Sinirlerim bozuldu yardım edin

Sorun ne biliyor musunuz? Sorun şu. Siz bundan rahatsız olduğunuzu defalarca kez söylemişsiniz, o da her seferinde kendini bu konuda duzeltmemis.
Bunu bi kadın yapsa bilmem ne olur, erkek yapınca hayranlık öyle mi.
Elaleme iyi olmaya çalışana kadar size karşı iyi olmaya çalışması lazım. Eltinizin bebek yapımına karışmasının da bir alemi yok,arkadasinizin da aynı şekilde. Tanıdığınız kişileri böyle ozelinize karıştırmayın. Hiçbir şekilde.
Evet nişanlılık döneminde rahatsız olduğumu anlatmıştım. Üzerine yine tekrar tekrar tekrarlandı sonunda patladım.

Bundan sonra özelimi hiç kimseye anlatmam hastaneyse hastane...

Hayranlık meselesone ben de takıldım. Bur kadın başka bir erkeğe hayran olunca olay olur ama erkek hayran olunca sıkıntı olmuyor

Evet eltimi nişanlılık döneminden beri övdü durdu. O zamanlar sustum ama rahatsız olduğumu taaa o zamanlar anlatmaya çalışmıştım. Üzerine bu eklenince tepki gösterdim, tabiri caizse patladım.

Bu hastane konusunu dallandırıp budaklandırarak hata ettim. Eşimle karşılıklı hatalarımız oldu. Biraz daha sakinim artık
Ya hayran olabilir sevebilir bence bu konu üzerinde çok durup kendinizi kötü duruma düşürmeyin.
Zira işin içine fesatlık girebilir.
Abisinin eşi ile anlaşabilir ve saygı çerçevesinde bunu bellide edebilir.
Sizi alenen zorlamıyorsa yengesine danışmanızı ve sizin de onu sevmenizi isteyebilir.
Sonuçta bahsedilen kişide onun ailesinin bir parçası.

Dediğim gibi bu konu üzerinde çok durmayın kavga sebepleriniz çok çirkin sapaklara sapabilir ve siz haksız duruma düşebilirsiniz.

Merhaba kk,
2 bucuk yıldır evliyim.Eşimle yakın zamanda bebek yapma kararı aldık. Eşime, vitamin, mineral bakımından önce bir doktora gideyim dedim. O da iyi olur dedi. Ben de yakin bir arkdaşım var 2 çocuğu olan, tecrübesinden yararlanmak için hangi hastaneye gittiğini bir soracagimu söyledim. Eltim de kadin doğum da çalışıyor, eşim eltime sormamı söyledi. Gebelik bu ya hanımlar malum, olur ya da olmaz aileye yakın birine söylemek istemediğimi, özel bir konu olduğunu ve eltime söylemektense en yakın arkasasima söylerim rahat olur, ikisi arasindaki muhabbetimin farklı olduğunu bellirttim. Eşim de eltime söylemiyorsan x arkadaşına da söyleme, o da benim özelim dedi. Kızlarrr şok oldummmm

Delirdim sesimi yükselttim. O ne demek oluyor diye... İllaki eltime mi danışmam lazım amacın ne, o özelini bilse daha mı mutlu olurdun diye sitem ettim. O an o da sesini yüksellti. Bağırarak eltimin adını duyar duymaz tüylerim ürperiyomuş, öyle söyledi. Tamam kendisini pek sevmem mesafeliyim ama bu konu onu ilgilendirir mi? Neye uğradığımı şaşırdım. Kavgadan bir iki saat sonra gönlümü almaya çalıştı. Birkaç gün oldu halâ canım sıkkın...

Evlenmeden önce de eşim hep eltimi överdi. Nişanda kuaföre, fotoğraf cekimine birlikte gitmemizi söylemişti, ne alaka diye sasirmistim ama sesimi cikarmadim tamam demiştim. Allah'tan o gün gelmemişti. Evlenmeden önce sürekli eltimin yaptığı yemekleri, sevdiği yemekleri anlatırdı.

Bu kavganın sonunda patladım artık. Niye onu bana sürekli övdugunu, niye süreklıli akıl danışmamı istediğini sordum. Saçmalama diyor, konuyu kapatıyor. Allah aşkına eşimin amacı ne? Kuaför, alışveriş, foto çekimi, yemek vs neyse de çocuk yaparken de illaki elime danışacağım:KK43:((
Eşiniz çok boş bi tip. Ona ne kime soracağınızdan? Allah akıl fikir versin.

siz de sürekli birini övsenize
dilinizden düşürmesenize
nasıl oluyomuş bakalım
en tilt olduğum şeylerden biridir
işte bunu kadın yapsa adam hemen parlar sen ne saçmalıyosun diye , evde kıyamet kopar.
ben olsam saf ayağına yatıp en baştan birini bulup ona yönlendirirdim.
eski sevgilim bana bunu yapmaya kalktı, çok yakınım biriyle kıyaslamaya kalktı. bir sus iki sus , üçüncüde bende saf ayağına yatıp başkasını övmeye başladım. bi de güzel kavga etmiştik. o zaman anladı hatasını.
ben gelemem buna. ne kıyaslamak ne de kıyaslanmak istemem.

Elti ya da enişte hayranlığını ben hiç anlayamayacağım açıkçası. Mutlaka hayran olacaksa eşine hayran olsun. Ne saçma hayatı paylaştığı sizsiniz ama eş gidip kardeşin karısına-kocasına hayran oluyor.
Bilemiyorum hayranlık diye çok normal konuşuluyor. Eş kişisi eşine hayran olmalı bence de

Ya sorununuzdan biraz bağimsiz ama bence hastane seçerken yakın olmasına, maddi durumunuza uygun olmasına ve yenidoğan yoğun bakımı olmasına dikkat edin. Sonra da doktorlarını internetten bir arastırın google yorumları vs. Bazi insan cok arkadaş canlısı doktor ister bazısı aşırı samimiyetten hoşlanmaz vs. Kendi karakterinize göre bakın. Hamilelik düsunürken ilk başlarda gelismeleri biraz kendinize saklamakta fayda var.

Bilemiyorum hayranlık diye çok normal konuşuluyor. Eş kişisi eşine hayran olmalı bence de
Benim bir arkadaş var o da eniştesine hayran. Eşiyle ara ara kavgası bile oluyor. Ne zaman bir konu olsa eniştem olsa şöyle yapardı, eniştem olsa böyle konuşurdu falan gibi cümleler kuruyor eşine. Benim için çok çirkin şeyler bunlar.

Ben siz bu konuyu halletmeden çocuk düşünmeyin...

hamilelikte
de Bu sefer de o hiç kilo almamıştı hiç zorlamamisti hiç zor doğum yapmamıştı

çocuk olur o oyle yemek yedirmemisti vs vs cinnet sebebi yaniii
Çok ağlıyorum şu andaaa :KK43:((( Kiyaslanmayi hiç sevmemisidir ezelden imtihanım olduuuu... Bebektir, hamileliktir bunları kıyaslayacagi öveceği aklima geldikçe bile üzülüyorumm. Anladım ki biraz daha zamanı var bebek için hayırlısı olsun

Evet nişanlılık döneminde rahatsız olduğumu anlatmıştım. Üzerine yine tekrar tekrar tekrarlandı sonunda patladım.

Bundan sonra özelimi hiç kimseye anlatmam hastaneyse hastane...

Hayranlık meselesone ben de takıldım. Bur kadın başka bir erkeğe hayran olunca olay olur ama erkek hayran olunca sıkıntı olmuyor
aynen bunu anlatmaya çalışıyorum. neden erkek olunca adı hayranlık oluyor da kadın yapsa bilmem ne oluyor?
siz onun eşi olan kadınsınız. başkası için sizinle kavga etmeye değer mi ? değerse niye değiyor sebep ne?
hani söylemeseniz anlarım, adam anlamamış zaten kadınlar da susunca farketmemesi normal derim. ama öyle de değil. konuş konuş sonuç yok.

o zaman bi de şunu denemediyseniz önerebilirim. eşinizle bunu yapma , kıyaslama , şöyle yapma falan olarak konuşmayın.
oturun bak bend e eltimi seviyorum ama sen beni onunla kıyaslayıp, ona sor diyorsun sürekli . bu beni senden uzaklaştırıyor, beni üzüyorsun, ben o zaman yetersiz ve mutsuz oluyorum . lütfen bu konuda bir daha seninle tartışmak istemiyorum . falan diyin.

Çok ağlıyorum şu andaaa :KK43:((( Kiyaslanmayi hiç sevmemisidir ezelden imtihanım olduuuu... Bebektir, hamileliktir bunları kıyaslayacagi öveceği aklima geldikçe bile üzülüyorumm. Anladım ki biraz daha zamanı var bebek için hayırlısı olsun

Kendince çok masum görebilir yaptığını ama eğer eşim istemiyorsa saygı duyar tamam der onu üzmemek için artık konu yapmam mesela

Bu beklenmez mi

Hoşlanmıyor istemiyor tamam artık onu hiç konu etmicem sana demesi lazım

Anlayamıyorum, eltime kötü davranmıyorum ama hep mesafeliyim o da bana karşı mesafelidir. Saygısızlık yapmadığım sürece mesafeli olmamın nesi yanlış?

Eşim, kız kardeşimin eşini de pek sevmez, mesafelidir. Bugüne kadar bundan hiç rahatsız olmadım, kendi tercihi dedim.
Yani mesafeli olabilirsiniz. Acaba eltiyle ilgili sevmediğiniz şeyleri söylüyorsunuz da eşiniz de aranız iyi mi olsun diye böyle diyor diye düşündüm

Bence aranızın iyi olması, kendi kardeşinin eşiyle de kardeş gibi olması adına söylemiş. Erkekler arkadaştan aileyi tercih ediyor böyle durumlarda, bir de kadın doğumda çalışınca çok normal.

Merhaba kk,
2 bucuk yıldır evliyim.Eşimle yakın zamanda bebek yapma kararı aldık. Eşime, vitamin, mineral bakımından önce bir doktora gideyim dedim. O da iyi olur dedi. Ben de yakin bir arkdaşım var 2 çocuğu olan, tecrübesinden yararlanmak için hangi hastaneye gittiğini bir soracagimu söyledim. Eltim de kadin doğum da çalışıyor, eşim eltime sormamı söyledi. Gebelik bu ya hanımlar malum, olur ya da olmaz aileye yakın birine söylemek istemediğimi, özel bir konu olduğunu ve eltime söylemektense en yakın arkasasima söylerim rahat olur, ikisi arasindaki muhabbetimin farklı olduğunu bellirttim. Eşim de eltime söylemiyorsan x arkadaşına da söyleme, o da benim özelim dedi. Kızlarrr şok oldummmm

Delirdim sesimi yükselttim. O ne demek oluyor diye... İllaki eltime mi danışmam lazım amacın ne, o özelini bilse daha mı mutlu olurdun diye sitem ettim. O an o da sesini yüksellti. Bağırarak eltimin adını duyar duymaz tüylerim ürperiyomuş, öyle söyledi. Tamam kendisini pek sevmem mesafeliyim ama bu konu onu ilgilendirir mi? Neye uğradığımı şaşırdım. Kavgadan bir iki saat sonra gönlümü almaya çalıştı. Birkaç gün oldu halâ canım sıkkın...

Evlenmeden önce de eşim hep eltimi överdi. Nişanda kuaföre, fotoğraf cekimine birlikte gitmemizi söylemişti, ne alaka diye sasirmistim ama sesimi cikarmadim tamam demiştim. Allah'tan o gün gelmemişti. Evlenmeden önce sürekli eltimin yaptığı yemekleri, sevdiği yemekleri anlatırdı.

Bu kavganın sonunda patladım artık. Niye onu bana sürekli övdugunu, niye süreklıli akıl danışmamı istediğini sordum. Saçmalama diyor, konuyu kapatıyor. Allah aşkına eşimin amacı ne? Kuaför, alışveriş, foto çekimi, yemek vs neyse de çocuk yaparken de illaki elime danışacağım:KK43:((
Eltiniz kadın doğumda çalıştığı için sormanız daha mantıklı geldi bana da eşiniz de bu sebepten söylemiş olabilir. Bence siz eltinizden hoşlanmadığınız için söyledikleri tuhaf geliyor size yoksa eltinizin zevkini ya da el lezzetini de sevebilir bunda bir şey yok benimde kaynım bazen söyler yemeklerimi eltim destekler falan bazen bozuluyor gibi olsa da sıradan bir durum bunlar altında bir sebep aramaya gerek yok.

X