Siz olsanız ne yapardınız

Bazı ailelerde erkek çocuk çok kıymetli.Sizi ikinci plana atmışlar.Elbet yaslanacaklar.

Anlaşılmak insanı rahatlatıyor bir nebze olsun. İsterdim ki herkes sizin gibi neden üzüldüğümü ne hissettiğimi anlasın fakat en iyi yalayan anlıyor gerisi yargılıyor hu platformda bunu anladım.
Güya annem ama ilişkimiz hep benim ittirmemle çabalarımla ilerlemiş ben aradığım müddetçe varmış hayatımda. Özellikle doğum yaptığımda yardıma gelicem diyip burnumdan getirmesini acı çeke çeke oturup kalktığımı her ses yaptıpımda dönüp ters ters baktığını unutamıyorum. Ben ayağımı vuran ikinci el ayakkabı giyerken teli çıkmış sütyen giyerken ipleri sarkan şişme mont giyerken umursamayıp ananeme abime ev almasını da unutamıyorum. Eşim için elalemin çocuğu diyor ama o elalemin çocuğu kadar beni düşünmemesini de unutamıyorum. Su ana kadar düşünmemeye çalışıp ana odaklandım onla konuşurken ama anlattığım basit bi olay yüzünden beni aylarca aramadı. Hep ben arardım böyle durumda bende inat ettim aramadım. Birde küçük bebeğim var ve onun ilk ve tek torunu. Onu bile merak edip aramadı hiç. Görmek istemedi. Doğduğundan beri kayınpederm dünya kıyafet oyuncak vs aldı annem bir tane bişey almadı. Çok eskiden çocuğu olan arkadaşına vermek için aldığı alt üst takım vardı verememişti ve saklıyordu birgün birine veririm diye onu getirdi kırmamak için sustum ama bunada çok sinirlendim.

Size sıkıca sarılmak istedim inanın.
O kadar iyi anlıyorum ki.
Bu olanların hiçbirini "unutun, affedin" demek tabi haddime değil. Sadece kalbi kırılan anlar bunu. Ama kendi huzurunuz için, düşünmemeye çalışın derim. Bebeğinize, kendi mutluluğunuza odaklanmaya çalışın.

Aramayın bir süre. Telefonlarına çıkmayın. Kalbinizi, kafanızı toplayın.
Doğru zaman olursa, paşa gönlünüz isterse konuşursunuz. Öncelik siz olun artık.
Sevgiler pek çok

Sarılmış kadar oldunuz teşekkür ederim. Özellikle de anladığınız için. Genelde bu platformda gördüğüm kdarıyla amaç yargılamak.
Sanırım o arayana kadar aramıcam. Arasa dicem düşündüklerimi küçükken büyüyünce istediğim tek şey huzur du suan o huzurum varken hala kaçırmalarına izin veriyorum. Huzurumu kaçıran uzak dursun diyorum artık

Aslında konu şu annenizin abinize bişeyler yapması size önceden beri hiç yardımcı olmaması ilgisiz bırakması ilgilenicem bakıcam diye gelip yine ilgisiz desteksiz bırakması. Size vermediği sevgiyi anneliğinden dolayı geçmişten gelen bir öfkeniz var ve hem yardım edicem diye gelip hem mağdur etmiş tam anlatamadım ama sizi çok iyi anladım. Anneden sevgi almadıgınız için veremiyor olabilirsiniz ama güzel bi anne kız ilişkisi olsun istiyorsanız eğer siz adım atın aramak vs çözmez güzel bir dille duygularınızı beklentinizi konusun ama biraz önce kendi kafanız rahatlasınlar doğum stresinizi atın. umarım düzelir baktınız yine aynı devam ediyor o zaman aramayın etmeyin ne hali varsa görsün

Anlattıklarımı bu denli anlamanız mutlu etti teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…