyde hiç ağzından böyle bir laf duydun mu diye o da defalarca duyduğunu özellikle kahvede işi naptın okulu naptın diye sorduklarinda bu şekilde cevap verdiğini söyledi. Hatta amcam köşeye çekip uyarmış burası yaşadığın şehir değil köy yeri burada ailen hakkında böyle konuşma vs diye.

Sizi soruşturmuşlar mı 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Hiç anlamıyorsunuz daha yaşınız çok küçük. Ailenizden kaçarken saçma şeyler yapmayın.
Size abiniz ve ailenizle kendiniz kötü hissettirmeye çalışacaklar. Benim sevgilim yapmaz diyorsunuz şimdi ama anladığınızda kucağınızda bebeğiniz olur muhtemelen.
Evet soruşturulur gayet mantıklı.Ben olsamda kız erkek farketmez evladım kimle aile olacak öğrenirim.Bu forumda ne konular görüyoruz.

Ben evlenmeden önce dayımda eşimi ve ailesini soruşturdu gayet mantıklı.

Ayrıca bu konuda abide ailede aman oğlum canım oğlum diyip kıza yüklenen 5 para etmez insanlar.Kredi kartını yatan erkek evlat kullanıyor borcunu kız çalışıyor diye ona yüklemişler.

Diğer tarafı savunmak gibi amacım olsaydi emin olun bu konuyu açıp fikirlerinizi almak istemezdim. Burada kimse kimseyi tanımıyor herkes olayı anladığı kadariyla gerçeğiyle yorum yapıyor bundan dolayı devamli her şeyi açıklıyorum ama bunu siz savunma olarak anlamışsınız kusura bakmayın 🙏
Buradaki kadinlarin yüzde 90 ı yaşca sizden büyük ve deneyimli.Maalesef acı tecrübelerimiz var ,sizin görmediğiniz şeyleri görüyoruz.Ailenizde de sorun var ben onları savunmuyorum kesinlikle.Ama karşı taraftan da hiç iyi bir elektrik almadım maalesef.Hakkinizda hayırlısı olsun

Evet soruşturulur gayet mantıklı.Ben olsamda kız erkek farketmez evladım kimle aile olacak öğrenirim.Bu forumda ne konular görüyoruz.

Ben evlenmeden önce dayımda eşimi ve ailesini soruşturdu gayet mantıklı.

Ayrıca bu konuda abide ailede aman oğlum canım oğlum diyip kıza yüklenen 5 para etmez insanlar.Kredi kartını yatan erkek evlat kullanıyor borcunu kız çalışıyor diye ona yüklemişler.
Beni benden daha çok savunman gözlerimi yaşartıyoorrr 🥲😂

Buradaki kadinlarin yüzde 90 ı yaşca sizden büyük ve deneyimli.Maalesef acı tecrübelerimiz var ,sizin görmediğiniz şeyleri görüyoruz.Ailenizde de sorun var ben onları savunmuyorum kesinlikle.Ama karşı taraftan da hiç iyi bir elektrik almadım maalesef.Hakkinizda hayırlısı olsun
Bu yüzden buraya yazdım zaten. Ben sizler kadar deneyimli değilim benim görmediğimi siz görürsünüz bana ona göre yol gösterirsiniz diye. Ama karşı taraftan iyi bir elektrik alamamaniz konusunu anlamadım. Ne gibi kötülükleri olabilir ki?

Herkese selamlar, bir ilişkim var artık ciddiye bindirelim dedik. Onun ailesi zaten biliyordu ben önce anneme söyledim biraz zaman geçtikten sonra da anneme babamla konuşmasını tanışmaya gelmek istediklerini vs söyledim. 5-6 ay önce ev aldık onun kredi borcu ıvır zıvırı var. Babam öğrenince benim bir sürü borcum var kimseyi evlendiremem iki sene boyunca kimse benim kapıma gelmesin dedi. Erkek tarafı anlayışsız insanlar değiller sadece tanışmaya gelmek istediler ama babama göre onlar gelirlerse arkası çorap söküğü gibi gelecekmiş altından kalkamazmış. Abim evde baba parası yer ben çalışıp krediye eve yardim ediyorum. Açıkçası biz bundan dolayı kabul etmediğini düşünüyoruz. Sonuçta evde her işe koşturan maddi manevi destek olan biri varken neden elden kaybetmek istesinler. Babam çok inatçıdır ben üstüne gidersem olacağı varsa da oldurmaz asla. Erkek arkadaşımın babasıyla amcam çok yakın arkadaş acaba babası amcama söylese aracı koysak babam kabul eder mi ki zaten amcamın öğrenmesi demek bütün akrabalara yayılması demektir. Eğer bu olursa erkek arkadaşımın doğum günü yakında storye onunla herkese açık fotograf atsam bu şekilde en azından duyuldu diye mecburen kabul eder mi nasıl yapabiliriz ne yapabiliriz bilmiyorum sizden de fikirlerinizi yardımlarınızı istiyorum.
Bu adam sen yardımı kesersen evi o işe yaramaz abinin üstüne yapar demedi deme.eee boşverin siz de o zaman.tanişmayıversinler 2 sene daha ne olacak ki.geziin, tozun, sevgili hayatınıza devam edin.2 sene diye söz alın bari.bu arada yaşında doğruysa çok küçüksün ne bu acele.hep diyoruz buralarda erken evlilik pişmanlıktır diye.

Yaşına takılanlar şaka mı? 17 yasında çocuk değil bu kız belli ki bunalmış evde yattığı yerden para yiyen abi kredi ödemesini isteyen baba kim bu enayi yerine koyulmaya katlanabilir aranızda? Belli ki kendi düzenini kurmaya çalışıyor kimse kimseyi sırtında taşımak zorunda değil
Evlenmeden de kendi hayatını kurup o çevreden uzaklaşabilir.1920 yılında değiliz.

Okul bitti ise 22 bence normal.Evlilik için tatlı dille falan birde o amcani araya koyarak babanı ikna etmeye çalış.
Evlilik öncesi ilişkiye karşısın da o yüzden.bizim gibiler öyle olmadığı için daha iyi ölçüp biçecek alanımız kalıyor.eee ben de karşı olsaydım ben de evlenirdim.ne diyeyim.o hormonlarla durulur mu 😂😂 değmez bacım ya.seks hayatım olacak diye saçma sapan insanlarla saçma sapan olaylar yaşamaya gencecik yaşında.

Bu yüzden buraya yazdım zaten. Ben sizler kadar deneyimli değilim benim görmediğimi siz görürsünüz bana ona göre yol gösterirsiniz diye. Ama karşı taraftan iyi bir elektrik alamamaniz konusunu anlamadım. Ne gibi kötülükleri olabilir ki?
Ya ben şimdi ne desem boş ,o yüzden konudan ayrılmayı tercih ediyordum

X