sevgilisi varken yazan eski sevgili??

4 yıllık ilişkim 1 sene önce bitmişti. Onun bir sevgilisi oldu sonra 2 ay sonra ayrıldılar. Ayrıldıkları dönemde biz tekrar konuşmaya başladık. Aramız iyiydi ben barışıcağımızı düşünürken birden sessizliğe büründü ve yazmamaya başladı bende yazmadım. 3 ay böyle devam etti. Bugün yine mesaj atmış bana bende yüzüne vurdum yaptıklarını. Beni sadece merak ettiği için aramış bu aralar sürekli aklına geliyormuşum beni çok özlüyormuş eski resimlerimize bakıyormuş vs. Bu tarz şeyler söyledi. O kızla tekrardan sevgili olmuşlar. Yani kısacası bana hiç bir şey demeden konuşmayı kesmesi bu yüzdenmiş. Bunları öğrenince ona cevap verdiğime konuştuğuma pişman oldum. Bozulduğumu belli edemedim hala ona karşı bir duygu beslediğimi düşünmesini istemedim. Onun yokluğuna tam alışmışken bana mesaj atması aklımı karıştırdı. şu an kızla araları bozukmuş. Kendimi çok kötü hissediyorum. Sürekli onu düşünmeye telefona bakmaya başladım. Onun barışma gibi bir niyeti olmadığı belliydi. Sizde bundan sonra bir daha beni ararsa görüşmek istemediğimi mi yazmalıyım yoksa tepkisiz mi kalmalıyım? Çocuk gibi durmamak için engellemek istemiyorum ama bir daha bana yazmasını da istemiyorum her yazdığında ben en başa dönüyorum..
Engellemek çocuk gibi gostermez insani tam aksine senden hiçbir iletişimi kabul etmiyorum demek. Aslinda engellememek ve aralik bir kapi birakmak için kendinizi kandiriyorsunuz. Genelde boyle durumlarda kalple dusunur insan. Beyin devre dışı kalir. Kendin analiz ede biliyorsan durumu analiz et. Iki kiz arasinda onla kuserken senle barisan, senle kuserken onla barişan bir erkek ve onun yalniz kalmamasi için bu kandirmacayi gururlarina yediren iki kiz var. MasaAllah beyefendi ne isterse yapiyor. Ve sen hür iraden olmana ragmen onun oyununa geliyorsun. Kendine layik goruyor musun boyle birini? Tutalim barişdiniz yine olmuycak mi bu durum? Yalniz kalmamak için, telefona mesaj gelsin, ortamda sevgilim olsun diyerek biruyle konuşulmaz. Ben beni rahatsiz eden kişiyi ne kadar hesap açarsa açsin, nerden yazarsa yazsin engellerim. Numarasini da, fb.nu da, instagramini da. Oyle takintili biri vardi. Hatta evli olduğumu bile bile yazmişdi hiç mesajini açmadan engeli basdim. Kimsenin oyuncaği deyilim. Hiçbirimiz değiliz.

Ben de malesef böyle bir durumun içindeyim ama oradaki yeni kızım. Ben de eski sevgilisinden kopamadığına çok üzülüyordum bu konuyu görmek o kadar iyi geldi ki. Ortadaki adam karaktersiz olunca yenisi eskisi farketmiyormuş demekki bu işin. Yorumları baştan sona okuyacağım bu konudaki.

4 yıllık ilişkim 1 sene önce bitmişti. Onun bir sevgilisi oldu sonra 2 ay sonra ayrıldılar. Ayrıldıkları dönemde biz tekrar konuşmaya başladık. Aramız iyiydi ben barışıcağımızı düşünürken birden sessizliğe büründü ve yazmamaya başladı bende yazmadım. 3 ay böyle devam etti. Bugün yine mesaj atmış bana bende yüzüne vurdum yaptıklarını. Beni sadece merak ettiği için aramış bu aralar sürekli aklına geliyormuşum beni çok özlüyormuş eski resimlerimize bakıyormuş vs. Bu tarz şeyler söyledi. O kızla tekrardan sevgili olmuşlar. Yani kısacası bana hiç bir şey demeden konuşmayı kesmesi bu yüzdenmiş. Bunları öğrenince ona cevap verdiğime konuştuğuma pişman oldum. Bozulduğumu belli edemedim hala ona karşı bir duygu beslediğimi düşünmesini istemedim. Onun yokluğuna tam alışmışken bana mesaj atması aklımı karıştırdı. şu an kızla araları bozukmuş. Kendimi çok kötü hissediyorum. Sürekli onu düşünmeye telefona bakmaya başladım. Onun barışma gibi bir niyeti olmadığı belliydi. Sizde bundan sonra bir daha beni ararsa görüşmek istemediğimi mi yazmalıyım yoksa tepkisiz mi kalmalıyım? Çocuk gibi durmamak için engellemek istemiyorum ama bir daha bana yazmasını da istemiyorum her yazdığında ben en başa dönüyorum..

Serefsiz birini engellemek cocukluk degil özsaygidir. Bunu önce bir anlayin. Sizi 2 numara olarak yedek tutuyor, yoksa sizinle iyiken gidip diger kizla barismazdi 🤷‍♀️

Bence öncelikle sunu anlayın. Sizi yedekte görüyor. Kızla arası her bozuldugunda sizinle iletişim kurması cok cirkin. Sizin dengenizi hayatınızı duygu durumunuzu böyle bencilce bozması ne kadar iğrenc.
Ben olsam direkt söylerdim. Kız arkadasınla aranın bozulmasına cok üzüldüm ama benimde sana ayıracak zamanım yok. Bu yüzden birdaha aramazsan sevinirim diyin. Böylece hem ona değer vermiyormus durumu önemsemiyor hissi verirsiniz

X