'Sevmiyorum' diye kavgasız gürültüsüz bir evlilikte boşanır mıydınız?

Boşanır mıydınız?

• Evet, bunu kendine yapma, ömür uzun.

OY: 89 78,1%
  • Hayır, cocuklar için katlanırdım.

OY: 25 21,9%

• Ankete Katılan
    114
Bence bi terapi alın, sonradan pişman olma ihtimaliniz çok yüksek. Boşandıktan sonra eşiniz kendine yeni bir düzen, yeni bir aile kurduğunda gözünüzde kıymete bineceğine neredeyse eminim. Çünkü heyecan eksikliği yaşadığınız görülüyor yazdıklarınızdan. Eşini çok mutlu başka bir kadınla o evde bir hayal et bakalım, kaldırabilecek misin? Hala istemeyecek misin onu?
Aslında şu an düşününce onu baska bi kadınla amannnn diyorum belki kızgınlıktan belki kırgınlıktan bilemiyırum. Heyecan eksikliği dogru, yeniden küllenir mi bilmiyorum 🤷🏼‍♀️

Bu evlilik zaten boşanmış gibi yaşanan bir şey.
Ben olsam çocukları güzelce büyütüp öyle boşanırdım. Boşanınca kendinizi geçindirebilecek misiniz ?
Çocuk olmadan evvel hemen boşanırdım derdim ama şimdi çocuklarım için en iyi şartları oluşturur , birikim yapar öyle boşarım. Ama maddi durumum varsa , çocuk sarsılmayacaksa beklemem.
Bende düşünüyorum, bu hayat pahalılıgnda nasıl gecinirim. Babaları karsılayacak ama nereye kadar.

Bende düşünüyorum, bu hayat pahalılıgnda nasıl gecinirim. Babaları karsılayacak ama nereye kadar.
Valla ben yapacağımı yazdım. Bir kadın anne olduktan sonra özeli yoktur maalesef. Etraf zaten başı boş çocuklarla dolu. Maalesef kendi mutluluğumdan evvel (ki mutlu olacağım da kesin değil) evladımı düşünürüm ben.

Merhabalar, en son zaten terapi aldıgımı ve doktor randevusu oldugunu yazmıstım.
Ona sende gel dedim. Birlikte gittik, doktor bana tek gel demişti. Gittim önce ben gorustüm anlattım herşeyi. Sonra o girdi.
O ve ben ayrı ayrı devam edip cift olarak olur muyuz bakacagız.

Doktorum tek dedigi şey siz evlilik yaşamamışssınız, gec kalan cözülmeyem problemler sizi buraya sürümüş.

Sonra benim iş problemimi. Tek basıma şu an gecinenem mesela. Onun maası su an 10bin. Ekstrası hariç.
Birikim var ama nereye yeter. Dükkanımız vsr satıp iki ev almak amacım önce kira ödenmezse yaşanır gibi.

Pöf varlıgıı yoklugu zaten bir yaşa böyle diyorum ama içim de baska biri var

Düzeni sürdürmek mi zor bozmak mı bilemiyırum.

Aslında şu an düşününce onu baska bi kadınla amannnn diyorum belki kızgınlıktan belki kırgınlıktan bilemiyırum. Heyecan eksikliği dogru, yeniden küllenir mi bilmiyorum 🤷🏼‍♀️

Yaşadığında “amaaan” diyemeyeceksin işte, heyecanın alevlenecek, insanların geneli böyle, kaybedince alev alıyor insanın içi, bak sana bir şey anlatayım.

Boşanmış bir arkadaşım var, boşanmış bir erkekle birlikteydi, adamın çocuğu vs de var, anlaşmalı boşanmışlar, sebep heyecan eksikliği. Ama şu an adam arkadaşımla birlikte diye kadın yapmadığını bırakmadı, barışmak istiyor, çocukları sürekli bahane edip adamla görüşüyor, masalar kurup aklını çelmeye çalışıyor falan 😂 baktığın zaman istemediği adamı şu an deli gibi istiyor.

Yani demem o ki; uzun uzun tart biç. Her evlilikte zaman zaman heyecanın dozu alabiliyor, şu an böyle hissediyorsun ama bir yıl sonra ne hissedeceksin? Bence terapi alın.

Ben bunu yaptım aslında yazında bi kavgamız koptu, aileler girdi deneyin dedi. Amannn dedim yaşarım be altımda araba elimde sınırsız kredi kartı. Ama o bile olmuyormuş ben bunu anladım. Artık göresim yok..
çünkü aşk yok sevgi yok
adamı gördüğünüzde mutlu bile olmuyorsunuz :KK43:
çocuklarınız da olsa buda bir çeşit yalnızlık

diyorsunuz ki olsa ne olmasa ne

Açık ilişki falan yaşayıp eve sadece çocuklara bakmak ve aynı evi paylaşmak için girmeyecekseniz evli kalmanız hiç mantıklı değil.

Sizin de bu sevgi eksikliğini bir yerden tamamlamanız lazım. Bu adamı sevmiyorsun. Bir insan sevmediği insana nasıl katlanır?

Merhabalar, daha önce ki konumda şu dur.
Bunla ilgili konusucagım. Link koyabilirsem😅

Thread 'Bu evlilik adam olur mu?' Bu evlilik adam olur mu?

okumayanlar içinde,
Öncelikle kısaca şunu sormak istiyorum. Evlilik sadece cocuk icin ne kadar yürüyebilir? . Sevmiyorum diye boşanır mıydınız.?
Biz, daha once 2-3 sefer koptuk, sonra sözler verildi barışıldı filan. En son kasım ayı sonunda ben boşanmaya karar verdim. İşkolik bir adamdı, evle cocukla ilgisi yoktu yorgundu hep.her yük bende ve ben herseyi hallediyordum ekstra dükkanımıza da gidiyordum. Eşimde hem vardıyalı işine hem de dükkana gidiyordu.
Ben kasım sonu bir cinnet anı ile herseyi yıktım. Sessiz, sakin benden bir canavar cıktı resmen. Daha sonra psikoterapi alalım düzelir diye süre istedi. Ben düzelmeyecegini soyledim ama süre daha sancısız olsun kabullenir diyr istedim. 1 aydır gidiyorum tek basladım önce. Eşim bu arada ikinci işi bıraktı ilgili davranmaya basladı Ama bende gram istek yok. Son noktammış o, o derece bitti. Zaten 3 yıldır cinsel hayatımız yoktu yaklasmaya calısmasından bile midem bulandı. Bugun yine bi konusma, anında kavga cıktı. Tek korkumun (baska sehirden gelin geldim. 15 yıldır burdayımm) burdan gitmek oldugunu, gitmek istemedigimi belirttim, cocukları babasız büyütmek istemedigimi, burda tüm arkadasları, benim de öyle. Ordan bi cıktı kavga. Ara babanı söyle boşanacam de dedi derim dedim ve gittim aradım. Vlöf yaptı belki de, 1 aydır sürünen şeyi bitirdim. Şu an enkaz gibi. Ona da cok üzülüyorum böyle olsun istemiyor istemezdi ama bende gram istek yok. Burdan gidecegim diye üzülüyorum ailemin yanına gitcem diye seviniyorum bi taraftan yapayalnızdım. Cocuklara kıyamıyorum. Sormak istedigim şu, eziyet gibi gelen bi evliliği bitirip gider niydiniz. Pişman olurum muyum. Evde kavga gürültü yoktu ama ev arkadası gibiydik iletişim yok cinsel hayat yok. Parasal yönden Şu an cok rahatımaslında eşimin iyi bi geliri vardı benim işim yok ama meslegim var. Ama boğuluyorum da. Var mı ben gibi.? Neler yaşadınız.? Sımarıklık ediyorsun diyen var, yıllardır yeter cektigin diyen var. Bilmiyorum, şu an aileme de söyledigim için o kadar hafiffim ki o 1 aydır sürekli aglıyordum, etrafımda pır dönen adama sinir oluyordum. Cok yorgunum.
O cocuklar icin suren evlilikler sonra o cocuklarin psikolojisini oyle bozuyor ki inanamazsiniz. Cocuklarin sevgi dolu bagimsiz ve akli basinda bireyler olabilmesi icin yali kazigi gibi baba ve hayattan elini etegini cekmis anneye degil, birbirni sevip sayan her adimda sevgisini acik acik belli eden iletisimi guclu olan ebeveynlere ihtiyaci var. yoksa koruyucu aile bile sizin su durumunjzdan iyidir bence. Kavgali gurultu evler daha beter. Cocuklara bu normal duygusu asiliyor. Kiz cocuk olursa kocasina karsi duramiyor erkekse kendisinde karisini ezmeyi hak goruyor. O yuzden cocuk icin birlikteyim bence koca bir yalan! Aliskanliklarimdan kopamiyorum demek daha durustce

X