sizce ben nasılım?mutlaka cevap yazınn

bence sen daha çok masum ve henüz herşeyi bu denli düşünmüp ,sorun haline getirmek için çok genç ve tecrübesizsin...
sen bir de karne notlarını yaz, onları yorumlayalım...
daha gelişme çağındasın,biraz dikkat ve özenle fiziki görüntün istediğin şekli alabilir....bunlar fani şeyler...

rumeysacım bence bol bol zıplaa boy uzamasında cok ıse yarıyor
bızım aılede herkes kısadır erkeklerde cok uzun deıldır yanı
ama ben ergenlık donemımde hep hopar zıplardım mesela yolda yururken bı agac gorsem hemen dalına zıplamaya calısrdım.. 167 oldum
ancak bu kadar olabıldım ama bence sen daha cok uzarsın yenı cenerasyon öle nedensee :)))

bu arada kılolarda guzelcee yayılırr boyuna gıder hepsı :KK66:

bence sen daha çok masum ve henüz herşeyi bu denli düşünmüp ,sorun haline getirmek için çok genç ve tecrübesizsin...
sen bir de karne notlarını yaz, onları yorumlayalım...
daha gelişme çağındasın,biraz dikkat ve özenle fiziki görüntün istediğin şekli alabilir....bunlar fani şeyler...

:) 1. sınıftan beri 90dan aşağı not almadım abla. daha liseye yeni geçtim. ilkokul diploma ortalamam 98,67. umarım hoşuna gitmiştir :) :) (merak etme çok başarılıyım yani)

rumeysacım bence bol bol zıplaa boy uzamasında cok ıse yarıyor
bızım aılede herkes kısadır erkeklerde cok uzun deıldır yanı
ama ben ergenlık donemımde hep hopar zıplardım mesela yolda yururken bı agac gorsem hemen dalına zıplamaya calısrdım.. 167 oldum
ancak bu kadar olabıldım ama bence sen daha cok uzarsın yenı cenerasyon öle nedensee :)))

bu arada kılolarda guzelcee yayılırr boyuna gıder hepsı :KK66:

hmmm... tamam o zmn. zaten okul da başlıo. beden dersinde falan hep zıplarım artık:)

bu yaşlarda orantısız vücuda sahip olmak gayet normal..ama kilon bence iyi vücudun da orantısız değil :) nacizane fikrim a.s.

canım bende 1.65 boyundayım.hamile kalmadan önce 49 dum doğuma girdim 69 kiloyla.doğumdan hemen sonra verdim kiloları şu an 50 kiloyum zayıfsın boyuna göre diyorlar ama bence ideali 50 kg.aslında kilo herkeste farklı görünüyor kimi kalçadan kimi basenden kimide komple vücuttan alıyor komple vücuttan kilo alan bir yapın varsa 55 hoş durabilir sende.daha yaşın çok küçük 17 18 yaşlarına geldiğinde vücut oturacak artık onun için biraz dikkat edersen yediklerine senin için iyi olur.bu arada birkaç cm de bıy atıcaksın zaten.

canım 1.67 boyundayım, 54 kilo bende şişman duruyor.
tabii senin nasıl hissettiğin çok önemli ama benim ideal kilom bence 47idi. ben zayıflığı severim ama sen normalini soruyorsan 50 55 arasında olmaya gayret et. biraz sporla yaparsın çünkü metabolizman da hızlı işler senin.

Canım kendini boşuboşuna strese sokma sınav için ... :1no2:
Ben de çok stres olmuştum ve bu stresim kilo olarak bana dönmüştü
Sonuç harika bir okul kazandım ama boyum 1.67 ve 65 kiloydum...
Ama olsun ben kendimi nasıl olsa kiloluyum diye bırakmadım ve pilatese başladım
sadece 1-2 ay oldu ama yine de harika hissediyorum
Ayrıca 2 kilo yağ yakmışım ve 4 kilo vermişim :sm_cool:
Çünkü çok sıkı bir vücudum oldu sengözlerimebaksanab
Kesinlikle tavsiye ederim canım ama öyle pilates cdleri alıp evde yapmaya kalkma :eek:lmaz:
Çünkü pilateste çok ince ayrıntılar var ve onları bilmezsen yaptığın hareketler hiçbir işe yaramıyor...
Ve hareketleri yanlış yaparsan eklem ve omurga sorunlarına yol açıyor...
Umarım yardımcı olabilmişimdir cnm ...yerimseniben
Yakında fotomu da eklerim ama yine de bir 5 kilo versem ben de taş gibi olurum gibi :KK70::KK70:

Son düzenleme:
Hemeen resimlerimle geldim

Peki ben nasılım ? :eek:

Eklentiler

• $Ben.jpg
    $Ben.jpg
    34,9 KB · Görüntüleme: 64
  • $aa.jpg
    $aa.jpg
    82,9 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
şu anda 169 boyum. kilom 61

canım ben senin yaşındayken 1.70 boyum vardı kilom 65ti. ben çekinirdim millete 60 derdim. ona bile inanmazlardı " hayıır daha zayıfsın" derlerdi. yani bu biraz vücut yapınlada alakalı, bilmediğim için ona yorum yapamıcam ama öyle kilolu falan değilsin. Hatta vücut kitle endeksinin "normal" olduğunu da göreceksin hesaplarsan. Ayrıca zaman ilerledikçe de kilo veriyorsun, boya gidince de 1cm bile fark ettiriyor insanda. önemli olan sağlıklı kilonda olman, ip gibi olup rahatsız olduktan sonra anlamı yok. bu yaşlarda diyet gibi şeyler sakın düşünme, boyun uzuyor maşallah, onu da durdurursun. spor yapabilirsin ama. hem vücudun toparlandığı için daha zayıf görünürsün, hem de stresini atmış olursun.

Canım kendini boşuboşuna strese sokma sınav için ... :1no2:
Ben de çok stres olmuştum ve bu stresim kilo olarak bana dönmüştü
Sonuç harika bir okul kazandım ama boyum 1.67 ve 65 kiloydum...
Ama olsun ben kendimi nasıl olsa kiloluyum diye bırakmadım ve pilatese başladım
sadece 1-2 ay oldu ama yine de harika hissediyorum
Ayrıca 2 kilo yağ yakmışım ve 4 kilo vermişim :sm_cool:
Çünkü çok sıkı bir vücudum oldu sengözlerimebaksanab
Kesinlikle tavsiye ederim canım ama öyle pilates cdleri alıp evde yapmaya kalkma :eek:lmaz:
Çünkü pilateste çok ince ayrıntılar var ve onları bilmezsen yaptığın hareketler hiçbir işe yaramıyor...
Ve hareketleri yanlış yaparsan eklem ve omurga sorunlarına yol açıyor...
Umarım yardımcı olabilmişimdir cnm ...yerimseniben
Yakında fotomu da eklerim ama yine de bir 5 kilo versem ben de taş gibi olurum gibi :KK70::KK70:

canım benim çok sağol. ben de güzel bir okula girdim ama bu sefer de okul sınavlarının stresi var işte... bu arada pilates ortamlarını ben bilmiyorum ya. nasıl bilgi edinebilirim acaba?

X