sırf uyudum diye oldu bu saçmalıklar

Onu bunu bilmem benim derdimi sıkıntımı anlamayan insanla yol almam. Uyku bu gelince nasıl ayakta kalacak insan. Hele bir de ilaç alıyormuşsunuz. Kendinizi yormayin kimse için.

Gecmis olsun..Siz rahatsiz olduğunuz icin onun işlerini size göre ayarlamasi lazim..Sizin ona göre degil.Rahatsızlığınızi bildiği halde de sirf uyudunuz diye böyle davraniyorsa sanirim evli değilsiniz evlendiginizde daha büyük sorunlar cikar anlayış çok önemli

rahatsızlığınızı yaşamasam da biliyorum. zaten itinayla koruduğunuz dengenizi partneriniz bozabilir. tedavi sırasında, daha dengede hissettiğinizde bence doktorunuzla konuşun. durumunuzu kötü etkileyebilir. zaten yaşam ruhsal hastalıklarla çok zor, hayatınızı daha da zorlaştırmasına izin vermeyin bence...

teşekkür ederim, haklısınız bence de ilerde daha çok sıkıntı olur. Evli değiliz henüz ama ailemle tanışmak istiyordu bu gidişle zor olur ben böyle bir tipi ailemle felan tanıştıramam Kusura bakmasın da

Umarım ayrilirsiniz
Gerçi bipolarinizdan ötürü bı saplantiniz olabilir hayatinizdaki kişiye.

Umarım ayrilirsiniz
Gerçi bipolarinizdan ötürü bı saplantiniz olabilir hayatinizdaki kişiye.
Aynen de o durum. Maalesef öyle oluyor. Aslında gerçekleri görüyorum ama ayrılamıyorum. Hah şimdi ayrılcam diyorum söyleyemiyorum. Bazen ses tonu beni bundan alıkoyuyor. Bazen de aha sevmese benim için şunu şunu yapar mıydı diyorum. Öte yandan ise şüpheler. Ama şüphe konusunda haklıyım ben başka kadınlarla yazışıp buluştuğunu öğrendim. Allah kahretsin ki ayrılamıyorum. İstiyorum ama yapamıyorum. Hiç beğendiğim seveceğim bir tip de değil aslında bunu bile bile başladım nasıl oldu anlayamadım bile.

Evet tam dengem iyi oluyor hep onunla alakalı bir durum yüzünden tekrar aşağı çekiliyorum...bu rahatsızlıkta hava durumu bile sağlığımı etkilerken bu kaçınılmaz. aslında ondan ayrılmak kendime yapacağım en büyük iyilik.

Sevgi iyilestiricidir biliyorsunuz dimi .
Bipolar gececek bir sıkıntı değil ama semptomları azaltılabilir stabil tutulabilir sevgiyle .
Yani sizi seven sizi yormayan bir adamla .

Ben konusmalarinizdan sizi bilinçli ve güçlü görüyorum
Sizde kendinizin farkinda misiniz?
Neden o değil de başka biri olmasin hayatınızda ?
Değersiz misiniz siz

ben her şeyin baştan beri bilincindeyim aslında ama aklımda hep şu düşünce oldu: ya hastalığımdan dolayı yanlış bir karar alırsam. Ama sanırım hissettiklerim de bu uğradığım haksızlıkdan dolayı kendimi kötü hissetmem yanlış duygular değil. Asıl yanlış duygu ona karşı beslediğim dıygudur. Saplantı gibi takılı kalmış normalde hiç beğenmeyeceğim suratına bile bakmayacağım bir tip. Ayrılmak istiyorum ama yapamıyorum hatta düşündüm keşke o ayrılsa da benden iş kendiliğinden hallolsa...o derece yani...

Ööööff böyle gereksiz triplere de illet oluyorum. Ki kendisi öğretmenmiş eğitimli biri. Bilmesi lazım bu tarz ilaçların gerçekten ağır etkileri olduğunu. Sizin elinizde değil ki uyumanız. Hiç alttan almayın. Umarım bir daha böyle saçma davranışlara girmez.

Ya sizin ona olan zaafınızı kullanıyor şımarmış ya da ayrılmaya yol yapıyor. Be düşüncesiz ne saygısız biri bu. İlaç alırken uykunuzu öteleyemezsiniz, uykunuz gelir de yatmazsanız saçma sapan uyur kalırsınız olduğunuz yerde. Sizin elinizde olan bir durum değil ama beyzadenin gayet elinde. Onla bunla konuşuor işim var dediği zaman diliminde! Bunu da size söylüyor... ya iyi niyetli değil bu adam ya da sıkıntılı biri bence,

neden psikologa gittiğinizi, ödevlerinizi, ilaç aldığınızı söyluyorsunuz ki bu kadar rahatça karşınızdaki kişiye.
ben insanların en kuçuk şeyde benim canımı sıkabilecekleri bir koz verilmemesi taraftarıyım.
en kuçuk tartışmanızda canınızı sıkabilir. diyeceksiniz ki canımı sıkacak biriyle zaten olmam. ama orası öyle olmuyor.
şimdi gelsin beğenmedim ler ama bu açıdan son derece gerçekçi olduğumu duşunuyorum.

Ayrılın, bu adamdan olmaz.
"Tutarsızlık" iması hastalığınıza bir atıf ki, böyle kelimeleri size karşı kullanırken iki kere düşünmesi gerekiyor bu insanın, madem sevgiliniz. Hoş, hastalığınızı da doğru düzgün bilmediği aşikar.

Ben de bipolarım; eşim sabırlı, alttan alacağı yeri bilen biridir; evliliğimizin 8. senesindeyiz.
Size de böylesi adamlar lazım; sabırlı, anlayışlı, sıkboğaz etmeyen, ilgiyi de, ihtiyacınız olan sakinlik ve sessizliği de size sunan, zaman zaman talep edeceğiniz yalnızlığı size verebilen, alttan almayı da bilen, hastalığınızı gözlemleyecek/öğrenecek bilinçte, bazı zor anlarda sizle dikine karşı karşıya gelmeyecek akılda adamlar.

Ödevlerinizi de merak ettim doğrusu, ben de ödevliyim şu ara :))
Ayrıca tedavinizi de aksatmayın, birilerinin zoruyla olmasın; bunun bilincinde kalın mümkün mertebe.
Tedavi-terapi gördükçe içgörü de kazanırsınız, gittikçe daha kolaylaşır, bırakmayın "İyiyim" deyip.

Son düzenleme:
Yahu ben de eşim de öğretmeniz.Çok afaki durumlar dışında hiç de gece geç saatlere kadar işimiz olmaz ki özel ders de veririz.Yani oldukça yoğunuz buna rağmen olmaz.O sizin uyumanıza laf edeceğine kendisi vakit yaratsın.Gerekirse sizinle erken konuşsun sonra o çok mühim işlerini halletsin.Bu konuda anlayış göstermeyecek de ne zaman gösterecek acaba.

ilaç falan kullanmıyor olsanız da, uyuyakalmak çok normal ve insani bir şeydir. kimse bile isteye ay uyuyakalayım bari demez.

ya da bu adam gibi gecenin körüne kadar keyfi olarak bekletilirse sinirlenip yeter be uyuyacağım dese de haklıdır

kendisi çok biliyorsa işlerini size göre ayarlarsın da münasebetsiz zamanlarda aramasın.

durumunuz çok özel,çok ağır ilaçlar onlar bilirim,buna anlayış gösterip gündüz saatlerinde görüşme ayarlamaya çalışmak yerine,istifini ve keyfini asla bozmayıp her şeyin onun istediği gibi olması için uğraşıp sorun çıkaran bencil birisi sevgiliniz.

hastalıkta size anlayışı ve merhameti yok ki sağlığınızda olsun, bence ayrılın.

mesleki kimliğimle konuşursam : '' harika bir hastasınız '' !

siz söylemeseniz asla anlamazdım. bu kadar içgörüsü olan, mantıklı düşünen, sorumluluk sahibi bir bipolar hastası görmemiştim.

çok sevindim vallahi ne yalan söyleyeyim, diğer insanlar için o kadar büyük bir umut kaynağısınız ki aslında

Teşekkür ederim, çok güzel sözler bunlar.
Elbette kolay gelinmedi bu hale, tahmin edebiliyorsunuzdur; ama iyileşmeye istekli olunca, çevre desteği de gördükçe, doktorla iş birliği içinde tedaviye sadık kaldıkça, bilgi toplayıp-okuyup-araştırıp-sorup kendini fark etmeye başladıkça evet, oluyormuş. Ki daha da yolum var.

KKda bipolar konularında denk geldiğim, birkaç kişi daha var aynı bozukluktan mustarip olduğumuz ve onlara da rastlasanız, inanın kendileri söylemedikçe fark edemezsiniz, o kadar kontrollüler ve hastalıkları üzerine bilgi dolular. "Aaa sen de mii?" diye şaşırdığım da oldu. :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…