Sezeryanla doğum mu ??? Hayırrrr.

bende epidural oldum ama acı hissetmedim ama benim bir arkadaşımdada seninki gibi olmuştu

burada yazılanlardan etkilenmiş olacağım ki rüyamda ağrısız bir şekilde sezeryan oluyordum.nasıl mutlu oluyorum anlatmam.
ardından hemen üçüncüyü istiyorum :))))

burada yazılanlardan etkilenmiş olacağım ki rüyamda ağrısız bir şekilde sezeryan oluyordum.nasıl mutlu oluyorum anlatmam.
ardından hemen üçüncüyü istiyorum :))))

inşallah canım bende bir gün senin gibi rüyamda görürüm de 2.yi isterim.allh hepimizin gönlüne göre versin

inşallah canım bende bir gün senin gibi rüyamda görürüm de 2.yi isterim.allh hepimizin gönlüne göre versin
amin inşallah :Saruboceq:
ama ben rüyamda 2 den hemen sonra 3.yü istiyordum.gerçek hayatta 1 tane çocuğum var.

ben sezeryan oldum ihiç bi zorluk çekmedim iyiki yapmışım mecburdumda zaten bence sezeryan yapcaklara kötü örnekler vermiyelim her vucut farklı sen anestezi uzmanı kurbanı olmuşsun olay bu benceee anestezi düzgün olsa acıyı hissetmezdin ve okadar kusmazdın cnm ggeçmiş olsunn

ben sezeryan oldum ihiç bi zorluk çekmedim iyiki yapmışım mecburdumda zaten bence sezeryan yapcaklara kötü örnekler vermiyelim her vucut farklı sen anestezi uzmanı kurbanı olmuşsun olay bu benceee anestezi düzgün olsa acıyı hissetmezdin ve okadar kusmazdın cnm ggeçmiş olsunn

sana kesinlikle katılıyorum.Doğum öncesi kesinlikle normal doğum olsun diyenlerdendim.Bu siteyi takip ediyordum da sizin gibi kötü doğum hikayelerini anlatanlardan çok etkileniyordum.Beni ameliyathaneye götürürken sanki ölüme götürüyorlar gibi korkuyordum.Ama çok şükür ikinci gün kendi ihtiyaçlarımı giderir oldum.hemen ayağa kalktım ve söylenenler gibi hiç acı çekmedim.Zaten ağrı kesici veriyorlar bir süre acı hiç duymuyorsun.Sonraki duyduğun acılar da eğer ters bir hareken yapmazsan az oluyor.Ben eminim ki normal doğum yapsaydım doğumda çekeceğim sancılar hariç doğum sonrası bu çektiğimden daha fazla ağrım olacaktı.

geçmiş olsun böyle hikayeleri çok duyuyoruz olan şeyler sezeryan bu epiduralde olsa rahat olmaz..
benim 2 ablam sezeryen oldu..
normal doğumun başı sezeryanın sonu zor.. ama normal diye saatlerce sancı çekip son anda sezeryen olanlar 2 acıyı birden yaşıyor..
neyseki bebişler sağlıklı doğuyor.. şükür..

bende sezeryan oldum hemde kendi isteğimle ama sonra çok pişman oldum gerçi bebeğim büyüktü normal doğum yapma şansım yoktu.epiduralli sezeryan oldum.ameliyatta uyanıktım,bebeği alıncaya kadar prb yok o alınıpta cerrahla siz yanlız kalınca işte o zaman kötü,sonuçta çıkarılanlar içeri alınıyor azıcık sallanıyorsunuz dikiliyorsunuz acı yok ama yapılan şeyler hissediliyor,sonuçta lokal anestezi.dayanamam derseniz ve allerji riskiniz yoksa genel anestezi olmak daha iyi.
birde ameliyat sonrası ağrı çok oluyor,o ilk ayağa kalkma da çok acı veriyor.ameliyat olacaklara tavsiyem ilk ayağa kaldırmalarından önce sıkı bir ağrı kesici iğne yaptırın mutlaka.benim ameliyatımı biri prof biir doçent iki doktor yaptı,kesi yerim dikişim mükemmeldi,bir haftadada acı bitti ama yinede hafife alınacak bir ameliyat değil kesinlikle,çok ağır bir ameliyat aksine karnınız kesiliyor sonuçta ve kesi yapılan kısım çoğu insanda sinirlerde kesildiği için hissiz kalıyor.
yani lafın kısası çok iyi düşünüp karar vermek gerek,tıbbi gereklilik yoksa özellikle tercih edilmemeli...

Bende sezeryanla doğum yaptım bebegim dogum kanalına ınmedıgı ıcın,evet cok acı veriyo ve ben hem epidural hemde tam narkoz aldım belimden epidural yaptılar ama cok fazla ödem oldugu ıcın ılac etkı etmedı 7 tane ıgne vurmalarına rağmen ayağa kaldırsalar koşabilirdim bile o denli zor oldu yani ve daha sonrada tam narkoz verdiler.Narkoz ağır geldi cok zor ayıldım.Normal dogumdan korkan bayanlara sesleniyorum ASLA ama ASLA kendi isteğınızle sezeryan olmayın emın olun uyandıktan sonrakı acı 5 normal doguma bedel oluyo

Öncelikle geçmiş olsun..
Ben böyle bir genelleme yapmanın yanlış olacağını düşünüyorum.. Sonuçta herkesin bünyesi farklı. Biraz da yanlış uygulama kurbanı olmuşsunuz gibime geldi..
Ben de sezeryanla doğum yaptım. Hem de canım çok tatlıdır. Bir iğneye bile oturup saatlerce ağlarım ama inanın doğumum yani ameliyatım hiç de bi çok kişinin korkuttuğu gibi olmadı..
Çok çabuk iyileşip ayağa kalktım.Tabiki bir ameliyat geçiriyosunuz hafife almamk gerek ama doktorunuzun dediklerini uygularsanız çabucak iyileşiyosunuz.
Kesinlikle korkulacak bişey yok...Ben hastaneden çıkarçıkmaz her işimi kendim yaptım..

akrepcim öncelikle geçmiş olsun.
bebeğine ve sana rabbim sağlık sıhhat versin.
inşallah sıkıntılarını çabuk atlatırsın.
keşke demenin şu an bir faydası yok ama.
sana sezeryan yapıcaz dediklerinde hastaneden ayrılıp bir başka doktora gitseydiniz.
üstelik ilk doğumun normal olmuş.
artık doktorlara pek güvenim kalmadı benim.
işi ticarete para kazanmaya döktü çoğu.
elbet düzgünleri var ancak kum tanesi kasar azlar.
benim anneme yaptıkları da ayrı konu.
tekrar geçmiş olsun. kendini üzme moralini yüksek tut.
herşeyde hayır var demek gerek.

Bende 2ay önce epidural sezeryan oldum.hazırlık aşaması herkese geriyor birde ilk ameliyatsa daha da geriliyor insan ama benim anestezi uzmanım ve doktorum beni çok rahatlatti ki ben kan aldirirken bile ağlayan biriyim panik atak hastasının ayrıca yinede tekrar dogum yapsam aynı yolu secerim ne kateter takilirken canım yandı nede ameliyat sırasında birsey hissettim sadece bebeğimin ağladığını duydum o kadar sonrasında da hiç ağrım olmadı hiç karın dikiş acısı çekmedim hersey çok güzeldi bebeğimi bile kokladim normal dogum yapmış gibi :) benim tek sıkıntım elime açılan damar yolu oldu çok canımı yaktı ama o da benim damar ve kan korkumdan elimi oynatmamamdan kaynaklandı ayrıca 4saat uyusuk oldugun için gaz sancisida çekmiyorsun bence en konforlu dogum epidural dogum kimse korkmasın eğer doktorunuz epidural diyorsa anestezi uzmanına guveniyordur çünkü çok önemli bir işlem doktoro güvenin derim birde esinizde doguma katılıyor ki harika birsey anne baba olarak bebeğinizin dünyaya haykirdigi ilk ani beraber paylaşıyorsunuz :) bu bile yeterli bir sebeb bence

X