Siz olsanız ne yaparsınız?

arkadasın kartını basmadıgın için bir uyarı ceza alacakmı.
masada kalmıs dersin ki masadaydı sonrada ünife okuduysan ve yaptıysan ben baskasının yerine imza atabilen tiplerden degildim bunu dogru bulmuyorum dersin. adamda istemez birdaha.
Aynen öyle üniversitede de yapamazdım. Ne başkasından benim yerime imza atmasını isterdim ne de başkasının yerine imza atardım. Doğru bulmuyorum gerçekten kendimi huzursuz hissediyorum doğru olmayan bir şey yapınca yapmam istenince. Mesela bir arkadaş telefona bakmak istemeyip benim açmamı telefonda olduğunu söylememi istediğinde ben diyemem diyorum ama ona kalırsa da kendisini idare etmiyor gibi görünüyorum tabi. Neden yalan söyleyeyim birisi için neden doğru bulmadığım bir şeyi yapayım anlamıyorum insanları. Şimdiye kadar yaptığım hiçbir yanlış şeyin gizlide kalacağını düşünmedim. Keşke insanlar karşıdakini de düşünse kendileri yüzünden zor duruma düşer miyiz diye bir düşünseler

Haklısınız. Ben üzülüyorum kendimi net bir şekilde ifade edemediğime. Kendisi bunu doğru bulabilir belki ama ben doğru bulmuyorum. Tamam dememişim. Anlatmak istediğimde anlamadı sanırım normal geliyor çünkü insanlara. Herkes kendisinden sorumludur ama insanlar kendilerini keyfiyetleri için idare edecek birileri olsun istiyor sanırım.

Bir insan devamlılık yaptığı suçu alışkanlıkadar edindiğineden yaptığının ne denli suç olduğunun zamanla farkında olmuyor takii adalet yerini bulsun aklı başına gelmeden artık herşey için boş geç oluyor son pişmanlık neye yarar açık açık söyle gorsun karşısında herkes onun gibi şerefsiz olmadığını.

Göze alabilen kendine yakistiran duzenbazligi yapsın ama kendi pisliğine kimseyi ortakçi etmeden

Sen doğru ol Kem belasını bulur canım sıkma canını...
Sadece diğer arkadaşıma kartı unuttum dediğim için pişmanım. O kendisi bilseydim ben okuturdum dedi ama. O da aslında anladı aslında doğru bulmadığımı söylediğimde, unutmadığımı. Pazartesi günü ona. Aslında kartı unutmadığımı bilerek basmadığımı söylemeyi düşünüyorum. Kendimi rahat hissetmediğini hakkını helal etmesini isteyeceğim ondan. Bu şekilde açıklama yaparsam yanlış anlaşılmam değil mi?

Aynen abi kusura bakma ben doğru bulmadığım için okutamadım. Vicdanen rahat hissedemiyorum sonrasında o yüzden kusuruma bakma abi anlatmaya çalıştım ama anlatamadım diyeceğim. Bundan sonra bana bırakma abi demeyi de düşünüyorum.

Aman şu pisliğe bir de aman abi kusura bakma mi diyeceksin kusurdan onda ahlaksızlık da onda yüz vermiş olursun hatasını bilmeli hatta yüzüne tükürmelisin bence ...

Sadece diğer arkadaşıma kartı unuttum dediğim için pişmanım. O kendisi bilseydim ben okuturdum dedi ama. O da aslında anladı aslında doğru bulmadığımı söylediğimde, unutmadığımı. Pazartesi günü ona. Aslında kartı unutmadığımı bilerek basmadığımı söylemeyi düşünüyorum. Kendimi rahat hissetmediğini hakkını helal etmesini isteyeceğim ondan. Bu şekilde açıklama yaparsam yanlış anlaşılmam değil mi?

Güzel kızım sen doğru olanı yaptın bu sınavdı senin için ve kazandın o ne düşünüyorsa düşünsun hiç takma kafana

Senin gibi temiz hayırlı evlatlar lazım bu ülkeye ne kadar çok güzel karar vermişsin lütfen doğru bildiğinden şaşma ve şaşırtmaçlarınada seni izin verme bu bildiğin sahtecilik ve hırsızlık o sütü bozuga yardımcı olursanız ondan ne farkın kalır üstelik birde ahirette hesap vereceksin lütfen sakın şeytana uyma okuyunca senin tutumunu oradan sevindirdinki beni o temiz alnından öpesim geldi beni annen teyzen gibi say Rabbim yar ve yardımcın olsun not: lütfen beni bu tür şeyleri sevmem sizde yapmayınız Allahtan korkarım diye konuş teklifte bulunmasın temiz elini kirletme kimse için canım kızım
Allah razı olsun gerçekten inanın kimse bilmese hiç ortaya çıkmasa, başkaları tarafından bunda ne var gibi görülse bile hesabını veremeyeceğim şeyler yapmak istemiyorum en basit görünenleri dahi. Sadece diğer arkadaşımdan özür dileyip helallik istemeyi düşünüyorum unuttum dediğim için yalan söylemiş gibi oldum sonradan doğru bulmadığımı söylesem de. İnsanlar kırılmasın diye kibar bir şekilde anlatmaya çalışsam da anlaşılmayınca kötü hissediyorum kendimi. Rabbim kötü olan hiçbir şeyi normal görmeyi nasip etmesin. Keşke insanlar da düşünebilse ben bu kişiden bunu isteyeceğim ama yarın bir gün bir şey olursa benim yüzümden başı ağrırsa diye. Allahım doğru yoldan ayırmasın kimseyi. Allah razı olsun iyi niyetli güzel yorumunuz için.

Kibar olayım diye yanlış yapana ödül verme çünkü o hak etmiyor kibarlıktan hak edene verilir kibarlık

Canım ya bozuk insanlarinsanlar arasında inci tanesi gibisin inşallah hep dimdik olursun eğilmeden bükülmeden amin

Hakkını helal et bana lütfen belki kırmış olabilirim seni oradan sinirlendiki o adama ...

Aslında suçune ne küçük var nede büyüğü mesela yarım saatte çalsa suç 10 saate çalsa suç..

Aynen öyle üniversitede de yapamazdım. Ne başkasından benim yerime imza atmasını isterdim ne de başkasının yerine imza atardım. Doğru bulmuyorum gerçekten kendimi huzursuz hissediyorum doğru olmayan bir şey yapınca yapmam istenince. Mesela bir arkadaş telefona bakmak istemeyip benim açmamı telefonda olduğunu söylememi istediğinde ben diyemem diyorum ama ona kalırsa da kendisini idare etmiyor gibi görünüyorum tabi. Neden yalan söyleyeyim birisi için neden doğru bulmadığım bir şeyi yapayım anlamıyorum insanları. Şimdiye kadar yaptığım hiçbir yanlış şeyin gizlide kalacağını düşünmedim. Keşke insanlar karşıdakini de düşünse kendileri yüzünden zor duruma düşer miyiz diye bir düşünseler
net ol kimse birsey isteyemez emin ol.arada yalan söylemek sevmem de cevrendeki insanlara. arkadasınada masada kalmıs kusura bakmaama ben hayatta yapamam bana göre degil dersin iki gün alımganlık uapar sonra bilir

kart okutmak kadar yanlis okutacagini ima etmek net bi sekilde hayir dememek, unuttum diye yalan soylemek, bu isi baskasina yaptirtmaya calismak...

Madem okutmayacan keşke bastan almasaydın kartı,
Zaten riskli işler o yarım saatte ALLAH korusun bişey olsa adama adam iş yerinde görünüyo senin başın yanar..
Gercegi söyle bidada sana vermesin :işsiz:

Benimde dikkatimi çeken dogru bulmuyorsun ama sucu baskasının üstüne yıkmayı biliyon ? Arkadasını kandırmaya çalışman hiç dogru degil..

Madem okutmayacan keşke bastan almasaydın kartı,
Zaten riskli işler o yarım saatte ALLAH korusun bişey olsa adama adam iş yerinde görünüyo senin başın yanar..
Gercegi söyle bidada sana vermesin :işsiz:
Aynen öyle. Ben de hem onu düşündüm hem de bir kere yapınca yine isteyeceğini bildiğimden okutmadım. Aslında ben istemediğimi belli ettim. Söyledim doğru bulmuyorum o yüzden dedim ama sert bir şekilde söylememek hatam oldu. Çünkü karşımdaki kişi bunu normal görüyor. Bunda ne var diye düşünüyor. Nasıl bir açıklama yapmalıyım bilemedim.

Aynen öyle. Ben de hem onu düşündüm hem de bir kere yapınca yine isteyeceğini bildiğimden okutmadım. Aslında ben istemediğimi belli ettim. Söyledim doğru bulmuyorum o yüzden dedim ama sert bir şekilde söylememek hatam oldu. Çünkü karşımdaki kişi bunu normal görüyor. Bunda ne var diye düşünüyor. Nasıl bir açıklama yapmalıyım bilemedim.
Valla bence açık açık sorumluluk almak istemedigini bu yüzdende basmadıgını söyle gitsin..

Benimde dikkatimi çeken dogru bulmuyorsun ama sucu baskasının üstüne yıkmayı biliyon ? Arkadasını kandırmaya çalışman hiç dogru degil..
Daha önce o arkadaşa kartını vermişti ve o arkadaş da okutmuştu. Zaten geç yazdım ona da çıkmıştı işten. Bilseydim okuturdum dedi. Ama pazartesi günü ondan da özür dileyeceğim aslında unutmadığımı doğru bulmadığım için okutmadığımı söyleyeceğim.

Daha önce o arkadaşa kartını vermişti ve o arkadaş da okutmuştu. Zaten geç yazdım ona da çıkmıştı işten. Bilseydim okuturdum dedi. Ama pazartesi günü ondan da özür dileyeceğim aslında unutmadığımı doğru bulmadığım için okutmadığımı söyleyeceğim.
İyi olur bencede.. her ikisinede dogru olanı söyle :KK19:

X