Sıkı Takipli Diyet Grubu 🌸

asena87

Boy:162 Başlangıç:67🧡Güncel:62.2
Kayıtlı Üye
15 Mart 2010
3.672
6.564
Selamlar🌸
Boy:162
Kilo:62,63 civari

Bazi gruplara katildim aslinda kilo vermek icin ama birbirimizi daha sıkı takip edecegimiz bir baslikta devam etmek istedim.

1.5 aydir diyetteyim,
son gunlerde bozmaya basladim.

Siz de katilmak isterseniz,
amacimiz birbirimizi motive etmek ve fikir alisverisi ile devam etmek olacak.

*Cuma sabahi fotografli tarti bildirimi yapilacak.

*Her aksam menu bildirimi tam yapilmali,
diger uyelerin menulerine de gercekci yorumlar yapilmalidir.
*menu bildirimine icilen su ve diger iceceklerin miktari, adim sayisi ve egzersizler eklenmelidir.
Farkinda olmuyoruz ama bazen cok cesitli iceceklerden fazla kalori ve seker aliyoruz.
*Yorum yaparken heves kirmaktan,
kaba konusmaktan kacinmaliyiz.
*Ozel durum oldugunda girilemeyecek sure bildirilmeli, yine de her durumda saglikli beslenmeye devam etmeye calisilmalidir.
*Zorunlu degil ama duzenli bir menu ile devam etmeliyiz.
Yani hamur isini azaltarak, tatliyi arada yiyerek bir kac kilo verilse de ideale ulasmak zor oluyor.

*Yine zorunlu degil ama olabildigince paketli gidalardan uzak, dogal yiyeceklerle diyet daha saglikli devam edecektir.

Bir de sonuc guzel olsa da surec de keyifli olmali.diyetteyim diye zehir etmek degil amacimiz hayati.
Ertesi gunun menusu belli olursa,karsimiza cikan ikramlara hayir diyebilirsek kendi yediklerimiz de keyifli gelecektir.

Benim takip ettigim ornek menum:
Aralikli oruc esliginde,
12.00: 3 kasik lor,5 zeytin,1 dilim eksi mayali tam bugday,1/2 yumurta, karisik salata
15.00:3 kasik yogurt, 2 ceviz,1 meyve

18.30: yogurt, salata,1 cesit yemek.

Sabah ve aksam haslanmis maydanoz,
limon suyunu icecegim.

Hizlandirmak icin bazen aksam yemeklerinde sadece rendelenmis kabak haslama ve yogurt da ise yarar.

Sıkı bir takiple katilmak isteyen arkadaslar varsa yas, boy, kilo bildirimi yaparsaniz tablo olusturacagim.
Screenshot_20230901_212522_Sheets.jpg

Son düzenleme:
Bende geldim 😇
Hadi bakalım topiğimiz hayırlı olsun ve bize şans getirsin.. Tartıyla barışmak istiyorum. ⚖️
Boy : 1.60
Kilo : 82
Hosgeldin canim🌸
Eminim guzel kilo vereceksin,
azimlisin su an cok.
Giyemedigimiz giyeceklerimizi,
aynada mutlu ve saglikli bir bizi dusunerek guzel ilerleriz inşallah.
Cuma gunu tarti paylasimimizdan sonra ilk tabloyu olustururum🧡

Yarın tartılıp bayrama kadar üc dört kilo vermek istiyorum şiştigimide hiisedıyorum

Birbirimize destek olursak ıyı kilolar verebiliriz yazda geldi bol bol yürüyüş 🚶‍♂️ yaparsak dıyet süreceğimiz kolay olur 👍

Ben 88 fen 72 ye kadar inip artık dıyetren de bıkmış gıbı oldum nasılsa zayıfladım diyip yedım şimdi tekrar kilo aldım 😕yarın tartışılan inşllh çok çıkmam aynayla hiç barışık olmadım şimdiye kadar gıydıgım yakışın istiyorum artık

Ben 88 fen 72 ye kadar inip artık dıyetren de bıkmış gıbı oldum nasılsa zayıfladım diyip yedım şimdi tekrar kilo aldım 😕yarın tartışılan inşllh çok çıkmam aynayla hiç barışık olmadım şimdiye kadar gıydıgım yakışın istiyorum artık
Benim de sorunum 3,4 kilo verince hemen normale donmek.o yuzden ideal kiloma gelemeden artiyorum yine.

1.5 ayin sonunda ozguvenim artinca hemen alsiverisimi aksattim,arkadaslarimla birlikte kaloriyi artirarak kahvaltiya basladim,aksam yemek yapmayip disaridan istedim 3,4 gundur.
Kendimi yine kaybetmemek icin basligi actim.

Bakalim yarin tartil duruma gore konusuruz.
Yalniz bastan yazdim, birbirimizi pozitif anlamda elestirelim,yanlisimizi gorelim ki ertesi gun ayni seyi yaparken cekinelim😀

Bir de minik bir bilgi: kilo vermenin sonucu kesinlkkle cok guzel ama asıl olan surecin de guzel olmasi şu kisa dunyada.
Yani kendimize dunyayi dar etmeye gerek yok diyetteyiz diye.
Yeterki nefsimize hakim olup kendi menulerimizi yiyebilelim.

Ben kilonun da disinda saglikli besleniyorum,oaketli gida az kullanmaya calisiyorum.
ELiminasyon diyetinden kaldi bende bazi aliskanliklar.
gecen gun tahlil sonuclarim masallah cok guzel cikti.bu da onemli bir durum.
Yoksa hizlica kilo verip degerlerimizin dusmesi de dogru degil.

Benim de sorunum 3,4 kilo verince hemen normale donmek.o yuzden ideal kiloma gelemeden artiyorum yine.

1.5 ayin sonunda ozguvenim artinca hemen alsiverisimi aksattim,arkadaslarimla birlikte kaloriyi artirarak kahvaltiya basladim,aksam yemek yapmayip disaridan istedim 3,4 gundur.
Kendimi yine kaybetmemek icin basligi actim.

Bakalim yarin tartil duruma gore konusuruz.
Yalniz bastan yazdim, birbirimizi pozitif anlamda elestirelim,yanlisimizi gorelim ki ertesi gun ayni seyi yaparken cekinelim😀

Bir de minik bir bilgi: kilo vermenin sonucu kesinlkkle cok guzel ama asıl olan surecin de guzel olmasi şu kisa dunyada.
Yani kendimize dunyayi dar etmeye gerek yok diyetteyiz diye.
Yeterki nefsimize hakim olup kendi menulerimizi yiyebilelim.

Ben kilonun da disinda saglikli besleniyorum,oaketli gida az kullanmaya calisiyorum.
ELiminasyon diyetinden kaldi bende bazi aliskanliklar.
gecen gun tahlil sonuclarim masallah cok guzel cikti.bu da onemli bir durum.
Yoksa hizlica kilo verip degerlerimizin dusmesi de dogru degil.
👍❤️

X