Sevgilimle imam nikahı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba erkek arkadaşıma ciddi bir ilişkimiz var hatta evlilik teklifi bile etti ama daha ailelerimize söylemedik evlilik teklifini çünkü benim okulum var okuldan sonra evlenmeyi düşünüyoruz ailelerimiz tanıştı tabii ki biraz da aile kültürü sorunu var onlar doğulu sevgilimle de ister istemez ilişki yaşıyoruz ve günah işlediğimiz için çok kötü hissediyorum ailelerimizden gizli nikaha kıysak mı sizce ve böylece ibadetimizi de yapabiliriz kötü yorum yapmayın ister istemez yakınlık oluyor
Nikahın amacı resmiyet olması ve herkes eilan edilmesidir. Gizli, yapılan nikah sizi birbirnize helal yapmaz.

İster istemez ilişki nasıl oluyor?
İbadet yapmaya engel olan ne? İmam nikahı olmayanlar ibadet edemiyor mu?
Pat diye oluyor , bi bakmışsın adamın kucağındasın, hatırlamıyorsun bile, hipnoz olmuş gibi.

Eşimle biz de imam nikahını resmi nikahtan bir hafta önce yaptırdık, düğün günü uğraşmak istemedik, gelen hocaya beldiyeden aldığımız resmi nikah günümüzü gösteren belgenin fotokopisini gösterdik, yoksa yapmıyorlar, hatta şahitler dışında anne babalarımız da yanımızda yer aldılar.

İmam nikahı devletlerin hakları belirlemediği dönemlerde kadının haklarını garantiye almak için yapılıyordu, özür dilerim ama şimdilerde zina yapmıyoruz demek için kullananlar var, resmi nikahsız imam nikahı dinen de hükümsüz diyen kaynaklar var, kendinizi mi yoksa Allah ı mı kandiracaksınız

Merhaba erkek arkadaşıma ciddi bir ilişkimiz var hatta evlilik teklifi bile etti ama daha ailelerimize söylemedik evlilik teklifini çünkü benim okulum var okuldan sonra evlenmeyi düşünüyoruz ailelerimiz tanıştı tabii ki biraz da aile kültürü sorunu var onlar doğulu sevgilimle de ister istemez ilişki yaşıyoruz ve günah işlediğimiz için çok kötü hissediyorum ailelerimizden gizli nikaha kıysak mı sizce ve böylece ibadetimizi de yapabiliriz kötü yorum yapmayın ister istemez yakınlık oluyor
"İster istemez olan ilişki" hayvanlarda olur, biz düşünebilen ve seçim yapabilme kabiliyeti olan canlılarız :) umarım korunma konusunda da böyle davranmiyorsunuzdur..

allah bunu yemez bence ya.

cinsel ilişki de ister istemez yaşanmıyor hani, ben hiç ister istemez kendimi sevişirken bulmadım şahsen.

çok allah, günah korkunuz varsa sevişmeyebilirsiniz. ben bu allahsız kitapsız halimle imam nikahı nedir ne değildir sizden daha iyi biliyorum, neye inandığınızın farkında mısınız acaba? ben inançlı biri olsam, çok inandığım ve günah yazmasından korktuğum kutsal varlığa böyle salak salak oyunlar oynamayı götüm yemezdi diye düşünüyorum.

ayrıca cinsel ilişkiye girmekle ilgili bu kadar tedirginliğiniz varken yapmaya devam etmek üstüne bir de sevgilinizle rahat rahat sevişmek için imam nikahı kıymak sizi sömürülmeye çok açık bir hale getirir. çok istiyorsanız da sevişin bence zaten hiçbir sıkıntı yok, allahla benim aramda deyin geçin. iyi niyetli hiçbir erkeğin de bu topa gireceğini zannetmem.

karşınızdaki insanın ibadetlerini yapamıyor diye değil, sizi rahat rahat sevişmeye ikna edemiyor diye imam nikahı istediğine de niyeyse çok eminim. böyle eminim biraz zor oluyordur kendisi için :)))

maaaadem bu kadar hassasiyetleriniz var, okul bitince sevgilinizle evleneceğinizin garantisi nedir? söz mü verdi, bu mu yani? imam nikahı kıyınca da zaten üç kelimeyle "sevgiliniz" sizi cart diye "boşayabiliyor". yok ailesi doğuluymuş ya kültürmüş de...

Evet zina günah okey de böyle aileye söylemeden gizli nikah yapmak çok mu iyi. Resmi nikah olmadan dini nikah yaptırmayın aklınızı başınıza alın. Sonra hiçbir hak iddia edemezsiniz. Günahtan korkuyordan şeyini tutacaksın bu kadar basit.

allah bunu yemez bence ya.

cinsel ilişki de ister istemez yaşanmıyor hani, ben hiç ister istemez kendimi sevişirken bulmadım şahsen.

çok allah, günah korkunuz varsa sevişmeyebilirsiniz. ben bu allahsız kitapsız halimle imam nikahı nedir ne değildir sizden daha iyi biliyorum, neye inandığınızın farkında mısınız acaba? ben inançlı biri olsam, çok inandığım ve günah yazmasından korktuğum kutsal varlığa böyle salak salak oyunlar oynamayı götüm yemezdi diye düşünüyorum.

ayrıca cinsel ilişkiye girmekle ilgili bu kadar tedirginliğiniz varken yapmaya devam etmek üstüne bir de sevgilinizle rahat rahat sevişmek için imam nikahı kıymak sizi sömürülmeye çok açık bir hale getirir. çok istiyorsanız da sevişin bence zaten hiçbir sıkıntı yok, allahla benim aramda deyin geçin. iyi niyetli hiçbir erkeğin de bu topa gireceğini zannetmem.

karşınızdaki insanın ibadetlerini yapamıyor diye değil, sizi rahat rahat sevişmeye ikna edemiyor diye imam nikahı istediğine de niyeyse çok eminim. böyle eminim biraz zor oluyordur kendisi için :)))

maaaadem bu kadar hassasiyetleriniz var, okul bitince sevgilinizle evleneceğinizin garantisi nedir? söz mü verdi, bu mu yani? imam nikahı kıyınca da zaten üç kelimeyle "sevgiliniz" sizi cart diye "boşayabiliyor". yok ailesi doğuluymuş ya kültürmüş de...
Pardon da ben cinsel ilişki mi demişim yakınlaşma oluyor sarılma öpme el ele tutuşturma ve bu da beni rahatsız ediyor bu devirde sevgilisi olup da elini tutmayan yoktur

sevgilimle de ister istemez ilişki yaşıyoruz ve günah işlediğimiz için çok kötü hissediyorum
el tutmayı, sarılmayı "ilişki yaşamak" olarak mı ifade ediyorsunuz yani? hayır bütün yorum yazanlar da öyle anlamış zaten. :)

hamfendicim, benim için naaaaptığınız hiç fark etmez. sizin için sorun zaten. hadi dediğiniz gibi olsun. şimdi sadece elini tuttuğunuz, sarıldığınız sevgiliniz imam nikahı kıyınca sevişmeyecek misiniz? hani sizin mantığınıza göre zina olmayınca sevişeceksiniz. sevgiliniz sizi zorlamayacak mı? zorlayacak tabii ki imam nikahlı karisi olacaksiniz sonuçta, hakkı onun???

o yüzden dediklerim hala geçerli, bir şey değişmiyor. siz kendinizi korumazsanız, kimmmmse sizi korumaz. biraz aklınızı kullanın yahu, elin heriflerine yedirtmeyin kendinizi bu kadar kolay.

Kenan İmirzalıoğlu ile bir kadın oynuyordu bı dakika hemen internetin derinliklerinden bakıyorum 🤣🤣
Acı hayat ahahah taşa 2005 te yayınlanmış 10 yasindaymisim nasıl beynime islediyse
Ayyy kız zengin adamla şey yapıyordu hatırladım. Annem izlerdi bu diziyi. :KK70:
Bana da akıl verirdi, böyle olmayacaksın büyüyünce diye. :olamaz:

İster istemez nasıl ilişki oluyor anlamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X