Sevgilimle imam nikahı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

elifkopp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2023
8
0
22
Merhaba erkek arkadaşıma ciddi bir ilişkimiz var hatta evlilik teklifi bile etti ama daha ailelerimize söylemedik evlilik teklifini çünkü benim okulum var okuldan sonra evlenmeyi düşünüyoruz ailelerimiz tanıştı tabii ki biraz da aile kültürü sorunu var onlar doğulu sevgilimle de ister istemez ilişki yaşıyoruz ve günah işlediğimiz için çok kötü hissediyorum ailelerimizden gizli nikaha kıysak mı sizce ve böylece ibadetimizi de yapabiliriz kötü yorum yapmayın ister istemez yakınlık oluyor

Merhaba erkek arkadaşıma ciddi bir ilişkimiz var hatta evlilik teklifi bile etti ama daha ailelerimize söylemedik evlilik teklifini çünkü benim okulum var okuldan sonra evlenmeyi düşünüyoruz ailelerimiz tanıştı tabii ki biraz da aile kültürü sorunu var onlar doğulu sevgilimle de ister istemez ilişki yaşıyoruz ve günah işlediğimiz için çok kötü hissediyorum ailelerimizden gizli nikaha kıysak mı sizce ve böylece ibadetimizi de yapabiliriz kötü yorum yapmayın ister istemez yakınlık oluyor
Resmi nikah olmadan dini nikahinda dinde hukmu yoktur. Dini nikahin gerceklesmesi tum insanlara duyurmakla olur. Zaten hicbir din gorevlisi resmi nikahiniz olmadan dini nikah kiymaz. Ailenizden habersiz boyle bir seyi yapmayin, cok pisman olursunuz. O kadar kolay ki vazgecmek sevgiliyken, millet 2 aylik evliyken ayriliyor. Tekrar dusunun.

Peki bu nikahı anne babanıza söyleyecek misiniz?
Duyurulmayan nikah geçersiz sayılıyor zaten. Kendinizi kandırmaktan başka bir şeye yaramaz.
21 yaşında imam nikahı ile "evlenmek" de yani... Vizyonunuza hayran kaldım. :olamaz:
Doğulu olması ne alaka bir de? Onlar daha mı dindar oluyor? Ankaralı olsa nikaha gerek yok mu diyecektiniz?
Yaşıtlarınız okul bitirip iş bulma derdinde, siz de imam nikahı.

Gizli nikah kiyilmaz ki . Nikahın amaci herkesin duymasidir. Benim en yakın bir arkadaşım vardı rahat rahat görüşmek için böyle birsey yaptılar. Sonra korunmaya çalıştılar. Sonra neredeyse yıllar sonra evlendiler ama hiç mutlu değillerdi düğünde Nisan'da.heyecanlari yoktu. Ve şimdi ikinci çocuktan sonra bosandilar. Eşi dini açıdan çok hassasti ve başka kadınlar ile de nikah kıyıp eşini aldatmış. Bu işlerin sonu hep hüsran. Çok istiyorsanız aileleri tanistirin nisanlanin.bu kadar basit.

Ateşle oynuyorsun...

Allahı mı kandırıyorsun güzel kardeşim? Yapmaya niyetlendiğiniz şeyin adı muta nikahı. İslami hassasiyetiniz varsa bunun dinde yeri olmadığını bilmeniz gerekir. Nikah birlikteliği duyurmak ve hakları korumak için yapılır. Ki resmi nikah olmadan çoğu hoca dini nikah kıymıyor. Ha diyelim kıyan birini buldunuz, ilahiyatçı arkadaş varsa söyler usul ve esas açısından geçerliliği olmaz gizli nikahın.

Cinsellik yaşayın çocuk değilsiniz cinsellik öcü değil üç temel ihtiyaçtan biri.
Ancak bakış açınızı değiştirin.

Evlenmek gibi bir düşünceniz olduğunu bilmiyorlarsa aileler ne vesileyle tanıştılar?

Bu konularda o kadar hassassanız birlikte olmayıverin.

Aileler şu an anlaşamıyorsa kültür farkı varsa ileride ne değişecek? Bence siz aradaki bu süreyi keyfinizden vazgeçmeden ama vicdanınıza da rahatlatarak geçirmek istiyorsunuz.

Seviş gitsin. Bir şey olmaz.

Ister istemez diye birsey yok. Istiyorsunuz ve yapiyorsunuz. Önce orda bir anlasalim. Hocalar kesinlikle böyle kiyilan "nikahlari" önermiyor, cünkü dügüne kadar araya anlasmazlik girip ayrilik durumunda bir cok problem yasaniyor. Dini nikah da oyuncak degil. Gecerli olmasi icin kurallar var. Gizli tutarak bastan hatali olur. Su anda hersey toz pembe görünüyor ama öyle olmuyor iste

İmam nikahı size nefsinize uyma imkanı vermez. cinselliği yaşamanla da bir sıkıntım yok , dini inancınla da ama bi açın okuyun Allah aşkına. Madem günahtan bu kadar korkuyorsunuz neyi neden yaptığınızı bi öğreninde yapın.

İster istemez ilişki nasıl oluyor?
İbadet yapmaya engel olan ne? İmam nikahı olmayanlar ibadet edemiyor mu?

Ah şekerim üzgünüm, kimsenin bilmediği imam nikahının dinde hükmü olmadığı için günah işlemeye devam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X