Sizce ilgisi var mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Feminizm ne alaka yahu?
Bu anlattığınız şeylerin hiçbirinin feminizm kavramı ile ilgisi yok.
Ve madem rahatsızlık duyuyorsunuz, gülümsemek yerine tepki gösterin.
38 yaşında yüksek lisansa başlayıp insanların niyetlerini sezemeyen, kendini savunamayan, ilkokul talebelerinin akran zorbalığı gibi davranışlara maruz kalmayı gülümseyerek karşılayan, arkadaş seçimlerini dengeleyemeyen ve yazı dilini bu kadar hoyrat kullanan biri olmanıza üzüldüm sadece.
Konunuzda da neyi merak ettiğinizi anlamadım. Neyin neyle ilgisi var mı?
Feminizmi anlatsam roman olur işin özü o değil bakın kadına dünyevi anlamda yüklenen sorumlulukları söylüyorum bulaşık, ütü,yemek,temizlik çocuk bunlar kadının göreviymiş gibi algılanıyor.Ben de bu görev kadının değidir 2 taraf çalışıyorsa 2 kesim de yapmalıdır dedim ve şaka bunun üzerinden başladı o gündür benimle şakalaşıp duruyor sinirlendirmeye çalışıyor ve takılıyor ben de bunun alltından bir duygu aramalı mıyım diye soruyorum.Bu kadar insan ormanda mı yaşıyor diye ekliyorum bu insanlar nasıl tanışıp iletişim kurup evleniyorlar herhalde kavimler halinde yaşıyorlar ateşle mi anlaşıyorsunuz birinden hoşlandığınızda biraz haksız ve sert eleşteriye maruz bırakıldığımı düşünüyorum kimse soruma cevap vermemiş herkes virgüle noktaya felan takılmış.

Bu tuhaf sohbetlerin hepsi dersteyken mi oldu ? Mesafe, görevinin gereğine göre davranma vb'nin olmaması sizi rahatsız etmiyor mu ? Adam bu lakayt muhabbetleri ederken siz öylece tebessüm mü ettiniz ?
Ya hocam mesafeli biriyim ama dediği şey seni istemeye gelecekler seni alanın yardmcısı olsun tarzında muhabbet döndü .Ben de bunu eleştirdim kız istemek ve almak tabiri hoş değil beğenmiyorum o kelimeleri kullanmayın dedim denilen şu ki sen şunu diyorsun 'ben satılık değilim beni almasınlar 'tarzında bir muhabbete döndü ki orda inanılmaz derecede şaşırdım bu kadar sert bir cümle beklemiyordum amacı çözemedim .Yani konuyu dönüp dönüp evlilik,çeyiz,kız isteme ve feminizm kavramları etrafında döndüren taraf şahsım değil durumu anlamaya çalışıyorum bu kişinin ilgisi mi var hadi ilgisi oldu bir insan bir şey beslediği birine bence 3 ya da 4 kişinin içinde bunu diyemez ben satılık mıyım beni alsınlar tarzında orda da kafamda soru işareti kaldı niyet nedir çözümlenmesi gereken bu kafamda.

Adam ya gevşek ya sizle flörtlesmeye çalışıyor,sizde bunu hissediyormuşşunuz zaten, soru ne burada onu anlamadım
flörtleşmek o zaman birine bir şey hissedilmeden de olur peki flörtleşmenin amacı nedir günü kurtarmak mı erkeklerin bunu yapmasındaki amaç nedir size göre

Nasıl hoca nasıl yüksek lisans bu? Neler konuşuyorsunuz derste, neden dersin konusu sürekli sizsiniz? 😀😀

Felan'ları düşünmekten konuya bu kadar odaklanabildim.
ben sanki derste benimle şakaşılmasından çok memnunum tamam hani arada olur da zaten ama şakalaşma konusu farklı daha çok ben kadınların metalaştırılmasına karşı çıktığım için benimle takılınıp duruluyor zaten.

Feminizmi anlatsam roman olur işin özü o değil bakın kadına dünyevi anlamda yüklenen sorumlulukları söylüyorum bulaşık, ütü,yemek,temizlik çocuk bunlar kadının göreviymiş gibi algılanıyor.Ben de bu görev kadının değidir 2 taraf çalışıyorsa 2 kesim de yapmalıdır dedim ve şaka bunun üzerinden başladı o gündür benimle şakalaşıp duruyor sinirlendirmeye çalışıyor ve takılıyor ben de bunun alltından bir duygu aramalı mıyım diye soruyorum.Bu kadar insan ormanda mı yaşıyor diye ekliyorum bu insanlar nasıl tanışıp iletişim kurup evleniyorlar herhalde kavimler halinde yaşıyorlar ateşle mi anlaşıyorsunuz birinden hoşlandığınızda biraz haksız ve sert eleşteriye maruz bırakıldığımı düşünüyorum kimse soruma cevap vermemiş herkes virgüle noktaya felan takılmış.
Bakın normal bir ortamda, başbaşa olduğunuz bir yerde konuşuyor olsaydınız, buna hiçbirimiz tepki vermezdik.
Kiminle nasıl isterseniz öyle iletişim kurmakta özgürsünüz ama orası ders ortamı ve ne hikmetse bir tek size tuhaf gelmiyor bu lakayıt muhabbet.
Bir öğretmen, diğer öğrencilerinin önünde başka bir öğrenciye asılıyorsa da asılamaz, flört de edemez. Bu etik değil.
Niye kendi yaşantınızdaki tuhaflığı görmüyorsunuz?
Siz ders ortamındaki sohbeti anlatıp, ne hissediyor derseniz, biz o adama ancak öğrenciye asılan laubali herif deriz. Niyeti de hoş görünmez. Ha bunları ders dışında konuşsanız, o zaman yorumumuz başka olurdu.
Flört de edecekseniz, saygınlığınız olsun istiyoruz.
Ve evet, yüksek lisans seviyesinde biri böyle cümleler kurmamalı. İmla bilmeli. Bilmek zorunda.
Dil bir insanın evidir der Heidegger.
Herkes böyle vurdumduymaz davranırsa, düşmana ihtiyacımız kalmaz zaten.
Ve inatla felan yazmaya da devam ediyorsunuz. 🤦

Hoşlanmıyor. Sadece üslüpsuz ve lakayt bir adam. Sizin üzerinizden diğer öğrencilere ego kastığını zannediyor.
işte istediğim ve aradığım cevap buydu ama cevaptan da çok emin olamıyorum çünkü egolu birine benzemiyor az çok insan sarrafıyım anlarım.Ama Mesafe sanırım çok önemli ama bu sefer de mesafeli olunca da insanları çok uzaklaştırıyorum kendimden zaten anlamış ki cümle içerisinde 'yaklaşmayın yakarım'diyor ifadelerini kullanabiliyor az çok karakterimi çözmüş gibi böyle çok insan uzaklaşır ama burdaki vatandaşlarımız 7 24 saat mesafeli mi yaklaşıyorlar mesela sizler eşinize mesafe yoluyla mı yaklaşıp iletişim kuramadan birbirinize duygularınızı açıkladınız mantığınız nedir.

flörtleşmek o zaman birine bir şey hissedilmeden de olur peki flörtleşmenin amacı nedir günü kurtarmak mı erkeklerin bunu yapmasındaki amaç nedir size göre
Adam flörtlesiyor mu bunu bilemeyiz ki amacini da bilemeyiz, her sey niyet okumaya girer. O gerekiyorsa o yönde düşünüyorsa kendisi açılır, ifade eder. Kaç yaşında adam zaten ifade etmiyorsa da olmasin zaten. Nerdeyse fal baktiracaksiniz benden hoşlanıyor mu diye.

işte istediğim ve aradığım cevap buydu ama cevaptan da çok emin olamıyorum çünkü egolu birine benzemiyor az çok insan sarrafıyım anlarım.Ama Mesafe sanırım çok önemli ama bu sefer de mesafeli olunca da insanları çok uzaklaştırıyorum kendimden zaten anlamış ki cümle içerisinde 'yaklaşmayın yakarım'diyor ifadelerini kullanabiliyor az çok karakterimi çözmüş gibi böyle çok insan uzaklaşır ama burdaki vatandaşlarımız 7 24 saat mesafeli mi yaklaşıyorlar mesela sizler eşinize mesafe yoluyla mı yaklaşıp iletişim kuramadan birbirinize duygularınızı açıkladınız mantığınız nedir.
Şu an hoca öğrenci statüsünde olduğunuz için baştan uzak durun zaten.
Bana bu tavırlar itici gelirdi hoşlanıyorsam da vazgeçerdim. Karşı taraf hoşlanıyorsa adam gibi dile getirsin isterim. Bu ne böyle liseli ergen gibi bir saçınızı çekmediği kalmış.

Bakın normal bir ortamda, başbaşa olduğunuz bir yerde konuşuyor olsaydınız, buna hiçbirimiz tepki vermezdik.
Kiminle nasıl isterseniz öyle iletişim kurmakta özgürsünüz ama orası ders ortamı ve ne hikmetse bir tek size tuhaf gelmiyor bu lakayt muhabbet.
Bir öğretmen, diğer öğrencilerinin önünde başka bir öğrenciye asılıyorsa da asılamaz, flört de edemez. Bu etik değil.
Niye kendi yaşantınızdaki tuhaflığı görmüyorsunuz?
Siz ders ortamındaki sohbeti anlatıp, ne hissediyor derseniz, biz o adama ancak öğrenciye asılan laubali herif deriz. Niyeti de hoş görünmez. Ha bunları ders dışında konuşsanız, o zaman yorumumuz başka olurdu.
Flört de edecekseniz, saygınlığınız olsun istiyoruz.
Ve evet, yüksek lisans seviyesinde biri böyle cümleler kurmamalı. İmla bilmeli. Bilmek zorunda.
Dil bir insanın evidir der Heidegger.
Herkes böyle vurdumduymaz davranırsa, düşmana ihtiyacımız kalmaz zaten.
Ve inatla felan yazmaya da devam ediyorsunuz. 🤦
evet sanırım buydu duymak istediğim.Herkesin içinde yapıp yapmaması cevap sanırım budur.Kafamdaki soru işaretini netleştirdi.Dediğiniz gibi mesaj yazsa ya da siz kalın diğerleri gitsin biraz konuşalım deseydi ki bu daha güvenilir olurdu ama şu an diğer arkadaşın da dediği gibi egoya dönüşüyor farkında olmadan belki yapılıyor ama amaç kesinlikle gerçekten bir ilgisi olması değil sadece öylesine günü kurtarmak ve ciddiye alınılmayan bir sohbet ve BENİM diğer kişilerin karşısındaki mesafemi azaltıyor mantıklı dediğiniz gerçekten teşekkürler güzel bir çözümleme beğendim.

Adam flörtlesiyor mu bunu bilemeyiz ki amacini da bilemeyiz, her sey niyet okumaya girer. O gerekiyorsa o yönde düşünüyorsa kendisi açılır, ifade eder. Kaç yaşında adam zaten ifade etmiyorsa da olmasin zaten. Nerdeyse fal baktiracaksiniz benden hoşlanıyor mu diye.
fal bakmayı biliyor musun:)şaka bi yana ne bileyim sanırım ben duymak ve görmek istediğimi duymak,bilmek istedim. Ondan buraya konu açtım ama gerçekler yüzüme vurulunca sanki bana ilgisinin olması da benim ruhumu okşaRdı hoşuma giderdi diye de düşünmedim değil ben de ego yapıyorum sanırım şu an egosuz insan hakikaten yok demek ki o kadar insan egoyla beraber evlenip yuva kuruyor karşılıklı egoyla besleniyorlar.

evet sanırım buydu duymak istediğim.Herkesin içinde yapıp yapmaması cevap sanırım budur.Kafamdaki soru işaretini netleştirdi.Dediğiniz gibi mesaj yazsa ya da siz kalın diğerleri gitsin biraz konuşalım deseydi ki bu daha güvenilir olurdu ama şu an diğer arkadaşın da dediği gibi egoya dönüşüyor farkında olmadan belki yapılıyor ama amaç kesinlikle gerçekten bir ilgisi olması değil sadece öylesine günü kurtarmak ve ciddiye alınılmayan bir sohbet ve BENİM diğer kişilerin karşısındaki mesafemi azaltıyor mantıklı dediğiniz gerçekten teşekkürler güzel bir çözümleme beğendim.
O nedenle, birisi size bir şey anlatmaya çalıştığında konuyu çok yönlü ele almanızı tavsiye ediyorum.
Herkese kızdınız burada ama o laubali hocaya toz kondurmadınız.
Aynen o şekilde, karşısındaki kişiyi küçük düşürerek ego kasıyor ve diğer öğrencilerin zamanını çalıyor.
Bir 24 Kasım'da da bir öğretmen adına utandık.
Siz de kaç yaşına gelmiş bir kadınsınız, biraz mantığınızı da kullanın. Kimsenin kimseyi küçük düşürmeye hakkı yok.

Şu an hoca öğrenci statüsünde olduğunuz için baştan uzak durun zaten.
Bana bu tavırlar itici gelirdi hoşlanıyorsam da vazgeçerdim. Karşı taraf hoşlanıyorsa adam gibi dile getirsin isterim. Bu ne böyle liseli ergen gibi bir saçınızı çekmediği kalmış.
İŞTE BEN DE artık o tuhaf atışma ilkokul çocuğu gibi saç baş çekme yaşını geçtiğimizi düşünüyorum ama 'yaklaşma yakarım'lafına takıldım demek ki beni o şekilde görüyor arkadaş da sağolsun köstek oldu ve beni olmadığım biri gibi tanıttı. Kim ki yakın çevremden biri olur bana karşı duygusu olan biri oldu mu direkt benimle ilgili yanlış bir sav ortaya atıp o kişileri benden uzaklaştırıyor bana engel oluyorlar.Kadersizliğim de o gün iş arkadaşımın da o dersi almasıydı ne geliyorsa yakın ve boş çevremizden geliyor beni yanlış anlattığı yetmiyormuş gibi demesin mi onun kriterleri çok zor evlilik sözleşmesi bile yapar tazı cümleleri az çok niyetini zaten çözdüm kıskançlık başka bir şey değil .

İŞTE BEN DE artık o tuhaf atışma ilkokul çocuğu gibi saç baş çekme yaşını geçtiğimizi düşünüyorum ama 'yaklaşma yakarım'lafına takıldım demek ki beni o şekilde görüyor arkadaş da sağolsun köstek oldu ve beni olmadığım biri gibi tanıttı. Kim ki yakın çevremden biri olur bana karşı duygusu olan biri oldu mu direkt benimle ilgili yanlış bir sav ortaya atıp o kişileri benden uzaklaştırıyor bana engel oluyorlar.Kadersizliğim de o gün iş arkadaşımın da o dersi almasıydı ne geliyorsa yakın ve boş çevremizden geliyor beni yanlış anlattığı yetmiyormuş gibi demesin mi onun kriterleri çok zor evlilik sözleşmesi bile yapar tazı cümleleri az çok niyetini zaten çözdüm kıskançlık başka bir şey değil .
Yaklaşana bağlı yakıp yakmayacağım deseydiniz.
Nerden biliyormuş adamın kriterlerini yahu. Siz kendiniz gibi davranmaya devam edin. İçinizden nasıl geliyorsa. Onun bunun lafıyla hareket edenden zaten hayır gelmez.

O nedenle, birisi size bir şey anlatmaya çalıştığında konuyu çok yönlü ele almanızı tavsiye ediyorum.
Herkese kızdınız burada ama o laubali hocaya toz kondurmadınız.
Aynen o şekilde, karşısındaki kişiyi küçük düşürerek ego kasıyor ve diğer öğrencilerin zamanını çalıyor.
Bir 24 Kasım'da da bir öğretmen adına utandık.
Siz de kaç yaşına gelmiş bir kadınsınız, biraz mantığınızı da kullanın. Kimsenin kimseyi küçük düşürmeye hakkı yok.
sizin göreviniz nedir
feminizm, kadın erkek eşitliğine dayanan ve kadını erkeğin üstünde tutan bir sistem değildir.Kadın duygusal anlamda ve güç anlamında erkeğe göre daha naif bir yapıda olduğu için geçmişten günümüze toplumsal süreçte yaşanan bazı olaylar fiziksel güce dayalı olan ataerkil toplum yapısı kavramını ortaya çıkarmıştır.Kadına hani bazı misyonlar yükleniliyor ya çocuk bakmak,yemek yapmak,temizlik yapmak gibi işte bu yapı içerisinde bulaşık yıkamak da kadının görevi yapmak zorunda olduğu bir iş gibi görülüyor tartışma burdan başladı.Kadın yemek yapmayı sever ve yapar erkek yapmaz anlayışında konuşulduğu için ben de karşı tezi savundum ve bu konu bunun üzerinden şakalaşılmaya başlandı anlatabiliyor muyum.

Yaklaşana bağlı yakıp yakmayacağım deseydiniz.
Nerden biliyormuş adamın kriterlerini yahu. Siz kendiniz gibi davranmaya devam edin. İçinizden nasıl geliyorsa. Onun bunun lafıyla hareket edenden zaten hayır gelmez.
yukarda feminizm için yazımdaki şu olacaktı kadın erkek eşitliğine dayanan fakat kadını üstün göstermeyen bir sitem yalnız TDK cı arkadaşlarım bunu söylemediler.Neyse hazır cevap bir insan değilim ve hazır cevapçılara özenirim de yaklaşana bağlı yakıp yakmayacağım mesela o an aklıma gelmedi bir şey diyemedim sadece gülümsedim ve bu da benim sohbetten hoşlandığım fikrini doğurdu bu muhabbetlerin önüne geçmek için gülümsemek yani gülmek her ne kadar güzel bir şey olsa da yanlış algılanabiliyor ve benim de bu tarz sohbetlerden hoşlandığım sonucunu çıkartıyor ama sorun şu ki mesafeli davranırsam o kişiyle nasıl tanışacağım yani ilgim olan birine, bu da bir handikap değil midir ilişkilerin önünde mesela sizler hoşlandığınız insanlara karşı nasıl davrandınız sert mi mesafeli mi o tarz yaklaşımlar insanları uzaklaştırıyor çünkü hele de erkek gibi karmaşık bir yapısı olmayanları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X