Sizce hangisi hırsız?

2sene geçmiş üstünden şimdimi aklınıza geldi. Zaten çok büyük bir mal kaybı olsaydı anneniz üstüne düşer polise giderrdi kadında sallamamış. Başka işiniz gücünüz yokmu 2yıdlır bunu düşünüyorsunuz belki ikiside değil hırsız insanların bilmeden günahına girmek oluyor bu. Ayrıca insanları sırf itham etmek için onlara dedikleriniz hiç normal değil. K

Bir bardak soğuk su için giden gitmiş içinizi kemiyorsa hala gorusmezsiniz olur biter hesabida ahirete bırakın bu saaten sonra

Merhabalar. Bundan 2 yıl önce evden annemin altın yüzüklerinin hepsi portmantodan çantasından çalındı. O sıralarda eve gelen sadece 2 kişi vardı ve ikisinden biri bunları aldı ancak hangisinin aldığı konusunda şüphelerimiz var. Bu konuda psikolojik tahlil açısından fikirlerinize ihtiyacım var açıkçası çünkü aklım almıyor. 1. şüpheli X kişisi 30 yıllık eski mahalleden komşumuz. Meslek olarak temizliğe giden, oğlu geçmişte kuyumcuda çalışan, emeklisi var babadan ve kocasından da alıyordu hatta. biraz aç gözlü bir karakter ağlamasını çok iyi bilen ve annemin iyi niyetini de zaman zaman kullanan birisi. annem krem setlerini bile kullanmadan ona verirdi hatta. şemsiyesini aldı getirmedi vs. bunlar küçük şeyler ama yıllar önce bir otelde çalışırken turistlerin ihbarı ile ziynet eşyası hırsızlık şüphesiyle evini polisler aradı komşusuyla birlikte ama bir şey bulunamadı ve o otelde çalışmaya devam etti. bilemiyorum oğlu kuyumcudaydı o zaman bir şeyler yapmış olabilirler mi emin değilim. annem bu kadına söyledi altınlarım çalındı içim yanıyor kim yaptıysa hakkım haram olsun dedi falan o da gayet soğukkanlı davrandı nasıl yaparlar vs. dedi. Ve sürekli de arar sorar nasılsın vs. haftada bir arar ve o hırsızlıktan sonrada gelip gitti.

2. şüpheli y kişisi. Annemin 50 yıllık ilkokul arkadaşı. memleketten aynı mahalleden arkadaşlar aynı zamanda. ailelerini kardeşlerini bilir vs. annemi hatta babamla tanıştırarak evlenmelerine aracılık etmiş ama bu kadında hep bir ketumluk, sinsilik ve buzdolabı gibi bir duruş vardır. hatta annemi babamla evlenme için tanıştırmış ama nikahlarına hiçbir sebep yokken katılmamış bile sonra kendi oğlanlarının sünnetine de bizimkileri çağırmamışlar. kendisi ev hanımı ve eşi emekli ama ayrıca çalışıyor. 2 oğlu evli şehir dışında onlar ama bu olay yaşandığı sırada 2.oğlunun düğününü yeni yapmıştı borçları çok fazlaydı. çok sıkılıyordu maddi açıdan vs. ama eşi eskiden kasaptı ve birtakım et çalma olayları duyuldu 2 kasaptan atıldı. arkadaş çevresinde de kıskançlık tarzında tavırları nedeniyle dışlanan birisi. annemle son 15 yıldır falan tekrar samimi pozlarında ama 2-3 ayda bir gelir veya o arar illa gel der davet ederdi. ulaşamazsa dahi günde 3-4 kez arardı o kadar ısrarcı hatta. ama bu olaydan sonra arama yok, resmen mesafe koydu ve buz gibi bir tavırda. biz bu arada ev değiştirdik hayırlı olsun bile demedi sadece -aa öyle mi?- dedi bıraktı gelmedi de. şimdi arasan bile mahsus yoklama için tavrını ölçme niyetinde telefonları açmıyor.

Şimdi siz bu durumda ne düşünürsünüz? Hangisi iyi oynuyor? Samimiyetsiz bir samimiyet var ama birisi büyük oynuyor...Fikir ve yorumlarınıza ihtiyacım var:işsiz:
Ouuu dedektiflik mi yapıcam ben şimdi 🤤 çocukluk hayalim. Büyüteç alıp geliyorum.

ne ilginç konu ya.aa x kişisi kesin hırsız dememizi istiyor :KK12:
Sen hırsızsın, asıl sen hırsızsın. Sen hırsızlık yapmadın mı sıkı yönetim mahkemelerinde hırsızlığını ilan etmedin mi, döneksin, asıl sen döneksin, alçak hırsız bir tane koyucam ağzına.

İnsanlar sevdiklerini kaybediyor iki yılda toparlanıyor siz yüzük derdindesiniz
Ben şunu merak ettim ya sizler nasıl insanlarsınız acaba evinize girip çıkan böyleyse
Yüzükleri kimin çaldığını bulsanız ne olacak? İspat edebilecek misiniz? İnsanları nasıl suçlayacaksınız? Yüzükler geri gelecek mi? Ağır saçmalıyor ve vebal alıyorsunuz

Burda şu kişidir diye günah mı alalım, vebal de mi kalalım? Biz şu kişi diye tahmin de bulunsak ne yapacaksınız kadının yakasına mı yapacaksınız? Şöyle bir platformda sordum en çok oyu sen aldın sen çaldın mı diyeceksiniz? Hiç tahmin etmediğiniz güvendiğiniz biri belkide.
Cidden çok saçma bir konu.

1. Bu insanlar bu kadar her hareketleri supheli gelecek kqdar kötüyse evinize neden aliyor , neden görüsüyorsunuz ?

2. Bu insanlar normalde cok da size kotulugu dokunmayan evinize alabildiğiniz tarzda insanlar ise sizin guven problemleriniz var ve takintilisiniz. Ayrica cevrenize herkesin hayatini didikleyip kulp takabiliyorsaniz boyle, cok da iyi niyetli sayilmazsiniz

Amanin..40 yillik dostlugun icinden geciyosunuz..breh breh.. İftira yani gormemissin suphe hep. Sımdı 2 yıl once altın 300 lıraymıs sımdı olmus 900. Ondan mı kı bu depresen hisler😁

Böyle kişilik tanımlarından suçlu bulunsa faili meçhul dava kalmazdı. Taraflı anlatımlarınıza bakıp insanlara iftira mı atalım? Ayıp yani

Sen hırsızsın, asıl sen hırsızsın. Sen hırsızlık yapmadın mı sıkı yönetim mahkemelerinde hırsızlığını ilan etmedin mi, döneksin, asıl sen döneksin, alçak hırsız bir tane koyucam ağzına.
sen ne diyorsun ya ne hırsızlığı ne sıkıyönetimi ne dönekliği?sevdiğim üyeydin şoklardayımm.şikayet ettim valla seni.yıllardır sitedeyim böyle ağır ve yalan hakaret edenine rastlamadım

Hırsızlığı bir tarafa cektim , size göre bu iki kişide hırsız olabilir gibi geliyor ve bu insanlarda bir ihtimal üzerine bile hala görüşmeye devam ediyorsunuz. Haklarında yaptığınız yorumlar cok çirkin.
Hala görüştüğünüz bu insanlar hakkında böyle konuşmak sizin karakterinizi analiz etmemizi sağlıyor.
İyi düsünceli biri değilsiniz kusura bakmayın.
Madem birsey çalındığında herkesten şüphe duyacaksınız sinir öfkeyle insanların kötü yanlarını bir bir sıralayacaksınız ozaman özel eşyalarınıza dahada cok dikkat edin kimseyi zan altında bırakmayın.

sen ne diyorsun ya ne hırsızlığı ne sıkıyönetimi ne dönekliği?sevdiğim üyeydin şoklardayımm.şikayet ettim valla seni.yıllardır sitedeyim böyle ağır ve yalan hakaret edenine rastlamadım
Kız espri yaptım 😂😂 aaaa kimse anlamamış yaaa çok üzüldüm. Türk solu kavgasını hırsızlığa uyarladım şahsına sana bir hakaret ettiğim yok. Ay şok oldum nasıl anlamazsınız ☹️

X