siz olsanız gider misiniz? ya da ne bahane uydurursunuz? arada kaldım.

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.539
hanımlar selam, çok da büyük olmayan bir durumla geldim.

biz 2 senedir falan evden çalışıyoruz, ofisimiz de var isteyen arada ofise gidiyor ama düzen 2 senedir böyle ilerliyor, herkes evinden mesai saatleri içinde üstüne düşeni yapıyor vs derken yürüyor işler. yani hayatımızda her gün işe gidip işten gelme rutini yok. toplantılarımız online falan oluyor. ekibimiz 15-20 kişilik, haftaya hafta sonu ekipçe dışarıda buluşalım diye plan yapmışlar, açıkçası herkesin gelmesini istiyorlar aslında amaç sosyalleşmek ama mutlaka işle alakalı bişeyler de konuşulur. ben de bu ekip için fikir sorulan, ihtiyaç halinde teknik bilgi aldıkları, danıştıkları, önemli görev yapan biriyim. varlığım yokluğum fark ediliyor ekip açısından yani. neyse ilk sorduklarında katılır mısın tarih uygun mu dediklerinde evet, tabii demiştim. hiç şu bahsedeceğim tesadüf aklıma gelmedi. arkadaşlar mekan olarak seçe seçe eski flörtümün sorumluluğu altında olan bir şubesini seçmişler. bu tamamen tesadüf yani. bu flört kişisi sadece o şubeden sorumlu değil her şubeden sorumlu, onların denetimlerine falan giden yetkili konumunda. ve bizim planımız da tam denetim yaptıkları güne denk geliyor. yani uzun lafın kısası ekip buluşmasında eski flörtümle karşılaşma ihtimalim var mekanda. sorun şu ki ben karşılaşmayı istemiyorum. 1.5 aydır konuşmuyoruz, aramızda bi yanlış anlama, bi kırgınlık olmuştu, düzeltmek istedim o istemedi vs derken sosyal medyamızda ekliyiz, resimlerimizi beğenip hikayemize bakıyoruz ama bire bir iletişim yok. ve o hayatına bakıyor yani umurunda değilim. benimse hislerim devam ediyor maalesef. karşılaşma ihtimalinden rahatsız olma nedenim bu.

e şimdi ben arkadaşlara tamam gelirim demiştim mekan belirlenmeden önce. şimdi mekanı değiştirelim gibi bi öneri sunsam sebebini çok merak edecekler.
gelmiyorum son anda işim çıktı vs bahane uydursam ayıp olur mu acaba?
ya da mekanı değiştirelim teklifini neyi bahane ederek yapabilirim sizce? mekanı mı kötüleyeyim napayım yani?
git canım ne olacak diyenler olacaktır ama eğer gidersem özellikle onun yüzünden oraya gittiğimi düşünebilecek potansiyelde biri maalesef.
ne diyorsunuz?

Gitmemek de mekanı değiştirme önerisi de doğru değil. Özel hayatınızla profesyonel hayatınızı ayrı tutmalısınız. Özel hayatınızdaki bir pürüz profesyonel hayatınızı etkilememeli. Bu tip toplantılar üstleriniz açısından önemlidir kurumsal firmalarda. Gelmeyeni, katılmayanı, bahane bulanı, işaretlerler kafalarında. Ki size özellikle sorulmuş, geleceğim demişsiniz. Normal şartlarda eksi bir puan yazılacakken hanenize şimdi eksi beş puan yazılacak muhtemelen.

2-3 arkadaşınızla olsanız belki ama 15-20 kişilik ekiple bir mekanda olduğunuzda karşı taraf onu görmeye gittiğinizi düşünmez asla. Bunu düşünebiliyorsa cidden ruh hastası demektir. Bence gidin hayat akışınızı önemsiz eski bir flört için değiştirmeyin. Belki karşılaşmayacaksınız bile o gün.

Erkeklerle ilgili en takdir ettiğim ve kendim uygulamaya çalıştığım şey şu. İşleri ile ilgili konuları hayatlarındaki kadınların önüne koymuyorlar gerçekten deli divane aşık olmadıkça. Durum tersi olsa karşı taraf sizin o gün orada olacağınızı önceden bilse siz yanlış anlamayın diye iş akışını değiştirmeyi şube ziyaretini farklı bir saate güne çekmeyi vs planlamazdı.

Karşılaşsanız ne olacak? En fazla kafanızı çevirip sohbete devam edin nedir yani.
Dünya küçük, eski flörtler her yerde, bugün olmasa yarın başka yerde karşılaşabilirsiniz. Kendi sosyal hayatınızı böyle çekincelerle zedelemeyin bence.

Ayrıca 2 yıldır evden çalışan biri olarak, ekibin buluşmasının önemini çok iyi biliyorum; bahane uydurup gelmediğiniz anlaşılır. Mekan değişikliği talebi ise hoş olmaz.

İş arkadaşı değil de normal arkadaş etkinliği olsa mekanı değiştirin derdim. Ama şu saatten sonra tuhaf olur. Bence gidin. Onun ne düşündüğü neden önemli olsun ki? Kendi kendine gelin güvey olması sizin probleminiz değil. Ama iş için olan bir etkinliğe katılmamak sizin probleminiz olur.

Ben giderdim , süslenip püslenip gidin bence :)
Fakat artık siz de kendisini unutup umursamamayı öğrenmelisiniz . Önünüze bakın , etraf erkek dolu , sonuncu o değil :)
o konu hakkında beceremediğim çok şey var hatta ayrıca bir konu mu açsam diye düşünmedim deği :)
bir arkadaşım da öyle dedi. özellikle daha güzel, daha cool gözük en sevdiğin kıyafetlerini falan giy git dedi.
benim yerimde o olsa yani eski flörtüm olsa aynen böyle yapardı ama eminim.

Gitmemek de mekanı değiştirme önerisi de doğru değil. Özel hayatınızla profesyonel hayatınızı ayrı tutmalısınız. Özel hayatınızdaki bir pürüz profesyonel hayatınızı etkilememeli. Bu tip toplantılar üstleriniz açısından önemlidir kurumsal firmalarda. Gelmeyeni, katılmayanı, bahane bulanı, işaretlerler kafalarında. Ki size özellikle sorulmuş, geleceğim demişsiniz. Normal şartlarda eksi bir puan yazılacakken hanenize şimdi eksi beş puan yazılacak muhtemelen.
resmen 10 gün önceden soruldu bir de. zaten ben de mekan değiştirmek ya da gitmemek doğru gelmediği için buradan fikir almak istedim. o kesin orada olur diye bir kural yok, olmaya da bilir. ama ola da bilir.

2-3 arkadaşınızla olsanız belki ama 15-20 kişilik ekiple bir mekanda olduğunuzda karşı taraf onu görmeye gittiğinizi düşünmez asla. Bunu düşünebiliyorsa cidden ruh hastası demektir. Bence gidin hayat akışınızı önemsiz eski bir flört için değiştirmeyin. Belki karşılaşmayacaksınız bile o gün.

Erkeklerle ilgili en takdir ettiğim ve kendim uygulamaya çalıştığım şey şu. İşleri ile ilgili konuları hayatlarındaki kadınların önüne koymuyorlar gerçekten deli divane aşık olmadıkça. Durum tersi olsa karşı taraf sizin o gün orada olacağınızı önceden bilse siz yanlış anlamayın diye iş akışını değiştirmeyi şube ziyaretini farklı bir saate güne çekmeyi vs planlamazdı.
önemsiz eski biri değil maalesef. ya da ben fazla anlam yükledim. çok zor etkilenen biriyim. gerçekten birlikte olmak istediğim, üstelik yalnızlığın ve yalnızlığın verdiği o huzuru deli gibi benimsemiş, sevmişken girdi hayatıma. onu özel kılan şeylerden biri bu benim için. onun yüzünden ben kırıldım, ben kırılınca bazı şeyleri yanlış ifade ettim, öyle olunca o kırıldı vs derken gönlünü alamadım. içimde kaldı.
ikinci kısma katılıyorum o olsa asla değişiklik yapmazdı.

Karşılaşsanız ne olacak? En fazla kafanızı çevirip sohbete devam edin nedir yani.
Dünya küçük, eski flörtler her yerde, bugün olmasa yarın başka yerde karşılaşabilirsiniz. Kendi sosyal hayatınızı böyle çekincelerle zedelemeyin bence.

Ayrıca 2 yıldır evden çalışan biri olarak, ekibin buluşmasının önemini çok iyi biliyorum; bahane uydurup gelmediğiniz anlaşılır. Mekan değişikliği talebi ise hoş olmaz.
anlaşılır çünkü ben bu buluşmalardan kaçan biri değilim. 2.5 senedir orada çalışıyorum tanıyorlar yani beni.
ama evden çalışma durumunu da çok sorgular oldum son zamanlarda. iyi hoş ama aşırı sıkıcı gelmeye başladı. her gün ofiste o ekibin yüzünü görsem bu şahsı çoktan unuturdum. hayatım anormalmiş gibi geliyor bana bazen.

İş arkadaşı değil de normal arkadaş etkinliği olsa mekanı değiştirin derdim. Ama şu saatten sonra tuhaf olur. Bence gidin. Onun ne düşündüğü neden önemli olsun ki? Kendi kendine gelin güvey olması sizin probleminiz değil. Ama iş için olan bir etkinliğe katılmamak sizin probleminiz olur.
zaten ben dedim diye mekan değiştirmezlerdi bence.
kesin orada olacak diye bir kural yok ama %50 olabilir %50 olmayabilir.

Mekan değiştirmek ya da gitmemek bir çözüm değil bence. Her ikiside gereksiz bir hamle olur. Üstelik iş hayatınızda hoş bir durum olmaz.
Karşılaşsanız bile ne olacak ki, en fazla anlamsız bir bakışma olur, ya gelir selam verir hal hatır sorar ya da görmezden gelir. neticede tek başınıza gitmiyorsunuz ki, iş için orada olacaksınız. Akışına bırakın lütfen ve orada olun.

anlaşılır çünkü ben bu buluşmalardan kaçan biri değilim. 2.5 senedir orada çalışıyorum tanıyorlar yani beni.
ama evden çalışma durumunu da çok sorgular oldum son zamanlarda. iyi hoş ama aşırı sıkıcı gelmeye başladı. her gün ofiste o ekibin yüzünü görsem bu şahsı çoktan unuturdum. hayatım anormalmiş gibi geliyor bana bazen.
Bunu ben de yaşadım temmuza kadar evden çalışıyordum o arada bir aşk acısı yaşadım - mayıs sonu gibi- işe başlayana kadar çok şiddetli yaşadım sonrası daha kolay oldu benim açımdan.

Gitmemek seçeneğin yok konu sahibesi onu aklından çıkar. Madem şirket için önemli birisin gideceksin. Duygularını iş hayatına karıştırma.

Konuya gelirsem bu eleman eğitimi az diye beğenmediğin kırocuk değil miydi🙈🙈🤭 önceki konuna da yazdım o adamdan bir bk olmaz saçma sapan bir tip. Aranız bozulmuş olmasaydı bu sefer diye ilişki istemiyor, adam olmuyor diye dertlenecek tin. Bu adamı toptan boşver bence saçma sapan bir tip. Şu adam için işini aksatma asla

resmen 10 gün önceden soruldu bir de. zaten ben de mekan değiştirmek ya da gitmemek doğru gelmediği için buradan fikir almak istedim. o kesin orada olur diye bir kural yok, olmaya da bilir. ama ola da bilir.
Gideceksin mecbur. Karşılaşırsan da duruma göre bi kafa selamı ver geç ya da görmezden gel.

Bir de naçizane uyarayım, “olmaya da bilir” gibi bi sözcük yapısı yok. Demet akalın türkçesi bu 😂 “olmayabilir de olabilir de” olacak doğru kullanım.

Gideceksin mecbur. Karşılaşırsan da duruma göre bi kafa selamı ver geç ya da görmezden gel.

Bir de naçizane uyarayım, “olmaya da bilir” gibi bi sözcük yapısı yok. Demet akalın türkçesi bu 😂 “olmayabilir de olabilir de” olacak doğru kullanım.
Evet öyle bir kelime yok, biliyorum. Ama bne bazne demte akalın gibi yazmayı çko seviyorum 😂
Bilmiyorum o selam verirse veririm vermezse vermem herhalde.

Gitmemek seçeneğin yok konu sahibesi onu aklından çıkar. Madem şirket için önemli birisin gideceksin. Duygularını iş hayatına karıştırma.

Konuya gelirsem bu eleman eğitimi az diye beğenmediğin kırocuk değil miydi🙈🙈🤭 önceki konuna da yazdım o adamdan bir bk olmaz saçma sapan bir tip. Aranız bozulmuş olmasaydı bu sefer diye ilişki istemiyor, adam olmuyor diye dertlenecek tin. Bu adamı toptan boşver bence saçma sapan bir tip. Şu adam için işini aksatma asla
Kız cherry bu eğitimi az konusunda beni başkasıyla karıştırıyor olabilir misin? 😂 Bir kere daha söylemiştin eğitimi az diye beğenmediğin kişi miydi gibisinden. Kırocuk kısmı nerden çıktı bilmiyorum ama ben bi kıroluğunu görmedim. Yani eğitim benim önem verdiğim bir konu, lisans mezunuyum tanıştıklarım da lisans altı eğitime sahip değildi hiç. Bu da turizm otelcilik lisans mezunu zaten. Bence başkasıyla karıştırıyorsun :) ama bi bok olmaz kısmında haklısın olmayacak ben de biliyorum.

Şahsen böyle bir durumda eski flört umrumda olmazdı. Tabi sizin hisler taze olduğu için çekinmeniz normal. Ama o yüzden hayatı kısıtlamaya değmez. Buluşmaya normalde gitmek istediğinize göre yine gidin. Görürseniz de dünyanın sonu değil. Ben görmezden gelirdim, siz isterseniz selam da verirsiniz eğer isterseniz o size kalmış.

Bunu ben de yaşadım temmuza kadar evden çalışıyordum o arada bir aşk acısı yaşadım - mayıs sonu gibi- işe başlayana kadar çok şiddetli yaşadım sonrası daha kolay oldu benim açımdan.
Evet bu durum gerçekten fark yaratıyor ya çok emin oldum bu kez. En son 2019'da aşık olmuştum, eski iş yerimdeydi o, imkansız biriydi ama ben işten ayrıldım birkaç hafta sonra buraya başladım o dönem ofise gidip geliyorduk. Ben başladım iki ay sonra evden çalışma düzenine geçtik ben 2 ay ofiste çalıştım yani. Ekip bu kadar kalabalık da değildi üstelik. Hafta sonları da bana iş veriyorlardı bir yerlere gidiyordum. O 2 ay yetti yani bana o kişiyi unutmak için. Ofisteki insanlar, her gün dışarıda olmak, kendimi yeni işime ispat çabası vs derken aklıma bile gelmez olmuştu. Ama bu öyle mi, kafamdan gitmiyor. Üstelik gördüğüm tek yer sosyal medya yani. Evdeyim tüm gün, evet çalışıyorum ama ne bileyim insan görmeye görmeye tuhaf bişey oldum ben. Durumu zora sokuyor süreci uzatıyor.

X