Bebek Beslenmesi Silikon uç emzirme sorunu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esraumay

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
8
1
28
Kızlar merhaba ilk defa bugün bu konu yüzünden kayıt oldum ve inanın uzun zamandır kendimi iyi hissetmiyorum bebeğim 4.ayını bitirdi ve ben sadece hastaneye aşı için gidip hızlıca evimize dönüyoruZ kimseye gidemiyorum sadece evdeyim çünkü memeye ne zaman gelse çığlık çığlığa asla emmiyor, baskasının kucagında olsa bile meme pozisyonu olunca ağlıyor memeye gelmeden de asla uyumuyor o kadar şaşkınım ki… önce sallayıp sonra memeye koyuyorum ve emiyor onuda silikon uç ile emiyor bir çok kez denedim silikonsuz ama öğürüp kusma hareketi yapıyor silikon uç bazen çıkıyor bu sefer daha çok sinirleniyor ve biberondan silikon uca döndürdüm biberon emzik kesinlikle tutmuyor emzirme danışmanlığı almak istiyorum acaba çok mu geç kaldım çok yıprandım :KK43:

Kızlar merhaba ilk defa bugün bu konu yüzünden kayıt oldum ve inanın uzun zamandır kendimi iyi hissetmiyorum bebeğim 4.ayını bitirdi ve ben sadece hastaneye aşı için gidip hızlıca evimize dönüyoruZ kimseye gidemiyorum sadece evdeyim çünkü memeye ne zaman gelse çığlık çığlığa asla emmiyor, baskasının kucagında olsa bile meme pozisyonu olunca ağlıyor memeye gelmeden de asla uyumuyor o kadar şaşkınım ki… önce sallayıp sonra memeye koyuyorum ve emiyor onuda silikon uç ile emiyor bir çok kez denedim silikonsuz ama öğürüp kusma hareketi yapıyor silikon uç bazen çıkıyor bu sefer daha çok sinirleniyor ve biberondan silikon uca döndürdüm biberon emzik kesinlikle tutmuyor emzirme danışmanlığı almak istiyorum acaba çok mu geç kaldım çok yıprandım :KK43:
Emzirme danışmanlığı almış biri olarak söylüyorum tamamen para tuzağı. Kendi çabanızla Oluyor her şey. Biz de aynı durumdayız Ben şu şekilde yapıyorum işe yarıyor meme pozisyonuna getirin ağlasa da ağzına memeyi verin ve aynı anda şırıngayla veya biberonla memenizin üstünden süt damlatın. Süt ağzına gelince krizi son buluyor ve emmeye başlıyor. Paranızı emzirme danışmanlarına kaptırmayın benim gibi

Silikon uç konusuna gelince her seferinde öğürse de başlarken kendi memenizi teklif edin. Almazsa o zaman silikona geçin. Banyo sonrası mayışmışken ve uykuluyken mutlaka teklif edin
Memenizi alttan üssten sıkıp bebeğin ağzına sokun arkadan da kafasını destekleyin
Bnmki de almıyordu bu şekilde deneye deneye pat diye bir gün kendiliğinden oluyor. Hala çok iyi ememez çok ağladığıminda silikonla sakin zamanlarında kendi mememle emziriyorum

Emzirme danışmanlığı almış biri olarak söylüyorum tamamen para tuzağı. Kendi çabanızla Oluyor her şey. Biz de aynı durumdayız Ben şu şekilde yapıyorum işe yarıyor meme pozisyonuna getirin ağlasa da ağzına memeyi verin ve aynı anda şırıngayla veya biberonla memenizin üstünden süt damlatın. Süt ağzına gelince krizi son buluyor ve emmeye başlıyor. Paranızı emzirme danışmanlarına kaptırmayın benim gibi

Kimden aldınız acaba bugün iki kişiyle görüştüm sadece 2 saatte bıraktırırız diyor gerçekten bir mucize olur benim için😞

Kimden aldınız acaba bugün iki kişiyle görüştüm sadece 2 saatte bıraktırırız diyor gerçekten bir mucize olur benim için😞
İstanbul’daysanız Çam Sakura hastanesinde ücretsiz danışmanlık var. Ben Medipol Bahçelievler hastanesinde doğum yaptım orada da muayene olana ücretsiz danışmanlık veriyorlar.

Hastanelerin emzirme birimine gittin mi? Ankara da hem etlik zubeyde de hem etlik sehir hastanesinde emzirme bölümleri var

İstanbul’daysanız Çam Sakura hastanesinde ücretsiz danışmanlık var. Ben Medipol Bahçelievler hastanesinde doğum yaptım orada da muayene olana ücretsiz danışmanlık veriyorlar.
Bir yere gidemiyorum çünkü emzik tutmuyor sinir krizi geçiriyor yolda emziremiyorum da dışarda😞

Kilo alımı iyi mi bebeğin bir de uyku düzeni nasıl?
7 kılo 4.ay bitti 2980 doğmuştu uykusu çok düzensiz sallıyorum oyle memeyı tutuyor ve gittkçe çok zorlanıyorum:KK43: emzirme danışmanından bir umut bekliyorum araştırıyorum şun

Silikon uç konusuna gelince her seferinde öğürse de başlarken kendi memenizi teklif edin. Almazsa o zaman silikona geçin. Banyo sonrası mayışmışken ve uykuluyken mutlaka teklif edin
Memenizi alttan üssten sıkıp bebeğin ağzına sokun arkadan da kafasını destekleyin
Bnmki de almıyordu bu şekilde deneye deneye pat diye bir gün kendiliğinden oluyor. Hala çok iyi ememez çok ağladığıminda silikonla sakin zamanlarında kendi mememle emziriyorum
Burcu hanım bebeğiniz kaç aylık

Aynı şekilde ben de silikon uç verdim hemşirenin yönlendirmesiyle(olmasa da olurdu bence) hemen alıştı almıyordu kendi mememi. İnternette araştırıken şey okudum. Biri silikon ucu yavaş yavaş kesmeye başlamış. Önce delik yerlerinden ertesi gün biraz daha geriden derken 5-6 güne yaymış. Sonunda çıkardığında memesini tutmuş bebeği. Denemek istedim. Sadece delikleri keserken yamuk kesmişim kendi meme ucumu çok acıttı. Biraz daha keseyim dedim bu sefer de fazla oldu 😅 öyle vermeyi denedim ağzına garip geldi ememedi sonra kendi mememi verdim tuttu. Kıymet bildi herhalde 😅 dün akşamdan beri kendi mememi veriyorum şak diye tutmuyo ama biraz sabırla hallediyorum gibi. Tavsiye ederim bir deneyin. Benim bebeğim biraz daha küçük olduğu için daha çabuk başarabilmiş olabilirim belki ama sabırla bir şekilde hallolur diye umuyorum. Allah güç kuvvet versin 🙏🏼

7 kılo 4.ay bitti 2980 doğmuştu uykusu çok düzensiz sallıyorum oyle memeyı tutuyor ve gittkçe çok zorlanıyorum:KK43: emzirme danışmanından bir umut bekliyorum araştırıyorum şun
Kilo alımını hesapladım gayet iyi 33 gr ortalama günlük karnı doyuyor çok şükür öncelikle içiniz rahat etsin. Ben de bu mesele için kayıt açtım siteye şuanda hala silikon uç veriyorum ama Burcu Hanım bakın çok çok çok zor bir süreç sizi çok iyi anlıyorum yaşayan bilir. Ara ara ısrar etmeden silikon ucu çekip kendi memenizi verin. İlk emiyor ya 2dk sonra hani süt yoğun gelmeye başlıyor heh işte o zaman silikonu çekin memeyi de verin. 30 saniye bile içse tamamdır. İçmedi ağladı mı tekrar silikon takın. Bikaç günde bir yaptım bende silikon çekip vermeyi ve bu gece ilk defa silikonsuz uykulu da olsa içti. Özel hiçbir şey yapmadım yalnızca bahsettiğim şeyi yaptım. Onu da bazen 3 günde 1 veya bazen günde 2 kez falan tamamen kafama göre. İki gündür her emzirmede hep silikonsuz vermeye çalışıyorum ya ağlıyor ya itiyor bağırıyor vs. Silikonu takıp tekrar verdim böyle ufak ufak bilinçaltına gitti mesaj. İnşallah yarın öbür gün de deneyeceğim bırakır rabbim nasip etsin size de. Ortak olarak da benim bebeğimin ağlama krizleri oluyordu sizinkini okurken o geldi aklıma. Uykusu geldi mi başlıyor ağlamaya, yeni sürüm bu bebekler vallahi. Kundak yapıp sallıyorum (evet maalesef) sakinleşince veriyorum yine memeyi. Dışarı çıkmayı da ihmal etmeyin bence rezillik falan evet ama ona da adapte olmalısınız çok kısarsınız yoksa hayatınızdan.

Emzirme danışmanlığı ben aldım faydasını görmedim ama gören çok insan da var çevrenizde varsa tereddüt etmeyin bikaç seans alın keşke yapsaydım dememiş olursunuz en azından fayda görürsünüz belki de hiç belli olmaz

X