SIVI DİYETİMİN STARTINI VERİYORUM

prensesss016

53' e yolculuk.....
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2009
3.813
5.201
Selam bugün ititbari ile sıvı diyetime start vermiş durumdayım. fakat kısa olucak 4 gün kadar. çünkü perşembe günü düğünümüz var ve elbisemin içinde rahat etmek istiyorum. sonrası içinde dikkat ederek ilerleyebilirim.
güncel 58,9
hedef 55 ve altı olmak
ama 4 gün için hedefim 56 görsem yeter bana
şimdi çok kilolu değilsin demeyin boyum 1.60 ve karın bölgem çok yağlı. bu yüzden sıvı diyetini seçtimki hem çabuk hemde yağdan gitsin söneyim biraz.
şimdi gelelim neler yapacağıma
sabah su ile güne başlıyorum ardından şekersiz filtre kahve
öğle 12 gibi ilk öğünüm çorba olucak. yanımda mercimek çorbası getirdim işe
3 gibi ayran ile ara öğün yapacağım.
5 gibi ananslı actıvıa yoğurt
ve akşam 8 gibi son öğün yine çorba olucak.
4 gün beslenmem bu şekilde olucak. çorbalar değişecek tabi hergün. aralarda yeşil çay ve türk kahvem olucak şekersiz.
sizlerede bi fikir olur belki takipte kalın....

Okurken açlıktan bayıldım.:) umarım başarılı olursun üstediğin spnuca geldiğinde günceller misin konuyu?
evet biraz sıkı gibi ama zamanım çok kısa birde hafta sonu çok karbonhidratlı geçti güzel dengelenir diye düşünüyorum.
güncellerim tabiki zaten gün gün tartılıp yediklerimi paylaşacağım.

bu arada eliptikte yapıyorum hergün 30-45 dk arası. bu sabah 5,30 da kalkıp 30 dk yaptm. belki eve dönüncede akşama bi yarım saat yaparım. bana en iyi gelen şey . bu yüzden yıllardır hep 58 kilo bandındayım en fazla 60 olurum çok kaçırsam bile

ve ilk öğünümü 12 de bol limonlu mercimek çorbası ile yaptım. hemen ardından hem yürüyüş olsun diye markete gidip activia yoğurtlarımı da aldım. çünkü kendimi şartladım uymam lazım. almasaydım yerine alternatif üretmek zorunda kalırdım buda çok tehlikeli.
şimdi şekersiz türk kahvesi içiyorum..

Saat 15.50 ve ben hiç açıkmadım. 2,5 litre suyumu bitirdim. bitki çayı içtim şekersiz. şimdide küçük kutu ayran içiyorum.
ne bitkinlik var nede halsizlik. ve çalışıyorum evdede değilim

saat 17: 50 bi adet ananslı actıvıa yoğurt yedim. öncesinde şekersiz yeşil çay içmiştim. şimdi saat 8 gibi mercimek çorbamı içip günü kapatıyorum. bu gün çok iyi geçti. önümüzdeki 3 günüde bu şekilde geçirirsem süper olucak.
sabah tartı da bakalım neler olucak...

selam günaydın takipte olan herkese....
sıvı diyetim devam ediyor çokta iyi gidiyor hiç aç değilim aksine çok hafifim.
bu sabah tartıldım. 58.5 geldim. -400 vermiş gibi gözüküyorum fakat ben cumartesi günü tartılmıştım 58.9 çıkmıştım. tekrar dün sabah tartılmadım. yani aslında daha fazla olduğumu düşünüyorum. ama önemli değil önemli olan şuanki gidişatım.
dünkü yediklerimi toparlayayım.
sabah filtre kahve şekersiz
öğlen 12:00 ilk öğün mercimek çorbası
15:50 küçük kutu ayran
17:50 ananaslı actıvıa yoğurt
20:00 mercimek çorbası

aralarda bitki çayı , yeşil çay ve türk kahvesi içtim şekersiz. 2,5 -3 lt gibi su tükettim. 30 dk eliptik yaptım.

bugün çok dinç ve hafifim. perşembeden sonrada dikkat ederek ikinci hedefim olan 54 kiloya düşmek istiyorum. çünkü gerçekten göbeğimi içime çekmekten yoruldum.:-)
sabah yine filtre kahvemi içtim 1.2 lt suyum yanımda
öğlen için yine çorba getirdim bu sefer terbiyeli tel şehriye çorbası

saat 15:00 1 adet küçük kutu ayran içtim.
suyumu 2,5 lt tamamladım
1 adet şekersiz bitki çayı ve yeşil çay içtim.

saat 17:00 1 adet ananaslı actıvıa yogurt yedim
şimdi sade sodamı yudumluyorum.
şuna dikkat ettim 2 gündür canınız bişey istediğinde çay kahve soda tükettiğinizde o acıkma hissi kayboluyor. mesela ben 2 gündür hiç boş oturmuyorum en kötü önümde suyum var ve onu yudumluyorum ve karnım hiç ama hiç acıkmadı.
ve ilk defa kendimi saatli olarak programladığım için yine hiç açlık hissetmedim ve hep saatlerime uydum.
kesinlikle herşey beyinde bitiyor. kendime 4 günü planladığım için kesinlikle hiç kaçamak yapmıyorum.
sizlerde kendinize böyle küçük hedefler koyarak ilerleyebilirsiniz. mesela 4 gün sonrada kendimi salmayıp koruyup haftaya bi 4-5 gün daha sıvı planlamayı ve 54 hedefime ulaşmayı düşünüyorum. hazır bu motivasyonum varken.
sonrada korurum diye düşünüyorum. hadi bakalım hayırlısı

akşam 45 dk eliptik yapmayı planladım
20:00 gibide bir kase çorba içerim. hatta bi delilik yapıp çorba içmeyip kahve ile geçiştirebilirim.
yarın paylaşırım ne yaptım...

Günaydın aksam o deliligi yapip hicbirsey yemedim sadece sekersiz filtre kahve ictim yani 17.00 da günü kapatmis oldum.
30 dk eliptik yaptim suyumda 3 lt olmustur.

Sabah tartildim ve 57.9 geldim. Dunden beri 600 gr. Daha fazla vermeyi bekliyordum ama sanirim regl haftamda oldugum için böyle oluyor. Sanirim yarin 56 yi goremeyecegim ama olsun gobegim indi dumduz resmen benim istedigimde buydu elbisem güzel dursun.
Bugun tatil evdeyim hatta bu hafta komple evdeyim umarim istedigim gibi gecer. Ev cok tdhlikeli cocuklarla.
Simdi filtre kahve icerim sonrada 1 kase çorba hadi bakalim yeni bir günü başlatalım

Saat 11.00 de sehriye corbasi içtim. Gayet iyiyim. Hemen temizlige basladim
Saat 15.00 temizlik bitti. 1 adet activia yogurt yedim. Bugun ictigim su 10 bardagi gecmistir. Simdi sekersiz Türk kahvesi icicem. Aksamda mercimek corbam var. Eger gücüm olursa yine eliptik yaparim

Selam Günaydın dünü de cok iyi bir sekilde atlattım.
Saat 17.00 gibi sekersiz karadut özü ictim 1 bardak
Akşam 18.30 da mercimek corbasi içtim
Sonrasi yesil cay ve yine bol su
45 dk eliptik yaptim.

Veeee bu sabah tarti 57.1 gösterdi. Dunden bugune 800 gr daha gitmis
Bu sabah hedefim 56 gormekti ama olmadi. Regl olacak olmamin etkisi buyuk bence eli kulaginda çünkü. 3 gunde 1.8 gr elveda dedim. Benim kilomda olan bi insan icin iyi bir rakam. Kilosu fazla olanlar tabiki daha fazla verirler. Kurtarici oldu bana sivi diyeti.
Bakalim elbise nasil durucak bu aksam. Gobegimjn duzlestigini gorebiliyoru.
Hazir buraya kadar gelmisken birakmak istemiyorum. Hedefim 54 gormek
Bu yuzden bugunde sivi olarak devam yarin normal besinlere geri donecegim fakat yine diyet mantigi ile azar azar haftaya 55 gorurum belki.
Kulaga ne hos geliyor...

X