'Sevmiyorum' diye kavgasız gürültüsüz bir evlilikte boşanır mıydınız?

Boşanır mıydınız?

• Evet, bunu kendine yapma, ömür uzun.

OY: 89 78,1%
  • Hayır, cocuklar için katlanırdım.

OY: 25 21,9%

• Ankete Katılan
    114
Çocuk için evlilik yurutulmez ama ben vardiyalı ise gideceğim sonra dükkanda duracağım, delirirdim ya Çok zor. Kimse de umurumda olmazdı. İlk mesajınıza göre yazıyorum başka ekleme yaptıysanız birden aklınıza gelen (!!!) Bilemeyeceğim.
İş, iş, iş. Bu ne ya. Neye enerjim kalır ki. Niye yapıyorum ki bunu derdim laf çekmek için mi? Dediğim gibi ilk konuya göre diyorum.
Gitsin ailesinin parasi ile yaşasın aynısı yani. Uff çok zor be

Devam o zaman:) işe de girersen düzeltirsin herşeyi.
İnşallah ümidim o yönde.Sizin içinde hayırlısı olsun ne diyim bilmiom ama eğer içinizde azıcık inanç olabilirlik varsa lütfen emeklerinizi,yıllarınizi gözden geçirin.(Dersini verip)Ama devam etmek size eziyetse yapacak bir şey yok zaten

dün yatarken senin yanımda yatman bile huzur veriyor güven veriyor seks ne ki demişti
Biz bekarlar olarak herifleri etkilemek icin dillendirirdik bunu hitit uygarlıgında kaldı artık bu söz. Hangi uygarlıktan kalma artıkla muhatap olmusta gelmis sana söylüyo bide bunu utanmadan.

Kanma o timsah gözyaslarına, önüne bak.

Bütün yazılanları okudum.Eşiniz büyük ihtimalle çocukluğu boyunca ailesi tarafından büyük bir baskı ile büyütülmüş.Hırslı olması,işkolik olması felan,sanırım hep birileriyle kıyaslandı çocukluğu boyunca,bu da belki de özel hayatınızı alt üst etti ve etmeye devam edecek.Hiç psikolojik tedavi gördü mü daha önce?Diğer yandan,yaşadıklarınız gerçekten çok zor şeyler,gerçekten adınıza çok üzüldüm.Sanırım boşanmayı iyiden iyiye kafanıza koymuşsunuz ama bir taraftan da vicdan azabı çekiyorsunuz.Ne desek boş sizin için ama sevgisiz ve cinsellik olmadan bir evlilik yürütmek çok zor hatta imkansız bir durum😔.

Bütün yazılanları okudum.Eşiniz büyük ihtimalle çocukluğu boyunca ailesi tarafından büyük bir baskı ile büyütülmüş.Hırslı olması,işkolik olması felan,sanırım hep birileriyle kıyaslandı çocukluğu boyunca,bu da belki de özel hayatınızı alt üst etti ve etmeye devam edecek.Hiç psikolojik tedavi gördü mü daha önce?Diğer yandan,yaşadıklarınız gerçekten çok zor şeyler,gerçekten adınıza çok üzüldüm.Sanırım boşanmayı iyiden iyiye kafanıza koymuşsunuz ama bir taraftan da vicdan azabı çekiyorsunuz.Ne desek boş sizin için ama sevgisiz ve cinsellik olmadan bir evlilik yürütmek çok zor hatta imkansız bir durum😔.
Eşim bosanmış bi ailenin cocugu, babasız büyümüş. Ben hep daha cok sarılır ailesine derken o yapamadı bunu.
Vicdan azabı cekıyorum ve evet yıllar sonra bu kararımdan pişman olacagımdan korkuyorum..

Çocuk için evlilik yurutulmez ama ben vardiyalı ise gideceğim sonra dükkanda duracağım, delirirdim ya Çok zor. Kimse de umurumda olmazdı. İlk mesajınıza göre yazıyorum başka ekleme yaptıysanız birden aklınıza gelen (!!!) Bilemeyeceğim.
İş, iş, iş. Bu ne ya. Neye enerjim kalır ki. Niye yapıyorum ki bunu derdim laf çekmek için mi? Dediğim gibi ilk konuya göre diyorum.
Gitsin ailesinin parasi ile yaşasın aynısı yani. Uff çok zor be
Evet onuniçinde çok üzülüyorum, emek vermeye calıstı ona cok üzülüyorum. Bizim için çalıstı onu biliyorum.
Vicdanen bu yüzden rahatsızım. Ama zaten yıllardır bitmiş bi evlilikti benim için hep tektaraflı ben yürttüm gibi. Bıraktıgım anda tutaym ucundan diyor. Yürür mü böyle mutlu olabilir miyim. Yol cok uzun.

Eşim bosanmış bi ailenin cocugu, babasız büyümüş. Ben hep daha cok sarılır ailesine derken o yapamadı bunu.
Vicdan azabı cekıyorum ve evet yıllar sonra bu kararımdan pişman olacagımdan korkuyorum..
Bence korkma. Bir insanın başka bir insana katlanmasının bence tek sebebi evlilik hususunda sevgidir. Eşim bazen beni delirtir ama onu sevdiğim için çok kısa sürer hemen geçer bir şekilde yanaşır barışırım. Sevgi olmasa nefes alması bile batardı. Hastayım su an uyuyamadım salonda çay içiyorum, sevmesem içerdeki horlaması beni delirtirdi. Küçük şeyler ama evlilikte çoğu şey sevgiyle tolere edilir saygıyla pekişir. Hele hele cinsellik. Adamın yaptığı çok çirkin, kendi problemini örtmek için sizi suçlaması? Şöyle söyleyeyim bu aşamaya birden gelmediniz eminim ki çok çabaladınız ama olmadı. Bu saatten sonra böyle yaşarım diyorsanız farklı ama eşiniz düzelir mi bilmiyorum hadi düzeldi bir daha sizin içiniz alır mı sanmıyorum.

Terapi almaya basladiysaniz orda emek vermeniz gerekirdi. Hem sans veriyormus gibi görünüp sans vermemissiniz aslinda. Belkide Terapi almaya gec kaldiniz. 3 sene mesela cinsel hayat olmadan nasil bir evlilik olur? O kadar aradan sonra insanin tekrar karsidakini tanimasi gerekir nerdeyse arzulayabilmesi icin. Tek pisman olabileceginiz nokta bana göre ilerde dedigim gibi sans verip aslinda sans vermemeniz. Emin degilseniz bir süre daha esinizden ayri da terapi almaya devam edip karar vermeniz.

Tum yazilanlari okumadim ama kafa dinlemeknicin yalniz basiniza 3-5 gun biryere gidip asicik salim bir kafaya ulasmaya calismanizi tavsiye ederim.

Boşanır, kendime eşimle aynı şehirde bir düzen kurardım. Kesinlikle çocuklarımı babalarından ayırmazdım. Babalarını da çocuklardan... Sevmiyorum diye böyle bir acımasızlık yapmazdım.

Terapi almaya basladiysaniz orda emek vermeniz gerekirdi. Hem sans veriyormus gibi görünüp sans vermemissiniz aslinda. Belkide Terapi almaya gec kaldiniz. 3 sene mesela cinsel hayat olmadan nasil bir evlilik olur? O kadar aradan sonra insanin tekrar karsidakini tanimasi gerekir nerdeyse arzulayabilmesi icin. Tek pisman olabileceginiz nokta bana göre ilerde dedigim gibi sans verip aslinda sans vermemeniz. Emin degilseniz bir süre daha esinizden ayri da terapi almaya devam edip karar vermeniz.
Terapi alıyorum çift olarak hazır degilsin demişti. Ama eve ayaklarım geri geri geliyordu yani evde mutsuzdum ne yapsa olmadı, yemege gittik baktım bön bön ne bileyim böyle vöyle şeyler. Yine de devam edebilir ilerde deneseydim pişmanlıgı yasamak istemiyorun. Zaten aileme söyledim oyuncak oldu resmen evlilik.

Bence korkma. Bir insanın başka bir insana katlanmasının bence tek sebebi evlilik hususunda sevgidir. Eşim bazen beni delirtir ama onu sevdiğim için çok kısa sürer hemen geçer bir şekilde yanaşır barışırım. Sevgi olmasa nefes alması bile batardı. Hastayım su an uyuyamadım salonda çay içiyorum, sevmesem içerdeki horlaması beni delirtirdi. Küçük şeyler ama evlilikte çoğu şey sevgiyle tolere edilir saygıyla pekişir. Hele hele cinsellik. Adamın yaptığı çok çirkin, kendi problemini örtmek için sizi suçlaması? Şöyle söyleyeyim bu aşamaya birden gelmediniz eminim ki çok çabaladınız ama olmadı. Bu saatten sonra böyle yaşarım diyorsanız farklı ama eşiniz düzelir mi bilmiyorum hadi düzeldi bir daha sizin içiniz alır mı sanmıyorum.
Evet herşeyi batıyor ama şu an neden üzülüyorum bilmiyorum. Öyle kararlıysım ki oysa. Üzülmesine daha cok üzülüyorum yandan kızıyorum. Birbirimizi tekrar tanıyıp yürümek lazım içim resmen ölü

Anlıyorum,bu durumda en mantıklı karar boşanmak olacak gibi gözüküyor.Umarım ikiniz için de en hayırlısı olur.

midem bulanıyor diyorsun nasıl devam edecek ki .evlilikte güzel ve temel şeylerden biride o.
boşanmak için dayak yemek, aldatılmak gerekmiyor illaki. kendinden eminsen boşan. biraz zaman verebilirsin baktın hala aynı duygular....

Sizin evliliğiniz bitmiş cinsel hayatınız yok muhtemelen beraber sohbet bile etmiyorsunuz çocuk için evlilik sürdürülmez ama aynı şehirde kalma şansınız varsa boşanıp orda yaşayın çocuklar babalarini her hafta görür

Bence bi terapi alın, sonradan pişman olma ihtimaliniz çok yüksek. Boşandıktan sonra eşiniz kendine yeni bir düzen, yeni bir aile kurduğunda gözünüzde kıymete bineceğine neredeyse eminim. Çünkü heyecan eksikliği yaşadığınız görülüyor yazdıklarınızdan. Eşini çok mutlu başka bir kadınla o evde bir hayal et bakalım, kaldırabilecek misin? Hala istemeyecek misin onu?

Bu evlilik zaten boşanmış gibi yaşanan bir şey.
Ben olsam çocukları güzelce büyütüp öyle boşanırdım. Boşanınca kendinizi geçindirebilecek misiniz ?
Çocuk olmadan evvel hemen boşanırdım derdim ama şimdi çocuklarım için en iyi şartları oluşturur , birikim yapar öyle boşarım. Ama maddi durumum varsa , çocuk sarsılmayacaksa beklemem.

X