Sıkışıp kaldığım bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

"Eşim yumuşak davranmaya devam ediyor" yazmışsınız oraya takıldım ben. Psikolojisini düşünseniz sert davranmasının daha kötü sonuçlar doğuracağını bilirdiniz bence. Açıkçası batmaya başlamış evet, ama kabullenemiyorsunuz.

Size kasıtlı yapmıyordur, ergenlik döneminde olduğu için olağan bir süreçten geçiyorsunuz. Zor muhtemelen ama sabırla ve sevgi ile aşacağınıza inanıyorum

Hiç bir şey yapmanıza gerek yok.Sevgiyle kucaklayıp yaptıklarını hoş görün yeter.
Annesi tarafından terk edilmiş,babası başka bir kadınla evlenmiş,yeni bebek geleceğini öğrenmiş, ergenliğin eşiğinde olan bir çocuk var karşınızda.Çok mantıklı ve olgun davranışlar beklememelisiniz.

Çocuğu psikologa götürmek istemiyor kendi yetiştirmek istiyormuş hanımefendi. Ne sığ beyinler var.
Siz de gıcık bir insansınız. Ben bu konuya psikologa götürmek istemiyorum yazmadım. Eşim psikolok lafını duymak istemiyor. Bu konuya yazıp ta canımı sıkmazsanız sevinirim

aa çok ayıp vurun ağzının ortasına bi tane haddini yerini bilsin, sonuçta siz ilk evliliğinizde sorumluluk almışsınız, çocukta 12 yaşında ve nankör(artık o nasıl olunuyorsa) hele hamilesiniz felan . Ayy bide kutsal ailenize felan bişeyler demiş rezillik. Allah sizi ıslah etsin

Yaşım küçük. Çevremden baskı yiyorum sesimi çıkarmıyorum. Bende sizleri fikir verecek sanıyorum. Benim ne yapmam gerek diye soruyorum. Sizler taşlıyorsunuz.
Yutamayacağın lokmayı ağzına, üzerine titreyemeyeceğin canı gönlüne alma diye çok güzel bir atasözümüz var.

Madem altından kalkamayacaksın boyundan büyük yükün altına girmeyecektin. Yok girdiysen katlanacaksın derdine çilesine. Çocukta bir problem yok, terkedilmiş bir çocuk olmasına rağmen sağlıklı davranıyor. Sana batıyor sadece.

Çocuğu psikologa götürmek istemiyor kendi yetiştirmek istiyormuş hanımefendi. Ne sığ beyinler var.
Benim seneler önce ağzından tek kelime alamadığım, 4 işlem yapamayan 3. Sınıf öğrencim vardı. İki seçenek vardı ya çocukta zeka geriliği ya ciddi psikolojik problemler vardı. Annesini çağırdım dedim ki biz bu sorunu aşamayız gelin profesyonel destek alalım. Hanımefendi koşa koşa beni müdüre şikayet etmiş, neymiş kendisi üvey annesiymiş mükemmel bakıyormuş kocası tırcıymış sinirliymiş, çocukta ne sorun varmış, o mükemmel bir üvey anneymiş benim ne haddimeymiş.

Yaşım küçük. Çevremden baskı yiyorum sesimi çıkarmıyorum. Bende sizleri fikir verecek sanıyorum. Benim ne yapmam gerek diye soruyorum. Sizler taşlıyorsunuz.
Senin yaşın küçük hata yapabiliyorsun ama o çocuk büyük ve hata yapamaz dimi. Ayrıca nankör olur. O kadar niyetiniz belli ki insanlar size bundan tepki gösteriyor

12 yaşında ÇOCUK hakkında nekadar tatsız bi üslup kullanıyorsunuz. Sizin için zorda o çocuk için kolaymı acaba bu durumu veya değişiklikleri kabullenmek?

O çocuk adına gerçekten üzüldüm. Şimdiden böyleyse kendi çocuğunuz olduğunda artık nefes almasıda batar.

Cocuk 12 yaşında, her şeyin öğretilmesi gereken yaşta. Çok kin tutmuşsunuz. Öğreteceksiniz, tekrar tekrar, güzellikle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…