sezeryan doğum yapanlar neden sezeryan ve sonunda yaşananlar paylaşırmısınız?

ben de spinal oldum. Çınar'ım şimdi 3 aylık.

Kesinlikle korkma. Ve hiç bir şekilde etrafta söylenenlere inanma ve dinleme. Herkesin vücudu farklı tepkiler veriyor çünkü. Belki ilk defa yaşayacaksın bunu, onun tedirginliği var ama kendini olayın akışına bırak, her anın tadını doyasıya çıkar çünkü bi zaman sonra hiç birini hatırlamıyosun :))

Spinal olmak çok daha rahat hiç bir şekilde dokunmayı bile hissetmiyosun. Çok rahattım ben. Çınar'ımı ilk ben gördüm ben kucağımda çıktım ameliyathaneden. Çok güzeldi.

Dikiş olayı eskisi gibi değil artık. Çok farklı teknikler kullanıyolar. Aldırma felan hiçbir şey olmuyor.ç Ben ertesi gün hastaneden çıktım ve evde duşumu aldım hiç bir problem olmuyor.

Ağrı sızı olayına gelince, kişiden kişiye eşiğe göre değişiyor tabiki ama öyle deli gibi ağrı çekmedim hiç. Hareket ettikçe ağrın azalıyor, ve böyle yanma gibi hissediyosun. O da sürekli değil. Ben 3. gün kalktım kek yaptım düşün :))

Asıl söylemek istediğim benim normalde AFT larla başım derttedir. Ameliyat ağrısı, AFT ağrısının yanında hiçbişeymiş onu öğrendim :=))

Sağsalim kavuş bebeğine..

bende sezeryanla doğum yaptımm canım.normal doğumu çok istiyordum ama hamileliğim sonlarına doğru korkuda sarmıştı kendimi hazırlamaya çalışıyordum.herşey normaldi bebek yerleşmişti rahim ağzına ancak son hafta bebiş aşırı kilo aldı 4,5 kg olmuştu.doğuma daha bir hatfa vardı ancak eşi çürümeye başlamış dedi doktor vaktini beklersek hem daha çok kilo alıcak hemde eşi zehirleyebilirdi dedi.ayrıca çatım da epey dardı normal doğum riskli ama karar senin dedi 1gün düşünme süresi verdi biz eşimle kararsızdık doktora gittiğimizde kararsısız dedik canım doktorum o zaman kararı ben veriyorum sezeryan olucak bebeği riske atmaya hiç gerek yok önce Allaha sonra bana emanetsin dedi ve yavrumu bize sağsalim teslim etti iyileşmem de rahat oldu ancak 1 hafta epey zorlandım şimdi çok iyiyim bebişim de sağlıklı
epey uzun yazmışım nese canım Allah tüm anne adaylarını sağ salim bebeklerine kavuştursun

benım bebegımde 4 aylık suanda.dogumdan sonraa bıraz sıkıntılı oluyor ama kendını koyuvermemeye calıs.ben dogumdn 1gun sonra kalkıp yuruyus yapmaya basladım..dıkıslerım bazan agrıyodu..ama dınlemedım kendımı yormadan yuruyus yaptım tavsıye ederım -...bu sayede wc kolay cıkarsın...yanlız eve gelınceoturup kalkarken cok sızladı yara yerım..anlatamam.kelıme yetmez...agrı kesıcılerın etkısı gecınce agrıyo...dıkkatlı olmak lazm.ama yavrumu kucagımda gordukce etlerımı dılım dılım kesselerde deger yavruma

Genel anesteziyle ameliyat oldum.Çok korkarak ve çok acı çekeceğimi düşünerek girdim.Sadece uyanırken biraz ağrım oldu.O da yarım saatte geçti.Zaten hemen iki yandan ağrı kesici vuruyorlar.Birde o yarım saati uyuyup uyanarak geçirince ağrılı zamanı daha az hatırlıyorsun.Akşama kadar yatıyorsun ağrı kesicilerle.Akşam yürütüyorlar.Gün boyu aç olduğum için ben kalkıp yürürüm sandım ama Koridorun yarısında bayıldım.Kendimi zorlamadan geri dönseydim daha iyi olurdu ama yürümek bunun en iyi ilacıdır dedikleri için bol bol yürümek istedim.İlk kalkış tansiyon anlamında zordu.Birde benim tansiyon zaten hep düşüktü hemşireler sürekli uyarmasına rağmen dikkat etmedim.Ertesi gün ise sürekli kısa yürüyüşler yaptım hatta kızımı kucağıma bile aldım.2.günün akşamı ağrım olmasına rağmen hemşireler haber ver demesine rağmen ağrıya kendimi alıştırmak istediğim için ağrı kesici istemedim.(Helede benim gibi canı tatlı biri düşün artık gerisini)Sabah ağrı kesici vurdurup hastaneden çıktım.Sonraki günler zaten parolla evde geçiştiriyorsun ağrın olduğunda.İlginç olan hastane sıcak olmasına rağmen her ayağa kalkışımda boynuma ve sırtıma kramplar girmesiydi.Nefes alamıyor konuşamıyordum sürekli herkese sırtımı kapattırıyordum.Niye öyle oldu bilmiyorum ama en çok sırtıma giren kramplar zorladı beni .....

Bu arada ilk bir hafta yatıp kalkarken ağrın oluyor.Bebeğini emzirirken yattığın yerde dönerken falan ameliyat yerine yük binmesinden ötürü anlık ağrı oluyor.Birde inanılmaz terliyor insan o dönemde.İyi bir bakanın olması gerek başında.Bebeği sana verecek sen kalkamadığında bebekle ilgilenecek birilerinin olması daha iyi olur senin için....

mrb ben 2007 de doğum yaptım.hastanede 2 gün yattım.normal olması için çok çalıştılar ama olmadı.ben çok yıprandım.sonra sezeryan dediler 2 gnde doğumanadan sonra yattım ama çok kötydü kendini en kötsüne hazırla.nefes almak bile bi işkenceydi bana inş senin böyle olmaz allah kurtarsın

merhaba Hanimlar,

Öncelikle bebislerinizi saglicakla büyütmenizi diliyorum.

sizlere biraz özel olacak ama bir iki sorum var, sezeryanla dogum yaptiktan sonra cinsel iliskide herhangi bir agri yada rahatsizlik hissediliyormu?

Birde karin sisligi sezeryan dogumdan sonra hemen gecmiyor cok uzun sürüyor deniyor, bu dogrumu acaba?

Cevaplariniz icin simdiden cok tesekkürler

selamlar

Bende sizlerle paylaşmak istediklerim var bende 2004 yılında sezaryan oldum ama tavsiyem genel anestezi ile sezaryan ol çünkü belden oldugun zaman baş ağrısı çok oluyor kendi gelinimizden biliyorum çok baş ağrısı çekti hiç bebeği ile ilgilenemedi....

ilişkide herhangi bir sorun yok sadece üşüttüğünde biraz ağrı çekiyorsun birde göbeğin uyuşukluğu kalıyor geçmiyor .....

Ben de spinal oldum.Spinal olunca ilk on gün kafan yüksek yatacaksin .Bol bol nescafe enerji içeceği türk kahvesi içeceksin.Meyve suları hariç 5lt su içeceksin. Ilk iki gün kafanı cok oynatmayacaksin diye anestezi ekibi tembihledi beni ve uyguladım. Ne baş ağrısı ne bel ağrısı hic yaşamadım ben .

Ben karnımı ikinci hafta falan hissediyordum hep.Ben bi tek bebek kusunca dikislerimi tutmadan yataktan fırlayınca devamlı sağ tarafımdaki dikisler açıldı hafif ama o kadar acımadi bile. 1. Ayımız bitti gayet iyiyim.

Ben de spinal oldum.Spinal olunca ilk on gün kafan yüksek yatacaksin .Bol bol nescafe enerji içeceği türk kahvesi içeceksin.Meyve suları hariç 5lt su içeceksin. Ilk iki gün kafanı cok oynatmayacaksin diye anestezi ekibi tembihledi beni ve uyguladım. Ne baş ağrısı ne bel ağrısı hic yaşamadım ben .

Ben karnımı ikinci hafta falan hissediyordum hep.Ben bi tek bebek kusunca dikislerimi tutmadan yataktan fırlayınca devamlı sağ tarafımdaki dikisler açıldı hafif ama o kadar acımadi bile. 1. Ayımız bitti gayet iyiyim.
Benim annem genel anestezi ile olduğu icin sezeryandan o kadar korkuyordumki. 3 gün 3 gece ağladım sezeryan olmam gerektiğini öğrendiğimde . Annem ağrılarla inleyerek uyanmıştı resmen. Zaten kafası bir dünya . Kardeşimi ilk gördüğü ani bile hatırlamıyor. Iyileşmesi de cok uzun sürmüştü. Ben bu yüzden cok korkuyordum ama benim bu doğum öncesi ve sonrasındaki en şiddetli çektiğim acı sonda acısıydi . 3 4 doğuma bedeldi yani. Dogumun sonrasında bile canım yanmadı hic. Boyle idrar yolu enfeksiyonu olmuş gibi sancım vardı. Spinali bi vurdular . Nasil rahatladım varya . Doğumda o kadar rahattım ki anlatamam

Ben doğum yapalı neredeyse 7 ay oluyor ve iyiki sezeryan olmuşum diyorum. Gerçi 2.bebeğim olursa onu da normal doğurmak istiyorum ama kısmet.Türkiyede yapılan sezeryanlarda iç dikişleri 3 tane atıyorlarmış diye biliyorum ve bu da normal doğumu olanaksız kılıyor tabi.
Bebeğimi 38.haftada dünyaya getirdik. Çok zor bir dönemdi benimiçin çünkü oğlumu sürekli aşağıda taşıdım ben. En son zamanlarda 4 kg olmuştu ve artık ben yürüyemiyordum. Doktorla görüşüp genel anestezi ile sezeryan oldum. Ne sonda da ne de ameliyattan sonra bir acı hissetmedim. Sadece ameliyattan sonra ilk yürümeye başladığımda tansiyonum düştü. Allahtan yere düşmedim eşim ve annem yanımdaydı ama o yürüyüş bana çok zor geldi. Ve ameliyattan sonra çok geç ürümeye başladığım için sonrası yürümem de baya zorluk çektim. Dediğim gibi zaten hamileyken de çok zor yürüyordum hiç geçmeyecek sandım ağladım. Ama şimdi meleğim kocaman oldu bile. Ameliyattan sonra 20 gün hep yattım. Evde annem kayınvalidem babannem vardı sürekli yardım eden. Ben hiç birşey yapmadım. Sadece oğlumla ilgilendim. Birde doğumun 4. günü ancak yataktan tek başıma kalkmaya başladım. Öncesi birinden destek almadan kalkamıyordum. Benim dikişle değil lazerle oldu ameliyatım.

ben çok memnun kaldım hiç sıkıntı yaşamadım sondam çok rahat takıldı uyandığımda çok az ağrım vardı tek problem gaz çıkarmaktı benim için çok stres oldum ve karın ağrısı yaşadım

ben doğum yapalı 2 ay oldu sezeyanla oldu 33 hafta da doğum sancım başladı doğumu ertelemek için 2 hafta hastanede yattım 2 haftada evde serumların haplarına geçtim hapı bıraktıkta 4 gün sonra doğum başladı birde başı yukarda olduğu için mecbren sezaryan oldu

her yazıyı okudum kıslar normal dogumla ilgili konularıda okudum ..hamile deilim ama en fazla 1 sene içinde düşünüyorum..daha bebek olmadan nsl dogurcagıma bakıyorum:)igneden korkan görünce bayılcak kdr fena olan birisiyim..normal dogumun sonrası rahattt genel olarak ama benim için sezeryan pskolojim için en rahatı..gecenlerde arkadaşım dogum yaptı normal dogumla bayada dikişi vardıı oturup kalkarken çok zorlanıyordu sezeryandada öyle oluyor..benceee neyapsanız kocaman bi bebek karnınızdan çıkıyor her iki şekildede olsa biraz agrı çekilcekk ama unutulurrr diye düşünüyorum teselli veriyorum kendime sanırım:=)

=======================================================================
merhaba Minik gelin,
Ayni bende senin gibi dogum seceneklerini arastiran biriyim, hangisi daha uygun olacak diye.. burada bir kac arkadaslada bu konuda görüstüm, her nasil dogurursak doguralim illa ki aci oluyor olacak... önemli olan insanin doktorunun iyi olmasi ve kendi psikolojisine uygun olani secebilmesi.

Benimde yengem ocak ayinda normal dogum yapti, ikinci dogumuydu - bu sefer baya bir zor oldu, hatta dogumun ortasinda sezeryana alin diye doktorlara söylemisler, fakat acilma 5 cm oldugu icin sezeryan yapmadilar. Ugrasa ugrasa normal dogdu bebis.. Dogumdan sonra bana söyledigi, ben seni hic normal dogum yaparken düsünemiyorum oldu...

Ben zaten hastanelerden, doktorlardan, ignelerden korkan biriyim.. sezeryandan da ameliyat diye korkuyorum ama bebis sahibide olmak istiyorum.. Burda yazilanlari okuyunca herkes basarmis bizde basaririz diye düsünüyorum acikcasi
Insallah sag salim her ne sekilde olursa olsun bebis sabibi olabiliriz...

Sevgiler selamlar

ayyy haticecim demek sende aynı benim gibi düşünüyorsun cidden söylediklerin hepsi aklımdan gecenler.. son zamanlarda etrafımda dogum yapan yapanaaa..özellikle yazın çok samimi arkadaşlarım dogum yapacak peşpeşe..normal dogum yapanların hepsiiii binpişman pskolojileri bozulmuştu ilk gittigimdeee o hikayelerini anlattılar aklım yerinden oynadııı ve bu normal dogum yapanların hepsi illaki normal dogum yapcam sezeryana karşı olanlardıı şimdii hepsi sezeryan diyorrrr bidaha dogurcak olsalar..keisnlikle ikiside zorrrr şu daha kolay diye bşy yok benceee..allah hangisi hakkımıza hayırlıysa onu nasip etsinnn ama ben sezeryan olcam kayınvalidem 4 dogum yapmışş sonuncu çocugunu sezeryanla dogurmuşş düşün 30 yıl öncenin sezeryanıı o şartlara ragmen diyorkiii 4. çocugum bana hediye vermişler giib olduuuu sende sezeryan ol ben bakarımmmm ..sezeryan olanın bakan kişisi varsa sorun olmas dedii..sagolsun sevmedigim yönleri giibi sevdigim yönleri var kayınvalidemin..annem kardeşim görümcem kaynanam çok bakan olur ondan dert etmiyorum dikiş agrısını yerimden bile oynatmaz kimseee emzirecegim zaman kucagıma verirler alırlar yeter hepsi zevkle altını temizler falan:).gecen kuzenim ikinci bebegini sezeryanla dünyaya getirdi ilkide sezeryandı ikisindede hastahanede yanındaydım ilk gecesi çok zor geçtii inliyordu resmennn ama 1 gecelik bi sınıntıydııı diger günler o agrıdan eser yoktu:)haaaa keşkeee bende normal dogum yapacak cesaret olsaaa ama zerre yokk yani aklımın bi ucundanda normal dogum yapsam giibi bile geçmiyor heleki burdaki hikayeleri okuyunca bi tuhaf oluyorumm:)öle işte cnmmm hayırlı bebekler hayırlı dogumlar nasip etsin rabbim herkese:)

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar, bende sezaryen doğumu tercih edenlerdenim, normal doğumu tabiki isterdim ama doğum olayından çok etkilendiğim ve bayılma atakları geçirdiğim için doktorumla sezaryen doğumun benim için daha iyi olacağı kararını aldık. Ameliyata gelince;genel anestezi yapıldı ve on beş dakika içerisinde bebeğim alındı. Hem annem hem kayınvalidem yanımda olduğu için iyileşme sürecim çok kısa ve kolay oldu. Yalnız doğuma mı bağlı bilmiyorum ama doğumumun üzerinden sekiz ay geçmesine rağmen en ufak ağır kaldırma üşütme gibi durumlarda şiddetli karın ağrıları çekiyorum. Günümüz şartlarında çok bi zorluğu olmasada eğer cesaretiniz varsa normal doğum derim. Adı bile üzerinde NORMAL doğum. Tabiki tercih sizin. Bebişlerinize ve sizlere sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

bende gebelik zehirlenmesi yaşandığı için 33. haftada bebğimi epidural yöntemle dünyaya getirdim çok istiyordum aslında normal doğumu sebebide etraftakilerin konuşmalarıydı tabiki ama şuan allahıma binlerce şükrediyorum bana anne olmayı nasip etti de ben doğumun şeklini sorgulayacağım ayrıca dikişlerimden şuan eser yok 8 ay oldu doğum gerçekleşeli estetik dikiş atıldı ve ben ilk gün ayaklandım zorlada olsa allah herkese bebek nasip etsin amiiiiinnnnnnnnnnnnnn

çok güzel bir konuya değinmişsiniz rabbim bizlere güzel bebişlerimizi nasip etti, herkesin hakkında ne hayırlısıylısıyla eğer öyle olsun, siizin ve bebişlerinizin sağlığı olsun yeter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…