Sizce ilgisi var mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ceren_gs

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2013
250
63
Merhaba arkadaslar ocakta yukseklisansa basladim gecen sene depremden dolayi uzaktandi hocalarla tanisma firsatimiz yoktu whatsaptan yazisiyorduk yalniz aklimda bir soru var ben mi gelin guvey oluyorum diye size sormak istiyorum. hocayla oncesinde whatsaptan konusmustuk kisa sureligine iste eski mezun oldugumu soyledim su sene mezun oldum diye sizin hocalarla gorusuyoruz felan dedi bana sonra konu konuyu acti nerde calisiyorsun felan filan derken kisa sureli yazistik bu konuda.sonrasinsa gorusmedim.Bu sene yuzyuze derslere girmeye basladık ama hoca bana cok takıliyor bana feminist felan diyor bir kere yemek yapmaktan konu acildi calisan 2 kisiyse hayat musterektir yemegi biri yaparken digeri temizlik yapasli esler arasinda yardimlasma dayanisma olmalidir felan dedim.Kadinin isi felan dedi hayir dedim sen de seviyorsundur yemek yapmayi nefret ederim dedim.sonrasinda seni alanin Allah yardimcisi olsun dedi.gecen de feminizmin kurucusu felan diye takilmaya basladi herkesin icinde senden gicik oldum dedi ama bazen guluyorum x hanim guluyor felan diyor.Her neyse buraya kadar tamam oylesine takiliyor sakasina diyordum ama konu acildi ben femist degilim dedim is yerinden bir arkadasa ben feministmiyim dedim evet tarzinda onay verdi evlilik sizlesmesi yapar bile dedi ben oyle biri degilim neden arkadasin kostek oldu bu 1 hoca da benim icin sunu kullandi guya gen beni yaklasani yakar misim yani hocanin agzindan x hanim kendisine yaklasmayin yakarim diyor kaf daginda dedi benim bu is yerinden arkadas da onun kriterleri yuksek oraya ulasmak zor dedi sonrasinda ima eder gibi hocam bunu dedi ben bunu deyince gulumsedim cunku cok naif ve imali bir sekilde bana takildi kendisine yaklasilmasini istemiyor yoksa yakar zaten kaf daginda felan dedi benim ilgim olmaya basladi cunku yaslarimiz buyuk ve yakin ben 38 yasindaysam o da 43 44 felandir herhalde ne diyorsunuz arkadasim anladi ve engel mi olmak istedi artniyet olarak anladim beni hic olmadigim gibi biri gibi gosterdi adama benim tum durumlarimi da takip ediyorun ve benu sinir etnek icin cok takiliyor

Merhaba arkadaslar ocakta yukseklisansa basladim gecen sene depremden dolayi uzaktandi hocalarla tanisma firsatimiz yoktu whatsaptan yazisiyorduk yalniz aklimda bir soru var ben mi gelin guvey oluyorum diye size sormak istiyorum. hocayla oncesinde whatsaptan konusmustuk kisa sureligine iste eski mezun oldugumu soyledim su sene mezun oldum diye sizin hocalarla gorusuyoruz felan dedi bana sonra konu konuyu acti nerde calisiyorsun felan filan derken kisa sureli yazistik bu konuda.sonrasinsa gorusmedim.Bu sene yuzyuze derslere girmeye basladık ama hoca bana cok takıliyor bana feminist felan diyor bir kere yemek yapmaktan konu acildi calisan 2 kisiyse hayat musterektir yemegi biri yaparken digeri temizlik yapasli esler arasinda yardimlasma dayanisma olmalidir felan dedim.Kadinin isi felan dedi hayir dedim sen de seviyorsundur yemek yapmayi nefret ederim dedim.sonrasinda seni alanin Allah yardimcisi olsun dedi.gecen de feminizmin kurucusu felan diye takilmaya basladi herkesin icinde senden gicik oldum dedi ama bazen guluyorum x hanim guluyor felan diyor.Her neyse buraya kadar tamam oylesine takiliyor sakasina diyordum ama konu acildi ben femist degilim dedim is yerinden bir arkadasa ben feministmiyim dedim evet tarzinda onay verdi evlilik sizlesmesi yapar bile dedi ben oyle biri degilim neden arkadasin kostek oldu bu 1 hoca da benim icin sunu kullandi guya gen beni yaklasani yakar misim yani hocanin agzindan x hanim kendisine yaklasmayin yakarim diyor kaf daginda dedi benim bu is yerinden arkadas da onun kriterleri yuksek oraya ulasmak zor dedi sonrasinda ima eder gibi hocam bunu dedi ben bunu deyince gulumsedim cunku cok naif ve imali bir sekilde bana takildi kendisine yaklasilmasini istemiyor yoksa yakar zaten kaf daginda felan dedi benim ilgim olmaya basladi cunku yaslarimiz buyuk ve yakin ben 38 yasindaysam o da 43 44 felandir herhalde ne diyorsunuz arkadasim anladi ve engel mi olmak istedi artniyet olarak anladim beni hic olmadigim gibi biri gibi gosterdi adama benim tum durumlarimi da takip ediyorun ve benu sinir etnek icin cok takiliyor

Bu tuhaf sohbetlerin hepsi dersteyken mi oldu ? Mesafe, görevinin gereğine göre davranma vb'nin olmaması sizi rahatsız etmiyor mu ? Adam bu lakayt muhabbetleri ederken siz öylece tebessüm mü ettiniz ?

Feminizm ne alaka yahu?
Bu anlattığınız şeylerin hiçbirinin feminizm kavramı ile ilgisi yok.
Ve madem rahatsızlık duyuyorsunuz, gülümsemek yerine tepki gösterin.
38 yaşında yüksek lisansa başlayıp insanların niyetlerini sezemeyen, kendini savunamayan, ilkokul talebelerinin akran zorbalığı gibi davranışlara maruz kalmayı gülümseyerek karşılayan, arkadaş seçimlerini dengeleyemeyen ve yazı dilini bu kadar hoyrat kullanan biri olmanıza üzüldüm sadece.
Konunuzda da neyi merak ettiğinizi anlamadım. Neyin neyle ilgisi var mı?

Bu tuhaf sohbetlerin hepsi dersteyken mi oldu ? Mesafe, görevinin gereğine göre davranma vb'nin olmaması sizi rahatsız etmiyor mu ? Adam bu lakayt muhabbetleri ederken siz öylece tebessüm mü ettiniz ?

Ben de bunu yazcaktım, öğrencinle flört edeceksen de (kibarca yazdım) bunu derste yapmazsın, diğer çocukların vaktinden çalmazsın, diğer insanların önünde yapmaya zaten utanırsın. Bu nedir yahu :KK51:

Feminizm ne alaka yahu?
38 yaşında yüksek lisansa başlayıp insanların niyetlerini sezemeyen, kendini savunamayan, ilkokul talebelerinin akran zorbalığı gibi davranışlara maruz kalmayı gülümseyerek karşılayan, arkadaş seçimlerini dengeleyemeyen ve yazı dilini bu kadar hoyrat kullanan biri olmanıza üzüldüm sadece.

Konu sahibesi 38 yaşında mı, ben 20lik kız sandım:KK51:Hocayla bakışma gülüşme falan 20 yaşlarında kalmıyor muydu

Merhaba arkadaslar ocakta yukseklisansa basladim gecen sene depremden dolayi uzaktandi hocalarla tanisma firsatimiz yoktu whatsaptan yazisiyorduk yalniz aklimda bir soru var ben mi gelin guvey oluyorum diye size sormak istiyorum. hocayla oncesinde whatsaptan konusmustuk kisa sureligine iste eski mezun oldugumu soyledim su sene mezun oldum diye sizin hocalarla gorusuyoruz felan dedi bana sonra konu konuyu acti nerde calisiyorsun felan filan derken kisa sureli yazistik bu konuda.sonrasinsa gorusmedim.Bu sene yuzyuze derslere girmeye basladık ama hoca bana cok takıliyor bana feminist felan diyor bir kere yemek yapmaktan konu acildi calisan 2 kisiyse hayat musterektir yemegi biri yaparken digeri temizlik yapmali esler arasinda yardimlasma dayanisma olmalidir felan dedim.Kadinin isi felan dedi hayir dedim sen de seviyorsundur yemek yapmayi nefret ederim dedim.sonrasinda seni alanin Allah yardimcisi olsun dedi.gecen de feminizmin kurucusu felan diye takilmaya basladi herkesin icinde senden gicik oldum dedi ama bazen guluyorum x hanim guluyor felan diyor.Her neyse buraya kadar tamam oylesine takiliyor sakasina diyordum ama konu acildi ben femist degilim dedim is yerinden bir arkadasa ben feministmiyim dedim evet tarzinda onay verdi evlilik sözlesmesi yapar bile dedi ben oyle biri degilim neden arkadasim kostek oldu bu 1. Hoca da benim icin sunu kullandi guya ben beni yaklasani yakar misim yani hocanin agzindan x hanim kendisine yaklasmayin yakarim diyor kaf daginda burnu gibi bir sey dedi benim bu is yerinden arkadas da onun kriterleri yuksek oraya ulasmak zor dedi sonrasinda .ima eder gibi de hocam bunu dedi ben bunu deyince gulumsedim cunku cok naif ve imali bir sekilde bana takildi kendisine yaklasilmasini istemiyor yoksa yakar zaten kaf daginda felan burnu dedi benim ilgim olmaya basladi cunku yaslarimiz buyuk ve yakin ben 38 yasindaysam o da 43 44 felandir herhalde ne diyorsunuz arkadasim anladi ve engel mi olmak istedi artniyet olarak anladim beni hic olmadigim gibi biri gibi gosterdi adama. benim tum durumlarimi da takip ediyoru ve beni sinir etnek icin cok takiliyor gecen de masasindaki fincani begendim al ceyizine koyarsin diyor.
İnşallah master eğitiminiz Türk dili üzerine değildir... Çünkü eğer öyleyse hocayla çene yarıştırmaktan gramer namına tek bir bilgi edinememişsiniz..

Feminizm ne alaka yahu?
Feminizmin de içini boşalttılar. Bulaşık yıkamaya üşenmenin adı feminizm oldu. Bir de bunu yapan biri yüksek lisans öğrencisi diğeri hoca(!)..

tamam da ben mesafeli biriyimdir. Yerine göre hareket de ederim ama karşı taraf esprili sadece kaldı ki lakayt muhabbetten ben de hoşlanmam da ne yapayım. Siz hiç bu tarz ortamlarda sevmediniz mi brilerini robot da değiliz nihayetinde etkilenebiliyoruz .benim sorum karşı tarafın ilgisi olduğu için mi yapıyor neden böyle davranmaya çalıştığını anlamaya çalışıyorum sadece neden bu kadar tepki gösterdiniz onu anlayamıyorum.

Yüksek Lisans yapan bir insanın yazısı bu olmamalı ya!
Al dedi onu dedi al yıka dedi!
Ayrıca muhabbetler de iğrenç, hoca herkese yavşıyor herhalde.
bu konuya nerden vardın öyle olsaydı herkesle şakalaşırdı bunu sadece ban yapması beni bu soruyu sormaya gerek duydurdu.İnsanları tanımadan önyargılı yaklaşmamak gerekiyor siz hiç mi şakalaşmıyorsunuz insanlarla sadece bunun bana ve sürekli yapılmasındaki amacı anlamaya çalışıyorum anlatabiliyor muyum sorumda da belirtmişim zaten.

Adam ya gevşek ya sizle flörtlesmeye çalışıyor,sizde bunu hissediyormuşşunuz zaten, soru ne burada onu anlamadım
soru ilgisi olduğu için mi böyle şakalaşıyor yoksa ben mi kendi kendime gelin güvey oluyorum ortada bir şey yok mu yani ilgi alaka gibi hoşlanma gibi ki arkadaşlar herkese yapıyor diye düşünmüşler bu sadece bana yapılıyor o kadar kişinin içinde gıcık oldum diyor ben de anlamış değilim ama o zaman mesafeli olayım.Bir de bu kadar insan nasıl tanışıp evleniyor yahu bu arkadaşlar ormanda mı yaşıyorlar nedir çok abartı konuşmalar.

Feminizmin de içini boşalttılar. Bulaşık yıkamaya üşenmenin adı feminizm oldu. Bir de bunu yapan biri yüksek lisans öğrencisi diğeri hoca(!)..
feminizm, kadın erkek eşitliğine dayanan ve kadını erkeğin üstünde tutan bir sistem değildir.Kadın duygusal anlamda ve güç anlamında erkeğe göre daha naif bir yapıda olduğu için geçmişten günümüze toplumsal süreçte yaşanan bazı olaylar fiziksel güce dayalı olan ataerkil toplum yapısı kavramını ortaya çıkarmıştır.Kadına hani bazı misyonlar yükleniliyor ya çocuk bakmak,yemek yapmak,temizlik yapmak gibi işte bu yapı içerisinde bulaşık yıkamak da kadının görevi yapmak zorunda olduğu bir iş gibi görülüyor tartışma burdan başladı.Kadın yemek yapmayı sever ve yapar erkek yapmaz anlayışında konuşulduğu için ben de karşı tezi savundum ve bu konu bunun üzerinden şakalaşılmaya başlandı anlatabiliyor muyum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X