Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
mrb hanımlar; suna sumankayanın bir tarifini deeyin: bir çorba kaşığı yoğurt ve bir çaykaşığı kabartma tozunu haftada bir üsürün ve ovalayarak çıkrtın 8 hafta tekrarlayın .......

arkadaslar mustafa sandal demişti tereyagını hatırladığım kadar ben 1 aydır eczaneden aldığım afas isimli plingi evde kendım yapıyorum drllar bunu evde yapmanız ıcın verıyorlarmıs ben dr danısmadan aldım ve kullanıyorum izlerım icin her aksam surulmesı gerekıyor ben 4 gece surup 1 hafta ara verıyorum sonra tekrar baslıyorum daha ılacım bıtmedı bıtınce ne olacak bakalım cıltte soyulmalar basladı kızarıncada bepanthen krem suruyorum afasın fıyatıda 100 ytl internettten arastırabılırsınız daha evvel guzellık merkezınde pling yaptırmıstım bunun aynısı gıbı evde uygulamak bana daha uygun geldı sız:sm_cool: yınede arastırın ılacı ben korkususum elıme ne gecerse denıyorum sımdı sıra afasta

blackgirl,,imex in sivilceleri kurutma özelliği var zamanla düzelmesi lazım kendimde kullanıyorm özellikle gece yatarken sür.silvex losyon genelde vücuttaki sivilceler için öneriliyor.imex ten fayda göremediysen benzamycin kullanabilirsin o da harika bir ürün

doktor kontrolünde kullanmakta fayda var tatlı kafana göre alma sakın..ama sivilcelerin çok köklüyse imex pek işe yaramaz benden sölemesi

merhabalr banada doktor kımyasal piilngi onerdı ama tam hastaneye yaptırmak için gıttım kımyasal dedıler daha gençsın yuzunu bozma denılınce bende vaz geçtim

blackgirl,,imex in sivilceleri kurutma özelliği var zamanla düzelmesi lazım kendimde kullanıyorm özellikle gece yatarken sür.silvex losyon genelde vücuttaki sivilceler için öneriliyor.imex ten fayda göremediysen benzamycin kullanabilirsin o da harika bir ürün

saol canım pes etmek uzereydım ama ımexle sıvexe dewam edıyım

bunu burada başka bir yerede yazmıştım,buraya tekrar yazıyorum.Arkadaşlar,uzun süredir yazdıklarınız okuyorum.benimde cildimde güneş lekeleri ve sivilce izleri vardı.bir sürü şey denemiştim ama geçmemişti.sonunda bir sağlık sitesinde okuduğum birkaç şeyi uygulamaya başladım.çok faydasını gördüm.şimdi cildim bembeyaz,lekelerim kayboldu.siyah noktalarım geçti ve yüzümdeki gözenekler sıkılaştı.sizlerle paylaşayım uyguladığım şeyleri.Önce annemin kış için hazırladığı değişik bitkilerden oluşan çayı(ayva yaprağı,adaçayı,mercanköşk,nane,kekik vs.) demledim ve buhar banyosu yaptım yüzüme(sadece adaçayı bile olsa yetiyor).ardından peeling yaptım(bunun için oriflameden aldığım bir peeling kremini kullandım) ardından bunu ılık suyla yıkayıp en son soğuk su attım yüzüme bir kaç kere.daha sonra salysilic asid içeren bi nemlendirici krem sürdüm(loreal'in yağ içermeyen bir nemlendiricisi var bunun için.kutusu mavi.içeriğindeki salysilic asid gözenekleri sıkılaştırıyor ve yağ içermediğinden sivilce oluşmasını önlüyor).
bu işlemleri üç günde bir uyguluyorum.ama her gece yüzümü sabun içermeyen bi temizleyici jelle yıkayıp,yine bu nemlendirici kremden sürüyorum.benim cildim çok hassas,ne denesem sivilce yapıyordu.artık çok huzurluyum.inanın çok faydalı oldu,29 yaşında olduğum halde çok genç gösteriyorum.sizde deneyin arkadaşlar,memnun kalacaksınız...

Arkadaşlar annem dün ibrahim saraçoğlu ve marankilerin kitaplarından almış. Benimde yüzümde kalan yara izleri vardı. Orda diyor ki;

Bir bardak suyun içine bir tutam tarçın atıp kaynatın. Sonra süzüp suyunu pamuk yardımıyla sabah akşam yaralı bölgeye sürün. Devamlı yapımdan sonra geçecek...

Bende çay tabağına biraz su attım bir çay kaşığı da tarçın attım. Karıştırdım karıştırdım... Sonra yüzüme boydan boya pamuk ile sürdüm. [süzmedim hiç] 20 Dakika kadar sonra kurudu. Sonra biraz daha bekleyip yıkadım. Yüzüm yumuşacık oolduuu öncelikle kıpkırmızı oldu, üstelik esmerim.... Sonra yavaş yavaş normal rengimden biraz daha açıldı. Yaklaşık on dakika sonra güzel bir yüzüm oldu. Bu gün devam edecektim ki dedem vefat etmiş.. O yüzden kaldı. Her neyse arkadaşlar tavsiye ederim:...

Not: Arkadaşlar öncelikle tarçınlı suyu bileğinize sürüp bekletin. Alerjiniz olabilir. B ir gün sonra bileğinizde herhangi bir şey yoksa ondan sonra yüzünüze de sürebilirsiniz. Seviyorum sizi.

Merhaba arkadaşlar!
Sivilceler ve izleri için yaklaşık 8 ay önce doktora gittim.imex ve isotreksin verdi.4 ay kullandım.sivilceleri ve izleri neredeyse tamamen yok etti fakat kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar çıktı.1,5 ay önce yine doktora gittim.bu sefer isotreksin ve akniloks verdi.yüzüm yavaş yavaş düzelmeye başladı ama ilacı kullanmayı bırakınca eski haline döner mi yine bilemiyorum. Inşallah öyle olmaz.ayrıca bu ilaçlar cildi aşırı derecede kurutuyor:KK43: bu ilaçları benden başka kullanan var mı aranızda?

ben ısotrexin kullanıyorum 4 aydır nerdeyse. ilk başlarda pek etki etmiyo gibi geliyodu ama bırakmadım yinede. suan gercekten de sivilcelerım kalmadı adet dönemimde sivilce çıkmadı en cok ona sevindim . zaten benim sorunum sivilcenin cok olusu degil sivilceden sonra iz kalması. ama 1 haftadır cildim acayip kuru .kremden sanırımmm ama her elimi yüzüme degdigimde elim yaglanırdı o derece yaglı bi ciltten bu derece kuru bir cilt . ilac demek ki 3 aydan sonra etki gösterıyo. ama tavsiye ederim .birde ben birgün kullanıp birgun kullanmadım cok kuruluk olmasın diye. kullanmadıgım aksam ise TRİO EXPERT isimli bi krem diyemiycem aslında su gibi bişey kullandım. bu izler içindi. gercekten buda faydalı eski izlerimin renginde açılma oldu

Kızlar merhaba,
Ben biyerde lancome'un kimyasal peeling yerine geçen bir ürünüolduğunu duydum ama adını bilmiyorum,bu ürünün adını bilen varsa yardımcı olabirmi?Çünkü etrafımda kimyasal peeling ten mutlu olan kimseyi duymadım,mutlu olan varsa bana Ankarada bir yer önerebilirmi?

tsk/ ederim molihua ilgin için saol..kimse cevaplamicak sandım, saol =)

bu arada sLm CRNN, diane35 demişsin banada doktorum aynı ilacı verdi.. simdi kararsız kaldım yahu =) napsam kullansam mı kullanmasam mı.. korkuyorum yan etkilerinden açıkçası ama bi yandan da bnm denemediğim kalmadı ilaç olarak, roaccutane'ı kullanalı bnm neredeyse 2yıl oldu ama ben faydasını görmediğim gibi hala da bu sorunumdan kurtulamadım garantisi yok yani.. bana öle demişlerdi hahah =) son çarem diane ozaman gözümü karartıp başlicam bakalım nolucak :KK66:

Merhaba arkadaşlar!
Sivilceler ve izleri için yaklaşık 8 ay önce doktora gittim.imex ve isotreksin verdi.4 ay kullandım.sivilceleri ve izleri neredeyse tamamen yok etti fakat kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar çıktı.1,5 ay önce yine doktora gittim.bu sefer isotreksin ve akniloks verdi.yüzüm yavaş yavaş düzelmeye başladı ama ilacı kullanmayı bırakınca eski haline döner mi yine bilemiyorum. Inşallah öyle olmaz.ayrıca bu ilaçlar cildi aşırı derecede kurutuyor:KK43: bu ilaçları benden başka kullanan var mı aranızda?
İsotrexin bende kullanıyorum.

hmm o kadar uzun zamandır leke ve izlerle savaşıorum ki, elimde birsürü doğal yöntem var ..ama unutmayalım bu gibi şeyler her insanın cildinde farklı reaksiyon gösterir..bana yumurta akı yaramadı meselaa..kendinizde bildiğiniz alerjik duruumlar varsa uygulamanızı tavsiye etmem.. ama paylaşmak isterim :)

sivilcelerle savaşmak için; A vitamini; havuç, yeşil biber, elma ve papaya tüketin.
leke ve izler için; çinko; ceviz, ay çekirdeği, istiridye,
cildin nem bariyerini korumak için; omega 3 ve omega 6; omega 3; ton balığı, yeşil yapraklar, bal, kabak çekirdeği/ omega 6; susam, ay çekirdeği, sebze yağları, ceviz, fındık ve badem

bunları da eklemek istiyorum =)
2 kaşık yoğurt'a 1 paket kabartma tozu ekle, yüzünde beklet kuruyunca ovalayarak çıkar
kayısı yağı cilde iyi geliyormuş..
sivilce için; 1 çay kaşığı pudra, 1 dövülmüş aspirin ve çeyrek limon suyunu karıştırıp sorunlu bölgeye uygulayın.
izler için; 1 yumurta akını, 1 çay kaşığı limon suyunu ve aynı ölçüde balı, 2 yemek kaşığı pastane mayası ile karıştırın. 20 dk cildinizde bekletin ve yıkayın.
yumurtaya alerjisi olanlar denemesin =)

Isotrexin kullanan arkadaslar dikkat;

ben isotrexini bir yila yakin bir sure bayila bayila kullandim, herkese tavsiye ettim ve halen ediyorum ama uzun sure kullanilmamasi gerekiyor zira bende asiri tuylenme yaratti, soyleki kaslari bile dogru duzgun olmayan hayati boyunca kil tuy sorunu olmamis benim yuzumde sakallar cikti daha dogrusu ben cok abartigimdan boyle diyorum ama herkes rahatlikla olusan farki gorebiliyor, biyik konusunda da ayni sikayetim var, alnimda tuylenme olustu... daha ne olsun! bir aya yakindir kullanmiyorum ama biz uc kiz kardesiz ve kardeslerime hala kullandiriyorum cunku ilac gercekten muthis benim gozeneklerimi daraltti, izlerimi gecirdi, sivilcelerimi yok etti.. ama icerigindeki A vitaminini fazla alinca killanma oldu o da ayri.. haberiniz olsun:)

Isotrexin kullanan arkadaslar dikkat;

ben isotrexini bir yila yakin bir sure bayila bayila kullandim, herkese tavsiye ettim ve halen ediyorum ama uzun sure kullanilmamasi gerekiyor zira bende asiri tuylenme yaratti, soyleki kaslari bile dogru duzgun olmayan hayati boyunca kil tuy sorunu olmamis benim yuzumde sakallar cikti daha dogrusu ben cok abartigimdan boyle diyorum ama herkes rahatlikla olusan farki gorebiliyor, biyik konusunda da ayni sikayetim var, alnimda tuylenme olustu... daha ne olsun! bir aya yakindir kullanmiyorum ama biz uc kiz kardesiz ve kardeslerime hala kullandiriyorum cunku ilac gercekten muthis benim gozeneklerimi daraltti, izlerimi gecirdi, sivilcelerimi yok etti.. ama icerigindeki A vitaminini fazla alinca killanma oldu o da ayri.. haberiniz olsun:)

bende kullandım isotrexin diorum bu alnımdaki tüyler nie oldu =) saol bilgin için =)
ama bana senin kdr yaramadı :çok üzgünüm: izlerim ve sivilcelerim olduğu gibi duruyo.. ama şuna inanıyorum.. ilaç kullandığım sürece benim izlerim çıktı.. kendi haline bıraktığımda iz filan olmuyodu.. bilmiorum doğru bi tespit mi ama.. ?:uhm:

X