Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
ahah ya benimde bişeyler kullanıyorum sanki biraz düzeliyo diyorum tamam bu kez gececek duzenli kullanıyorum bi hafta sonra bakıyom yine eskisi gibi kayısı sabunu gülsuyu bebak ideal krem ımex sivex niya derme nadixa isotrenix clean clear akne onleyıcı daha aklıma gelmeyenlerde var belli süreden sonra basa donuyorum anlamadım ki:kızgın:senağlama bi aklımda bosver hiç bişey kullanma diyo napsam ki:1no2:

size bi maske önerebilirim arkadaşlar haftada 1 yapılcak 3 tane cilek,1tatlı kaşığı bal,1tatlı kaşığı yoğurt,1yumurta sarısı,2 tatlı kaşığı yulaf unu koyup karışrın krem kıvamına gelince yüzünüzün heryerine sürün ve 30 dk bekleyip ılık suyla yıkayın bu lekeler sivilceler için süper bi maske tavsiye ederim.sağlıklı günler arkadaşlar

ben bugün üye oldum bu kulübe dün arkadaşımdan duydum.
malesef benimde sizler gibi ergenlikte başlayıp hiç tükenmeyen sivilce sorunum vardııı.
vardı diyorum çünkü artık yoklar.
bir çok doktora gittim, cildimi soydurdum, düzenli her hafta cilt bakımına gidiyordum. sonra bir gün arkadaşım ist/k.çekmecede bulunan kızılayı tavsiye etti ve gittim.
doktor bana AKNE GUN isimli bir yıkama jeli verdi onun yanında da gündüz ve gece kullanacağım iki kem verdi. düzenli kullandım ve süper sonuç sivilcem kalmadı tabii regl dönemlerimde 2-3 tane çıkıyor malum çikolata çok yiyorum o yüzden ama süper bir jel ve kremler. herkese tavsiye ederim...kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

3 aydır tretin kullanıyorum sonuç harika 6 ayda sivilce izlerimden kurtulucam galiba :sm_cool:

Son düzenleme:
canım bu mevsimde kullanmak sakıncalı diyorlar ben de arada bi kullanıyorum ama 50 faktör güneş koruyucu süreden çıkmıyorum dışarı yada sürünce hiç çıkmıyorum canım sen ne zaman başladın bu tretin e ..

sadece gece yatmadan önce sürüyorum yani günde 1 kez ama cok etkili sivilce izlerinde

Bendede sivilce izleri vardı. Yapmadığım şey kalmadı hiçbir sonuç elde etmedim. En sonunda cildiye doktoruna gittim. Tek seans peeling uyguladı cildim soyulmadı bile. Çünkü en düşük dozajını kullandı. Ne kadarda kurtulabilirim dedim. Doktor tek başına peelingin etkili olmayacağını söyledi. Lekeler için diacneal krem verdi. Ayrıca cildim yağlı ve T bölgesinde gözeneklerim açıktı. Sıkılaştırıcı ve temizleyici olarak avene cleanance losyon verdi. Diacneal krem peeling etkisi yaparak 15 gün boyunca cildi soyuyor. Yanında bepanthene krem kullanmamı önerdi. Sabahları yüzümü yıkayıp losyon ile sildim. Gün içinde bepanthene sürdüm yumuşatması için. Yatarken yine yıkayıp önce losyonla silip ardından diacneal kremi sürdüm. Şuan lekerimden kurtuldum ve cildim ışıldadı yumuşacık bil cilde kavuştum. Arkadaşlar size tavsiyem kesinlikle doktor kontrolünde tedavi olun. Kendiniz bir şeyler yaparak veya duyduklarınızdan yola çıkarak birşeyler denemeyin. Çünkü herkezin cilt yapısı ve leke durumu farklıdır.

yaklaşık 15 yaşımdan beri sivilce problemi yaşıyorum:sinifsinif: kırmızı kırmızı sinek ısırığı gibi çıkar sivilcelerim ilk 16 yaşımda doktora gittiğimde eczanede hazırlanmış alkol içerikli bir solüsyon, sebamed sabun ve yine eczanede hazırlanan gece yatarken sürmem için krem vermişti aslında roaccutane vermek istemişti ama o zaman yaşım küçük olduğundan vazgeçti. ve bu yöntem işe yaramadı ardından öss dönemimde tekrar aşırı yoğunlaştı tekrar gittim roaccutane verdi 3-4 ay kullandım ama bende aşırı sinir stres yaptı ben de aman geçti nasılsa deyip kendi kendime tedaviyi yarıda kestim salaklık yaptım:bbo: aman siz kesmeyin :1no2:neyse bu beni 1 yıl falan götürdü tek tük çıkıyordu sonra yine alevlenince roaccutane için doktora gittim kolestrol yüzünden vermedi diyet yap gel dedi benzamiycn imex falan kullandırdı kolestrol de düşmedi gene aradan 2 yıl geçti bu aralar çoğalınca tekrar gittim roaccutane isteyeyim dedim bu sefer önce kükürt sabunu tetradox hap ve gece için özel solüsyon verdi (bu arada kükürt sabunu fena kurutuyor yağlı ciltlere tavsiye ederim) 15 gün sonra gittim bu sefer yosun sabunu tetradox ve soyucu krem acnelyse verdi (acnelyse kullanırken kükürt içerikli ürün kullanılmaması gerekirmiş) yüzüm kurudu ama bu acnelyse yüzünden çenemdeki 3 sivilce kızarıp kocaman oldular sinir oldummafoldumben valla bir ay daha sabredicem inşallah geçer aksi takdirde diyet de yapıyorum kolestrol bi düşsün gidicem roaccutane kullanmaya başlıcam.
amma uzun süreli tedavilerden geçmişim kaydirigubbakcemile3 hepinize bol sabır diliyoruma.s.

Ben acnelyseyi 3 ay kullandım ve ınanılmaz buyuk sıvılceler vardı yuzumde. Her daim kıpkırmızıydı ve gunde en az 1 tane yenısı cıkıyordu. Acnelyse kullanmaya basladıgımda yuzum daha kızardı ve sıvılceler ıyıce azıtmıstı, moralım cok bozuktu ama devam ettım, cunku acnelyse ılk ay ole bır yan etkıye sahıptı.Mart 1 de basladım ve Mayıs 31 de bıtırdım. Gunde ıkı kere tum yuze uyguluyordum, ustune de bepanthene merhem suruyodum su an yemın ederım dogru duzgun sıvılce cıkmıyor, herkes roaccutane mı kullandın dıye soruyor. Leke tedavısıne basladım tca peeling yapıyorum. hatta 2 gun once 3. seansımı yaptım. 6. seanstan sonra tum sonucları yıne paylasıcam.

evet supremum acnelyse'nin yan etkileri var ben de de ilk haftada feci sivilce çıkarttı deliriyodum ama pes etmedim bi de bu acnelyse yanık yapıyor yaa yüzüm resmen güneşten yanık gibi kıpkırmızı dışarı çıkarken 50 faktör koruyucu sürüyorum ama sivilcelerimi kuruttu yine de acnelyse. geçen gün yine kontrole doktora gittim gündüz için cleocin verdi gündüzleri onu sürüyorum feci yakıyor mafoldumben ve tabi akşamları acnelyse hala çıkan sivilce var dedim doktora o da doktor 2-3 ay sabret dedi inşallah geçer:Saruboceq:
sanırım en önemlisi bu sabır sabır sabır yerimseniben

benım sıvılcelerım kocaman ve ıltıhaplıydı butun yuzum kıpkırmızıydı. acnelysenın de soyma etkısı oldugu ıcın gelecekte cıkacak sıvılcelerı de cıkardı oh yuzum gozukmuyordu, bır de mılletın psıkolojık baskısı yok mu sınır oluyordum. Ay cok kotu olmus cıldın falan dıyorlardı, aglıyordum. sımdı cıldım puruzsuz deıl kabul edıyorum ama sıvılce cıkmıyor ve benım cıldımdekı tum sıvılcelerın 3 ayda bıtmesı mucıze gb herkes roaccutane mı kullandın dıyor.. ben bolca suruyordum acnelyseyı ustune de bepanthene merhemı boca edıp yatıyordum.. Sanada gecmıs olsun eylule kadar tahmınımce cıldınde sıvılce kalmaz sabret tatlım:)

off off acnelyse benıde mahvetmıstıı yuzumde kocaman kocaman sıvılceler cıkmıstı morelım 0 olmustu bende bırakmıstım gercı ondan öncede tretin kullanıyordum bıraz olsun duzeltmıstı yuzumu.. öss den dolayı bende de azdı sıvılceler suan tülişin formulunu uyguluyorum 1 hafta falan oldu hafıften hafıften toparladı yuzum ...bır de tetradox ıcıyorum.. doktra ver dedım roc. veya zoretanın vermedııııÇok üzgünüm çoookgerek yok senn yuzune dedı dedm suraya yazacagnız 2 krem kesın benm ewde vardır kullandıklarımdan grek yok dedım cıktım off ben artk kokten kurtulmak ıstıyorum yaa :KK43:( sıvılcelı ınsann psıkolojısını bıtekk sıvılcelılerr anlar kızlar yaa... mıllete kolay bsy gelıoo ama ben cok takıyorum :KK43: tetra kullanıp fayda gören var mıı yaa umarım işe yarar

hiçbiri bi işe yaramıyor,emin olun ben hepsini kullandım..en güzeli aynısefa kremi..sivilce izlerimi 3 hafta bile sürmeden geçirdi.hem de 5 - 6 yıllık izler...ama sahtesi çok dikkat edin derim...

neredeyse bir aydır tedavi gören biri olaraktan tedavime dahil bir şeyler daha eklemek isterim 3 kere gittim doktora. 20 gün falandır da acnelyseyi kullanıyorum hala sivilce çıkmaya devam ediyor bu çok sinir bozucu ama gözeneklerim küçüldü çok şaşırdım. ve doktor belki doğum kontrol hapı tedavisine geçeriz dedi bu konuda da emin değilim fisfisfis
her neyse beğenmeyeni çok var ama sonuçta insan kendine yarayan tedaviyi ancak deneyerek buluyor. acnelyse kendi adıma konuşacak olursam bu güne kadar kullandığım onca ilaç arasında en iyisi diyebilirima.s

arkadaşlar herşeyden önemlisi sabır ben de 7 senedir uğraşıyorum sonucu geçen sene aldım.bu süreç zarfında ben de sizin gibi kızarınca kuruyunca ya da geçince pes ediyordum fakat bu son gittiğim tedavimi aksatmamaya karar verdim.ayrıca çok da ağırdı 5 kutu antibiyotik 2 tane eczanede hazırlanan merhem,isotrexin,imex ve özel bir tonik kullandım.dediğiniz gibi isotrexin aşırı derece de yakıyor,kızartıyor derindeki sivilceleri bile çıkartıyor ama inanın çok güzel temizliyor..ayrıca yüzün tek bir katman haline gelmesinde de büyük etkiye sahip..imexde cildin rengini oturtuyor ki zaten kendi de fondöten gibi bir renge sahip.ben şimdi ek olarak yüzümü saf gülsuyuyla siliyorum,üzerinde de (buz kalıplarına sodayı döküp donduruyorum) sodalı buzları gezdiriyorum..bi yandan da imexe akşamları devam..doktoruma 7 aydır kontrole gitmedim şimdi tekrar gideceğim fazla olmasa da leke ve çukurlarım var için gelişmeleri de buraya eklerim.

sevgiyle kalın =)

ya arkadaşlar benim kollarımda ve sırtımda sivilce izleri var hiç oynanamadım ama iz kalıyor öleee napcam ben nası geçiçek onlar varmı bi bildigi

X