Saç Rengi ve Saç Boyama Siyah mavi saçım 1 haftada aktı

Lilith-Sama

Şirin mi Şirin bir Patates..
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2014
198
86
Merhaba herkese siyah mavi sac rengine 1 2 hafta once kuafore boyattim cok harika muthis bir renkti fakat sicaktan midir mumkun oldugunca 2 gunde bir yapiyorum sacim akmasin diye ama 1 hafta 1.5 hafta sonrasi saclarimin dipler ile uclar arasinda kalan govdemi desem orda alttaki tonum kahve balimsi ton ortaya cikmaya basladi diplerim koyu uclarim super ama ortalari ilginc bir tonda siyah bildigimiz akmaz dedigimiz akmasi sasirtti ısıktada belli oluyor birine daha sordum ayni cevabi aldim sizce neden oldu anlayamadim bir turlu

2 günde 1 saç yıkamak zaten çok. Saçın kendi yağıyla da biraz beslenmesi gerek sonuçta.

Belki kaliteli boya kullanmamıştır. Sadece mavi/yeşil tonda olsaydı renginiz onlar zaten çabuk akıyor derdim. Ama mavi-siyah boyanın çabuk akması için kalitesiz boya kullanmış olması gerek.

2 günde 1 saç yıkamak zaten çok. Saçın kendi yağıyla da biraz beslenmesi gerek sonuçta.

Belki kaliteli boya kullanmamıştır. Sadece mavi/yeşil tonda olsaydı renginiz onlar zaten çabuk akıyor derdim. Ama mavi-siyah boyanın çabuk akması için kalitesiz boya kullanmış olması gerek.
Birde sacim cok islem gormustu boyamadan once 2 aya yakin boyasiz birakip boyamistim kahverengiydi boyle bal rengi gibi acik tonda onun ustune boyattim acaba diyorum sacim boyayimi kabul etmiyor diye dusunmekten uzulesim geliyor

O tarz renkler çabuk akan renkler sıcak önemli değil yani,duş alırken saçlarını ılık suyla yıka ve benim kullandığım bir şampuan var boyalı saçlar için ve garantisini veriyorum kırmızı saçı 2 ay dayandırdı İnsight-Boyalı saçlar için şampuan yaz internette bulursun ,kuaförüm önermişti bana da.

Ben çözümü bilmiyorum ama aynı şeyi yaşadığımı belirtmek istedim. Saçlarım gri bir ara dip boya yapmamak için üstleri koyu renk yapıp ombreli kullanmayı düşündüm bildiğiniz en koyu siyahla boyadım mavi siyah falan da değil, hatta korktum fazla koyu oldu akmayacak diye 1 haftaya aktı gitti eski gri açıklığına döndü sanırım saçımızı çok açtırdığımız için oluyor

saclarımı pembe yaptırdım 3 haftaya aktı benım kı
suan sıyah ama dogumdan 3 5 ay sonra tekrar boyatırım dıye dusunuyorum
renklı boyalarda cila şart

Ben 2 ci renk değişimimde saçimda mavi siyah vardi mavileri akardi ama daha uzun surerdi ve cokta kahve tonuna acilmazdi ya boya markasi ucuz kuaforun ki yada yeshy nin dedigi gibi cok oynadigimizdan ben o siyahtan evde kendim dondum ustune sarı kizil kahve yine siyaha geldim haliyle oryal değmiş sac cok farkediyor

saclarımı pembe yaptırdım 3 haftaya aktı benım kı
suan sıyah ama dogumdan 3 5 ay sonra tekrar boyatırım dıye dusunuyorum
renklı boyalarda cila şart
Allah sağlıklı tatli bir bebek nasip etsin :) hamilelik zamaninda boyalar evet biraz sorun cıkarıyor kimyasalmis emzirme donemi felan siz daha iyi bilirsiniz tanidıgim bir bayan vardi oda koyu renkli boyuyordu olia bitkisel boyayi tercih ediyordu ama en iyisi boyamamak bitkiselde olsa allah korusun zararı olabiliyor. Ayrica aynen siyah ozellikle parlakligini cok yitiriyor heleki yaz aylarinda deniz tuzlu suda dahil olursa iyice mahfediyor

denize felan gittinmi ?? gunestende olabilir veya iste cok yikamamtan benim sacimda gri ve cabuk acildi grimsi kalmadi diye bilirim
Yok gitmedim gecen carsamba gunu boyamistim bu cuma banyodan sonra bir baktim govde kisimlarinsa hafif kahvelik var resim koyabilirsem koyarım kisacasi 1 hafta oldu yada 1.5 hafta

20160731_014636.jpg
uclarla dipler gayet koyu ama gel geleli ortalar yokmu 2 ciside boyattigim gun
20160719_183548.jpg
:KK61:

Yok gitmedim gecen carsamba gunu boyamistim bu cuma banyodan sonra bir baktim govde kisimlarinsa hafif kahvelik var resim koyabilirsem koyarım kisacasi 1 hafta oldu yada 1.5 hafta

bendede cok cabuk akma oldu kisa bir surede hatta hevesimi alamadan eski rengine dondu diyebilirim galiba zor renkler oldugu icin bilemedim bende

bendede cok cabuk akma oldu kisa bir surede hatta hevesimi alamadan eski rengine dondu diyebilirim galiba zor renkler oldugu icin bilemedim bende
Ilk normal sacima acmadan bakir yapmistim sonra ayni yerde siyah mavi boyattim sacimdan mavisi akti siyahligi kaldi ama gel gelelim sariya dusup oryal vurduktan sonra ustune istedigim sari olmadi gittim kizil hevesim oldu kizilda bu sekilde akti kafamdan o daha berbatti 2 ci gunde bu hali almisti boyadiktan sonra yikarken zaten ayri biseydi surekli akiyodu hic tutmadi sonra 2 ay bekledim kahveye dondum 2 ay icinde somon rengine burundu sacim cok tuhaf oldu gittim orta tonlarda kahve boyadim oda kizillari pek kapamayinca diplerimde renk oturdugu icin kotu gozukuyodu mavi siyahtan donmek en buyuk hatamdi tekrar doneyim dedim oda boyle oldu :KK43:

sacin cok islem gordugu icinde olabilir ama boyle akintiyi ilk gordum benimkinin tonu cok acildi bundan onceki sac rengim platin sarisiydi ustune gri attirdim ama cok cabuk eskiye dondu simdi tekrar atircam

sacin cok islem gordugu icinde olabilir ama boyle akintiyi ilk gordum benimkinin tonu cok acildi bundan onceki sac rengim platin sarisiydi ustune gri attirdim ama cok cabuk eskiye dondu simdi tekrar atircam

Platin saçınızı 11'e getirip beyaza nötrlemeleri lazımdı bu işlemi yapmadıkları sürece gri çabuk akmaya devam eder 3-4 yıkamada platine dönersiniz :/

Birde loreal palette serisinden alip evde kendim boyamayi deniyim diyorum eger ucuz bir marka kullandiklari icin aktiysa ortaya cikar ayni akma onlardada olursa buda sacimin islem gormesinden kaynakli oldugu anlaslyor galiba bu renk uyumsuzluguylada insan disari cikamiyor heleki siyah yani toz olsa ustunde belli olabilicek bi renk platin sarisi cok istedimde elde edemedim birde benim 3 gunde cok cabuk diplerim acilıyordu istedigim tarz olmadi ama platin sarisi gri cok harika renkler kullanimi cok zor surekli bir makyaj hic yoktan yuze tonlama gerektiren renkler

Birde loreal palette serisinden alip evde kendim boyamayi deniyim diyorum eger ucuz bir marka kullandiklari icin aktiysa ortaya cikar ayni akma onlardada olursa buda sacimin islem gormesinden kaynakli oldugu anlaslyor galiba bu renk uyumsuzluguylada insan disari cikamiyor heleki siyah yani toz olsa ustunde belli olabilicek bi renk platin sarisi cok istedimde elde edemedim birde benim 3 gunde cok cabuk diplerim acilıyordu istedigim tarz olmadi ama platin sarisi gri cok harika renkler kullanimi cok zor surekli bir makyaj hic yoktan yuze tonlama gerektiren renkler

Fikrin değişirse bu konuda olamadım ama en azından platin ve gri konusunda yardımcı olabilirim. :)

Platin saçınızı 11'e getirip beyaza nötrlemeleri lazımdı bu işlemi yapmadıkları sürece gri çabuk akmaya devam eder 3-4 yıkamada platine dönersiniz :/

tsk ederim bu yazdigini kuaforume anlatmaya calisacagim ben yurt disinda yasiyorum ve aciksasi burda kuaforlerin yaptiklari islemleri cok begenmiyorum evet cok cabuk akti zilver sampuani kullaniyorum haftada 1 x felan onunda etkisi olabilirmi ??

X