Siz ablanizdan kıyafet istermiydiniz?

Çocuğun yediği içtiği helal giydiği haram derler. Gerçekten çok hızlı büyüyorlar. Maddi durumunuz önemli değil dolapta kalacağına başka çocuğun üstünde olsun. Ben ablamın kızından aldım çoğu şeyi öyle hızlı büyüdüler ki etiketli kıyafetlerden şimdi doğacak kızıma kalan bile var.

Çok enteresan şekilde ben doğum yaptıktan sonra orada bir kadınla tanıştım o kadında kadınlar kulübünden uye.
Laf lafı açarken benim esimin akrabası kız çocuk doğurdu bayağı maddi durumu kotuydu.
Denk geldi onunda kızının bayağı küçülmüşu vardı yepyeni ondan aldım o fakir aileye götürdüm.
Yani bunları konuşuyor olmak bile ayip.

Kardeşim istese seve seve veririm. Yalnız ablanız belki başka çocuk düşünüyor olabilir. Belki ondan teklif etmemiştir. Siz isteyin temiz kullanır geri verirsiniz ne olacak sanki.

Çok rahat isterim. Üstündekileri istemiyorsunuz ki, küçülenleri istiyorsunuz. Maddi durumum iyi olsa bile çok rahat teklif ederim.

Soru çok saçma gibi göründü sanırım özür dilerim düşündüm ama kısa ne yazacağımı bilemedim. Sorum şu ki maddi olarak kötü bir durumda olsanız ablaniz veya kuzeninizden veya teyzenizden çocuğun küçülen kıyafetlerini istermiydiniz?.
Maddi olarak herkes gibi veya herkesten bir tık altta sıkıntı yaşıyoruz. Ve bu yaz çocuk için büyük bir alışveriş yapamayacağiz yani giyim kuşam olarak. Saydığım gibi mesela ablama veya kuzenime hepsinin bir yaş büyük çocugu var o yüzden bunları örnek veriyorum. Onlara senin çocuğun küçülen kıyafetlerini ne yaptın bana verir misin demem sizce ayıp kaçar mi?.
Kırıcı yorum yapmazsanız çok sevinirim utanarak soruyorum çünkü. Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.
Tabii ki ben kullanıyorum başkalarının kıyafetlerini aynı şekilde bana olmayan çocuğuma küçülenleri de veriyorum arkadaşlarıma çevreme.

Valla ben çevremde biri olsa da istesem diye bakıyorum, bi arkadaşım verecekti o da gelemedi bi türlü

Soru çok saçma gibi göründü sanırım özür dilerim düşündüm ama kısa ne yazacağımı bilemedim. Sorum şu ki maddi olarak kötü bir durumda olsanız ablaniz veya kuzeninizden veya teyzenizden çocuğun küçülen kıyafetlerini istermiydiniz?.
Maddi olarak herkes gibi veya herkesten bir tık altta sıkıntı yaşıyoruz. Ve bu yaz çocuk için büyük bir alışveriş yapamayacağiz yani giyim kuşam olarak. Saydığım gibi mesela ablama veya kuzenime hepsinin bir yaş büyük çocugu var o yüzden bunları örnek veriyorum. Onlara senin çocuğun küçülen kıyafetlerini ne yaptın bana verir misin demem sizce ayıp kaçar mi?.
Kırıcı yorum yapmazsanız çok sevinirim utanarak soruyorum çünkü. Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.
Maddi durumum kötü degil yani istesek alırız ama buna rağmen yengem den istiyorum çünkü bana vermese başkalarına dagıtıyorum demişti çok fazla kıyafet aldıgı için çocuk 1 2 giydikten sonra küçülüyor temiz yeni duran kıyafetler boşa gitmesin diye de bana veriyor bende evladıma giydiriyorum böylece israf olmuyor bizde ekstra masraf yapmıyoruz

Ben de kızıma kardeşimin oğlundan kalma tişört pijama eşofmanlari evde giydirdim. Elbise etek külotlu çorap aldim dışarıda giydirmek için. Simdi kardeşimin kizi oldu bütün elbise corap tişört mont ayakkabı ne varsa tuttum hepsini verdim. Oğlum oldu kardeşimin eltisi dünyayı vermis valla alsam alamazdim o kadar corabina zibinina gomlek pantolon sort pijama ev ayakkabısı normal ayakkabı yaa kiz papyonuna kadar koymuş daha ogluma doğru düzgün bir şey almadim bile. Allah razı olsun bir de öyle bir denk geldi ki aralarında 3 yaş var ama ayni ay doğumlular her sey mevsimi mevsimine. Giydirdim tertemiz, şimdi küçük olanlari topladim eşimin arkadaşınin hanimi hamile oğlu olacak ona götürdüm. All bakk kaç çocuk büyüdü hepsi yepyeni idi ütü bastim mi bi de. İsteyin ablanızdan hoş o da teklif edebilirdi ama.

Alamayacak durumda degiliz ama ben kuzenlerimden istiyorum. Cocuklar cok cabuk buyuyo verilen paraya yazik. Biz de kendi akrabalarimizin kiyafetleriyle buyuduk ha bana vermis ha baskasina nolcak.

Valla cnm benim durumum orta seviye oldugu halde aliyorum ablam o benim bunun ayibimi olur.en azindan evde giydikleri cikiyor.

Çok enteresan şekilde ben doğum yaptıktan sonra orada bir kadınla tanıştım o kadında kadınlar kulübünden uye.
Laf lafı açarken benim esimin akrabası kız çocuk doğurdu bayağı maddi durumu kotuydu.
Denk geldi onunda kızının bayağı küçülmüşu vardı yepyeni ondan aldım o fakir aileye götürdüm.
Yani bunları konuşuyor olmak bile ayip.
Laf nasıl kadınlar kulübüne geldi sorması ayıp😂

Çocuğunuz kaç yaşında? Ben 2-3-4 yaş kız çocuğu için kıyafetler var çoğu da çok güzel yeni şeyler eğer uyarsa özelden yazın. Ben hazırlayıp yollayım size hem tanımadığımız için utanacak bir şey de olmaz :)

Mesafe yok sadece konu olarak çekindim şehir olarak mesafe var o kadar.
Neden utanasınız ki bu ayıp değil zenginlik fakirlikle de hiç alakası yok. Ben zenginim diyebilirim 5 odali evim lüks bir arabam var ama görümcemin çocuklardan kalanları çocuğuma giydirmekten hiç de gocunmam hatta ben de küçülünce başkasına veririm. Eğer temiz kullanıyorlarsa bir kıyafet en az 5 çocuk büyütr

Ben durumum iyi de olsa bebek alışverişine başlamadan sorarım ablama , benimle paylasacak bir şeyin var mı diye. Sonuçta zamanında her şeyin kalitelisini almıştı, o zamana satmadiysa, ikinciyi dogurmadiysa niye bana vermesin ki? Bence çok doğal bir soru. Eşime dostuma da sorarım,hiç de utanmam.
Bedenlerimizin hemen hemen denk olduğu bir arkadaşım var, düğüne vs giderken birbirimizin dolabından düğün elbisesi giyiniyoruz mesela. Alsak en iyisini alırız ama neden alalım ki yani:)
Bence utanma,çekinme ve doğal bir şekilde sor. Sanki ceyizine mi saklayacaklar onca kıyafeti?
Geçen evde güzel bir marka şort gördüm,bana iki tık büyük geliyor. Biri hediye etmişti. Ne yapayım yani çöpe mi atayım:) kız arkadaş grubuma yazdım, hemen talip çıktı,hatta öteki de 'sana da küçük gelrise bana ver' dedi. Bu öteki diye bahsettiğim arkadaşım ev tasidi geçen aylarda. Eskiden tığ gibiydi ama evlilik,bebek falan artık epey kilo aldı. Verecek gibi gorunmuyor. Verse de gider kendisine ödül olarak daha güzel kıyafetler alır:) kaç poşet ayırmış bana olur diye,gittiğimde denedim denedim, beğendiklerimi aldım . Gayet de giyiyorum:)
Bence çok guzel şeyler bunlar. Tuketim toplumu olup hep al cope at, Al çöpe at hem doğanın içine ediyoruz hem de paraya yazık günah yani:)
Hiiiic utanma,herkes böyle yapıyor

Bunun maddi durumla ilgisi yok bizim ailede. 3 ablayiz. Ablalarim çocuklarinin elbiselerini paylaşdirdilar. Mesela ablamin oğlu büyüdü. Onun az giyilmis ya da giyilmemiş giyimlerini diger ablam oğluna giydirdi. Yenileri de aliniyor ama yani israf neye gerek. Ben de hamileydim kizimla oğlum olacakdi. Ablalarim giydirmedikleri hediye gelen giyimleri ayirmişlardi, beşiklerini vericeklerdi. Yani ben zaten herseye çar çur para harcamanin tarafdadi degilim. Guzel giydir tabi, ama ablanda varsa neden olmasin. Kuzenlerine birsey diyemem insanlarin dusuncelerini bilmiyorum ama ablan en iyi tercih

Maddi durumu iyi olan pek kimse kalmadı zaten🎊🎉
Eskiden insanlar küçülenleri verirken utanırlardı şimdi tersi oldu sanırım 😀

X