Sıradışı hikayem

İyi ya,parayla mutlu olma hesabi açın,o costukca para yatirir,siz gerektikce harcarsiniz:)Hem veriyorsa size veriyor,döküp sacmiyor ya cevreye....

Ben de derdini tam anlatamayan birini gördüm derdim de,demeyeyim:)
Uzun yazsam çok uzun deniyor. Kısa yazsak anlaşılmcak. Gereksiz kelimelere takılanlar cabası. O coştukça bana para yatırmıyor arkadaşım gereksiz maddiyatla memnun etme çabası var yedireyim içiriyim giydirym gezdiriyim. Bu yorumunuz bana annesiyle babasını anımsattı umarım sizde öyle biri değilsinizdir. Kimse kimseye bakmaya muhtaç değil bende bakıma muhtaç değilim evlilik koca çalışsın karısını çocuğunu yaşatsız demek değil. İnsan hayatı bu bir sayfayla dert anlatılmaz zaten. İstediğim sadece bazı özel noktaları anlamanızdı belki nasıl davrnmam gerektiği hakkındada bişy yazan olur diye. Ben derdimden yana kahroluyorum yıkıldım ölüyorum diyede yazmadım. Benzer hayatlar var bizler sadece okuyup öğreniyoruz ama yaşayanlar için inanın sıradışı. Bazı yerleri anlamayanlar için Açık net cümlelerle heceleyerek yazmak gerekiyor sanırım ve yazdımda bu özet yani kısacası detay yazsam inan çok uzun sürer. Siz üzerinize almayın alıntı yaptım ama genel içinde konuşuyorum. Lütfen yorum yaparken bir hayatın tek bir sayfada olanları olarak algılamayın içini deştiğinizde verdiğiniz cevaplara üzğleceğiniz dertler olabilir en kötüsüde kınadığınız şey başınıza gelebilir.

Burda ben de dahil gorduyum kadariyla cogu kisi derdinizi anladi ve sizin de dusunduyunuz gibi esinizin piskologa gozukmesini tavsiye etti.
Ben burda size kotu yorum yazan gormedim.
Hayatiniz size siradisi gele bilir ama insanlar bu gibi hayatlarla sık-sık karsilastigi icin siradisi gelmiyor coguna. Burda sinirlenecek bir sey yok.

Ben sıradışı gelmiyor diye kızmıyorumki. Değişik değişk yorumlar var kelimeye takılanlar bi cümle okuyup yanlış anlayanlar. Empati yoksunluğu var anlatabiliyormuyum. Sırf yorum yapmak için yazanlara kızıyorum. Bana desinlerki mesela şurda senin yanlışın var burda eşinin yanlışı var veya dedikleri gibi psikolojik yardım önerileri bunlar normal zaten. Gelip kelimeye takılIp dalga geçenler inan iyi niyetle yazdım forum kurallırını okumadım kelimeden rahatsız okunabilir diye düşündüm insanların bu kadar acımasız olduğunu birkere daha gördüm

bazi insanlarda kelime takintisi var. Oyuzden takildilar. Normalde bazi konularda konuyu yazan uyeye cok yuklenilir ama ben sizin konuda fazla yuklenme gormediyim icin yorum yaptim.
Bazi uyeler yillardir burda yorum yapiyor. O kadar yazim hatalariyla dolu konu gorduler ki artik takinti haline getirdiler. oyuzden siz de takmamaya calisin.

Aman kinadigim bu olsun,en fazla derdimi toparlayamam anlatirken nolcak:)
Hepsini okudum,tekrar goz gezdirdim,ana fikri bulmakta biraz zorlandim,kamufle olmus konuda.
Esinizin ailesi gibi degilim de esini dagitmaktan ve hesap kitap yapmamaktan zar zor alikoyabilmis biriyim ben de.
Buyume tarzimiz sizinkiyle cok benzer.
Tek fark ailemizin gayet iyi denebilecek bir kazanci varken ve herkes canla basla sikayetsiz calisirken babamizin hesapsiz dagitmasiydi.
Esimde de bunu sezince derledim topladim,isi bastan sıkı tuttum,o da memnun simdi,cunki ailesi esinizin ailesi gibidir.
Oyle ki esim caliskan biriyken meteliksizdi evlendiginde.
Soylemek istedigim,esiniz de sanirim calismayi seviyor ve ailesine harcamayi da.
Birakin oyle mutlu olsun,yavas yavas empoze edin,"para guzel sey,ihtiyaclari karsilar,fakat ben seni yipranmis,yorgun gormek istemiyorum,bu beni mutsuz ediyor"diye.

sıradışı bir şey göremedim ben de sıkıcı uzun bir yazı fazlasıyla. paragraf kullanmayı öğrenebilirsen daha ilgi çekici yapabilirsin sanıyorum bunu.

cok zorluk cekmıssınız ama sız bır cıft olarak her krızı ıyı yonetmıssınız
cozumun ne oldugunu bılıyorsunuz umarım saglıkla sıhhatle huzur nese ıcınde bır omur gecırırsınız allah aılenızı korusun

okurken o anne baba neydı oyle ya lavabo pompası bıle boyle sömürmüyor dıye ıcımden gecırdım

Teşekkür ederim. 1 yaşıma daha girerek an itibariyle 74 oldum bdv sağ olsun.

Biraz da cahilim sanırım. Pav duymamıştım hiç.
konu sahibi pavyon kelimesinin yasak olma ihtimalini dusunduyu icin kisa yazmis. Sitede yeni oldugu icin kurallari bilmiyor. Ben de başta pab filan okumustum. Yeni yaşiniz hayirli olsun))))

Eşinizin psikolojik durumunu gayet güzel analiz etmişsiniz.
Davranışlarının nedenlerini çözmüşsünüz. Neyi neden, hangi psikolojiyle yaptığını biliyorsunuz.
Anlattıklarınızdan yola çıkarsak size verebileceğim nacizane tavsiye psikolojik yardım almaktır.
Hiçbir çocuk anne babasının sorumsuzluğunu,bencilliğini böyle üzerinde taşımak zorunda olmamalı. Belli ki eşiniz naif bir insan. Siz de öylesiniz. Henüz çok da gençsiniz, birbirinizi kaybetmeyin ve destek alın lütfen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…