Siz olsanız çıkarır mıydınız?

Cileklivanilinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
6.318
16.634
27
Merhabalarr konum biraz flört meseleleriyle ilgili. Bundan birkaç ay önce bir arkadaşım vasıtasıyla biriyle tanıştım ama ilişki maksatlı değil tamamen arkadaş oturması. Sonrasında bu kişiyle kanımız ısındı ve ayrıca da oturduk. Tavırları flörtözdü benim de ona karşı beğenim oluşmuştu zaten. Ben çalıştığım şehre döndükten sonra da konuşmaya devam ettik. Sosyal medyada paylaştığım şeylere karşı da ilgiliydi. Kafamız da uyuşuyordu ama genel olarak flörtöz biri olduğunu düşünüyorum ve çevresinde de ilgi gören bir insan. Gerek uzak mesafe durumları olması gerek bu sezgilerim beni bariyer koyma yoluna itti. Tekrar şehrine gittiğimde olayı biraz arkadaşlık yönüne kaydırdım ama bundan pek memnun olmadığını fark ettim. Ben böyle davranınca tam da tahmin ettiğim gibi beğendiği kızlardan konu açmaya başladı. Bu sırada baş başa değildik arkadaş grubu olarak oturuyorduk. Ben de sezgilerimin doğru olduğuna karar verdim. Döndüğümde bende kalan bir eşyası için yazdı ve bir daha yazmadı. Ben ise hikayesine cevap verdim ama soğuk daha doğrusu üstenci cevaplar aldığımı hissettim. Önceden dakikasında hikayelerime bakan kişi şimdi bir gün sonra falan bakıyor tabii bu bir kıstas değil ama dikkatimi çekti. Tahminimce o gün bahsettiği kızlardan biriyle konuşuyor ve paylaşımlarını görmek beni biraz üzüyor. Çünkü gerçekten hoşlanmıştım ve güzel vakit geçirmiştim. Beraber başka yerlere gitmeye dair de konuşmuştuk. Hem bu mantıksal düşüncelerim hem de onun tavırları yüzünden sosyal medyamdan çıkarmayı düşünüyorum. Sizce garip olur mu? Ya da gocunduğum çok belli olur mu? biraz da ortak arkadaşlar tarafından dengesizce algılanmaktan çekindim. Siz olsanız çıkarır mıydınız?
Dipnot: Birkaç ay sonra onun şehrine taşınma ihtimalim var. Paylaşım yaptığımda görüşmek isteyebilir çünkü geçen gittiğimde öyle olmuştu. Yara almaktan çekiniyorum.

O su anda avci rolunde, skor pesinde. Skor tabelasina ekleneceklerden biri olmayi, tek gecelik iliski benim icin okey, biraz gonul eglendirmelik takilalim sonra herkes kendi yoluna dersen, kontagini koparma.

Aslında ben de ilgimi belli ettim. Ama sezgilerimin dayandığı bazı noktalar vardı. Kendisi de söylüyordu flörtöz biri olduğunu. Kendi kendime gelin güvey olmadım. Ortak arkadaşıma beni beğendiğini söylemiş. Duygularım derinleşmeye başlayınca çekinmeye başladım. Paylaşım yapınca falan heyecanlanıyorum ister istemez yazar mı diye düşünürken buluyorum kendimi.

O su anda avci rolunde, skor pesinde. Skor tabelasina ekleneceklerden biri olmayi, tek gecelik iliski benim icin okey, biraz gonul eglendirmelik takilalim sonra herkes kendi yoluna dersen, kontagini koparma.
Beni cinsellik odaklı görmüyor bunu da ortak arkadaştan duydum. Ama odağı çabuk kayabilen biri bunu da bildiğim için paylaşımlarını görmenin bana iyi gelmeyeceğini düşündüm.

Beni cinsellik odaklı görmüyor bunu da ortak arkadaştan duydum. Ama odağı çabuk kayabilen biri bunu da bildiğim için paylaşımlarını görmenin bana iyi gelmeyeceğini düşündüm.
Odagi cabuk kayan kisi skor pesinde dir. Daha akli havada onun, zaman kaybetme onunla.

Ben anlamadım neye dayanarak uzaklaşmayı tercih ettin? Sezgilerim demişsin nedir yani seninle konuşurken aynı anda başkalarıyla da mı konuştuğunu düşündün? Hoşlanmana rağmen neden arkadaşça davranarak uzaklaştın? Adamın ilgi gören biri olması seni özgüvensiz mi hissettiriyor?

Tepkimi ölçmek ve ona karşı düşüncelerimi ortaya çıkarmak için kıskandırma gibi çocukça şeylere başvurmuştu bunu pek önemsemedim ama kendisi de flörtöz biri olduğunu söyledi. Bana karşı rahatsız edici ya da yalnızca cinsellik odaklı bir yaklaşımı asla olmadı ama kafasındaki tek seçenek de değilim gibi geldi. Çok fazla ilişki geçmişi var zaten bunu da biliyorum. Çabuk soğuyormuş mesela. Ama önceden bağlandığı bir ilişkisi de olmuş. Yani kumar gibi biri birine bağlanmasa bile 3-4 ay takılıp ayrılabilen cinslerden. Zor elde etmeyi seviyormuş falan fazla taktiksel geldi. Zaten hafiften arkadaşlığa kaydırmaya çalıştığımda direkt beğendiği kızlardan konu açması falan da ilginçti. Bir de uzak mesafe olunca iyice kaygıya kapıldım.

Kafada soru işaretleriyle başlayan ilişki uzun süreli olmuyor.Sizin de içinize sinmeyen biseyler olduysa iç sesiniz doğruyu söylüyor büyük ihtimal eninde sonunda elinizde kalır bu ilişki.
Görüşmek istemediğinizden emin olduktan sonra silin.

Cikarma bence. Ama sessize al gormezsin en azindan.

Bence çıkarmayın takipten ama umursamaz davranın siz de onun hikayelerine geç bakın hatta bazen bakmayın bile bu dikkatini çeker. Kendi normal sosyal aktivitelerinizle ilgili paylaşımlar yapın yani ona karşı ilgisiz olun. Kaçan her zaman kovalanır.

Acaba o da taktik mi yapıyor diye umutlanıyorum bazen

Acaba o da taktik mi yapıyor diye umutlanıyorum bazen
tersten başlayacağım.

geçen sene yaklaşık bu sıralar böyle bir bela vardı başımda. yani taktikçinin allahıydı öyle söyleyeyim, çok yorucu biriydi benim için. normalde anında siler atarım ama ben de bişeyler hissettiğim için beni duygusal anlamda yıpratmıştı. başkasıyla mı kıskandırmadı dersin, güya benim davranışlarım yüzünden aramızdaki ilişkiyi bitirmedi mi dersin yapmadığı saçmalık kalmamıştı. sosyal medyada şöyle bir taktik yapıyordu sivri akıllı: diyelim ki bir hikaye atmış. eğer ben onun hikayesine bakmadan kendim hikaye atarsam, ben onun hikayesine bakana kadar benim hikayeme bakmazdı. böyle bir durumda hikayesine baktıktan 10-15 dk sonra onun da benim hikayeme baktığını görürdüm. herif böyle nerden baksan hikayesini 150-200 görüntüleyen arasından benim adımı arıyordu ya baktım mı bakmadım mı diye... bu ilk kez olunca hiç düşünmedim bile üzerinde, öyle denk gelmiştir dedim geçtim. birkaç kez daha olunca anladım bilerek yaptığını. ilişki bittikten 2 ay sonra ben bunu her yerden sildiğimde, 2-3 saat sonra bana sitem dolu bir mesaj atmıştı işte beni silmişsin bla bla bla krize girdi, isyan etti falan. 1 ay daha konuştuk ama daha fazla katlanamadım saçmalıklarına çünkü bu kez benim burnum sürtülsün istediğini anladığım an bıraktım. o da şaşırdı.

taktik yapmazlar diye bişey yok yaparlar yani.

ama sen olumsuz şeyler hissetmişsin, ben de yukarıda bahsi geçen kişiyle alakalı olumsuz hisler içindeydim ve sahiden o hisler doğru çıktı. kendi iç sesine kulak vermen en doğrusu. şimdilik silme ne sosyal medyadan ne de rehberden. ama paylaşımlarını sessize al, görme. bazen bak bazen bakma. bir süre sonra da silersin sosyal medyadan istersen. şimdi pat diye silmen olmaz, kuyruk acısı var der. zaten anında tavır değiştirmiş.

Bence şimdi takipten çıkarmayın bütün hikaye ve gönderilerini gizleyin ki hem görmekte sizi üzmez. Bana sorarsanız ben direk silen bi insanım iyi ya da kötü bir davranış bilmiyorum ama anlaşamadığım, görüşmeyeceğim, moralimi bozan insanları takip etmeyi sevmiyorum bunu belki çocukça bir davranış olarak görüyorlar ama görmekten hoşlanmıyorum. O yüzden sizde nasıl iyi hissedecekseniz öyle davranın derim çünkü bu çocukla olmanızı tavsiye etmem şu en ufak tartışma ayrılmada kıskandırmaya çalışan çiftler gibi bir hareketi var hiç sevmediğim şeyler cidden biraz olgunluk gösterseler ölürler sanki :))

Evet sessize aldım zaten ama arada merak edip bakıyordum artık onu da yapmamaya karar verdim.

Sizden hoşlanmalardan hoşlanın lütfen, silerseniz onu evet garip kaçar çünkü muhtemelen o çok çok daha az umursuyor. Siz de bu umursama seviyesine inin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…