Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
kızlar sivilceye ısotroxın diye bir krem çok iyi geliyor ben kullandım 17 liraydı devlet ödemiyor almıştım gunden gune duzeldi bulmam komikti cosmo city de standlara toniklere bakıyordum teyzeyle konuştuk kızım sivilce içinmi bakıyorsun dedi ben moos un pompalı papatyalı yuz yıkama jeline bakıyordum kızımın cildi çok kötüydü utanıyordu liseye gidiyor bir bu jeli birde ısotroxın kremini kullandı şu an cildi bebek gibi tertemiz dedi ben 2 sindende aldım gercekten moos yuz yıkama likidi papatyalı yazıyor ve bu krem eczaneden aldım sivilceleri geçirdi tek sorunum siyah noktalar sıkınca iz kalıyor kremim bitti almıyorumda şu an

isotrexin jel 30 g diye satılıyor içinde eritromisin yani antibiyotıkte var bana çok yaradı size bilgilerini koyalıyım
Eritromisin makrolit grubu bir antibiyotiktir. Geri dönüşümlü bir şekilde ribozomal alt ünitelere bağlanarak aminoaçil transfer-RNAnın translokasyonunu inhibe ederek ve polipeptid sentezini inhibe ederek, bakteriyal protein sentezine müdahale ederek etki gösterir. Akne tedavisinde Propionibacterium acnes populasyonunun azaltılmasında ve bakteri tarafından inflamatuvar mediatörlerin salgılanmasını önleyerek etki gösterir. P. acnesde topikal eritromisine karşı direnç gelişebilir fakat kanıtlar ISOTREXIN®deki isotretinoin-eritromisin kombinasyonunun P.acnesin eritromisin dirençli türlerine de etkili olduğunu göstermektedir.
ENDİKASYONLARI;
Isotrexin® hafif-orta şiddetli acne vulgarisin topikal tedavisinde endikedir ve hem inflamasyonlu, hem de inflamasyonsuz lezyonların tedavisinde etkilidir.
deneyin derim

otacının lavanta sabununu kullandım hassas ve kuru bir cilde sahibim ayrıca çene bölgemdeki sivilce izleri gözle görülür bir şekilde azaldı sabah ve gece kulanıyorum geceleri hemen ardından kuşburnu yağı sürüyorum şiddetle tavsiye ederim

arkadaşlar cilthekimi sitesini okuyorum bir kaç gündür; gözenekler için differin , yüzeysel ve kırmızı izler için tretin (gece) ,kahverengi lekeler için tretin ve azelderm ( gece önce tretin 1 saat sonra azelderm), aktif sivilce için benzamiycn, hafif derin çukur izlere tretin ve contratubex (contratubex sabah akşam tretin gece)öneriyor doktor. :enbuyukkk:

merabalar..ben ne ilaçlar kullandım ne yöntemler denedim kullandığım ilaçların haddi hesabı yok aklımda dahi tutamam...yaşım 21 hala da çekiyorum şimdi ise sivilce yok izler çok.yüzüm kırmızı nerdeyse...ve artık yüzüme ilaç sürdüğümde vs vs ne yanma oluyo ne acı.sanki yüzüm uyuşmuş artık.limon sürdüğümde bile izli olan yerler yanmıyor...acaba artık yüzüm kullandığım ilaçlardan mı bilmiyorum ama çok direnç gösteriyo.artık çok sıkıldım bunlardann hiç mi geçmeyecekkkkk

adlar ben avene in cleanence k diye br kremini kullanıorum.için aha var ve cilt abakası günden güne soyup yeniliyor.ama gündüz kullanmamak gerekiyor çünkü güneş leke yapabilir.daha 10 gündür kullanıyorum ama sivilce izleri biraz azalır gbi sanki.bu arada başka bir yerde la roche posay in effaclr k kreminin de aynı işi yaptıgını ve kullananların çok memnun oldugunu okmuştum

la roche effaclr k ve h kullanıyorum uzun süredir ve sivilcelerimde gerçekten azalma var hatta bitti. sadece regl dönemlerimin öncesinde 1 yada 2 tane çıkıor ve sınav zamanı onun dışında sorunum kalmadı. birde bir cilt uzmanının verdiği ilacı kullanıyorum. leke ve çukurları kapatıyor jel şeklinde. hatta estetik ameliyatlarından sonra dikiş yerlerine de kullanılan bi jelmiş. dolgu yapıor resmen ve çok etkili

bendeki sivilceler hiç geçmiyor ne yapsam fayda yok çok yağlı yüzüm tenim kuru ama sadece yüzüm yağlı ne yapmalıyım

la roche effaclr k ve h kullanıyorum uzun süredir ve sivilcelerimde gerçekten azalma var hatta bitti. sadece regl dönemlerimin öncesinde 1 yada 2 tane çıkıor ve sınav zamanı onun dışında sorunum kalmadı. birde bir cilt uzmanının verdiği ilacı kullanıyorum. leke ve çukurları kapatıyor jel şeklinde. hatta estetik ameliyatlarından sonra dikiş yerlerine de kullanılan bi jelmiş. dolgu yapıor resmen ve çok etkili

merhaba kalopsia, dolgu yapıyor dediğin kremin ismi nedir acaba?

benımde alnımda ızlerı kaldı pembemsı catlak gıbı duruo alnım sankı yaa hofff:çok üzgünüm: bı ara arap kızı kremı kullandım cılttekı kızarıklıgı alıyo almıo deıl ama baska da bı ıse yaramıo:kızgın: kükürtlü sabun felan onlarda hikaye..
şu lanet sıwılce ızlerıni yok edecek hiç bi ilaç yok mu??

benımde alnımda ızlerı kaldı pembemsı catlak gıbı duruo alnım sankı yaa hofff:çok üzgünüm: bı ara arap kızı kremı kullandım cılttekı kızarıklıgı alıyo almıo deıl ama baska da bı ıse yaramıo:kızgın: kükürtlü sabun felan onlarda hikaye..
şu lanet sıwılce ızlerıni yok edecek hiç bi ilaç yok mu??

bepanthene krem geçirio izleri arkadaşım istersen bepanthene sayesinde sivilce ve sivilce izlerine son adı altındaki başlıkta yorumları okuyabilirsin a.s
inş faydası olur sanada :1hug:

Merhaba arkadaşlar...
Benimde ciltle alakalı sorunlarım hep oldu. 24 yaşını dolduracağım şu günlerde hala sivilce sıkıntısı inanılmaz mutsuz ediyordu beni. Üstelik benim sivilcem normal sivilceler gibi de değil... Sadece alnımda, isilik dökmüş gibi yada mecazi bi şekilde anlatacak olursak ; bulgur taneleri dökülmüş gibi pütür pütür görünümlü.. Sırf bunun için kullanmadığım ürünler kalmadı, avon, oriflame, yada doktor tavsiyesi ile bir sürü merhem... Aynı zamanda roccatuane diye ağır yan etkileri olan, ilaç dahi kullandım. 2 aylık bi tedavinin sonunda cildim gerçekten çok güzel olmuştu ki, bi kaç ay sonra yeniden aynı şekil olmaya başladı alnım... Biliyosunuz alnınız pürüzlü olunca ne kaşınız düzgün duruyor nede mesela ben kapalı bi bayanım ve yüzümüz genelde ön planda, bu sebeple nede eşarplar yakışıyor. Bu bakımdan çok mutsuzdum... 3 günden beri arapkızını kullanmaya başladım. Mavi kutulu olanı.. Henüz bişey söylemek için çok erken biliyorum fakat belkide psikolojiktir, yüzümü düzelmeye doğru yol alıyo gibi hissetmeye başladım. Zaman içerisinde sizlerle değişimleri paylaşacağım. Gündüz sabah kalktığımda sürüyorum, akşam saat 18:00 gibi, yani yatsı namazından sonra yüzümü yıkıyorum. Fakat sebamet denilen bi sabunla yıkıyorum. Benim cildim karma. Bu yüzden ph dengesini gerçekten korumam gerekiyor aksi durumda yağlı bi cilt olmamasına rağmen, yağlı gibide gözükebiliyor. Bu bakımdan hem günlük yüz temizliği bakımından hemde böyle gözenekleri kapatıcı, yoğun kremlerin ardından kesinlikle sebamed sabunu öneririm. Çünkü bu arap kızı cidden çok yoğun ve gözenekleri kapatması da muhtemel... Fakat arkadaşlar şu anda özel günümde olduğum için bu şekilde yapıyorum. Normalde gece yatarken sürüyorum sabah namazına kalktığımda sebamed sabunla yıkıyorum. ve inanın bana, öyle güzel bi dinimiz var ki, her vakit namaz için aldığımız abdest sebebiyle, yüzümüzü yıkamamızda, gece sürmüş olduğumu yoğun kremin, akabinde sabunla yıkanmasından sonra, gün içindede yüzümüzün sürekli devirdayim şeklinde temizlenmesi ve cildimizinde rahatlamasına sebep oluyor. Bu yüzden cilt sorunu olan arkadaşlarıma en büyük önerimde, gün içinde mümkün olduğunca yüzlerini bol su ile yıkamalarıdır..

Ve en büyük tedavi, cildimiz ve diğer rahatsızlıklarımız için "dua"... Dualarımızı eksik etmeyelim, inşallah Rabbimiz de akabinde tedavimizi neticelendirecektir..

Sağlıklı günler diliyorum...

arkdslar az önce 'cilt lekelerine kantaron yağı' topiğine yazdığım msgı buraya kopyalıorumm o topic eski brz sanırım burdan herkes rahatça görebilsin diee..umarım birilerine faydalı olabilirmm..yerimseniben
---------------
kızlarr sitede yeni sayılırımm.. günlerdr saç bakımı bölümünden biçok arkadastan cok faydalı bilgiler ögrendmmm.ve bnde birilerine yardımcı olabilmeyi umarak en son denedigim ve cok memnun kaldığım kantaron yağı hakkında topic açmak için cilt bakımı bölümüne geldmm. ama önce bi aratiym dedimm ve bu topic.i buldumm.yazdıklarınızı okudumm.bn sze deneyimimi anlatiim sorularınızın cvplarını ztn bulursunuza.s
kızlarr bnm yüzümde yıllardr gecmeyen sivilce izlerim wardıı, lisede flnn dayanamayıp sıktıgımm ve yıllar boyunca kurtulamadıgım resmen kırmızı izler..hep makyaj yapmak zorunda kalıodumm hatta cok ii kapatabilen bi fondoten olmadan dısarı cıkamıodum yanii. eczanelerden çok ürün kullandımm bu izlerin gecmesi içinn,ama hiçbiri dogru düzgün işe yaramadı.sonra bigün bi arkadasım tavsiye etti kantaron yağı kullan die.mrk ettim internetten günlerce araştırdım. snra etkisini görenleri okuyunca ztn doğal bişey denemekten bişey olmaz die düşünerek aldımm.. bitkisel sitelerden 'kırmızı kantaron' yağının sarıdan çok daha iyi ve etkili olgunu,sarının lekeleri gdermekte okdr etkili olmadığını okumuştumm. arkadasımda özellikle kırmızısını önermişti ztnn..bnde kırmızı aldım (özellikle belirtiorumm szde bnm gbi en cok bunu mrk etmişsinz sanırım)

hergece yatmadan önce yüzümü yıkadıktan snra, tonik fln bile kullanmadan kantaron yağını parmak uçlarımla önce lekeli olan yerlere hafif masajla iice yedirerek, sonrasındada tüm yüzüme ince bi tabaka halinde sürerek uyguladım.ve o şekilde uyudumm.bnce kesinlikle zararı yok hatta faydası war deneyin bakın görüceksiniz..ve ertesi sbh uyandıgımda yüzümün bebek cildi inanlımaz yumuşak oldugunu görünce kesinlikle devam etmeyee karar verdimm.
1 hafta boyunca düzenli bişekilde hergece dediğim gbi uyguladımm.ve kızlar sonuc mucize:dance:
bnm en bariz lekem,sol yanağımın tam ortasında taa lisedeyken dayanamayıp sıktığım bi sivilceninn kıpkırmızıı hatta bordo gbi bi izi vardı ve büyüktüde yani. berbat görünüoduu böle kan oturmuş gbiisenağlama
fondoten kullanmadan asla dısarı cıkamazdım dedgim gbi..
ilk günlerde sanki açıldıgını hissediodumm ama acaba psikolojik olarakmı die cok kestiremiodumm, ama 1 hafta sonunda gözlerime inamadımm.o izim resmenn pembeleşmişş ve cilt tonuma yakın bi renk olmuştuu:1shok: hatta annem bi sbh, ewde bile pudra flnmı sürüosun artık sen die sorunca mutluluktan havalara uctum diebilirmm:sm_cool: artık disarı çıkarken bilee sdce hafif bi pudra kullanmam yetio fondotenden kurtuldummmhihoyyyt yanii bnm deneyimim böyle kızlarr gercektenn ne varsa doğalda varmış..bn saçımdada cildimdede aynı şeyi farkettimm.pahalı kremlere okdr para dökmeye hiiiç gerek yokk:dilcikar:
buaradaa çoğunuz cildi yağlandırırmı die sormuşş.bnm cildim cok yağlı olmasına rağmen
hiç yağlandrmadıı hatta aksine dedgm gbi sbhları kalktığımda cildimm gayet mat ve bebeksi bi yumuşaklıkta oluoduu..deneyin derimm bi zararını görmezsiniz bnce, ben cok faydasını gördümm umarım szde faydasını görürsünüzz a.s.

offffffff! bıktım ben bu sivilcelerimdenn.. ergelige yeni girmiş kızlar gibi hala cildim mayın tarlası :KK43:
arap kızı aldım bi faydası yok 3 gun kullandım yanı daha sonradanmı faydasını gösteriyor ? nlur bana yardımcı olunn :KK43::KK43:

arkadaşlar geçen gün kozmetik mağazasındydım ve cilt uzmanı kadın bana ınnovanın toniğini ve nemlendricisini kullanmamı önerdi.cildinde lekelenmeler var dedi.karma bir cildim var.ismi tam olarak INNO-fade tonic&cream.ciltteki renk tonu farklılıkları ve pigment lekelerine karşı bir ürünmüş.ben almayı düşünüyorum.aranızda kullanan varsa bilgi verirse sevinirim

X