Siz ablanizdan kıyafet istermiydiniz?

Soru çok saçma gibi göründü sanırım özür dilerim düşündüm ama kısa ne yazacağımı bilemedim. Sorum şu ki maddi olarak kötü bir durumda olsanız ablaniz veya kuzeninizden veya teyzenizden çocuğun küçülen kıyafetlerini istermiydiniz?.
Maddi olarak herkes gibi veya herkesten bir tık altta sıkıntı yaşıyoruz. Ve bu yaz çocuk için büyük bir alışveriş yapamayacağiz yani giyim kuşam olarak. Saydığım gibi mesela ablama veya kuzenime hepsinin bir yaş büyük çocugu var o yüzden bunları örnek veriyorum. Onlara senin çocuğun küçülen kıyafetlerini ne yaptın bana verir misin demem sizce ayıp kaçar mi?.
Kırıcı yorum yapmazsanız çok sevinirim utanarak soruyorum çünkü. Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.
Hayır neden çekineyim ki. Bizde herkes küçülen kıyafetleri kardeşinin cocuguna verir olması gereken de budur zaten. Çöpe atacak değil yaaa. En azından birinin işi görülsün. Bende kardeşlerimde biçok kuzenimden giyindik küçükken alacak paramızda vardı ama çocuk bu sonucta hergün büyüyor yetişemezsin ki durumun iyi de olsa

Alabilecek azda olsa bşraz gücüm var ama neden hemen küçülecek kıyafete para vereyim ki zaten olmuş kaç lira şu devirde. Bazen ben yeni olsun diye alıyorum bir iki parça yada yegenime alıyorum ondan zaten bana geçiyor. ablamın verdiği kıyafetlerle çocugumu büyüttüm büyütüyorum hiçte gocunmuyorum ablamda başkasından alıyor ona veren kişide başkasından almış bende başka kuzenime veriyorum hala da taş gibi tertemiz kıyafetler :) Aslında ablanın demesi lazım vereyim diye

Soru çok saçma gibi göründü sanırım özür dilerim düşündüm ama kısa ne yazacağımı bilemedim. Sorum şu ki maddi olarak kötü bir durumda olsanız ablaniz veya kuzeninizden veya teyzenizden çocuğun küçülen kıyafetlerini istermiydiniz?.
Maddi olarak herkes gibi veya herkesten bir tık altta sıkıntı yaşıyoruz. Ve bu yaz çocuk için büyük bir alışveriş yapamayacağiz yani giyim kuşam olarak. Saydığım gibi mesela ablama veya kuzenime hepsinin bir yaş büyük çocugu var o yüzden bunları örnek veriyorum. Onlara senin çocuğun küçülen kıyafetlerini ne yaptın bana verir misin demem sizce ayıp kaçar mi?.
Kırıcı yorum yapmazsanız çok sevinirim utanarak soruyorum çünkü. Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.
Komşumdan bile isterim ne var ki bunda.

Benim istemem gerekmedi. Annem yeğenlerimin kıyafetlerinden beşiğine, süt pompasından mama kaşığına kadar herşeyi saklamış. Bir kamyon dolusu bebek eşyası yolladılar bana. Sıfırını alsam beni zorlardı, hazıra kondum böylelikle. Sadece bebek arabasını kendim aldım. Yeğenlerim ikiz. Onların bebek arabası ikili.

Maddi olarak sıkıntıda değiliz ama bebeğim kuzenlerinin küçüklerini giyiyor. Zaten bir çoğu 1-2 sefer ya giyilmiş ya giyilmemiş, hemen büyüdükleri için. Bunda utanacak çekinecek bir şey yok.
Yalnız ben daha istemeden yeğenlerimin küçülenleri ilerde benim de bebeğim olur diye saklanmıştı. Size teklif edilmedi mi hiç?

Maddi olarak sıkıntıda değiliz ama bebeğim kuzenlerinin küçüklerini giyiyor. Zaten bir çoğu 1-2 sefer ya giyilmiş ya giyilmemiş, hemen büyüdükleri için. Bunda utanacak çekinecek bir şey yok.
Yalnız ben daha istemeden yeğenlerimin küçülenleri ilerde benim de bebeğim olur diye saklanmıştı. Size teklif edilmedi mi hiç?
Henüz teklif edilmedi. Yeğenim bir yaş büyük çocugumdan belki olmaz diye düşündü ablam bilmiyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için 🍀

İlk çocuğumda yaşadığım ve 8sene gecmesine ragmen unutmadigim bir problem 😢 ben istedim ama sonra geri ver dediler oyuncak flnda verdiler sonra geri verince ayy neden boyle olmus dediler.o gunden sonra tobe ettim ablm bin kez ozur diliyor ama unutulmuyor.sifirini alma bacim ikinci el sitelerine bak yabancidan elden al ama aileden alma sonr kirginliklar unutulmaz hele kendi verim demiyosa asla sen isteme.
Çok haklısınız. Komşum daha önce giysi verdi kullan bir süre sonra ver başka çocuga vereceğim dedi bende gerek yok abla verme istemiyorum dedim inanın zoruma gitti. Ablam çok yakın ona derim sanırim . Komşum geçenlerde kızımın küçülenlerini vereyim dedi yani uzun süre önce dedi bunu ama ses çıkmayınca bende söyleyemedim gerek yok dedim kendi kendime

Neden ayip olsun canim bizde aile arasnda hep bi alisveris icindeyiz.kimin isine ne yariyorsa paylasiliyor yani.hersey cok pahali gercekten bunda utanip sklacak hic bisey yok.

Bizim ailede durumu çok iyi olanlar bile ziyan olmasın diye temiz kullanılmış kıyaf3tleri kendi arasında kullanıyor niye ayıp olsun ki?

Öncelikle sizin istemenize bile gerek yok. Ablanızın düşünüp size vermesi gerekir. Benim kuzenimin ihtiyacı olmamasına rağmen bende kendisine kızımın küçülenleri veriyorum. Ayıp değilki

Sadece ablam değil kendime yakın hissettiğim kuzenim ya da arkadaşımdan da isterim çocuklar zaten çok kısa süre giyebiliyorlar ve bence mantıklı bir istek. Hatta eklemek istedim ablamın çocuğu benim çocuğundan on yaş büyük ve kızım kuzeninin bebek arabasını kullanıyor.
O kız değil prenses🥰🥰🥰

Kardeşim utanılcak birkonu değil.bu öncelikle , ben sevdigim bi ablam doğum yapcaktı 3.çocuguydu durumları yoktu benimde hediye verecek gücüm yoktu.

letgodan çok anne var .çocuk bebek kıyafetlerini hayrına veriyor .bizzat gittik aldık uzak olanlarda kargoladı.böylelikle bebeği doğmadan epey kıyafet biriktirdi.

yeni yelekler doğumçantası 2 3tane tulum zıbın hastane çıkışı seçtik. O verilen kiyafetler çok ise yaradı bebek çocuk kiyafeti yetiskin gibi olmuyor .çok olması lazım kirletiyorlar çabuk.

kadınlar birbirine buşekil çok yardımcı oluyolar .belediyeden de yardım isteyebilirsiniz.

Ben yepyeni beşigimi belediyeye verdim durumu olmayan birine vermeleri için. Devirdayim oluyor paylaşmak güzeldir .dolap letgo siteleri belediye bildiklerim bunlar.

Hepimiz aynı durumlardayız azçok .ben senelerdir alamadım kendime üstbaş eskileri atsam yenilesem hayalyani .rabbime şükür diyorum verdiğine vermediğine olana olmayana verdigi cana nefese yenigüne sağlığımız yerinde herşey olur .🤲

Her sene kuzenlerimin çocuklarına küçülen çocuklarımın kıyafetlerini götürüyorum.
Her sene gittiğimde ayırırım eşit şekilde veririm.
Onlar ister ben teklif ederim.
Yani bunda çekinecek bişey yok olmamalı.
Aile arasında böyle şeylerin lafı olmaz.
Bence çekinmeyin.

Neden çekinesin ki
Bizim kültürde de böyle bişey var ya maalesef
Yurt dışında ikinci el kıyafet eşya vb gayet normalken bizde ayıp vs algısı var.
Valla benm durumum normal ama ben alırım veririm de.
Hatta gelinimiz bana kendisinin giymediği bi iki şey verdi. Alır mısın dedi. Alırım tabii çok güzellermiş. Elden çıkaracağın bişey olursa bana göster dedim hatta😃😃 hiç gocunmam valla.
Yeğenlerime kızıma olmayan kıyafetleri veririm. Annemden alırım veririm falan.

X