Sezeryanla Doğum Yapanlar

slm kızlar benim bebişim yok ama istiyorum fakat garip ama daha ortada bişey yokken beni doğum korkusu sardı normal doğumdan çok korkuyorum herkes keşke normal yapabilsen diyor ben sezaryen deyince annem bile kızıyo sizce kızlar nasıl çıkılr bu işin içinden?kafamçokkarıştı

selam kızlar..bende sezeryanla doğum yaptım ilk sezeryan olunca..ikincide mutlaka öyle oluyo...tabi ilkinde bayağı bir ağrım oldu...ikincisinde o kadar olmadı şükür...ameliyat yerlerimi hissetmem ise ancak 4 sene geçti.. halada fazla hissetmiyorum...sonuçta deri ölüyo orda..canlanması bayağı bir zaman alırmış...ikinci doğum için en az iki sene geçmesi gerek...daha önce olursa riskli oluyomuş...doktorum demişti...

slm benimde ilk doğumum çok zordu suyum geldi suni sancı verdiler 21 saat sancı çektim okadar acıdan sonra yeterince açılma olmadı normal doğum olamıycanı söyledi benim dr hem benim hemde bebeğin hayatı tehlikeye girmiş öle dedi benim psikolojim iyice bozuldu ağlayarak ameliyata gittim uyandığımda çok feci bir sızlama vardı karnımda bide güzel tarafı bebeğimi gösterdiler okadar tatlıydı ki acılar çoktu ama sonuç güzeldi sağlıklıydı bebişim şimdi 2. bebeğimi 3 hafta sonra doğurucam nasipse buda sezeryanla olcak ama ben çok korkuyorum ilk doğumum zordu buda öle olur die çok korkuyorum offf anne olmak okadar zor bişey ki dünyaya getirene kadarda zor getirdikten sonrada ama herşeye her acıya rağmen ANNE OLMAK OKADAR GÜZELKı rabbim isteyen herkese evlat nasip eder inş. bebeğimi sağlıklısıyla dünyaya getirirm ve hayırlısıyla kurtulurum inş. rabbimden tek dileğim bu :Saruboceq:

sen genede şansını bi dene normal doğumu dene belkide korktuğuğn gibi olmıcak çok kolay olucak ve sezeryan olduktan sonra pişman olucana normal doğumu dene en azından keşke demessin inan o doğum sancısı o doğana kadar o doğduktan sonra hiç sancı ağrı olmuyo ama adı üstünde normal yaa aslında sabır gerekiyo ve dayanman gerekiyo eğer dayanabiliyosan gerçektende zor değil ben 14 saat sancı çektim açılmam olmadı olmayınca olmuyo keşke olsaydıda normal doğursaydım diiyorum sezeryan olduktan sonra bunu daha iyi anladım bana göre sezeryan çook zor 44 gün oldu ve halada ağrım oluyo gerçektende tuhaf bişey karnını hissetmemen önceden hissederken sonradan hissetmemek kötü ama ha çokda zor değil 1 hafta sonra banyo yaptıktan sonra kendine geliyosun dr una bağlı eğer iyi bir ameliyatsa sonrasıda güzel geçer hayırlısı canım ama normali dene derim kimse sancıdan ölmüyo korkma yani

Normal doğumu bende çok isterdim ama normal doğuma benim dr hiç şans vermiyor tehlikeliymiş rahimde yırtılma olabilirmiş doktorum 1.doğum sezeryan 2. side sezeryan olcak mecburen dedi Offf doğuma az kaldı ve korkularımla başbaşayım :) ilk doğumumda başıma ne gelceğini bilmediğim için bukadar korkmuyordum ilk doğumumdaki kötü tecrube beni korkutuyor şimdilerde.. Allah benim gibi doğum yapacak tüm kardeşlerime yardım eder ve bi çırpıda kurtuluruz inş.Bebişlerimizi kucağımıza sağlıklısıyla almamızı nasip eder inş.:Saruboceq:

bana lavman da yapmadılar sondada takmadılar uyudum uyandım bebegım yanımdaydı agrı vardı tabi ama iğne yaptılar bıde benden alttan hıc kanama gelmedı karnıma basarak alttan tuşe yaptılar en kötüsü oydu zaten aklıma geldıkce kötü oluyorum ve 4 kez tekrarladılar tabi bunu herkese yapmıyorlar yürüdüğüm için çabuk iyileştım

bendee sezaryanla oldum..efet kolay ama sorası zor oldu bana..benımde iltıhaplanmam oldu..bende 40 derce atesle hasatenede yattım..küçük abdest buyuk abdest iananılmaz ızdırap oluyo 2 hafta kadar..gulmek cok acı verıo..arabada cok cnm acıo cukurlarda maf olmuştum..yatktan kakmak,yatkmak,yere egılmek.ani hareketler,emzırmek vs cok can acıtıo tam 1 ay oldu benım hala sızlma var dıkıs yerlerimde..zorlukları bunlar..benmde genel anestezıydi.gözumu actım acıyla..ayıldıgımda ilk söledgım cok canım acıo ardından kızım nerde oldu:)))))))))))))zemuszemusherkeze hayrlı dogumlarrrr

bu arda bogaz agrım..ağzımın içi yara oldu..zaten kendıme geldım agzımda borular vardı..onlar tahriş edıyomuş..

kızlar birde sezeryandan sonra kılo alırsak o dikiş yerlerinde bi acıma falan olur mu ki??

selam arkadaşlar bende 16 temmuzda sezaryenle oğlumu dünyaya getirdim.rutin kontrollerimi yaptırmak üzere doktora gitmiştik eşimle ve o gün çok fazla ödemim olduğu söylendi ve tansiyonum çok yüksek çıktı, yarın sabah sezaryene almalıyız dedi doktor.ben aylarca normal doğum dilemiştim oysa ki, ama bu işler kısmet son güne kadar belli olmuyo....tabi o gün sabaha kadar uyuyamadık, sonuçta hayatım boyunca iğneden deli gibi korkan ben yarın sabah genel anesteziyle ameliyata girecektim....
hastaneme, doktoruma ve melek hemşirem fundaya çok teşekkür ederim.hepsi müthiştiler.çok güzel moral verdiler.tüm sevdiklerim hastenedeydi.yani bu işte moral çok önemli onu anladım.
dediğim gibi hastanede temizlikçisinden, hasta bakıcısına, hemşiresinden , sekreterine kadar herkes güler yüzlü ve çok pozitifti.ama en önemlisi eşinizin desteği bu konuda....çok istemesine rağmen ameliyata giremedi, çünkü kan görmeye dayanamıyordu sevgili eşim :))
ameliyat psikolojisi berbat bişey, sonuçta ayık olarak giriyosunuz o odaya, her taraf metal aletlerle dolu, tanımadığınız bi sürü yüz....bi doktorumu bide anestezi uzmanını tanıyodum orda.bayılma anı çok garip zaten, doktor hazırmısın bayıltıyoruz dedi, ben ayetel kürsi okumaya başladım, tam olarak bitirmeden bayıldım zaten.gözümü açtığımda müthiş bi üşüme hissettim, ve bide mide bulantısı oldu.gözümü açar açmaz ilk sorduğum oğlum nerde, onu gösterin bana diye bağırmışım :)
sonra hemşireler geldi, hasta ayıldı odasına alabiliriz dediler, ama ben asansörde ve koridorlarda sürekli oğlumu soruyordum, ve hiç bişey hissetmiyordum ne acı ne başka bişey....
odama geldiğimde karşımda küçücük yatağında yatan oğlumu ve yanında annelerimizi babalarımızı arkadaşlarımızı ve eşimi gördüm.yatağıma aldılar beni ve hemen oğlumu kucağıma verdiler.
ıŞTE O ıLK KARŞILAŞMA VARYA ARKADAŞLAR, DERLERDıDE ıNANMAZDIM, TÜM ACILARINIZI SIKINTILARINIZI UNUTTURUYO SıZE SANKı BAŞKA BıR BOYUTA GEÇıYOSUNUZ O AN....BEN ŞıMDı ANNE Mı OLDUM LA BU ÇOCUK BENıM Mı ŞıMDı TARZI DUYGULARLA BOĞUŞUYORSUNUZ.KARŞINIZDA GÖZLERıNı AÇMAYA ÇALIŞAN, ELLERıNıZı SIMSIKI TUTAN VE HER HALıYLE SıZE MUHTAÇ BıR CANLI VAR.O AN EŞıMLE GÖZGÖZE GELDıK VE AĞLAMAYA BAŞLADIK....
ameliyat olayına gelince, ilk gün hiç ağrım olmadı.sanırım hastanede verdikleri yüksek dozdaki ağrı kesicilerden.gece ayağa kaldırdılar, ondan önce sondayı çıkartırken canımı çok yaktılar ama ilk adımlar çok zor ve zahmetli ama mutlaka yürümeniz gerek çünkü gazınız çıkmalı, çok önemli bişi o çünkü....ikinci gün taburcu olduk, evde ki ilk hafta çok zordu benim için. çünkü sezaryen olduğum için sütüm hemen gelmedi, bebeğimi emziremedim ve bebeğimi ikinci gün küveze almak zorunda kaldılar çünkü kan şekeri düştü 4 gün küvezde kaldı, hayatım boyunca dökmediğim kadar gözyaşı döktüm ama sonunda çıktı.çok zor günlerdi.evde sürekli sütümü sağıp sağıp verdim.halada sütümü sağarak veryorum çünkü bebeğim ememiyo tam olarak
yani sonuç olarak yüzde yüz sıkıntısız bir doğum yok arkadaşlar, ALLAH hepimizin bebişlerine uzun ömürler sağlık sıhhatler versin.
benim bebişim şimdi karşımda mışıl mışıl uyuyo....canım o benim, herşeyim, hayatımızın anlamı.....

sizi çok iyi anlıyorum yazınızı okudum fakat kendi yaşadığım tecrubeden dolayı şunu söylemeliyim ki bebeğinizi emzirmeye gayret edin çünkü bebek emdiği zaman sütünüz daha çok gelir benim oğlumda küvezde kaldı 4 gün o süre boyunca pompa ile sütümü verdim sütüm çoktu fakat bu pompanın sütü azalttığını ben ozamanlar farkedememiştim oğlum 3,5 ay zor aldı anne sütü şimdi çok sık hasta olan bir çocuk anne sütü çok önemli emzirmek için çok uğraşın yoksa zamanı geri getiremiyorsunuz... 2. doğumumu da ilk doğumum gibi sezeryanla yapıcam allah izin verirse 20 gün sonra... size bebişinizle sağlıklı mutlu günler geçirmenizi ve uzun ömürler diliyorum ... ( kendimede aynı dileklerde bulunuyorum tabi :)))))))).hihoyyyt

arkadaşlarrr pekiiiii gecelikmi tavsiye edersiniz pijamamı bu konuda kafam çook karışdııı..normalde gecelik giymekden nefret ederim ama daha rahat oluyo derseniz deneyimlerine dayanarak bende giyerim

arkadaşlarrr pekiiiii gecelikmi tavsiye edersiniz pijamamı bu konuda kafam çook karışdııı..normalde gecelik giymekden nefret ederim ama daha rahat oluyo derseniz deneyimlerine dayanarak bende giyerim

Bende gecelik giymeyi sevmem ama gecelik çok daha rahat olur sezeryanla doğum olacaksa ben hastaneye hem gecelik hemde pijama götürücem hazırladım çantamı 15 günüm kaldı doğum yapmama...

Bende gecelik giymeyi sevmem ama gecelik çok daha rahat olur sezeryanla doğum olacaksa ben hastaneye hem gecelik hemde pijama götürücem hazırladım çantamı 15 günüm kaldı doğum yapmama...

bende burda yaptıgım araştırmalar sonucu 2 tane gecelik aldım bide ne olur ne olmaz pijama aldım.

Valla ben geceliği normalde de sevmem ama yinede bi gecelik bi pijama almıştım. ılk gün pijama giydim. Oturup kalkarken çok rahat oldu. Zaten beli yüksek olduğundan dikişime de hiç zarar vermedi. 2.gün mecburiyetten geceliği giydim ama hiç rahat edemedim. Bence en iyisi pijama a.s.

yüksek beli olan pijama alın derim. zaten kesik çok aşağıda olduğundan dikişlere zarar vermesi mümkün değil. bir de doktorlar falan kontrole geldiklerinde geceliği kaldırmaktansa pijamayı hafif sıyırmak çok daha rahat . ayrıca emzirmek için de pijama rahat. ben gecelik aldığıma pişman oldum. hiç kullanışlı değil.

mutlaka pijama alın ama yanınıza illa ki bir gecelik koyun. çünkü ameliyattan çıktıktan sonra sondayı birkaç saat çıkartmıyorlar ve hastane kıyafetiyle durmaktan sa geceliği giyebiliyorsunuz rahat oluyor.

ben gecelık gıydım daha rahat oluyor emzırmek acısındanda önden düğmelı tarz ıyı oluyor

ya çok güzel hepimiz sezeryandan çok memnunuzda benim 4aylık bebeğim var ama hala göbeğim 7aylık hamile kadar duruyor ve hiç kilo veremiyorum emzirmeme rağmen çok üzülüyorum hiç kıyafet bulamıyorum kendime bana yardım edin lütfen

7 aylık olduğuna göre spora başlayabilirsin. günde 20 mekik çekebilirsen birkaç ay sonra göbekten eser kalmaz. birde yediklerine çok dikkat et. ben ilk doğumumda bu sayede verdim bunda da veririm inş. :lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…