Saç Uzatma Yöntemleri Sığır iliği ile kafamdan saç fışkırıyor kızlar...

kızlar merhaba :)
Bütün yorumlarınızı en baştan en son sayfaya kadar üşenmeden okudum,heyecanlandım ve 7 Kasımda cumartesi günü bende başladım ilk defa.2.yi de gectigimiz cumartesi 14 kasımda uyguladım..Zaten bu kürü yapana kadarda her yıkamada bir avuç saclarım elimde kalıyordu.biçok seyi denedim en son Bi ümit buna başladım.İki yıkamada da saclarımı yıkarken asırı saclarım döküldü.Eskiden cok gürdü saçlarım yaklasık 2,3 senedir inanılmaz dökülüyor kel kalıcam diye korkuyorum ve en zayıf noktam saçlarım.. :KK43: yorumlara bakınca herkesin ilk yıkamada bile dökülmesi durmus. Sizce bana iyi gelmedigi içinmi sac dökülmem devam ediyor kızlar :KK43:
Canım Bence Sen bir dermtolojye git

Kizlar bu ilik bakimi ile ilgili cok yazi okudum. Ve sürekli saclarimi boyadigim icin cok yipranma ve dökülme oluyor ozellikle bu aralar cok fazla döküldü. Sirf bu konu icin uyelik actim. Kurtulusta oturuyorum ama hic bir kasapta sığır iliği bulamiyorum. Nereden bulabilirim biri bana yardimci olabilir mi nolur nolur nolur ??? Haziranda nişanım var...

Kizlar bu ilik bakimi ile ilgili cok yazi okudum. Ve sürekli saclarimi boyadigim icin cok yipranma ve dökülme oluyor ozellikle bu aralar cok fazla döküldü. Sirf bu konu icin uyelik actim. Kurtulusta oturuyorum ama hic bir kasapta sığır iliği bulamiyorum. Nereden bulabilirim biri bana yardimci olabilir mi nolur nolur nolur ??? Haziranda nişanım var...
Canım her kasabı dolanmanın tavsiye ederim ben 15. Kasapdan buldum

O kadar kasap gezdim bulamadim. Ucler marketin kasap reyonundaki beyefendi cok eski kasapmis o bi yerle görüştü 2 gun icinde gelecek insallah saka gibi. Kasaplarin hic bilgisi yok ve hic yardimci olmuyolar
Ay Canım üzüldüm biliyor musın artık esnaflık ölmüş malesef umarım bulursun

Kızlarrr...
O kadar mutluyum ki bu mutluluğumu sizlerle paylaşmadan edemiycem...
Saçlarım o kadar dökülmüştü ki artık böle diplerimde avuç içi kadar açıklıklar vardı ve saçlarımı açık bırakmaya utanıyordum. mecburen hep topluyordum ve çok sıkılmıştım. Daha sonra nette deli gibi dolaşıp bir formül bulmaya çalışırken gördüm. Ve ciddi anlamda hayatım değişti kendime güvenim geldi...
İlk gördüğümde çok iğrendim ve eminim sizde okuyunca ilk önce aynı tepkiyi vereceksiniz. Ama öyle bi canıma tak etti ki bigün gözümü karartıp denedm. Sonra baktım o kadarda iğrenç değilmiş :) vee sadece 2 hafta sonunda kafamın dibinde çıkmış 2 cm uzunluğunda bir sürü saç gördüm. Şu anda o açıldı dediğim yerler tamamen kapandı diyebilirm....
Gel gelelim formüleee:)
Sığır iliği:))
150 gram sığır iliği
50 gram saf zeytinyağı
50 gram lavanta yağı

Kasaba gidin ilik isteyince zaten direk saçına mı sürceksin diyorlar:)
Meğerse herkes bunu uyguluyormuş son duyan benmişim :)
150 gram iliği 1 çay bardağı suyun içinde iyice kaynatın. Zaten o kendiliğinden küçük küçük parçalara ayrılıyor. Sonra posası kalmasın diye blendırdan geçirin ve en son saçlarınızda kalıntı olmasın diye ince telli süzgeçten süzün. içine zeytinyağı ve lavanta yağını karıştırın. ılık bir şekilde saçınıza sürün ve streç filmle sarın. 1-2 saat bekletin ve yıkayın. kalan karışımı cam bir kavanoza koyun ve buzdolabında saklayın. Tekrar kullanacağınız zamanda sıcak suyun içine kavanozla birlikte koyup o şeklde ısıtın..
Sonuca inanamıycaksınızzzz:)))
Hayırlı olsun şimdiden :)

Topiği açalı 6 sene olmuş sizin saçlarınız ne alemde ben merak ettim :) uzadımı yada yeni saçlar çıktımı neler uyguladınız

evet kızlar topiği açalı 6 sene olmuş durum nedir uzama oldu mu memnun kaldınız mı ? bende uygulamayı düşünüyorum önceden saçlarım çok gürdü ama sürekli düzelşetirici kullanmak sürekli kestirmek ara makas vs attırmak sonucu bir avuç saçım kaldı ve tepemde açılmalarda var 3,5 ay sonra sözüm var vallahi söz için yapacak saçım yok :KK43:

evet kızlar topiği açalı 6 sene olmuş durum nedir uzama oldu mu memnun kaldınız mı ? bende uygulamayı düşünüyorum önceden saçlarım çok gürdü ama sürekli düzelşetirici kullanmak sürekli kestirmek ara makas vs attırmak sonucu bir avuç saçım kaldı ve tepemde açılmalarda var 3,5 ay sonra sözüm var vallahi söz için yapacak saçım yok :KK43:
Ben 6 ay uyguladım ve faydasını gördüm ben ilk ay her hafta 2.ay 15 günde bir sonraki 3,4,5,6 aylarda ayda 1 kere uyguladım sonra sarımsaklı zeytinyağı kürünü yaptım 3 ay ve saçlarım alışmasın diye bıraktım

Ben 6 ay uyguladım ve faydasını gördüm ben ilk ay her hafta 2.ay 15 günde bir sonraki 3,4,5,6 aylarda ayda 1 kere uyguladım sonra sarımsaklı zeytinyağı kürünü yaptım 3 ay ve saçlarım alışmasın diye bıraktım

bu kürü uyguladıktan sonra mı sarımsaklı zeytinyağı kürünü uyguluyordun canım

bu kürü uyguladıktan sonra mı sarımsaklı zeytinyağı kürünü uyguluyordun canım
Evet Canım bu sığır iliği kürünü bitirdim saçlarım alışmasın diye 15 gün ara verdim sonra sarımsaklı zeytinyağı kürünü yaptım ve bitirdim alışmasınlar diye benim saçlarım açıcı ve röfleden yanmış ve dökülmüştü şükür çıktılar şuan sadece dax supergo kullanıyorum o bitince yine 15 gün ara vermeyi düşünüyorum

Evet Canım bu sığır iliği kürünü bitirdim saçlarım alışmasın diye 15 gün ara verdim sonra sarımsaklı zeytinyağı kürünü yaptım ve bitirdim alışmasınlar diye benim saçlarım açıcı ve röfleden yanmış ve dökülmüştü şükür çıktılar şuan sadece dax supergo kullanıyorum o bitince yine 15 gün ara vermeyi düşünüyorum

çok sevindim canım hadi inşallah bende de aynı şekilde olur :KK200::dua:

çok sevindim canım hadi inşallah bende de aynı şekilde olur :KK200::dua:
İnşallah sadece 6 ay yap dediğim gibi saçların alışırsa sonra yaptıklarından faydasını görmezsin birde dolunay günlerini takip et saç bakım günlerini çok daha faydası olur Burayada yazmayı unutma

İnşallah sadece 6 ay yap dediğim gibi saçların alışırsa sonra yaptıklarından faydasını görmezsin birde dolunay günlerini takip et saç bakım günlerini çok daha faydası olur Burayada yazmayı unutma

peki teşekkür ederim :) mutlaka yazacağım :KK200::KK19:

Selam kızlar,
İnce telli seyrek sık sık dökülen bir saça sahibim ve artık yan tarafları açıldı topladığımda yanlarım açık kalıyor.Sığır iliği kürünü az önce yaptım şu an kafamda :) gelişmeleri paylaşacağım buradan.inş işe yarar

Selam kızlar,
İnce telli seyrek sık sık dökülen bir saça sahibim ve artık yan tarafları açıldı topladığımda yanlarım açık kalıyor.Sığır iliği kürünü az önce yaptım şu an kafamda :) gelişmeleri paylaşacağım buradan.inş işe yarar

merhabalar benimde saçlarım çok dökülüyor.İlk yıkamalarda çok dökülme yapıyor mu?Saç alışana kadar yapabilir diyorlar gözüm korktu açıkcası

X