Sizce hayırlısı mı oldu? Arkadaş kazığı

Elbette öyle ama bir yandan ailesel sorunlarını da anlatır cidden üzülürdüm bir nevi manevi destekte olup cidden hayatını düzeltmesini istemiştim. Haklısınız görüşünüz için çok teşekkür ederim
Bende bahsettiğim arkadaşıma benzer hisler hissediyordum hatta manevinin yanında maddi destekte oldu oldum pasta alıp isyerine gitmisligim vardır ama kıymet bilmeyen bilmiyor işte bu sebeple görusmemek en güzeli...Ne demek ben teşekkür ederim🤗

Ben olsam ayda bilmem kaç sevgilisi (!) olanla münasebetimi çoktan keserdim. İyi olmuş bu durum. Çok gereksiz, kendine bile faydası olmayan, kimlerle ne yaptığı belirsiz biri, gün gelir sizin başınıza bir çorap örerdi.

Haklısınız bana da ders oldu zaten. İlk ve tek böyle olan bi arkadaşımdı düzelir diye bekledim ama olmadı olmazdı da. Sağolun görüş için 🙏
Ben olsam ayda bilmem kaç sevgilisi (!) olanla münasebetimi çoktan keserdim. İyi olmuş bu durum. Çok gereksiz, kendine bile faydası olmayan, kimlerle ne yaptığı belirsiz biri, gün gelir sizin başınıza bir çorap örerdi.

Son düzenleme:
Hayır hiç arkadaşın olmasa anlayacağım bir nebze, ama 4 tane dostum var diyorsun. Dost kelimesinin bu kişiyle uyuşmadığını diğer dostlarından anlayamadın mi? Yargılamak için değil merakımdan soruyorum. Bence hayırlısı mi olmuş diye hala düşüneceğine sizi kit kanaat geçindirmeye çalışan annenden özür dile ve hatanı telafi et. Hepimiz hayatta hata yaparız ama bunların hepsi birer tecrübe kalır. Umarım bu olaylar da sana ders olmuştur. Geri kalan hayatında kaliteli dostlarının olması dileğiyle...

Bu kişi ile lise 3 te tanıştım o yıl okul değiştirmiştim ve ilk onunla tanışmıştım başlarda böyle değildi ya da bana anlatmıyordu cidden ne olacağını bilemedim iyi sandım yaptıklarjna saçma sapan göz yumdum çünkü bana dediği şey düzelmek istiyorumdu babasının annesine ve kendisine çektirdiklerini anlattı ben de cidden destek olmak istedim ama hata işte . Bu arada merak etmeyin anneme canım feda tövbe bile ettim yalanım için, işe girdiğimde ,ki zaten eve destek için annemin üstünden yük kalksın diye girdim maaşlarımın hepsini ona verdim zaten ben kendime de bişey istemiyorum yeter ki huzurumuz olsun evde. Görüşünüz için de çok teşekkür ediyorum bana büyük ders oldu
Hayır hiç arkadaşın olmasa anlayacağım bir nebze, ama 4 tane dostum var diyorsun. Dost kelimesinin bu kişiyle uyuşmadığını diğer dostlarından anlayamadın mi? Yargılamak için değil merakımdan soruyorum. Bence hayırlısı mi olmuş diye hala düşüneceğine sizi kit kanaat geçindirmeye çalışan annenden özür dile ve hatanı telafi et. Hepimiz hayatta hata yaparız ama bunların hepsi birer tecrübe kalır. Umarım bu olaylar da sana ders olmuştur. Geri kalan hayatında kaliteli dostlarının olması dileğiyle...

Bu arada gittiğim yeni okulda diğer arkadaş ve dostlarımdan başka bir okula gittim. En uzun arkadaşlığım şu an 10 yıllık. Ve diğerleriyle de 7 yılımız var. Bu arkadaş seçimimde hata yaptığımı biliyorum çoğunuz neden özür diliyorsun dedi keşke dilemeseydim. Konuyu açma sebebim de beni çıkartalı 2 ay olmuştur, ben biraz kafaya takan biriyim karşımdaki hatalı bile olsa hatalı bir davranışım var mı diye kendime sorarım. Gece uyuyamadığım bile oluyor bu yüzden. Yani evet haksız yönüm keşke bu sevgili muhabbetleri dönerken arkadaş dediğim şahısla ilişkimi kesseydim, ama bana cidden sözler verdi düzeleceğini bekledim olmadı. Görüşlerini yazan ve vaktini ayıranlara çok teşekkür ediyorum. Bu saatten sonra böyle bir insana denk gelirsem ne yapacağım belli.🙏

Ne kadar iyi olursan ol;istersen evliya ol. Arkadasin kotuyse yoldan cikarsin. Ayni seyleri seninde yasamani istemiyorsan birdaha konusma lutfen. Benimde lisede benzer arkadasim vardi simdi dusunuyorum da keske hic tanismasaymisim hatalrini gormeme ragmen aciyor uzuluyordum ta ki zamanla ona benzedigimi farkedince arkadasligimi kestim cok sukur.

Çok haklısınız üzüm üzüme baka baka kararırmış. Zaten ister yazsın ister arasın ki numarasını bile sildim bu saatten sonra ona bir şans daha veremem. Çok teşekkür ediyorum görüşünüz için
Ne kadar iyi olursan ol;istersen evliya ol. Arkadasin kotuyse yoldan cikarsin. Ayni seyleri seninde yasamani istemiyorsan birdaha konusma lutfen. Benimde lisede benzer arkadasim vardi simdi dusunuyorum da keske hic tanismasaymisim hatalrini gormeme ragmen aciyor uzuluyordum ta ki zamanla ona benzedigimi farkedince arkadasligimi kestim cok sukur.

Haklısınız zaten ilk defa böyle biriyle arkadaşlık ettim o da cidden iyi olduğuna inanmıştım. Ama bu olaylardan sonra biraz gözlerimi açmam lazımmış onu anladım. Genellikle arkadaşlarım sessiz kendi hallerinde insanlardır. Teşekkür ediyorum görüşünüz için 🙏
Yanlış anlamayın ama ben sizide haklı bulmadım. Karşı tarafı da.
Bi kere eğer yaptığı şeylere(erkeklerle gezip tozması gibi)sizi dahil etmeye çalışmıyorsa ne yaptığı sizi alakadar etmez.
Çok çok yakın bi arkadaşım lise zamanında sürekli erkeklerle olurdu. Yaşı benden büyüktü bu arada. Açıktan okuyordu okulunu,rahattı,beraber olduğu erkeklerin sayısı kim bilir kaçtır.
Bir kere bile bizi dahil etmeye çalışmadı. Üstelik inanılmaz anaçtır. Herşeyimize bizden önce koşturur. Kaç sene geçti hala hayatımda hala çok severim.
Bu nedenle sizi dahil etmediği hiç bi durum sizi ilgilendirmez. Yaşam tarzı hoşuna gitmiyorsa görüşmezsiniz zaten olur biter.

Para konusunda siz haklısınız. Vermesi gerekiyordu.
Ama demişsiniz ya küsken benim sağlık sorunum vardı aramadı bile diye, e sizde onu kürtaj olur olmaz o durumdayken yalnız bırakmışsınız.
Ben olsam bende sonrasında sizinle görüşmezdim açıkçası. Sizin haklı olduğunuz tek konu para konusu. Sizi zor durumda bırakmamalıydı. Ama destek olmamışsınız sizde belki onundaona ihtiyacı vardı bilemeyiz. Böyle konuları 2 taraftan dinlemek gerekir genelde herkes kendini haklı görür çünkü.

En iyisi tekrar barışmamak. Bu tarz küslüklerde eskisi gibi olmuyor hiç bişey. boşuna denemeye,daha fazla yıpranmaya gerek yok.

Aynen öyle beni ne yaptığı alakadar etmiyordu ta ki işin ucu bana değinene ve tehditler gelmeye başlayana kadar. Erkek arkadaşlarından biri beni arayıp benimle barışmak zorunda ,namusum o benim öldürürm bana dönmezse seni de onu da diye tehdit aldım ve daha sonra bu 3 kez daha oldu Ve hepsi aynı adamdan da değildi. Bu tehditlerden sonra zaten uyarmaya başladım. Artı olaeak keşke yardım edebilseydim ben de öğrenciydim ve nafaka ile geçiniyorduk ne yazık ki.bu arada barıştıktan sonra yazmadı sağlık sorunum barışınca ortaya çıktı. Para konusuna gelince o da zorda kaldı ben de en az onun kadar zorda kaldım haklı durumlarınız var. Barışmayı düşünmem bu saatten sonra zaten.Teşekkür ederim görüş için. 🙏
[/QUOTE
Yanlış anlamayın ama ben sizide haklı bulmadım. Karşı tarafı da.
Bi kere eğer yaptığı şeylere(erkeklerle gezip tozması gibi)sizi dahil etmeye çalışmıyorsa ne yaptığı sizi alakadar etmez.
Çok çok yakın bi arkadaşım lise zamanında sürekli erkeklerle olurdu. Yaşı benden büyüktü bu arada. Açıktan okuyordu okulunu,rahattı,beraber olduğu erkeklerin sayısı kim bilir kaçtır.
Bir kere bile bizi dahil etmeye çalışmadı. Üstelik inanılmaz anaçtır. Herşeyimize bizden önce koşturur. Kaç sene geçti hala hayatımda hala çok severim.
Bu nedenle sizi dahil etmediği hiç bi durum sizi ilgilendirmez. Yaşam tarzı hoşuna gitmiyorsa görüşmezsiniz zaten olur biter.

Para konusunda siz haklısınız. Vermesi gerekiyordu.
Ama demişsiniz ya küsken benim sağlık sorunum vardı aramadı bile diye, e sizde onu kürtaj olur olmaz o durumdayken yalnız bırakmışsınız.
Ben olsam bende sonrasında sizinle görüşmezdim açıkçası. Sizin haklı olduğunuz tek konu para konusu. Sizi zor durumda bırakmamalıydı. Ama destek olmamışsınız sizde belki onundaona ihtiyacı vardı bilemeyiz. Böyle konuları 2 taraftan dinlemek gerekir genelde herkes kendini haklı görür çünkü.

En iyisi tekrar barışmamak. Bu tarz küslüklerde eskisi gibi olmuyor hiç bişey. boşuna denemeye,daha fazla yıpranmaya gerek yok.

Son düzenleme:
Boyle arkadas olmaz olsun. Sakjn muhattsp olma bir daha. 20 yasinda bir kizin bu halde olmasi midemi bulandirdi.

Sizi ilk erkek arkadaşı aradığında ve tehdit ettiğinde görüşmeyi kesecektiniz. Sizin numaranız havadan onlara gitmedi değil mi? Erkekleri kullanmak, kendini kullandırtmak vs bildiğiniz arkadaşınız o yolun yolcusu olmuş. Keşke hayatını düzeltebilse ama kendini mahvetmeye, özellikle cezalandırmaya, değersizleştirmeye çalışan bir hali var. Sadece görüşürseniz bunu söyleyin. Ailevi olayları ne olursa olsun, yaptıklarına ve yaşadıklarına bir neden olmamalı. Sizin içinse en iyisi bu olmuş.

Görüşünüz için çok teşekkür ediyorum çok haklısınız, dersimi aldım. Bir daha görüşeceğimi hiç sanmıyorum böylesi benim için daha hayırlı, keşke başından anlayabilseydim. Tekrar sağolun 🙏
Sizi ilk erkek arkadaşı aradığında ve tehdit ettiğinde görüşmeyi kesecektiniz. Sizin numaranız havadan onlara gitmedi değil mi? Erkekleri kullanmak, kendini kullandırtmak vs bildiğiniz arkadaşınız o yolun yolcusu olmuş. Keşke hayatını düzeltebilse ama kendini mahvetmeye, özellikle cezalandırmaya, değersizleştirmeye çalışan bir hali var. Sadece görüşürseniz bunu söyleyin. Ailevi olayları ne olursa olsun, yaptıklarına ve yaşadıklarına bir neden olmamalı. Sizin içinse en iyisi bu olmuş.

Merhaba arkadaşlar lütfen objektif olarak kırmadan yorum yapın bu olay aklıma takıldı bu yüzden kim haklı diye sormak istiyorum. Hayatımda 4 tane tam dostum diyeceğim arkadaşım var daha önce hiç biriyle böyle bişey yaşamadım. Bir tane de 1 yıl önce bir arkadaşım vardı lisenin son 2 yılını birlikte geçirdik. Bu arkadaşım erkeklerle takılan ayda en az 4 sevgili değiştiren biriydi hatta o erkeklerle tatile gidiyor ve onlardan para alıyor sonra da hep kavga ediyordu, onunla arkadaştım çünkü esprileri bana uyuyordu ama yetişme tarzımız çok zıttı sağolsun dertlerimi de dinlerdi ama küçücük şeyden kavga çıkarırdı. Ben her zaman bu kadar sevgili değiştirmenin kötü olduğunu başına iş alacağını söyledim , ki neredeyse başına işler açıyordu erkekleri kullanarak para alıp bir yerlere gidiyordu bi kaç erkek arkadaşı bana ulaşıp tehdit bile ettiler, ama ben her zaman yüzüne de söyledim yapma çok yanlış yapıyorsun diye bu süreçte soğumaya da başladım hatta babası ve ablası da erkeklerle konuştuğunu fark edip kaç kere köşeye çekip konuştular yine de olmadı ben de düzelir sandım o kadar olaya. Onun da benim dışında sadece 1 kız arkadaşı vardı o kızla da anlaşamayıp yollarını ayırdılar. Olay ise bir gün bu arkadaş hamile kaldı. (20 yaşında) ben de şok oldum çünkü hiç bir arkadaşım bu kadar olay yaşamamıştı. Bu arada bu arkadaşım babasıyla anlaşamazdı babası yanına harçlık bile koymaz ben çoğu zaman yemeğini alırdım üzülürdüm arkadaşıma. Neyse bu arkadaşım hamile kaldığında torpille bir iş yerinde asgari ücretin üstünde bir maaşla çalışmış bir insandı tam da işten çıktığı aya denk geldi bu olay (bunu yazmamın nedeni parasını kenara zor günler olur ayır diye kaç kez söyledim çünkü ailesiyle çok zorluk yaşıyordu )bende ise evde sırf nafaka ile geçiniyoruz, o dönem işe giremedim çünkü bende fıtık çıktı fizik tedavi gördüm( bu olaydan sonra zaten işe girip aileme destek olup okumaya başladım bunu yazmamın sebebi ise bizimde maddi durumumuz aşırı iyi değil hatta bazen zar zor yetiyoruz) Ben de sabahın köründe İLK defa anneme yalan söyleyerek kürtaj olmasına yardım etmek için gittim, çünkü arkadaşımdı ve zor zamandaydı ve ben anneme hiç bir zaman yalan söylememiştim kendimi de köti hissettim bu olayı söyleyemezdim, daha sonra kürtaj için gittiğimiz yer ,bebeğin düşündüğümüzden büyük olduğunu ve daha fazla para talep ettiklerini belirttiğinde bir baktım arkadaşım sormadan cüzdanımı aldı ve tüm paramı orda çalışan kadına verdi, annem sağolsun ne kadar zor durumda olursak olalım yanıma zor bir duruma düşerim diye 100 tl ya da en az 80tl koyar. Daha sonra arkadaşım bana bakıp ben ahmet(herhangi bi etkek ismi) ten alıp vericem sana dedi. Sonra başka erkeklerden de para yollamalarını istedi. Yok kistim var ameliyat olacağım diye arkadaşlarını arıyordu şok geçirmiştim artık. o kürtaj olurken bilmediğim bir semtte 1 saat banka aradım hayatımda para çekmemiştim. Gittim çektim geldim. Arkadaşım hiç ağlamamıştı bile o da bir candı oysa kürtaj bittikten sonra, üstüne bu para mevzusu da gelince yine kendini toparlaması hakkında konuşma yaptım. Ama anneme ne diyecektim? Annem tutumumu bilir ben bir günde 100 tl harcayacak biri de değildim. Arkadşım aman boşver falan dedi. Akşam eve gittiğimde annemlere param onda kaldı üstünü verirken gibi bir şey söyledim. O akşam arkadaşım bana yazdı " para alamicam arkadaşımdan zor durumdayım kusura bakma ne zaman vereceğim belli değil "dedi. İyice sinirlendim. İlk defa anneme yalan söylemek zorunda kalıp üstüne onun hatasını ben çekiyordum ( arkadaşlar hatalı olduğumu biliyorum ama arkadaşımın bu kürtaj derecesine geleceğini düşünmedim kendini düzeltir dedim) Annem zaten zor bi insan hrmen dedi parayı geri iste ( annem de nerden bilsin onda yanlışlıkla kaldı diye biliyor) ben de arkadaşıma bak ben para kazansam istemem ama biz bir tek nafaka ile geçiniyoruz annem istiyor parayı olayı ona anlatamıyorum sen
De biliyorsun dedim beni lütfen suçlama zor durumdasın ama ben de en az senin kadar zor durumdayım annem parayı neden o alıyor diye soruyor dedim. Bana yazıklar olsun sana dedi hakaretler etti ben de hiç küfür etmediğim halde bu kadar hakaret edince ki hiç hakareti sevmem engelledim her yerden. Ertesi gün de anneme 70 tl yatırmış. Arkadaşlar anlıyorum zor durumdaydı ve sonuçta annem tutumumu bilir. Bu olaydan 1 ay sonra arkadaşımı özlediğimi ( meğerse iyi anlarmızı özlemişim sadece) fark ettim ve yazdım ondan özür diledim( keşke dilemeseydim) zor durumdaydın ama ben de senin kadar zor durumdaydım bana hakaret etmeseydin engellemezdim dedim ve barıştık. Ama eskisi kadar konuşmuyorduk ben ona yazarken o bana bi kere bile nasılsın yazmıyordu meşgulüm canımcım o yüzden diyordu. Ben de zorladığımı ve artık böyle biriyle arkadaş olamk istemediğimi anladım 6 ay boyunca hiç yazmadım sonra doğum gününde de yazmayınca baktım engelleyip silmiş her yerden. Sizce hayatımdan çıkması hayrıma mı olmuş? İlk defa böyle bir arkadaşlık yaşadım hiç bir arkadaşımla bu kadar tartışıp böyle garip nedenlerle küstüğümü bilmem. Kendisi de iyi biriydi ama seçimleri bana cidden tersti. Lütfen kırmadan objektif yorumlarınızı belirtin 🙏
Güncelleme:
Yorum yapan herkese teşekkür ederim konuyu açma amacım barışmak değil sadece tamamen haksız mıyım diye düşünmemdi çünkü ben biraz kafaya takan biriyim karşımdaki hatalı bile olsa hatam var mı diye düşünürüm, bu arkadaşımla arkadaş kalma sebebim; değişir diye bekledim bana sözler verdi ailesi ile olan durumlarına acıdım zor günler geçirmiş bu kız dedim, eee olan bana oldu ,evet bu sevgili muhabbeti dönerken kesinlikle yollarımı ayırmalıydım ama hata yaptım farkındayım. Bu da bana büyük bir ders oldu elbette. Dediklerinizi tekrardan gözden geçireceğim tekrardan görüş belirten herkese teşekkür ederim 🙏
Boyle insandan Arkadas olmaz.Kendine acimayan Senin de basina neler getirir.Kesinlikle uzak durmalisin.

Burada önemli olan nokta bence yaptığı şeyler size yanlış gelse bile sizi dahil edip etmemeye çalışması. Sürekli başka erkeklerle birlikte olabilir bu sizin karışabileceğiniz bir şey değil ki ama sizi de istemediğiniz halde buna teşvik ediyorsa işte o zaman kötü bir şey. Mesela anlattığınız olaylarda en çok gözüme batan cüzdanınızdaki parayı alırken sizden izin istememesi onun haricinde herhangi bir şeyde rızanız olmadan karışmamışsınız olaylara. Herkesin maddi durumu tabii ki farklı ama arkadaşınız kürtaj yaptırmış ve siz de olayın hemen üstüne paranızı istemişsiniz ben olsam o parayı değil o an, başka hiçbir zaman da istemezdim anneniz hesap soran biriyse de kaybettim derdiniz olur biterdi. O kadar kötü niyetli olsaydı ertesi gün de annenize para yollamazdı demek ki anca 70 tl denkleştirebilmiş. Yani bakın arkadaşım aslında bana söylemeden erkeklerle birlikte oluyormuş, hamile kalınca söyledi veya zorla kürtaja beni de götürdü deseydiniz yorumum çok farklı olurdu ama arkadaşınız size olduğu kişiyi de gizlememiş ki. Arkadaşınızın karakteri size uygun değilse görüşmeyin tabii ki, belli ki yaptığı şeyleri siz yargılıyorsunuz hayat tarzı size göre değil.

X