Siz olsanız ne yapardınız?

Yapmak isteyen yapıyor gerçekten ya ama alırken de saçmalamamak lazım. Kalemmiş, manikür setiymiş bence doğum günü hediyesi olamaz siz istemediyseniz eğer. Çok güldüm tepkinizi görmek isterdim.
Yok ben istemedim tabiki ki de öyle şunu al bunu al diyemem ben .
Vize öncesiydi manikür seti vize sınavıma 5 dk vardı 😂 teşekkür ettim geçtim ki o ara manikürün m sini yapmıyordum hani habire manikür yapan bir insan olsaydım neyse de.
Kalem içinde işte teşekkür ederim diyip geçtim.
Panduf alan arkadaşa da panduflarım eskidi panduf aldım demiştim 1 hafta kadar önce 😂🤣

Yok ben istemedim tabiki ki de öyle şunu al bunu al diyemem ben .
Vize öncesiydi manikür seti vize sınavıma 5 dk vardı 😂 teşekkür ettim geçtim ki o ara manikürün m sini yapmıyordum hani habire manikür yapan bir insan olsaydım neyse de.
Kalem içinde işte teşekkür ederim diyip geçtim.
Panduf alan arkadaşa da panduflarım eskidi panduf aldım demiştim 1 hafta kadar önce 😂🤣
Komedi yaa, sadece bir pastayla gelselermiş daha iyi olurmuş.

Komedi yaa, sadece bir pastayla gelselermiş daha iyi olurmuş.
Onun doğum gününde pasta alıp okulun kafesinde kutlamıştık ama vizeleri bahane edip sadece hediye ile geçiştirdi mesela birde yanına boyunluk almıştı bak şimdi aklıma geldi ki aynı modelin bordosu hep boynumdaydı. Gitmiş çirkin bir kahverengi almış erkek modeli resmen kardeşime vermiştim

İstediği olmayınca direkt olarak arkadaşlar arası doldurma-ayrıştırma işlemlerine başlamış bile. Ben olsam sade bir şekilde, sözlerle doğum gününü kutlayıp yol verirdim ve özel bir durum olmadığı sürece asla konuşmazdım. Arkadaşlıklarda bu tür şeyler çok önemli bence. Sizin oralara o parayı veremeyeceğini bilip sözünü bile yapmaması gerekirdi. Demek ki gerçekten arkadaş değilmiş, bana göre.

İstediği olmayınca direkt olarak arkadaşlar arası doldurma-ayrıştırma işlemlerine başlamış bile. Ben olsam sade bir şekilde, sözlerle doğum gününü kutlayıp yol verirdim ve özel bir durum olmadığı sürece asla konuşmazdım. Arkadaşlıklarda bu tür şeyler çok önemli bence. Sizin oralara o parayı veremeyeceğini bilip sözünü bile yapmaması gerekirdi. Demek ki gerçekten arkadaş değilmiş, bana göre.
Aynı fikirdeyim, durumumu az çok biliyor, kendi durumu iyi fakat benim ailemin durumu orta kötü de değil iyi de. Malum şuan ki koşullarda öğrenci olarak bir kahve içmek bile lüks oldu kaldı ki lüks mekanlar, büyük görkemli pastalar vs vs bekleniyor. Bunu ben yapamam. Keşke sert bir şekilde o an ifade edebilsem edebilseydim ama insan bazen çekiniyor işte.

Siz sadece nezaketen onun dilinden konuşmamışsınız, boş verin. Her ne kadar yıllardır arkadaşın olsa bile bazen yol vermek gerekiyor. İnsan uzunca bir süre kendisini suçlayıp üzülüyor ama yapacak bir şey yok. Kimsenin böyle davranmasına ve şımarık bir çocuk gibi istediği olmayınca tanıdığı insanı böyle lanse ederek konuşmasına izin vermemeliyiz. Kimse bizden değerli değil. Lütfen siz de toksik ilişkilerden ve insanlardan kendinizi sakının, üzülmeyin. Sizin gibi düşünen veya anlaşıylı olan olgun birisi böyle davranmazdı zaten, diye düşünüyorum.

Merhaba kızlar, öncelikle buraya çok fazla konu açacakmışım gibi görünüyor çünkü sürekli birşeyler oluyor ve ilk aklıma gelende buraya yazıp sizden fikir almak oluyor. Konuma gelecek olursam üçlü bir kız arkadaş grubum var. Çocukluktan beridir samimiyiz. Bir tanesi ile daha samimiyim aslında ama diğerini de cok seviyorum asla bir problemimiz yoktu şu güne kadar. Şu sıralar arkadaş anlamında cevremden pek çok kişiyi sildim belli başlı arkadaşlarım kaldı. Bu nedenle bu cocukluk kız grubuma daha çok değer vermeye ve onlarla daha cok vakit geçirmeye başladım çünkü bana gerçekten değer verdiklerini hissediyorum. Konuma gelecek olursam, aramın çok samimi olmadığı ancak sevdiğim arkadaşımın ismi buse. Busenin çok yakında bir doğum günü olacak ve üçümüz plan yapmaya başlamıştık bu nedenle. Üçümüzde aynı yaştayız ve öğrenciyiz. Buse instagramı çok aktif kullanan, sürekli paylaşımlar yapan ve seven biri. Eleştirmiyorum bu durumu olayı anlamanız için söylüyorum. Biz buseyi götürmek için dogum günü yerlerine bakıyoruz ancak bütcemiz kısıtlı oldugu için ortalama-ucuz mekanlara bakıyoruz. Bu sırada buse bize alacağımız ve istediği hediyeyi bile söylüyor. Daha sonra mekanı da kendi belirliyor. Ben ilk önce ona fikir sunuyorum şurası güzel vs diye. Ancak benim buldugum yerlere burun kıvırıp sürekli bir bahane buluyor. Kendi istediği yerleri atıyor. Ancak istediği yerler çok çok pahalı yerler, klasmanında üstünde yalnızca bir kez fotograf cekinip atmak için istanbulun en iyi mekanına gitmek istiyor anlayacağınız. Ancak bende bu kadar para ödemek istemiyorum bunu acık bir şekilde dile de getiremiyorum, çekiniyorum. Sonuç olarak bu doğum günü yapıldığında ben orada buseye sende öde diyemem. Usulen doğum günü olan hesap ödemez mantığı olur ya. Her neyse gün boyu sinirden küplere biniyorum asla mekan begendiremiyorum, gidiyor en pahalı nereler varsa oraları beğeniyor. En sonunda yaşayacaklarımı bildiğimden dolayı doğum gününe gitmeme kararı alıyorum ve bir bahane ileri sürüyorum. Hastalanmak gibi saçma bir bahaneydi ancak artık gerçekten kafam kaldırmamaya ve gidersek napıcam ben diye düşünmeye başlamıştım. Hevesle ona güzel yer secmeye calışırken, tamamen soğuyup gitmekten vazgectim. Buse diğer arkadaşımı arayıp baya benim arkamdan konusmuş diğer arkadaşım anlattı ama bana karşı hiçbir şey demedi. Kötüsü de şu arkadaşımın bu konuyla ilgisi olmamasına rağmen "seninle de gitmek istemiyorum ben, cumartesi günü başka biriyle kutlayacağım, akşam belki geç dönersem yanıma gelirsin kutlarsın" demiş. Arkadaşım şok içinde kalmış. Şuan sadece hediye alıp ondan göndermeyi düşünüyorum. Sizce hediye alayımmı? Sizce ne yapmalıydım? Yaptığım doğru mu? Siz olsanız ne yapardınız?
Ne hediyesi ya peçete bıle almam. Buseyle konuşmam. Ayrıca sende hatalısın ben olsam canım benım bütçem yetmez derdım.Nasıl susabılıosunuz ya. Ben ne düşünüyosan hemen şak söylüyorum.

Siz sadece nezaketen onun dilinden konuşmamışsınız, boş verin. Her ne kadar yıllardır arkadaşın olsa bile bazen yol vermek gerekiyor. İnsan uzunca bir süre kendisini suçlayıp üzülüyor ama yapacak bir şey yok. Kimsenin böyle davranmasına ve şımarık bir çocuk gibi istediği olmayınca tanıdığı insanı böyle lanse ederek konuşmasına izin vermemeliyiz. Kimse bizden değerli değil. Lütfen siz de toksik ilişkilerden ve insanlardan kendinizi sakının, üzülmeyin. Sizin gibi düşünen veya anlaşıylı olan olgun birisi böyle davranmazdı zaten, diye düşünüyorum.
Öyle de yaptım zaten bugündü Doğum günü kutlamadım bile bırakın kutlamayı. Böyle olmasını ben istemezdim ama bu durumu kendi yarattı.

Ne hediyesi ya peçete bıle almam. Buseyle konuşmam. Ayrıca sende hatalısın ben olsam canım benım bütçem yetmez derdım.Nasıl susabılıosunuz ya. Ben ne düşünüyosan hemen şak söylüyorum.
Çok pahalı vs vs şeklinde yorumlar yaptım aslında anlayan insan ondanda anlardı anlamak istemedi demekki.

X