sevgisi zoru görene kadarmış !

Teşekkür ederim, tecrübeleriniz ve paylaştıklarınız benim için değerli. Çok güzel iyi niyetli baktınız ben de hatta böyle bakıyordum ama söylemediğim bir şey var. beyefendiye şu anda kazancımın olmadığını söylediğimde şaşırdı. Ben de isterdim sabit kazancım olsun ama yeni açılmış bir mimarlık ofisi birkaç yıl ancak kendini döndürebilir zamanla olacaktır inşallah. Benden bekliyordu beraber kazançlarımızı birleştirelim diye ama benim yapabileceğim bir şey yok ki ofisi kapatıp iş baksam o da ayrı bir pişmanlık getirecek ki neden ben üstleniyorum sırf orada oturmak istemedim diye her şeyi?
Siz calismiyor olsaydiniz demek ki evlenmeyi aklindan bile gecirmeyecekti. Sevgi bunun neresinde🙁

Sizin talep etmediğiniz bir iyilik yapıp sonrada minnet duymanızı bekliyorlar.
İnsanlar hep böyle. Sonucunda da siz şükretmeyi bilmeyen kişi oluyorsunuz.
O evde oturmayı kabul etseydiniz kendinizi kısırlı kekli günlerin tam ortasında bulacaktınız. Bitmek bilmeyen gece oturmaları, sürekli kıyaslanan akraba gelinleri....
Gelinimiz olacak kişininde hayattan beklentileri, hayalleri olabilir diyen yok. Ev aldık daha ne istiyor diye dolanıp duruyorlar ortada

Sizin talep etmediğiniz bir iyilik yapıp sonrada minnet duymanızı bekliyorlar.
İnsanlar hep böyle. Sonucunda da siz şükretmeyi bilmeyen kişi oluyorsunuz.
O evde oturmayı kabul etseydiniz kendinizi kısırlı kekli günlerin tam ortasında bulacaktınız. Bitmek bilmeyen gece oturmaları, sürekli kıyaslanan akraba gelinleri....
Gelinimiz olacak kişininde hayattan beklentileri, hayalleri olabilir diyen yok. Ev aldık daha ne istiyor diye dolanıp duruyorlar ortada
Hakikaten baya daha evlenmeden ortalığı karıştıran, fesat sokan biri oldum arkamdan kim bilir neler diyorlardır. Kendi yaşam standartlarını bulamadı bizi beğenmedi bilmem ne. Seven kabul ederdi burada yaşardı ... bir de babası ev burda madem gelmiyorlar siz ev verin diye espri yaptı babama iki defa bu da midemi bulandırdı benim babam esirgemez bir şey ama karşı taraf böyle dememeli haksız mıyım? Ayrıca o da benim kazancıma ya da ailemin yapacağı yardıma güvendiğini açıkça söyledi zaten. Dün daha kararsızdım ama bunları düşündükçe doğru olan olmuş diyorum

evet çok dürüst, kandırmadı kandıranlar da var. dürüstlüğüne ve iyi niyetine bir şey diyemem. beni sevdiğini ve üzüldüğünü de biliyorum. ama sevdiğine sahip çıkamayacak kadar güveni yok kendine malesef.. aileme gözünüz arkada kalmasın demekten bile korktu bana her şey güzel olacak demiş ama olmamış ileride de bir eksiklik olduğunda bunun ağırlığını yaşarmış aileme bana söz verirse... çok ilginç bir yapı ben daha erkek gibiyim

siz daha erkek değilsiniz
sadece siz de ailenize güveniyorsunuz o da

sizin bir geliriniz yok.."ama ailem yardım ederdi" diyebiliyorsunuz, bunu deyince güzel bir şeymiş gibi oluyor

e onun da ailesi yardım ediyor işte, (ev meselesiyle) ama bu sorun oluyor (ki gerçekten sorun, ne diye işyerinize kaç araçla gideceğiniz, uzak, tüm akraba ile iç içe bir yerde oturasınız ki?)

Ama aynı düzeyde sizin bir gelirinizin olmaması ve ailenizin yardımında beis görmemeniz de sorun...

Şimdi benim anladığım siz geliriniz olmasa da belli bir yerde oturmak, belli bir düzeyde yaşamak istiyorsunuz (olabilir, istemek bedava)

E adam da düşünmüş taşınmış, benim gelirim belli, bu kızın düzeyi belli, aileyi de kabul etmiyor, biz yapamayız demiş.

Ama bunu demek de yememiş sizin bitirmenizi beklemiş.

Anladığım kadarıyla, okumuş muhafazarlardansınız. Yani işiniz filan olsa da evi geçindirmesi gereken erkek. Sürekli bir "erkek sorumluluk almalı" kafasıyla konuşuyorsunuz (kadın erkek eşittir, gibi bir kafanız yok). Tamam erkek sorumluluk alsın da bu devirde maddi her şey erkekten beklenirse erkek de kaçar. Kendisinin de dediği gibi "ileride de bir eksiklik olduğunda bunun ağırlığını yaşar" Ha kaçması iyi olmuştur belki size maaşı yetecek bir adamla evlenirsiniz böyle dertleriniz olmaz.

Bana boşa kızmayın: elbette kayınvalidenize yakın oturmak gibi bir mecburiyetiniz yok ama o zaman kirayı siz ödeyiverin (aileniz değil)

Hem muhafazakar olalım, hem erkek evi geçindirsin (o kısma gelince gelenekçi oluverelim) Ama hem de erkeğin ailesinin dediğini dinlemeyelim kaynanaya yakın oturmayalım, bu her zaman olamıyor işte.

sizin bir geliriniz yok.."ama ailem yardım ederdi" diyebiliyorsunuz, bunu deyince güzel bir şeymiş gibi oluyor

e onun da ailesi yardım ediyor işte, (ev meselesiyle) ama bu sorun oluyor (ki gerçekten sorun, ne diye işyerinize kaç araçla gideceğiniz, uzak, tüm akraba ile iç içe bir yerde oturasınız ki?)

Ama aynı düzeyde sizin bir gelirinizin olmaması ve ailenizin yardımında beis görmemeniz de sorun...

Şimdi benim anladığım siz geliriniz olmasa da belli bir yerde oturmak, belli bir düzeyde yaşamak istiyorsunuz (olabilir, istemek bedava)

E adam da düşünmüş taşınmış, benim gelirim belli, bu kızın düzeyi belli, aileyi de kabul etmiyor, biz yapamayız demiş.

Anladığım kadarıyla, okumuş muhafazarlardansınız. Yani işiniz filan olsa da evi geçindirmesi gereken erkek. Sürekli bir "erkek sorumluluk almalı" kafasıyla konuşuyorsunuz (kadın erkek eşittir, gibi bir kafanız yok). Tamam erkek sorumluluk alsın da bu devirde maddi her şey erkekten beklenirse erkek de kaçar. Kendisinin de dediği gibi "ileride de bir eksiklik olduğunda bunun ağırlığını yaşar" Ha kaçması iyi olmuştur belki size maaşı yetecek bir adamla evlenirsiniz böyle dertleriniz olmaz.

Bana boşa kızmayın: elbette kayınvalidenize yakın oturmak gibi bir mecburiyetiniz yok ama o zaman kirayı siz ödeyiverin (aileniz değil)

Hem muhafazakar olalım, hem erkek evi geçindirsin (o kısma gelince gelenekçi oluverelim) Ama hem de erkeğin ailesinin dediğini dinlemeyelim kaynanaya yakın oturmayalım, bu her zaman olamıyor işte.
Ne alaka yahu keşke ödeyebilsem ofis açtım kazandığım ofise yetiyor anca diyorum. Ben muhafazakar değilim o tanım benim için başka şeyler ifade ediyor. Dinimi yaşamaya çalışan bir insanım evet . kendi işini kurdum ve bu krizde batmamaya çalışıyorum çünkü birkaö yol dayanırsam ofis iyi bir noktaya gelecek biliyorum . Bu zamanda ofis masraflarını çıkarabilince bile şükrediyorum. Ben çok iyi bir baba ile büyüdüm güçlü azimli çalışkan ailesinden hiçbir şey almayıp her şeyi kendi yapabilen. Kendime de onu örnek alıyorum.

Teşekkür ederim, tecrübeleriniz ve paylaştıklarınız benim için değerli. Çok güzel iyi niyetli baktınız ben de hatta böyle bakıyordum ama söylemediğim bir şey var. beyefendiye şu anda kazancımın olmadığını söylediğimde şaşırdı. Ben de isterdim sabit kazancım olsun ama yeni açılmış bir mimarlık ofisi birkaç yıl ancak kendini döndürebilir zamanla olacaktır inşallah. Benden bekliyordu beraber kazançlarımızı birleştirelim diye ama benim yapabileceğim bir şey yok ki ofisi kapatıp iş baksam o da ayrı bir pişmanlık getirecek ki neden ben üstleniyorum sırf orada oturmak istemedim diye her şeyi?
Hakkinizda hayirlisi olsun insallah her iki tarafin da yol yakinken donmesi isabet olmus ... Her ikiniz icin de tek diyebilecegim ; sorunlari erteleyerek ya da gormezden gelerek iliskinizi yol yakinken noktalamissiniz .... İnsallah butun gencler sizler gibi isabetli karar verebilir... İyi de olsa kotu de olsa bir karar vermissiniz karariniz sizin kararlariniz iyi de olsa kotu de olsa... Pisman olmayiniz oyle mi boyle mi diye dusunmeyiniz yolunuza bakiniz boyle bir durumda en kotusu karar verememek veya verdiginiz kararlardan donmek olurdu. Aileler ve yapilar uygun degilmis yol yakinken bunu telafi etmek her ikiniz icin iyi olmuş... Simdiki genclerin bazilarinin gozunu sevgi kör edebiliyor mantik devreden cikiyor ... Siz en azindan neyi isteyip neyi istemediginizin farkindasiniz eminim ki karsi taraf da oyleymiş . Geçmisini dusunenin gelecegi olmaz derler siz de geleceginize odaklanin bence...
İnsallah her istediginiz gonlunuzce olsun ...
En kotu karar bile kararsizliktan iyidir canim 😘

Ayrıca ailemin yardımını bekleyen karşı taraf, ben değilim. Ben tam tersine şimdi dahi sıkıştığım noktada babamdan istemek istemiyorum kendi ayaklarım üstünde durayım diye. Evlenince baba ofis kurmama yardım ettin gel bir de kiramı öde nasıl diyeyim. Yanlış anlamışsınız olayı. Ailem esirgemez her zaman yardım eder ama ben kabul etmem!

Benimle ve ailemle bir yola çıkmayacaksın o zaman. Bu bir vaat değil mi evlilik teklifi etmek bir vaat değil mi? Az kalsın nişan yapacaktık ev mevzusu nişanda sonra konuşulacaktı belki de istemeye gelmeden önce konuşulsun dedim meğer nişan olsa beni zorlayacaklarmış li zorladılar da zaten kabul etmeyince de bitti işte
evlilik teklif etmek bir vaad
ama seni "şurada oturtacam evlenince" diye mi teklif etti? sözleşme mi yaptınız?

yahut adam ne bilsin sizin hazır evde oturmak istemeyeceğinizi?
yahut ne bilsin işyeriniz olmasına rağmen bi' geliriniz olmadığını (geliriniz olmayabilir ben de kendi işyerimi işletiyorum bu işler nasıl iyi bilirim, ama dışarıda bakan insan bunu nereden bilecek?)

Kaldı ki madem henüz gelir filan yok siz neden evlenmeyi kabul ediyorsunuz? neden demiyorsunuz ki benim işimi gücümü oturtmam lazım daha gencim?

Belki o da sizin teklifi kabul ederek bunları kabul ettiğinizi düşündü?

Her durumda herkes için en iyisi olmuş gibi görünüyor.

hamiş: Benim muhafazakarlık dediğim şey de illa belli bir giyim belli bir cemaat filan değil. Sizin bakış açınız benim tabirimle muhafazakarlık, siz öyle demeyebilirsiniz.

Hakkinizda hayirlisi olsun insallah her iki tarafin da yol yakinken donmesi isabet olmus ... Her ikiniz icin de tek diyebilecegim ; sorunlari erteleyerek ya da gormezden gelerek iliskinizi yol yakinken noktalamissiniz .... İnsallah butun gencler sizler gibi isabetli karar verebilir... İyi de olsa kotu de olsa bir karar vermissiniz karariniz sizin kararlariniz iyi de olsa kotu de olsa... Pisman olmayiniz oyle mi boyle mi diye dusunmeyiniz yolunuza bakiniz boyle bir durumda en kotusu karar verememek veya verdiginiz kararlardan donmek olurdu. Aileler ve yapilar uygun degilmis yol yakinken bunu telafi etmek her ikiniz icin iyi olmuş... Simdiki genclerin bazilarinin gozunu sevgi kör edebiliyor mantik devreden cikiyor ... Siz en azindan neyi isteyip neyi istemediginizin farkindasiniz eminim ki karsi taraf da oyleymiş . Geçmisini dusunenin gelecegi olmaz derler siz de geleceginize odaklanin bence...
İnsallah her istediginiz gonlunuzce olsun ...
En kotu karar bile kararsizliktan iyidir canim 😘
Evet ne istediğini bilmek önemli. Çok teşekkür ederim sağolun. Duanızı beklerim Rabbim mutluluklar versin size de.

Ne alaka yahu keşke ödeyebilsem ofis açtım kazandığım ofise yetiyor anca diyorum. Ben muhafazakar değilim o tanım benim için başka şeyler ifade ediyor. Dinimi yaşamaya çalışan bir insanım evet . kendi işini kurdum ve bu krizde batmamaya çalışıyorum çünkü birkaö yol dayanırsam ofis iyi bir noktaya gelecek biliyorum . Bu zamanda ofis masraflarını çıkarabilince bile şükrediyorum. Ben çok iyi bir baba ile büyüdüm güçlü azimli çalışkan ailesinden hiçbir şey almayıp her şeyi kendi yapabilen. Kendime de onu örnek alıyorum.
sizin ilk mesajda yazdığınız ifade birebir kopyaladım:

"ailesiyle hiç uyuşmayan yapımız olmasını kabullenmiştim, çok zor şartlarda karşı taraftan hiçbir şey almadan evlenmeyi de kabullenmiştim benim ailem hali vakti yerinde bize yardım ederlerdi ama istedim ki karşımdakinin sorumluluk sahibi olduğunu göreyim. kendi sorumluluğundan kaçtığını gördüm. ailesi de zaten beni kendilerine uygun bulmadılar belli ki."

siz kendiniz ailem yardım ederdi, dediğiniz için yazdım ben onu.

sizin ilk mesajda yazdığınız ifade birebir kopyaladım:

"ailesiyle hiç uyuşmayan yapımız olmasını kabullenmiştim, çok zor şartlarda karşı taraftan hiçbir şey almadan evlenmeyi de kabullenmiştim benim ailem hali vakti yerinde bize yardım ederlerdi ama istedim ki karşımdakinin sorumluluk sahibi olduğunu göreyim. kendi sorumluluğundan kaçtığını gördüm. ailesi de zaten beni kendilerine uygun bulmadılar belli ki."

siz kendiniz ailem yardım ederdi, dediğiniz için yazdım ben onu.
Bunu aylık olarak aileme bağımlı olmak anlamında söylemedim ama. Diyelim biz ikimiz bir yola çıktık yaparız küçük bir ev tutulur oldu ki yetiştiremedik ailem yardım eder ondan da gocunmam. Kazandığımda da babama geri öderim ki şu anda da yapıyorum

Klasik erkek ailesi egosu. Onların derdi yakın oturmayı kabul etmemeniz aslında. Ortada alınmış bir ev olmasa bile yakınımızda kirada oturun diyeceklerdi.
Sadece aile apartmanı olsa bi nebze çekilir. Sülale mahallesi yapmış adamlar.

Yani bir ay ödeyemedik mesela. O anlamda.
işime döneceğim :) son kez yazıyorum

bakın ben sizi anlıyorum iyi niyetli olduğunuzu da görüyorum

ama mesela sizin yazdığınız senaryo şuymuş
bi ev kiralayalım, işyerime yakın olsun, çok sıkışırsak babam yardım eder, ofize odkalanırım 3-5 sene sonra daha iyi kazanırım.

bu öyle oooo çok acayip bir senaryo değil, olabilir, atla deve de değil
(fakat eşiniz "errrkek" olduğu için ne kadar ezilir böyle bir durumda farkında mısınız? orada kendi "baba"sının evi varken sizin baba"nız yardım ederse bir de!)

neyse karşınızdaki adamın (ailesiyle) yazdığı senaryo da şu:
ailemin evinde otururuz, çocuk olunca gadın anam bakar, zaten onarda da yer içeriz (belki) böylece masraf da az olur, scorpion'un da zaten bi geliri de yokmuş, neyse bakalım ileride belki ofisi kapatır buralarda filan çalışır...demiş.

e bu da oooo çok acayip bir senaryo değil, olabilir, hatta bu topraklarda bu senaryo her gün 395276 bölüm çekiliyor. hatta ve hatta öyle "evi erkek geçindirir" kafası varsa daha çok bu senaryo çekiliyor.

ha bana sorarsanız
ikiniz de ev geçindirecek kadar para kazanın, ne onun ailesinin evinde oturun ne sizin babanız yardım etsin. çocuğunuza kndiniz bakın/kreşe verin. aileler bir illa bir şey yaparsa da ancak hediye olarak yazsın...

Benim senaryomun reytingi çok düşük işte, maalesef.

işime döneceğim :) son kez yazıyorum

bakın ben sizi anlıyorum iyi niyetli olduğunuzu da görüyorum

ama mesela sizin yazdığınız senaryo şuymuş
bi ev kiralayalım, işyerime yakın olsun, çok sıkışırsak babam yardım eder, ofize odkalanırım 3-5 sene sonra daha iyi kazanırım.

bu öyle oooo çok acayip bir senaryo değil, olabilir, atla deve de değil
(fakat eşiniz "errrkek" olduğu için ne kadar ezilir böyle bir durumda farkında mısınız? orada kendi "baba"sının evi varken sizin baba"nız yardım ederse bir de!)

neyse karşınızdaki adamın (ailesiyle) yazdığı senaryo da şu:
ailemin evinde otururuz, çocuk olunca gadın anam bakar, zaten onarda da yer içeriz (belki) böylece masraf da az olur, scorpion'un da zaten bi geliri de yokmuş, neyse bakalım ileride belki ofisi kapatır buralarda filan çalışır...demiş.

e bu da oooo çok acayip bir senaryo değil, olabilir, hatta bu topraklarda bu senaryo her gün 395276 bölüm çekiliyor. hatta ve hatta öyle "evi erkek geçindirir" kafası varsa daha çok bu senaryo çekiliyor.

ha bana sorarsanız
ikiniz de ev geçindirecek kadar para kazanın, ne onun ailesinin evinde oturun ne sizin babanız yardım etsin. çocuğunuza kndiniz bakın/kreşe verin. aileler bir illa bir şey yaparsa da ancak hediye olarak yazsın...

Benim senaryomun reytingi çok düşük işte, maalesef.
Her işte en mantıklısı bu. Aileler tanışmadan söyleseydi bu durumu ben de madem durumumuz yok bekleyelim aileleri öyle tanıştıralım derdim. Beklerdik birkaç sene. Teşekkürler

Öncelikle, çoğu kişinin sınavından kaldığı konuyu siz cesaretinizden ötürü geçtiğiniz için tebrik ederim.
Burada eğer siz kendi ofisinizi kapatarak fedakârlık yapmış olsaydınız evet, evliliğinizin ilerde yürüme ihtimali vardı. Ama bu evlilik sadece sizin sayenizde yürümüş olurdu. Oysa sevgilinizin ailesi oh ekmek elden, su gölden, zaten onlara yakın oturmayı kabul ettiğiniz için sizi olur olmaz saatlerde rahatsız etmekten çekinmezlerdi.
Buna boyun eğmediğiniz için kutlarım sizi.
Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim: Diyelim ki evlendiniz ama yeterince maddi durumunuz yok ve aileniz size yardım etmeyi kabul etti. Büyük ihtimalle evlendiğiniz adam bizzat aileniz kadar bu evliliğe yardımcı olamadığı için kendini kötü hisseder ve yine büyük ihtimalle "sizin, onun işe yaramaz biri olarak etiketleyeceğinizi" düşünürdü (benim kanaatim bu yönde). Tabii şartlar önceden konuşulsa ve nişana ona göre karar verilse, gerektiğinde ertelense hiçbir problem yaşanmayacak. Mantıklı olan, evlilikten sonra hiçbir ailenin size yardım etmemesidir.
Umarım bundan sonraki özel hayatınız daha parlak olur.

Simdi evlilik denilen sey zaten ortak sartlarin uyusmasiyla olusuyor.
Sizin uyusmamis maalesef. “Yapabilir misin”diye sormussunuz “hayir yapamam gecinemen”demis. Bu norlmal degil mi?
Iki yuksek maasli insanlar bile kendine gore gecim sikintisi yasiyorlar.
Bana emek harcamadi beni aramadi diyorsunuz da belki de dusundu hesabini kitabini yapti ve gercekten olmadi. Cunku sizin dediginiz sartlar ortak bir yol degil ki! Siz olduramiyorsunuz sartlari sadece ondan oldursun istiyorsunuz. Cok saglikli degil bu iliski icin. Demek siz de istemediniz. Ailelerden para almak cozum degildir.
Hem siz nasil bir sevgililik zamani gecirdiniz de cocuk sizin gelirinizin olmadigi bilmiyor.
Bir de sasirdi demissiniz.
Sasirmasi normal degil mi?
Hesap kitap ona gore yapmistir. Demek ki siz para kazanmadiginizi soyleyince hesap acik kaldi.
Bu arada istediginiz yerde oturabilirsiniz ister kayinvalidenizin yaninda ister baska bir yerde. Ama sartlar uygunda degilse bir adim geri gitmek sorun olmamali.

Her işte en mantıklısı bu. Aileler tanışmadan söyleseydi bu durumu ben de madem durumumuz yok bekleyelim aileleri öyle tanıştıralım derdim. Beklerdik birkaç sene. Teşekkürler
benim size muhafazarsınız deme sebebim bu -ve böyle şeyler zaten.

daha geliriniz, gideriniz, nerede oturacaksınız, nasıl evdeki işleri paylaşacaksınız, kaç çocuk yapacaksınız, nasıl yaşayacaksınız....

gibi gibi milyon tane konu konuşulmadan siz ikiniz bir anlaşmaya varmadan
paldır küldür aileler neden tanışıyor?

aileden gizlemek değil derdim: aile "sevgili" olduğu bilir, (muhafazakarsanız bilemez tabi) bilsin, bir beis yok. ama sizinki sevgililik değil ki, sizinki direkt evlenme.

sizinki direkt "ahanda bu adamla ben evleniyoruz" diye aileleri tanıştırmak olmuş. (bu muhafazakarlıktan değilse ortada büyük bir toyluk var)
ne gerek var? daha siz birbirinizi tanımamışken.

birbirini tanımak dediğimiz şeyler bunlar. siyasi/ideolojik bakış, cinsellik, para yönetimi, temizlik/hijyen anlayışı, çocuk beklentisi, aile anlayışı, zaman yönetimi...

yoksa sen hangi rengi seversin ben hangi müziği dinlerim değil. liseliler bile geçti buraları artık.

benim size muhafazarsınız deme sebebim bu -ve böyle şeyler zaten.

daha geliriniz, gideriniz, nerede oturacaksınız, nasıl evdeki işleri paylaşacaksınız, kaç çocuk yapacaksınız, nasıl yaşayacaksınız....

gibi gibi milyon tane konu konuşulmadan siz ikiniz bir anlaşmaya varmadan
paldır küldür aileler neden tanışıyor?

aileden gizlemek değil derdim: aile "sevgili" olduğu bilir, (muhafazakarsanız bilemez tabi) bilsin, bir beis yok. ama sizinki sevgililik değil ki, sizinki direkt evlenme.

sizinki direkt "ahanda bu adamla ben evleniyoruz" diye aileleri tanıştırmak olmuş. (bu muhafazakarlıktan değilse ortada büyük bir toyluk var)
ne gerek var? daha siz birbirinizi tanımamışken.

birbirini tanımak dediğimiz şeyler bunlar. siyasi/ideolojik bakış, cinsellik, para yönetimi, temizlik/hijyen anlayışı, çocuk beklentisi, aile anlayışı, zaman yönetimi...

yoksa sen hangi rengi seversin ben hangi müziği dinlerim değil. liseliler bile geçti buraları artık.
:) :) haklısınız da karşınızda o kadar toy biri yok farklı yerlere çekmemek. Birçok nokta konuşuldu çok uyumluyduk evliliğe hazır olduğunu söyledi ev mevzusunun şart olduğunu söylemedi. ailelerimiz tabi ki biliyordu ailesi ile tanışmak gelmek istediler biz de kabul ettik. Bu durumda karşımdaki insan gerçekten toy zamanında net olarak söylemedi bir yerde üstünü örttü. Kabul ederim sandı sanırım. ben de onun gibi olsam mecbur kabul edecektim.

X