Sevgilinize/eşinize hangi durumlarda karışıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Karismayin! Bunu tum samimiyetimle söylüyorum..Ozellikle iliskinin ilk zamanlari ciftler birbirini kisitlamayi sever ancak sonra iki taraf icinde sorun olur..Kendimden ornek vereyim; 10 yillik sevgilimi iliskinin ilk yillari oyle bir kisitladim ki!Hani adamin cevresinde arkadas birakmadim!Beni kaybetmek istemedigi icin asla kirmadi ama yanlizlasti git gide..Simdi de o beni kısıtlıyor hakli olarak! Ve oturmus bir ilişkide bu durum zorlaşıyor!! Iliskinin basinda hep bir arada olalim baska kimse olmasada biz bize yeteriz havasi olmustu bende! Ama zaman gecince aslinda herkesin iliski harici bir cevresi ve hayati olmaliymis!! Mesela kizkardesimle pandemi bitiminde gunubirlik tura katilmak icin program yapiyordum m ve sevgilim kabul etmedi! Normalde boyle seyleri dert etmezdi ama onu ben bu hale getirdim! Simdi de nasil duzelecek bilemiyorum??? Iliskinizi rahat birakin, sevgilinizi rahat birakin..Asil o zaman saglikli bir iliski yasayacaksiniz emin olun..tecrubeyle sabit 😉
Sevgiliniz kabul etmedi ve sizde gitmediniz mi?

Kafaya vurur şekilde yaptığınız yorumlarinizdan hatırlıyorum da sizi, sevgilisi istemedi diye kardeşiyle günü birlik tura katilamayan biri için yorumlariniz fazla iddiali geldi şimdi.

Peki nasıl saygı duyuyor bu adamlara eşleri? Duyuyor mu ya da? Ben kuklam olan bir adama saygı duymazdım gibi geliyor.
Saygi duyduklarini sanmiyorum. Sadece bu basari(!) kendilerine ait oldugundan,”baaaaak nasil asik bana kocam/karim,bensiz bir sey yapamiyor yasayamiyor” diye gozumuze sokuyor ve tatmin oluyorlar

Öyle olunca da adamın ruhu ölmüş diye konu açıyolla bacım. Aktif olsun sosyal olsun ancaaak asla partnerin sözünün dışına çıkmasın, partnerden bağımsız bir hayatı olmasın.
Olmasın Kudra'cım, sevgilisi, eşi olan arkadaşa, ayrı tatile ihtiyaç duyuyorsa ilişkim var demesin. 😏

Öyle olunca da adamın ruhu ölmüş diye konu açıyolla bacım. Aktif olsun sosyal olsun ancaaak asla partnerin sözünün dışına çıkmasın, partnerden bağımsız bir hayatı olmasın.
He ,sosyal olsun ama sadece karisiyla sosyallessin.
Yakisikli olsun ama kafasi onunde yurusun
Muhafazakar olsun ama icindeki bastirilmis cinsellik firtlasin kulaklarindan
😂
Beyaz’daki psikopat karakteri vardi dimi oyle,bbla bla istiyorum beni anliyor musun diyen🙄😂

karısmamak en iyisi bence ya, zaten bir konu hakkında tepkini belirttikten sonra onun kendi kendine yapmamaya karar vermesi lazım sizi üzmemek icin. boyle yapma soyle yapma ya da bunu yap sunu yap demek yerine bu yaptıgının size hissettirdigini dile getirdiginiz zaman anlar zaten ve bir daha yapmaz ya da sizin istediginiz sekilde yapar. tabii ki söylediginiz sey akla mantıga uygun bir seyse. bu arada dunyadaki en duz ve ince dusunceye olmayan insanla birlikteyim. ona bile soyledigimde anlıyorsa kulagı duyan herkes anlar.
Eşim gelse bana dese ki şu arkadaşın yollu, kötü vs. onunla görüşmen beni rahatsız ediyor. Ya da arkadaşlarınla tatile gittiğin zaman ben çok üzülüyorum, yalnız hissediyorum vs. Ne kadar nahif bir dil değil mi? Sırf güzel bir dil kullandı, minnoş minnoş söyledi diye ben de eşimi üzmeyeyim o zaman arkadaşımı sileyim, tatile de gitmeyivereyim mi diyeceğim mesela? Emdiği sütü burnundan getiririm net 😂

Ben eşime karışmıyorum, o da bana karışmıyor. Neden karışayım ki? Kaç yaşına gelmiş
Benim çocuğum değil ki o, hayat arkadaşım. En fazla bir arkadaşının ona zarar vereceğini düşünsem ona "bu kişinin sana zarar vereceğini düşünüyorum" derim ama görüşme falan demem. Bu durum da yaşanmadı zaten hiç.

Sevgiliniz kabul etmedi ve sizde gitmediniz mi?

Kafaya vurur şekilde yaptığınız yorumlarinizdan hatırlıyorum da sizi, sevgilisi istemedi diye kardeşiyle günü birlik tura katilamayan biri için yorumlariniz fazla iddiali geldi şimdi.
Hayir o istemiyor gitmemi ama ben tabiki gidecegim! Daha en az 6 ay var gidis tarihine..Ama yazimin basini da okuyun..Onu bu hale getiren benim aslinda misilleme yapiyor..Ve mudahale edecek son erkek bu tur seylere karakterini biliyorum cunku...

He ,sosyal olsun ama sadece karisiyla sosyallessin.
Yakisikli olsun ama kafasi onunde yurusun
Muhafazakar olsun ama icindeki bastirilmis cinsellik firtlasin kulaklarindan
😂
Beyaz’daki psikopat karakteri vardi dimi oyle,bbla bla istiyorum beni anliyor musun diyen🙄😂
Muz yiyeyim çilek tadı versin 😂

Saygı yok, mutsuzlar ne büyük başarı yarebbim 😂
Oyle olmasini dogru evlilik olarak tanimliyorlar. İstisnasiz hepsinin ya babasi himbil ya da anasi kendini ezdiren zavalli bir tip. Esitlik ozgurluk gormemis ki ailesinde,aynisini kendi evliliginde de yaratmasi bu yuzden

Cevremde bir tuhaflik var benim sanirim ya. Veya cogunluk oyle,bilemeyecegim. Cok kaliteli bir cevrem oldugunu zannetmiyorum zaten de 😂erkeklere evlenmeyin ulan diye bagirasim geliyor,o hale getirdiler beni. Esinin hazirladigi kiyafet haricinde giyinemeyenler mi istersin,is cikisi anasini kapidan gormeye gidecegi icin izin isteyenler mi ararsin,10 dakika gec kaldi diye goruntulu arayan mi istersin. Hepsi bende 😬
Herkesin çevresınde bu tipler var merak etme yalnız değilsin:KK14:Arada sevgili ortak hesapları görmek istemiyorum ya bari özel hayatınızı özel yaşayın diye bağırmak istiyorum:kızgın:

kendiniz diyorsunuz. yapma desen de yapiyor gitme desen de gidiyor. olacak olan oluyor kacari yok. bir seyleri onlemeye calismak icin kendini paralamamak en iyisi. bir de su var gercekten cocuk gibiler. yapma etme dedigin tatli geliyor. bu arada erkege de bagli. ben esime yapma etme demem ama o da bensiz tatile gitmeyecek bir insan mesela. oyle olsa ne yapardim ne dusunurdum cok zor bilemiyorum.

Kimse kimseye karismiyorsa bu kiskanc kadinlar erkekler kim kimmm 😊

Ben asla karismam diyemem, kısıtlamanın mantıklı bi aciklamasi yoksa iki taraf da birbirine asla karismamali.
Ama erkekler bazen mantik hatasina kadinlardan daha kolay dusebiliyor. Mesela bi at hirsiziyla arkadaşsa yada gitmemesi gereken bi yere gitmek istiyosa, sonuclarini tahmin edemeyebiliyolar. O kisi kotu biri dediginde saf saf yok yeaa sana oyle geliyeah derler, kazik yiyince gerile gerile ben demistim dersiniz.Ne gerek var.

Herkes yasinin,konumunun olgunluğunda sorumluluğunda hareket etse iki taraf icin de sorun kalmaz, zor olan bu zaten.
Mesele bunu başarmak.👍

Oyle olmasini dogru evlilik olarak tanimliyorlar. İstisnasiz hepsinin ya babasi himbil ya da anasi kendini ezdiren zavalli bir tip. Esitlik ozgurluk gormemis ki ailesinde,aynisini kendi evliliginde de yaratmasi bu yuzden

Buna katılıyorum. Ailede hep kıskançlık kısıtlama gördüm, bir süre sonra gözümde normalleşti. Kendi davranışlarımın farkında bile olamadım. Annem ve ablam çok kıskançlardı, hala ablam televizyondan bile kıskanır eşini. Yada sokakta yürürken gördüğü herkesten.. Ablamda 12 yaş büyük benden. İlişkilerinde de böyleydi. Sanki bana da kodlanmış istemeden. Babamda kısıtlayıcı bir tipti hep, akşam olunca bir kez dışarı bakamazdık pencereden.

kendime çeki düzen verip bu düşüncelerden kurtulmak için çabalıyorum. aile tek faktör olmasa da gerçekten büyük bir faktör

Buna katılıyorum. Ailede hep kıskançlık kısıtlama gördüm, bir süre sonra gözümde normalleşti. Kendi davranışlarımın farkında bile olamadım. Annem ve ablam çok kıskançlardı, hala ablam televizyondan bile kıskanır eşini. Yada sokakta yürürken gördüğü herkesten.. Ablamda 12 yaş büyük benden. İlişkilerinde de böyleydi. Sanki bana da kodlanmış istemeden. Babamda kısıtlayıcı bir tipti hep, akşam olunca bir kez dışarı bakamazdık pencereden.

kendime çeki düzen verip bu düşüncelerden kurtulmak için çabalıyorum. aile tek faktör olmasa da gerçekten büyük bir faktör
Ruh sagligi icin aile en onemli faktor bence. Saydiginiz ornekler kiskancliktan ote hastalik artik. Tvden kiskanilan bir koca? Allah yardimcisi olsun adamcagizin, keske bosansa ablanizdan ya. Hayat gecer mi oyle?:KK43:

Kıskanç değilimdir. Ortak hesap zaten çocukça. Arkadaşlarımla tek çıkarım, tek çıkar. Ama bensiz tatil istemez mesela, yada ben de istemem. Kısıtlamak değil de, tatil gibi güzel bir olayı da beraber yaşama isteği bu bence. Yani başkalarıyla tatile gidenleri de çok gömmeyelim yav😁 kısıtlamasa da gitmeyen versiyonlar var. Yani ben kocişçi bir insan değilimdir ama tatil olayını da kocamla seviyorum ya. Arkadaşlar gelecekse de onların da eşleri olsun yine beraber olalım isterim. Daha çok keyif almakla alakalı da olabilir bilemedim

Kıskanç değilimdir. Ortak hesap zaten çocukça. Arkadaşlarımla tek çıkarım, tek çıkar. Ama bensiz tatil istemez mesela, yada ben de istemem. Kısıtlamak değil de, tatil gibi güzel bir olayı da beraber yaşama isteği bu bence. Yani başkalarıyla tatile gidenleri de çok gömmeyelim yav😁 kısıtlamasa da gitmeyen versiyonlar var. Yani ben kocişçi bir insan değilimdir ama tatil olayını da kocamla seviyorum ya. Arkadaşlar gelecekse de onların da eşleri olsun yine beraber olalım isterim. Daha çok keyif almakla alakalı da olabilir bilemedim
Şartlara bağlı. Eşimle tatile gitmeyi severim ama adam izin alamıyor iş yoğunluğundan. Aldığı her ay 3-5 gün maksimum bir hafta. Onda da işi yanında. E ben 3 ay boşum. Her yere beyimle gitmeyi beklersem gidemem. Birine gitsem diğerine gidemem. Ya da arkadaşımı, kuzenlerimi vs görmek istediysem niye adamı da sürükleyeyim yanımda? Sıkılacak çünkü, rahat edemeyecek vs. Bütün arkadaşlarım evli değil ki eşli görüşelim.

Arkadaş çevresine falan karışmam. Maddi konularda fikrimi söylerim. Kendisi de sorar zaten. Kardeşime harçlık vericem, anneme para vericem senin için uygun mu der. Ben de zaten makul şeyler olduğu için kabul ederim.

"Benim özel alana ihtiyacim var, yok kafam dagilsin, yok arkadaslarla duzenli cikayim, kafama esti arkadaslarla şu sehre, bu ulkeye gideyim, arkadaslarla tatile gideyim..."
Diyen biriyle birlikte olmadim ben mesela. 😁 Olsam karışırdım ama karışmak yerine birlikte olmadim. Bu daha iyi...

Herşeyimiz birebir uymasa da çogu uyunca pek karişmama gerek kalmiyor. İkimizde birlikte olmayi seviyoruz. Geziler, aile ziyaretleri, arkadas buluşmalarimiz hep birlikte oluyor nadiren ayri takildigimiz olur o da lazim. Önemli olan iki kişinin ayni şeyi istemesi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X